+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań
slide
slide

Usuwanie pieprzyków i znamion Poznań

Usuwanie pieprzyków i znamion Poznań

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Usuwanie pieprzyków i znamion Poznań

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Usuwanie pieprzyków i znamion Poznań

 • Home
 • Usuwanie pieprzyków i znamion

Laserowe usuwanie zmian skórnych to popularna metoda redukcji łagodnych zmian skórnych

Laserowe usuwanie zmian skórnych oznacza bezpieczne pozbywanie się ich. Proces polega na „odparowywaniu” zmian pod wpływem emitowanych promieni. Jest on zwykle bezkrwawy – w miejscu, gdzie przeprowadzano zabieg, powstaje strupek. Cały proces jest nieskomplikowany i nie trwa długo, nie niesie też za sobą uszkodzenia tkanek. Niedługo trwa też gojenie i zwykle nie powstaje blizna. Metoda laserowa jest nie tylko bezkrwawa ale też bezkontaktowa, co oznacza w pełni bezpieczne usuwanie zmian – nie ma tu możliwości zakażenia wirusem HIV czy wirusem wywołującym zapalenie wątroby. Usuwanie zmian może być przeprowadzone w znieczuleniu. Preparat znieczulający podawany jest albo podskórnie, albo stosowany jest specjalny krem znieczulający. Jeśli zmiany, które będą usuwane, są wyłącznie powierzchowne, znieczulenie nie jest konieczne – w czasie zabiegu odczuwalne jest bowiem wówczas wyłącznie ciepło i pieczenie.

Takie niechirurgiczne metody są możliwe tylko wówczas, kiedy zmiany są łagodne. Laserowe usuwanie zmian skórnych można też stosować u osób niezależnie od wieku. Są zupełnie bezinwazyjne, co oznacza, że podczas zabiegu nie są przerywane powłoki skórne. Decyzję co do tego, jaką metodą usunąć daną zmianę, powinniśmy jednak pozostawić lekarzowi. To on zdecyduje, czy lepsza będzie metoda chirurgiczna czy niechirurgiczna.

Niechirurgiczne usuwanie znamion - kiedy może zostać wykonane?

Jeśli lekarz będzie podejrzewał, że dana zmiana – np. pieprzyk – wygląda na nowotworową, wówczas konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Chodzi bowiem o to, że tak usunięty fragment jest przekazywany do badania histopatologicznego. Dzięki niemu dowiemy się na przykład, czy mamy do czynienia ze zmianą złośliwą, czy też nie. Jeśli lekarz nie ma podejrzeń i wątpliwości co do charakteru znamienia, wtedy można zdecydować się na usuwanie bezinwazyjne. Wtedy jednak nie dostaniemy szczegółowych danych o zmianie od patomorfologa.

Laserowe usuwanie pieprzyków

Jak wygląda usuwanie pieprzyków laserem CO2? Specjalista kieruje promień lasera na tkanki, które mają być usunięte. Zostają one odparowane. Proces zachodzi, bo woda zawarta w przestrzeni międzykomórkowej, zamienia się w parę wodną, zachodzi też zniszczenie tkanek pod wpływem wysokiej temperatury.

Usuwanie pieprzyków czy znamion metodą bezinwazyjną przez to, że nie wymaga użycia skalpela, ani żadnych innych narzędzi, minimalizuje groźbę krwawienia. Niepotrzebne jest też zakładanie szwów i nie ma tu znaczenia miejsce, z którego znamię ma być usuwane.

Rodzaje zmian skórnych

 • Znamiona barwnikowe – są to genetycznie uwarunkowane patologiczne zmiany na skórze, uwidaczniające się w różnym wieku i zmieniające się z różnych przyczyn, np. hormonalnych czy promieniowania ultrafioletowego.
 • Znamiona barwnikowe naskórkowe.
 • Znamiona płaskie – znajdują się w poziomie skóry, są oddzielone od otoczenia, nie dają dolegliwości. Wraz z wiekiem – powiększają się. Jeśli dochodzi do ich ciągłego i regularnego podrażniania mogą stać się przyczyną czerniaka czyli złośliwego nowotworu skóry. Są to jednak rzadkie przypadki
 • Plamy soczewicowate – niedużej wielkości, dobrze odgraniczone od otoczenia plamy jasno lub ciemnobrunatne. Jest ich zazwyczaj bardzo dużo. Zwykle znajdują się na tułowiu, zaczynają się uwidaczniać w dzieciństwie. Są podobne do piegów, ale od nich większe Wyróżniamy także plamy soczewicowate słoneczne oraz starcze, które są efektem długotrwałego i regularnego działania promieni słonecznych lub w przebiegu PUVA – terapii. Często występują też u osób starszych, o jasnej karnacji, mających trudności z opalaniem się

Przeciwwskazania

 • Choroba nowotworowa,
 • Zakażenie skóry w miejscu poddawanym zabiegowi,
 • Zaburzenia odporności, immunosupresja,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
 • Aktywne zmiany łuszczycowe,
 • Predyspozycje do powstawania bliznowców.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania znamion

Procedura przeprowadzania zabiegu będzie wyglądała podobnie niezależnie od tego, która technologia zostanie użyta do laserowego usunięcia zmiany skórnej. Najpierw skóra musi być dokładnie oczyszczona. Lekarz ustala właściwe parametry techniczne sprzętu (odpowiadające wskazaniom zdefiniowanym podczas wcześniejszych konsultacji). Moc zabiegu oraz jego inwazyjność zależą od doświadczenia eksperta, który, monitorując odpowiedź skóry na działania, przeprowadza zabieg.

Do najważniejszych wskazówek należy unikanie wystawiania obszaru zabiegowego na działanie promieni słonecznych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do laserowego usuwania zmian skórnych najczęściej nie potrzeba jakiegoś szczególnego wcześniejszego przygotowania. Jeśli jednak zmiana, która ma być usuwana, znajduje się w miejscu owłosionym, trzeba ten obszar ogolić – najlepiej maszynką jednorazową, w tym samym dniu, kiedy ma być przeprowadzany zabieg.

Wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu, w tym ewentualne przeciwskazania a także wskazówki dotyczące postępowania po laserowym usuwaniu zmian skórnych, zostaną przedyskutowane w czasie konsultacji z lekarzem.

Wskazania do zabiegu

Laserowe usuwanie zmian skórnych można zastosować w przypadku każdej łagodnej zmiany, w przypadku której nie jest konieczne przeprowadzanie badania histopatologicznego.

 • kurzajki,
 • brodawki wirusowe
 • wybrane znamiona barwnikowe,
 • punkty rubinowe,
 • brodawki łojotokowe
 • kępki żółte,
 • włókniaki,
 • prosaki.

Zalecenia dla pacjenta przed zabiegiem laserowego usunięcia zmian skórnych

 • Przez 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać (dotycz to zarówno słońca, jak i solarium),
 • Na tydzień przed zabiegiem nie należy używać pellingów złuszczających skórę
 • Jeśli pacjent stosuje takie leki, jak np.: antykoagulanty, sterydy, fotouczulające, powinien je odstawić ( jeśli to jest możliwe ) 7 dni przed zabiegiem. Potem można zacząć ich używać ponownie po dwóch tygodniach od zabiegu
 • Ogolić skórę maszynką na jeden dzień przed zabiegiem. Wcześniej nie należy przeprowadzać depilacji woskiem, chemicznej, ale też nie wyrywać włosków pęsetą,
 • W dniu zabiegu nie można spożywać alkoholu.
 • Przed zabiegiem konieczne jest też zmycie kosmetyków, bo zabieg wykonuje się na czystej skórze

Zalecana częstotliwość zabiegu

Może się okazać, że konieczne będzie powtórzenie zabiegu – zwłaszcza w przypadku zmian skórnych pochodzenia wirusowego. Wcześniej odbywa się konsultacja z lekarzem, który ocenia stan zdrowia pacjenta i jego dolegliwości. Zlikwidowane zmiany są często przesyłane do badania histopatologicznego, które pozwala ocenić ich charakter a przede wszystkim - sprawdzić, czy nie są one zmianami nowotworowymi.

Zalecenia po zabiegu

Po usunięciu zmiany skórnej, w miejscu zabiegu pojawi się strupek. Pozostanie on na skórze przez około miesiąc. Trzeba zwracać uwagę, żeby go nie podrażnić, a szczególnie - nie rozdrapać. Jeżeli usuwana zmiana i strupek są na twarzy, nie można w tym miejscu stosować makijażu. Gdy zmiana była duża, po zabiegu zostanie założony opatrunek. Kiedy rana się zagoi trzeba pamiętać o chronieniu tego miejsca przed słońcem. Pozwoli to uniknąć przebarwień.

Usunięcie laserem zmniejsza ryzyko blizn i przebarwień

Likwidacja zmian skórnych za pomocą lasera polega na usuwaniu zmiany za pośrednictwem wiązki światła. W czasie zabiegu zmiana jest niszczona lub odcinana od podłoża – zależy to od jej wielkości. Wybór lasera, którym wykonywany jest zabieg, należy do lekarza przeprowadzającego procedurę. Decyzja podejmowana jest na postawie oceny rodzaju i rozległości zmiany oraz tego, gdzie na ciele się ona znajduje. Zabieg laserowy, w porównaniu z kriochirurgią lub chirurgicznym wycięciem, gwarantuje szybsze gojenie, a także mniejsze zagrożenie powstawaniem blizn i przebarwień.

Cennik

Usługa Cena
Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem 100,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Skąd biorą się znamiona? +
Popularne pieprzyki stanowiące zmiany barwnikowe zbudowane są z melanocytów, czyli komórek barwiących skórę. Mogą przybierać różne postaci, będąc w regularnym kształcie zdecydowanie odgraniczając się od pozostałej powierzchni skóry. Spotyka się również takie pieprzyki, które są postrzępione lub mają nieregularne krawędzie. Zwykle przyjmują kolor od beżów i czerwieni, po brązy i czernie.
2. Jak i kiedy należy usuwać znamiona skórne? +
Pieprzyki usuwa się w celach estetycznych, jak i zdrowotnych. W tym celu świetnie sprawdzi się laseroterapia należąca do dobrodziejstw medycyny estetycznej. Sposób działania lekarza uzależniony jest w tym przypadku od cech usuwanych zmian – ich ilości, wielkości, umiejscowienia, a także charakteru. Jeżeli dane znamię będzie wykazywać cechy nowotworowe nie będzie możliwe przeprowadzenia leczenia laserem, a Pacjent może zostać skierowany na badania histopatologiczne.
3. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
Laserowe usuwanie pieprzyków może zostać odradzone:
 • Kobietom w ciąży i w okresie laktacji,
 • Osobom z aktywnymi infekcjami niezależnie od ich podłoża,
 • Osobom wykazującym skłonność do powstawania blizn przerostowych lub bliznowców.
4. Jak wygląda przebieg zabiegu? +
Na początku dezynfekuje się skórę i znieczula się ją miejscowo. Lekarz przykłada głowicę lasera i emituje światło. Wiązka lasera pochłaniana jest przez wodę w tkankach, przez co zostaje odparowana do poziomu zdrowej tkanki, a sam pieprzyk znika. Podczas takich działań Pacjent nie krwawi, aczkolwiek po samym zabiegu pojawia się mały strup, odpadający w ciągu 3 tygodni. Zabieg jest krótkotrwały, zwykle trwa maksymalnie kilkanaście minut, podczas których Pacjent odczuwa ciepło i lekkie pieczenie.
5. Dlaczego warto skorzystać z laserowego usuwania zmian skórnych? +
Laser jest nowoczesnym rozwiązaniem z powodzeniem wykorzystywanym w medycynie. Jego zastosowanie stanowi idealną alternatywę dla metod chirurgicznych. Posiada liczne zalety. M.in. pozwala uzyskać tzw. suchą ranę, która nie wymaga opatrunku, a goi się krótko, około miesiąca. Laser nie powoduje konieczności zaszycia ran, działa on w sposób nieinwazyjny.
6. Jakie są zalety laserowego usuwania znamion? +
Do zalet usuwania pieprzyków za pomocą laseroterapii zalicza się:
 • Niebywała skuteczność zabiegowa – już po jednej ingerencji laserem Pacjent może cieszyć się nowym wyglądem,
 • Prostota działań,
 • Krótki czas działań medycznych,
 • Bezbolesność,
 • Duża precyzja – zdrowe tkanki bez zmian nie są uszkadzane działaniem lasera,
 • Krótki czas gojenia się miejsc zabiegowych,
 • Doskonałe rezultaty zdrowotne i kosmetyczne.
7. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
Po zabiegu dana osoba powinna zwiększyć poziom pielęgnacji. Warto zrezygnować z drażniących kosmetyków na bazie alkoholu, a także z wykonywania peelingów i złuszczania naskórka. W przeciągu miesiąca od wykonania zabiegu nie należy się opalać, ponieważ w ten sposób można doprowadzić do przebarwień.