+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Chopina 11, 40-093 Katowice

Usuwanie zmian skórnych Katowice Cena 200zł

Zmiany skórne są niewątpliwie nie tylko problemem estetycznym, lecz umiejscowione w niektórych miejscach powodują także dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Usuwanie zmian skórnych Katowice Cena 200zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Usuwanie pieprzyków i znamion Katowice

  • Home
  • Usuwanie pieprzyków i znamion

Trochę teorii o laserowym usuwaniu znamion

Zmiany skórne są niewątpliwie nie tylko problemem estetycznym, lecz umiejscowione w niektórych miejscach powodują także dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu.

Szczególnej uwagi wymagają znamiona barwnikowe, gdyż w przyszłości mogą przekształcić się w nowotwór. Nawet niegroźne znamiona, jeśli narażone są na ciągłe otarcia, mogą okazać się groźne. Nie należy zatem lekceważyć żadnej zmiany skórnej.

Jakie są wskazania do zabiegu?

  • Znamiona barwnikowe,
  • Brodawki,
  • Włókniaki,
  • Prosaki,
  • Kłykciny kończyste,
  • Punkty rubinowe.

Laserowe usuwanie znamion nie powinno być stosowane w przypadku zmian złośliwych lub gdy istnieje podejrzenie zmiany nowotworowej. Wówczas zalecane jest chirurgiczne usunięcie zmiany i wykonanie badania histopatologicznego.

Czy znamiona skórne - takie jak brodawki mogą pojawić się po usunięciu?

Ze względu na fakt, iż brodawki i kurzajki stanowią grupę zmian skórnych spowodowanych infekcją wirusową, koniecznym wydaje się być fakt usunięcia nawet najmniejszych fragmentów wirusa HPV, który znajduje się w komórkach skórnych. Jest to o tyle istotne, że nawet niewielki fragment zakażonej tkanki może być przyczyną nawrotu problemu. Z tego powodu tak istotne jest stosowanie rozwiązań dających gwarancję dużej precyzji i charakteryzujących się wysoką skutecznością. W innym przypadku dana osoba naraża się na wielokrotne wizyty w gabinetach lekarskich, generujących znaczne koszty nieskutecznego leczenia. Zazwyczaj lekarze przepisują kosmetyki i preparaty medyczne ogólnodostępne w polskich aptekach, które posiadają ograniczoną skuteczność walki z kurzajkami i brodawkami.

Jakie rozwiązania są najskuteczniejsze przy usuwaniu znamion?

W trosce o skuteczność działań leczniczych, warto rozważyć zastosowanie jednej z najnowocześniejszych metod dostępnych na rynku medycznym, jakim jest laser CO2. Swoje korzystne działanie zawdzięcza stężonemu promieniu ciepła, które umożliwia wyparowanie wszystkich zainfekowanych wirusem komórek, przy czym, w nienaruszonym stanie pozostaje zdrowa, sąsiadująca tkanka. Tym samym, laser, który został oddany do użytku profesjonalistom jest idealnym narzędziem gwarantującym usunięcie wszystkich uszkodzonych komórek, dzięki czemu całkowicie eliminuje się ryzyko nawrotu choroby. Tym samym laser posiada znacznie wyższą skuteczność działań, niż inne dostępne metody, takie jak krioterapia lub farmaceutyki oferowane przez apteki, dlatego warto z niego skorzystać.

Jakie inne zalety ma korzystanie z lasera CO2?

Oprócz wysokiej skuteczności, laser CO2 charakteryzuje się pełną precyzją działań. Dodatkowo zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu. Mała inwazyjność zapewnia eliminację ryzyka zakażenia drobnoustrojami, tym bardziej, iż laser tego typu nie przykłada się bezpośrednio do skóry, a manewruje się nim bezdotykowo. Warto wspomnieć, że technika laserowa, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody chirurgicznej z użyciem skalpela nie powoduje krwawień jednoczesnym gwarantem szybszej i łatwiejszej rekonwalescencji po zabiegu. W przypadku zabiegów chirurgicznych uszkodzeniu ulega także zdrowa tkanka, która później jest zaszywana przez zastosowanie szwów, przez co czas gojenia się rany jest dłuższy.

Czy zabieg laserowy boli?

Panie doktorze, a czy zabieg laserowy będzie boleć? – nie ma wątpliwości, iż tego typu pytania stanowią grupę najliczniejszych wątpliwości Pacjentów przed podejściem do laserowego usuwania zmian skórnych, znamion, blizn, kurzajek i brodawek. Ku radości wszystkich wahających się osób, obawiających się czynnika bólowego, należy śmiało odpowiedzieć, iż zabiegi z tego gatunku zaliczane są do mało bolesnych, a dla zwiększenia komfortu Pacjenta możliwe jest podanie środka znieczulającego działającego miejscowo w postaci specjalnego kremu na bazie lidokainy lub w przypadkach bardziej wrażliwych osób podaje się je w formie zastrzyku, przy czym stosuje się najmniejsze z dostępnych igieł, aby zapewnić Pacjentowi jak największy komfort. W większości przypadków samo podanie znieczulenia nie jest wyczuwane przed daną osobę, jednak zmiany skórne mogą pojawić się w takich miejscach, bardziej wrażliwych lub trudno dostępnych, że nie da się uniknąć nieprzyjemnego odczucia. Należy jednak podkreślić znaczenie rozmiaru i głębokości kurzajki – z tego powodu tak istotne jest szybkie zdecydowanie się na zabieg laserowy tuż po zaobserwowaniu widocznej zmiany. Im kurzajka jest mniejsza, tym jej pozbycie się jest mniej bolesne, przy czym niewielkie brodawki w większości nie wymagają dodatkowego znieczulenia ze względu na niemalże całkowitą bezbolesność usuwania. Pacjenci opisują swoje doznania jako lekki dyskomfortu lub uczucie ciepła. W takich przypadkach największy ból wiąże się jedynie z przypadkami, kiedy kurzajka rozrosła się do większych rozmiarów, jednak i to Pacjenci opisują jako niski czynnik bólowy.

Jak dokładnie przebiega zabieg laserowego usuwania znamion?

Współczesna medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje chirurgiczny laser frakcyjny CO2, który operuje na fali o długości 10600 mm. Lekarz, który go używa podczas zabiegu wprowadza wiązkę energii bezpośrednio do zakażonych komórek wirusem HPV, odparowując powstałą zmianę bez uszkadzania zdrowych tkanek. Tym samym brodawka całkowicie znika, a w jej miejscu podczas gojenia się rany powstaje niewielki strup, który odpada samoistnie w ciągu najbliższego czasu. Zabiegi z zastosowaniem lasera są bardzo skuteczne. W większości przypadków – szacuje się ponad 90% Pacjentów – brodawka zostaje całkowicie usunięta łącznie z wirusem podczas jedynie pojedynczej wizyty w gabinecie u specjalisty. Należy jednak pamiętać, że im dłużej zmiana skórna utrzymuje się na ciele, tym bardziej się rozrasta i ingeruje w głębsze warstwy skóry, przez co około 10% Pacjentów wymaga późniejszej, kolejnej ingerencji. W przeciwnym razie brodawka może odrosnąć. W takim przypadku szczególne znaczenie ma obserwacja procesu gojenia się podrażnionego miejsca. Jeżeli Pacjent lub ktoś z jego najbliższego otoczenia dostrzeże odrastanie kurzajki, należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc do lekarza, aby w porę zapobiec rozsiania wirusa na pozostałe tkanki.

Jak długo goją się miejsca po zabiegu?

Strup, o którym mowa była powyżej odpada w ciągu kilku najbliższych dni. W większości przypadków jest to czas dwóch tygodni. Dzięki niewielkiej inwazyjności, można powrócić do swoich codziennych aktywności już po samym zabiegu, co sprawia, że wybór lasera CO2 do usuwania kurzajek charakteryzuje się skutecznością i szybkim tempem rekonwalescencji. Dodatkowo w większości przypadków po zabiegu nie powstaje szpetna blizna, co jest pewne przy zabiegach z użyciem skalpela.

Czy mogą się pojawić powikłania?

Pojawienie się powikłań i skutków ubocznych w tym przypadku jest praktycznie znikome. Należy jednak kontrolować zarówno proces samego gojenia, jak i później już wygojonego miejsca. Jeżeli pojawią się wszelkie niespodziewane, nietypowe zmiany, należy jak najszybciej udać się na konsultację medyczną w celu oceny sytuacji i uzyskania odpowiedniej pomocy.

Cennik

Usługa Cena
Brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem 90,00 zł

sss +
sss