+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź
slide
slide

Usuwanie zmian skórnych Łódź Cena 300zł

Usuwanie zmian skórnych Łódź Cena 300zł

Pieprzyki oraz znamiona często pojawiają się na ciele pod wpływem promieniowania UV. W wielu przypadkach są one niegroźne, jednak często sprawiają nam duży problem estetyczny.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Usuwanie zmian skórnych Łódź Cena 300zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Usuwanie pieprzyków i znamion Łódź

  • Home
  • Usuwanie pieprzyków i znamion

Usuwanie Pieprzyków i Znamion

Pieprzyki oraz znamiona często pojawiają się na ciele pod wpływem promieniowania UV. W wielu przypadkach są one niegroźne, jednak często sprawiają nam duży problem estetyczny. Każdy z nas ma średnio około 20 zmian barwnikowych na skórze. Niektóre mogą pojawić się na ciele już po urodzeniu, a niektóre pojawiają się pod wpływem promieniowania UV. Mogą z czasem nieco zwiększać swoją średnicę. Niektóre zmiany barwnikowe wymagają od nas stałej obserwacji, czy nie zmienia się ich średnica lub kolor. Chirurg oraz dermatolog dzięki specjalnemu badaniu skóry pomoże nam stwierdzić, czy dana zmiana barwnikowa wymaga interwencji chirurgicznej.

Czemu mamy zmiany barwnikowe na skórze?

Zmiany barwnikowe na skórze pojawiają się na skórze przez namnażające się w niej komórki barwnikowe -melanocyty. Mogą mieć nieregularny kształt, ale również mocno rozgraniczać się od skóry. Niektóre zmiany barwnikowe są brązowe lub czarne. Mogą mieć również lekko niebieskawe zabarwienie. Często przez całe nasze życie nie zmieniają znacząco wielkości ani kształtu. Dzięki regularnym badaniom można stwierdzić, czy dana zmiana barwnikowe jest złośliwa, czy też nie. Wiele zmian barwnikowych ma charakter nabyty i powstaje pod wpływem promieniowania UVB i UVA. Przy jasnej karnacji pojawiają się one znacznie częściej, przez co można u blondynów zauważyć znacznie więcej zmian barwnikowych.

Jesteś w dobrych rękach

W skład naszego zespołu wchodzą profesjonaliści, doświadczeni lekarze zajmujący się chirurgicznym usuwaniem znamion skórnych

Kiedy zmiany barwnikowe muszą być usunięte?

O tym, czy dana zmiana barwnikowa musi zostać usunięta decyduje lekarz dermatolog. Może on ocenić, czy zmiana barwnikowa przerodzi się w groźnego dla życia i zdrowia czerniaka. Przede wszystkim bardzo niepokojące są zmiany barwnikowe, które bardzo szybko się powiększają. Obserwowane przez lekarza mogą zwiększyć się w ciągu miesiąca lub dwóch nawet dwukrotnie. Dość niepokojące są również zmiany, które mają nieregularny kształt. Zmiany skórne powinny być poddawane stałej kontroli. Lekarz dermatolog klasyfikuje zmiany skórne na podstawie klasyfikacji objawów ABCDE.

Szczególnie niepokojąca jest np. A – asymetria pieprzyka, czyli jego nieregularny kształt i duży rozmiar. B oznacza wygląd brzegu pieprzyka. Niepokojąca jest nierówna krawędź i postrzępione brzegi. C z kolei oznacza niepokojący kolor zmiany, który jest zabarwiony na czarno. D to wielkość zmiany – wszystkie duże zmiany są odpowiednie do usunięcia. E to powiększanie się zmiany w krótkim czasie, np. w trakcie jednego miesiąca.

Z jakiego miejsca należy usunąć zmianę skórną?

Istnieją miejsca, z których usuwanie zmian barwnikowych jeszcze szczególnie wskazane, zwłaszcza jeśli zmiana jest bardzo narażona na ciągłe dotykanie i podrażnianie. Są to m.in. okolice karku, przy których kołnierzyk może obcierać zmianę, a dodatkowo zmiana jest narażona na dostęp do promieni UVB i UVA, przez co może się powiększyć. Okolica ramion oraz środkowej linii pleców również są narażone na otarcia od np. biustonosza i torebki, dlatego z tych miejsc zmiany barwnikowe powinny być usuwane w pierwszej kolejności. Pieprzyki warto również usunąć z okolic narządów płciowych oraz pachwin, a także oczu, nosa, zwłaszcza jeśli nosimy okulary. Okolice brodawek oraz owłosiona skóra głowy są miejscami, z których należy pozbyć się znamion, zwłaszcza wypukłych.

Usuwanie pieprzyków i zmian – metody

Usuwanie zmian skórnych wykonuje się najczęściej za pomocą lasera. Ta metoda jest najmniej inwazyjna, a sam zabieg jest wykonywany przez około 30 minut. Jest bardzo nowoczesny, a przy okazji takie usuwanie pieprzyków daje świetny efekt wizualny. Nie pozostawia blizn, a rana po zabiegu goi się znacznie szybciej, niż w przypadku usuwania chirurgicznego. Tę metodą wyróżnia również niezwykle szybki czas gojenia. Okoliczne tkanki, które są wokół pieprzyka lub zmiany barwnikowej nie ulegają uszkodzeniu. Jest to metoda bezdotykowa oraz nie trzeba przecinać w niej tkanek, dlatego jest nikłe prawdopodobieństwo zarażeniem się jednym z wirusów zakaźnych, takich jak HIV, czy WZWB. Jest to jednak metoda, która może być używana wyłącznie wtedy, kiedy lekarz nie ma podejrzeń co do złośliwości zmiany. Wszystkie cechy pieprzyka, który ma zostać usunięty, można sprawdzić za pomocą dermatoskopu. To bardzo nowoczesne urządzenie, które sprawia, że znacznie łatwiej jest ocenić kształt, kolor oraz wielkość zmiany. Może wykazać to badanie pod mikroskopem, ale również oznaczenie z krwi tzw. markerów nowotworowych. Jeśli zmiana okaże się niestety złośliwa, wtedy należy ją usunąć wyłącznie za pomocą nacięcia chirurgicznego. Laser uniemożliwia pobranie tkanki do badania histopatologicznego, dlatego zanim zdecydujemy się na wybranie konkretnej metody pozbycia się zmiany skórnej, ważne jest zbadanie jej i stwierdzenie, czy istnieje ryzyko, że jest to zmiana nowotworowa.

Usuwanie pieprzyka za pomocą światła lasera wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, podobnie jak usuwanie pieprzyka za pomocą nacięcia chirurgicznego. Zabieg trwa około 30 minut i jest dla nas bezbolesny. Światło lasera pochłania melanocyty. Skóra goi się przez około 3 dni do kilku tygodni, w zależności od wielkości zmiany barwnikowej.

Po zabiegu nie pozostaje nam blizna. Można zauważyć niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie skóry, które znika w ciągu około 3 dni od zabiegu.

W przypadku usuwania chirurgicznego zmian barwnikowych, część skóry wraz ze zmianą barwnikową, jest usuwana za pomocą skalpela. Miejsce zabiegowe jest znieczulane za pomocą zastrzyku. Rana jest zszywana rozpuszczalnymi szwami, co jest bardzo wygodne, ponieważ szwy z czasem same wchłaniają się, dzięki czemu nie musimy powtórnie odwiedzać lekarza w celu ich zdjęcia. W przypadku usuwania chirurgicznego po zmianie barwnikowej może pozostać nam niewielka blizna. Jej powstanie można zahamować za pomocą specjalnych maści, które zaleci nam chirurg.

Kiedy wskazane jest usunięcie znamion?

Znamiona można usunąć ze względów estetycznych. Wiele osób również usuwa zmiany skórne, kiedy mogą one zagrażać naszemu zdrowiu. Niektóre z nich bardzo szybko się powiększają, przez co możemy podejrzewać, że staną się one dla nas niebezpieczne. Usuwanie znamion oraz usuwanie pieprzyków jest wskazane zwłaszcza wtedy, kiedy zauważymy, że są coraz większe lub występuje z nich wysięk. Również stan zapalny skóry wokół pieprzyka lub znamienia może być bardzo niepokojący i oznaczać, że zmiana nie jest łagodna. Aby to dokładniej sprawdzić, często zalecane jest usunięcie całej zmiany, wraz z niewielkim kawałkiem skóry wokół niej. Wycinek zostaje oddany do badania histopatologicznego które stwierdzi, czy zmiana była nowotworem. Takie zmiany warto usuwać zawczasu, ponieważ nie leczone mogą narobić więcej szkód naszemu zdrowiu. Należy również usuwać takie zmiany, które często obcierane są przez skórę, np. kiedy umiejscowione są w pachwinie lub pod pachą. Drażniące są tez wypukłe pieprzyki i znamiona, które mogą wywoływać świąd i pieczenie. Takie zmiany skórne również powinny być usuwane w pierwszej kolejności.

Jakie są najbezpieczniejsze metody usuwania znamion?

Najbezpieczniejszą metodą usuwania znamion, jest ich usuwanie za pomocą lasera CO2. Działa on na zasadzie odparowywania tkanki, przez co zmiana skórna jest spalana. Dzięki niewielkiej wiązce lasera, możliwe jest przeprowadzenie bardzo precyzyjnego oraz nieinwazyjnego zabiegu. Można za pomocą lasera również odciąć zmianę skórną, podobnie jak dzieje się to za pomocą skalpela. Druga metoda jest polecana w momencie, kiedy chcemy pobrać wycinek do badania histopatologicznego. Obie metody są możliwe dzięki laserowi CO2.

Czy zabieg laserowego usuwania pieprzyków jest bezpieczny?

Metoda laserowego usuwania pieprzyków jest bardziej bezpieczna, niż zabieg za pomocą narzędzi chirurgicznych. To metoda bezkontaktowa, która nie daje nam krwawienia. Jeśli laser CO2 przecina tkankę również jednocześnie hamuje krwawienie, przez ciepło, jakie wywołuje. W ten sposób istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że rana zacznie krwawić. Jest również niskie prawdopodobieństwo zakażenia się za pomocą wirusa HPV. Nie ma również potrzeby zakładania szwów, jak dzieje się to w przypadku usuwania chirurgicznego.

Laser jest bardzo polecany w przypadku tzw. newralgicznych punktach, takich jak pachwiny, czy pachy. W takich miejscach zakładanie szwów jest dość utrudnione, dlatego wielu lekarzy chirurgów zaleca zastosowanie lasera CO2.

Cennik

Usługa Cena
Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem 100,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Kiedy należy usunąć zmiany barwnikowe? +
Zmiany barwnikowe należy usunąć w momencie, kiedy mają nieregularny kształt, ale również wtedy, kiedy wokół nich widoczne jest zaczerwienienie i wysięk.
Jak można usunąć zmiany barwnikowe? +
Zmiany barwnikowe mogą być usunięte za pomocą lasera CO2 lub zabiegu chirurgicznego. Metodę usuwania znamienia wybiera lekarz po zbadaniu zmiany barwnikowej.
Kiedy należy pobrać wycinek do badania histopatologicznego? +
Pobranie wycinka do badania histopatologicznego jest konieczny w momencie, kiedy istnieje prawdopodobieństwo, że zmiana skórna ma charakter złośliwy.
Kiedy należy udać się ze zmianą skórną do lekarza dermatologa? +
W momencie, kiedy zmiana skórna znacznie się powiększa lub kiedy wokół niej zauważymy czerwony obrzęk, należy jak najszybciej pokazać ją lekarzowi.
Z jakich miejsc należy usuwać zmiany barwnikowe? +
Zmiany barwnikowe najlepiej usuwać z miejsc, które są znacznie narażone na otarcia, ale również promieniowanie UVA. Są to m.in. przedramiona, pachwiny, pachy oraz kark.
Kiedy zmiany barwnikowe można usuwać za pomocą lasera CO2? +
Zmiany barwnikowe można usuwać laserem CO2 na zasadzie ich wpalania wtedy, kiedy nie potrzebujemy pobrać wycinka do badania histopatologicznego.
Jak długo trwa zabieg usuwania pieprzyków? +
Zabieg trwa około 30 minut, wraz ze znieczuleniem miejscowym.
Jakie są zalecenia po zabiegu usuwania pieprzyków? +
Rana powinna być zaklejona opatrunkiem, nie może być narażona na promieniowanie słoneczne. Opatrunek należy wymieniać regularnie. Nie należy nagrzewać ani namaczać rany, aż do jej wygojenia.