+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok. 3, 00-545 Warszawa Cennik E-recepta!
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Laserowe leczenie nadpotliowści Warszawa cena 3000zł

    Laserowe leczenie nadpotliwości to przełomowa metoda w zwalczaniu wstydliwego problemu jakim jest nadpotliwość pach oraz nadpotliwość dłoni. Rezultaty leczenia odczuwalne są już zwykle po pierwszym zabiegu

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe leczenie nadpotliwości Warszawa

    Nadpotliwość pach - laserowe leczenie nadpotliwości skutecznie poradzi sobie z tym problemem

    Nadpotliwość nazywana jest także hiperhydrozą. Jest to przypadłość polegająca na nadmiernej aktywności gruczołów potowych. Osoby, które na co dzień zmagają się z tym wstydliwym problemem ograniczają kontakty z innymi ludźmi ze względu na stale odczuwany wstyd spowodowany notorycznie wilgotnymi dłońmi, stopami, czy mokrymi plamami na ubraniach, np. w okolicy pach, pleców lub biustu, a także stale odczuwają dyskomfort w miejscach publicznych, w pracy, a także podczas spotkań towarzyskich. Według przeprowadzonych w Polsce badań, wzmożona potliwość dotyka szacunkowo co dziesiątej osoby. Najwięcej ludzi skarży się na nadmierną produkcję potu pod pachami, co znacząco obniża ich jakość życia. Można próbować z nią walczyć, np. poprzez stosowanie preparatów na bazie botulinowej toksyny, która blokuje pocenie lub można sięgnąć po bardziej nowoczesne metody, jakim jest laseroterapia, dzięki której trwale można usunąć nadaktywne gruczoły.

    Skąd bierze się nadpotliwość dłoni, pach, twarzy i innych części ciała?

    Nadpotliwość stanowi złożony problem. Zanim wybierze się określone postępowanie zwalczające ten problem, należy zasięgnąć porady lekarza w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań zabiegowych, a także obecności chorób ogólnoustrojowych, które mogą stanowić fundament genezy tej przypadłości. Przyczyny jakie należy tu wyszczególnić to m.in.: przewlekłe zakażenia, guzy, choroby autoimmunologiczne, neurologiczne, metaboliczne, zaburzenia hormonalne, a także konsekwencje w formie skutków ubocznych przyjmowania niektórych leków, na przykład choliniergicznych. Ciekawym przypadkiem może być nadpotliwość umiejscowiona, która może wskazywać na uszkodzenie nerwów.

    Najczęstszą postacią wzmożonej potliwości jest jej pierwotna forma, występująca bez konkretnej przyczyny o podłożu chorobowym. W przeprowadzonych badaniach wskazuje się, że u osób wykazujących pierwotny typ nadpotliwości, aktywność elektryczna nerwów odpowiadających za regulowanie procesu wydzielania potu jest nawet sto razy większa, niż fizjologicznie. Do tej pory jednak nie poznano przyczyny takiego zjawiska.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Katowice – czym jest nadpotliwość?

    W celu postawienia odpowiedniej diagnozy, lekarz powinien przeprowadzić dokładny wywiad medyczny, a także, jeżeli zajdzie taka potrzeba, zlecić dodatkowe badania. Dzięki temu rozpoznaje się genezę problemu, jego wielkość, a także ewentualne przeciwwskazania. Zazwyczaj wykonuje się tak zwany test Minora, stanowiący próbę jodyno-skrobiową, która polega na tym, iż problematyczne miejsca zostają posmarowane jodyną, a następnie zasypuje się je skrobią ziemniaczaną. Jeżeli wybrane obszary zmienią barwę na ciemniejszą, lekarz potwierdza rozpoznanie. Sama próba jest zupełnie bezbolesna. Zdarza się jednak tak, że medycy nie decydują się na wykonanie testu, ale na podstawie wywiadu i obserwacji Pacjenta wyznaczają termin zabiegu.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Warszawa – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

    Współczesna medycyna estetyczna zawdzięcza możliwość leczenia nadmiernej potliwości za pomocą laseroterapii dr Edwinowi Ishoo z Boston Cosmetic Surgery Center. Jego opracowania pozwoliły na szerzenie tej metody w krajach wysokorozwiniętych, ale warto zwrócić uwagę, iż w innych państwach, takich jak Polska, laser staje się także coraz bardziej popularny, zyskując grono zadowolonych Pacjentów. W większości przypadków na zabieg zgłaszają się osoby z problemem wzmożonego pocenia się w okolicach pach. Statystyki pokazują, że już jeden zabieg wystarczy, aby pozbyć się problemu hiperhydrozy, co potwierdza ponad 95% zadowolonych z efektu osób. Dodatkowo, w przeciwieństwie do leczenia z zastosowaniem toksyny botulinowej, laser nie wywołuje zmian w intensyfikacji potliwości w innych częściach ciała, nie zmienia stopnia owłosienia w miejscu poddawanym leczeniu. To, co szczególnie chwalą Pacjenci to kwestie bezpieczeństwa zabiegu, a także brak późniejszych komplikacji. Normalną reakcją organizmu na ingerencję laserową jest pojawienie się delikatnego obrzęku, który samoistnie zanika w ciągu najbliższych kilku dni. Część Pacjentów wskazuje na wrażenie zmniejszonego czucia w sferze gdzie następowało leczenie wzmożonej potliwości.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Warszawa – skuteczność zabiegu

    Skuteczność laserowego usuwania problemu wzmożonej potliwości została potwierdzona za sprawą licznych badań, przy czym warto zwrócić uwagę na analizę dr Alberto Goldmana, opublikowaną w 2008 roku w czasopiśmie „Journal of Dermatologic Surgery”. Wskazał on, iż u osób, które zostały poddane zabiegom z zastosowaniem lasera Nd-YAG, dobre efekty uzyskano u około 80% Pacjentów.

    Na czym polega leczenie nadpotliwości laserem?

    Na początku zawsze odbywa się konsultacja medyczna w celu diagnostyki problemu, wliczając w to wspomniany już wcześniej test Mirona, stanowiący próbę jodyno-skrobiową. Jeżeli lekarz wykluczy potencjalne przeciwwskazania, następuje przejście do etapu zabiegowego. Na początku podawane jest znieczulenie miejscowe, aby skutecznie zwiększyć komfort Pacjenta podczas całej procedury. Lekarz ustala także parametry wybranego lasera. Zazwyczaj w przypadku leczenia omawianego problemu stosuje się identyczny system, jaki wykorzystywany jest podczas liposukcji, z tą różnicą, iż podczas likwidowaniu gruczołów potowych, kaniulę wprowadza się w sposób powierzchowny. Ulokowane w okolicach dołu pachowego gruczoły potowe zostają poddane działaniu wiązki lasera, gdzie pod jego wpływem, zostaje uwolniona energia niszcząca nadaktywne gruczoły, które następnie zostają odessane. W większości przypadków jeden zabieg trwa od 40 do 60 minut.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Warszawa – efekty zabiegu

    Już jeden, pojedynczo wykonany zabieg przynosi odczuwalną ulgę i spektakularne rezultaty. Szacuje się, że problem zostaje zredukowany o około 90-95%. Warto dodać, że efekty są trwałe, to oznacza, że zniszczone gruczoły potowe nie wykazują zdolności do regeneracji, dzięki czemu problem nie nawraca. Z doświadczeń lekarzy można oszacować, że u około 80% Pacjentów nie ma potrzeby ponownego wykonywania zabiegu w celu zwiększenia efektywności. Są one zdecydowanie zadowalające. Zdarzają się jednak przypadki bardzo zaawansowanej nadpotliwości i u takich osób może być konieczne poddanie się całej procedurze jeszcze raz – zwykle dotyka to około 20% Pacjentów z silnie rozwiniętym schorzeniem. Z powyższych rozważań wynika, że laser jest zarówno skuteczną, jak i bezpieczną metodą pozbywania się problemu wzmożonej potliwości, szczególnie w okolicach pach. Jednak należy mieć na względzie, że efekty zabiegu są sprawą indywidualną, co uzależnione jest od osobistych uwarunkowań. Tym samym rezultaty u każdej osoby są inne. Dość dużo mówi się w tym aspekcie o takich czynnikach jak: wiek, stan zdrowia, poziom aktywności, dieta, ogólny tryb życia i pracy, a także stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Efekty, jakie można osiągnąć u każdego Pacjenta indywidualnie szacowane jest przez lekarza i prezentowane danej osobie podczas konsultacji medycznej.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Warszawa – przeciwwskazania do zabiegu

    Przeciwwskazania zabiegowe są następujące:

    • Cukrzyca,
    • Stosowanie leków fotouczulających, ziół o takim działaniu, a także niektórych antybiotyków, produktów z witaminą A lub jej pochodnymi (np. retinolem) w składzie, a także leków kardiologicznych, wpływających na krzepliwość krwi i sterydów,
    • Posiadanie rozrusznika serca,
    • Infekcje,
    • Zaburzenia krzepnięcia,
    • Zmiany hormonalne,
    • Padaczka,
    • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
    • Nowotwory,
    • Zmiany skórne, np. bielactwo, łuszczyca.

    Cennik

    Laserowe leczenie nadpotliwości Cena
    Pachy - leczenie nadpotliwości laserem 3000,00 zł
    Konsultacja lekarska w cenie usługi

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Czym objawia się nadmierna potliwość? +
    Nadmierna potliwość związana jest z wilgoceniem dłoni, mokrymi podeszwami stóp, częstym i nadmiernym poceniem się, które przesiąka przez ubranie.
    3. Jak wygląda leczenie nadpotliwości laserem? +
    Lekarz naświetla wiązką lasera okolicę, gdzie wykryto nadmierną aktywność gruczołów potowych. Energia z urządzenia przenika przez skórę, prowadząc do zwiększenia temperatury w obszarze tych gruczołów. Prowadzi to do ich przegrzania, przez co ulegają nieodwracalnemu uszkodzeniu. Zabieg jest bezbolesny, prowadzony w znieczuleniu miejscowym, co skutecznie zwiększa komfort Pacjenta, a także bezpieczny ze względu na precyzyjną kalibrację długości fali, dzięki czemu usunięte zostają jedynie gruczoły potowe, bez innych tkanek.
    5. Jak przygotować się do zabiegu? +
    Należy odbyć konsultację medyczną z lekarzem w celu analizy i diagnozy problemu. Lekarz wykonuje test Minora, który zobrazowuje miejsca objęte problemem. Miejsce nadmiernego pocenia się pod wpływem testu czernieje, co pomaga zlokalizować wzmożoność problemu.
    7. Jakie są efekty zabiegu? +
    Laseroterapia w aspekcie leczenia nadpotliwości daje trwałe rezultaty, ponieważ raz zniszczone gruczoły potowe nie odnawiają się. Dodatkowo skuteczność została potwierdzona badaniami Alberto Goldmana, gdzie u większości Pacjentów pocenie po jednym zabiegu zmniejszyło się o co najmniej 75%, a w pozostałej grupie procent ten waha się od 23 do 75%. Doniesienia opublikowano w Journal of Dermatologic Surgery w 2008 roku i badały użycie lasera Nd-YAG. Jeżeli jednak Pacjent odczuwa taką potrzebę, może poddać się procedurze raz jeszcze, co zwiększy skuteczność. Zwykle dotyczy to osób z bardzo nasilona nadpotliwością.
    2. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
    Do przeciwwskazań zalicza się:
    • Cukrzycę,
    • Choroby wątroby,
    • Zaburzenia krzepliwości krwi,
    • Obniżoną wydolność nerek,
    • Choroby serca.
    4. Czy nadmierne pocenie się może być oznaką choroby? +
    Wzmożone pocenie się może być spowodowane posiadaniem pewnych chorób, jednak nie musi. Warto skonsultować się z lekarzem w momencie kiedy:
    • Poceniu towarzyszą takie objawy jak zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, nudności,
    • Pot widoczny jest na całym ciele,
    • Występuje asymetria w poceniu się, np. tylko pod jedną pachą,
    • Potliwość stanowi problem społeczny lub emocjonalny,
    • Człowiek nagle zaczyna pocić się bardziej niż zwykle,
    • Pocenie się utrudnia codzienne funkcjonowanie,
    • Pojawia się wzmożone pocenie się w nocy, bez widocznej przyczyny.
    6. Jak można załagodzić objawy nadpotliwości? +
    Aby złagodzić objawy wzmożonej potliwości można pomocniczo zastosować:
    • Wkładki przeciwpotne pod pachy,
    • Odpowiednią, częstszą higienę ciała,
    • Częstą zmianę ubrań i obuwia,
    • Luźną, przewiewną odzież, wykonaną z naturalnych surowców,
    • Odpowiednie obuwie, najlepiej skórzane lub przewiewne.
    8. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego leczenia nadpotliwości w Warszawie to 3000zł.