Chirurgia
kosmetyczna Warszawa
Peeling laserowy polega na celowym uszkodzeniu skóry, która następnie zostaje złuszczona. Zabieg dotyczy wierzchniej warstwy naskórka, którego pozbycie prowadzi do usunięcia zmarszczek, blizn, łuszczącej się skóry oparzeń słonecznych, a także wyrównuje kolor skóry i sprawia, że staje się ona o wiele bardziej jędrna. Lekarz określa czy pacjent potrzebuje intensywnego złuszczania, czy wystarczy zaledwie powierzchowne.
Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!
Chirurgia
kosmetyczna Warszawa
Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!
Peeling laserowy Warszawa
- Home
- Peeling laserowy
Peeling powierzchowny, a peeling głęboki
Peeling powierzchowny nazywany jest inaczej resurfacingiem. Działa on na powierzchniowe warstwy skóry, a efektem jest mocne odświeżenie, poprawa kolorytu skóry, redukcja porów oraz płytszych przebarwień. Natomiast peeling głęboki dotyczy głębszych warstw skóry, co sprawia, że efekt jest lepszy i dłuższy, jednak w tym przypadku wydłuża się również okres rekonwalescencji

Po około trzech dniach po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać i przez kilka dni strefa pozabiegowa może posiadać rumień. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają blizny potrądzikowe, zmarszczki, oraz głębokie przebarwienia. Po kilkunastu dniach po zabiegu skóra jest całkowicie zrewitalizowana, wygląda o wiele młodziej oraz poprawia się jej koloryt, oraz struktura. Peeling laserowy przeznaczony jest dla osób, które w kompleksowy sposób chcą zadbać o stan swojej skóry. Działa on silnie regenerująco i stymuluje produkcję włókien, elastyny i kolagenu.



Zabieg nie wymaga znieczulenia, jednak na życzenie pacjenta może zostać podane. Oczy zarówno pacjenta, jak i lekarza zostają zabezpieczone specjalnymi okularami. Po zabiegu pacjent dostaje zalecenia, które pozwolą mu dobrze przejść okres rekonwalescencji. Peeling laserowy trwa od 15 do 30 minut. Może być odczuwalne ciepło oraz delikatne pieczenie. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu skóry oraz efektu, który pacjent chce uzyskać. W wielu przypadkach wystarczy jedna sesja. Jednak w przypadku głębokich blizn i znacznych przebarwień, zaleca się powtarzanie zabiegu. Po peelingu należy unikać sauny i gorących kąpieli przez 2 tygodnie oraz opalania przez okres 4 tygodni. Przez 7 dni należy zrezygnować ze sportu oraz absolutnie zakazuje się stosowania kremów przyspieszających gojenie. Należy nakładać na skórę krem z filtrem – minimalnie SFP 30.
Przeciwwskazania do zabiegu
- kobieta jest w ciąży lub karmi piersią,
- przyjmowane są leki rozszerzające naczynia krwionośne, zmniejszające krzepliwość krwi, światłouczulające (należy odstawić 7 dni przed zabiegiem), retinoidalne,
- przyjmowane są zioła światłouczulające (należy odstawić 7 dni przed zabiegiem) oraz sterydy,
- spożywa się zioła takie jak: nagietek, dziurawiec i rumianek (należy odstawić 7 dni przed zabiegiem),
- posiada się choroby autoimmunologiczne czynne,
- ma się skłonność do bliznowacenia,
- jest się chorym na HIV, WZW, nowotwór, padaczkę,
- stosuje się samoopalacz (należy odstawić 14 dni przed zabiegiem),
- posiada się świeżą opaleniznę,
- posiada się rozrusznik serca.
Pielęgnacja po zabiegu
- należy unikać opalania się oraz solarium
- należy używać kosmetyków zaleconych przez dermatologa
- po zabiegu należy unikać mocnych peelingów oraz zabiegów złuszczających skórę
Możliwe skutki uboczne po zabiegu
- po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie skóry
- zaleca się stosować kosmetyki nawilżające oraz kremy z filtrem
- do 4 tygodni po zabiegu nie można korzystać z basenu ani z sauny