+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Prażmowskiego 11A lok. 3 31-514 Kraków

Usuwanie pieprzyków i znamion Kraków

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Usuwanie pieprzyków i znamion Kraków

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Usuwanie pieprzyków i znamion Kraków

  • Home
  • Usuwanie pieprzyków i znamion

Usuwanie Pieprzyków

Pieprzyki, naukowo nazywane zmianami barwnikowymi skóry, to inaczej komórki barwnikowe, które określane są melanocytami. Gromadzą się pod skórą przez promieniowanie UV, które oddziałuje na skórę. Produkuje ona więcej melaniny, przez co pojawiają się one na skórze oraz powiększają z czasem. Istnieją przypadki, w których popularne pieprzyki są zmianami wrodzonymi, choć częściej są produkowane na skórze przez oddziaływanie promieni słonecznych. Czasami są one zmianami, które mogą mieć jedynie znaczenie estetyczne. Większe zmiany barwnikowe warto pokazać dermatologowi, który stwierdzi, czy dana zmiana wymaga od nas ingerencji chirurgicznej.

Czasem wypukłe i duże zmiany skórne mogą uniemożliwić nam noszenie biżuterii oraz przeszkadzać podczas wkładania odzieży. Sprawiają one dyskomfort, kiedy ocierają się o skórę np. w pachwinach lub utrudniają golenie, kiedy umiejscowione są pod pachami. Wielu pacjentów właśnie z takich powodów chce je jak najszybciej usunąć.

Kiedy zmiana barwnikowa może być dla nas groźna?

Powiększająca się zmiana barwnikowa może być dla nas niepokojąca, zwłaszcza kiedy wokół niej zauważymy czerwoną obwódkę. Nagłe powiększenie się pieprzyka powinno sprawić, że szybciej udamy się do lekarza. Dermatolog bada ją pod kątem wielkości, a także wyglądu brzegu, czy jest on prosty, czy postrzępiony, może niepokojący być również kolor zmiany, zwłaszcza jeśli jest ona mocno ciemna, a także powiększanie się zmiany w krótkim czasie. Niepokojące zmiany lub takie, które umiejscowione są w miejscach, w których mogą być one obcierane przez skórę, powinny być usuwane.

  • Zabieg bezbolesny
  • Nie są wymagane żadne skierowania
  • Do 20 minut
  • Usunięcie tego samego dnia

Jesteś w dobrych rękach

Nasz zespół składa się z ekspertów i wysoce doświadczonych lekarzy zajmujących się chirurgicznych usuwaniem znamion skórnych.

Laserowe usuwanie pieprzyków

Bardzo popularne i bezinwazyjne jest laserowanie usuwanie zmian barwnikowych. Dzięki takiemu zabiegowi można pozbyć się niepokojącej zmiany, a także zmniejszyć lub wyeliminować te pieprzyki, które nie wyglądają według nas estetycznie. Zmiana barwnikowa jest niszczona nie tylko na zewnątrz, ale również w środku, co sprawia, że możemy pozbyć się problemu raz na zawsze...

Laser nie uszkadza zdrowej tkanki, a jedynie dociera do tych miejsc, w których nagromadzona jest melanina. Zabieg nie trwa długo, a wiązki światła laserowego są „wystrzeliwane” w zmianę skórną.

Światło lasera pochłania melaninę, podobnie jak dzieje się to podczas laserowej depilacji. W tym wypadku jednak światło lasera ma inną długość, dlatego może wyeliminować melaninę nie tylko na naskórku, ale przede wszystkim w głębi skóry, gdzie jest ona zgromadzona. Czasem zabieg musi być powtórzony przy większych zmianach, ale najczęściej potrzebny jest jeden zabieg. Po zabiegu laserowego usuwanie pieprzyków pozostaje jedynie mała blizna lub może wcale jej nie być. Wiele zależy od wielkości zmiany barwnikowej. Jeśli zabieg musi być powtórzony, poszczególne sesje powinny odbywać się w odstępach czterech lub ośmiotygodniowych. Co ważne laserowe usuwanie pieprzyków jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym i nieinwazyjnym. Aby zmniejszyć nieprzyjemne odczucia, stosowany jest specjalny znieczulający krem. Zabieg trwa około pół godziny. Po tym czasie można wrócić do swoich zwykłych obowiązków. Przez pierwsze dni można jedynie zauważyć lekkie zaczerwienienie skóry. Kiedy zmiana jest dość niepokojąca, przed usunięciem jej za pomocą lasera, lekarz zleca pobranie niewielkiego odcinka do badania histopatologicznego. Zabieg laserowego usuwania pieprzyków może być przeprowadzony bez względu na wiek pacjenta. Laser działa na zasadzie odparowywania tkanek w wyniku przemiany wody, która jest w przestrzeniach międzykomórkowych. Dzięki koagulacji nie dochodzi do krwawienia, również istnieje bardzo małe ryzyko powstania blizny. Wpływa to bardzo korzystnie na gojenie się rany oraz dzięki temu miejsce zabiegowe nie musi być zszywane. Bardzo ważny jest fakt, że stosowanie laseru CO2 do tego typu zabiegów sprawia, że zabieg jest sterylny i bezkontaktowy, co wpływa na jego bezpieczeństwo. Z tego powodu wiele osób wybiera właśnie usuwanie pieprzyków za pomocą lasera, zamiast tradycyjnego zabiegu chirurgicznego.

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków

W niektórych przypadkach zalecane jest chirurgiczne usuwanie pieprzyków. Jest wskazane w momencie, kiedy zmiany są większe, a my nie chcemy poddawać się kilku sesjom usuwania pieprzyków za pomocą lasera. Chirurg znieczula miejsce zabiegowe za pomocą zastrzyku i następnie precyzyjnie wycina zmianę skalpelem. Po zabiegu rana jest zszywana. Szwy należy zakryć jałowym gazikiem. Ważne, by skórę wokół szwów odkażać i codziennie zmieniać opatrunek. Po około tygodniu szwy zostają zdjęte. Ta metoda usuwania pieprzyków nie zawsze jest polecana, ponieważ pozostawia po sobie blizny. Jeśli zmiana umiejscowiona jest na twarzy, często wielu pacjentów decyduje się na usuwanie za pomocą lasera, który jest mniej inwazyjny. Nie możemy również po chirurgicznym usuwaniu pieprzyka od razu wrócić do wszystkich naszych codziennych aktywności. Do momentu zdjęcia szwów nie wskazane jest korzystanie z basenu, czy sauny. Nie można również zbyt długo namaczać zszytej rany.

Kiedy pieprzyk musi być bezwzględnie usunięty?

Na usunięcie zmiany skórnej musimy zgłosić się jak najszybciej w momencie, kiedy wokół pieprzyka pojawia się nadżerka, posiada on nieregularny kształt, bardzo szybko powiększa się, występuje krwawienie lub świąd albo kiedy zmiana skórna ma odczyn zapalny. Wtedy usuwanie zmiany skórnej powinno być połączone z wysłaniem próbki do badania histopatologicznego

Przed udaniem się na zabieg usunięcia pieprzyka, dermatolog wykonuje nowoczesne i bezinwazyjne badanie skóry za pomocą videodermatoskopii. Dzięki niemu znacznie łatwiej jest obejrzeć dokładnie zmianę, a także sprawdzić po pewnym czasie, czy nie zmieniła swojego obrysu ani wielkości. Takie badanie jest wskazane szczególnie w przypadku, kiedy zmiana skórna jest niepokojąca pod względem swojej barwy – nie ma ciemnobrązowego koloru, tylko czarny oraz kiedy wokół niej buduje się nadżerka. Szybka diagnoza pozwoli wykluczyć lub potwierdzić, czy z pozoru mało niepokojący pieprzyk nie jest czerniakiem.

Cennik

Usługa Cena
Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem 100,00 zł