+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź Cennik E-recepta za 0zł!
Main background
Main background

Usuwanie kurzajek Łódź cena od 90 zł

Usuwanie kurzajek Łódź cena od 90 zł

Nieinwazyjne usuwanie kurzajek pozwala na pozbycie się nieestetycznych kurzajek, bez potrzeby ingerencji chirurgicznej. Zarówno kurzajki, jak również brodawki są to zmiany skórne, dość widoczne i mało estetyczne. Zmaga się z nimi prawie 50% ludzi. Są one spowodowane wirusem brodawczaka, który wywołuje takie zmiany brodawkowate skóry.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Usuwanie kurzajek Łódź cena od 90 zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Usuwanie kurzajek i brodawek Łódź

  • Home
  • Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie kurzajek Łódź – najpopularniejsze metody

Usuwanie brodawek, czy też usuwanie kurzajek jest bardzo często spotykanym zabiegiem. Brodawki, nazywane również kurzajkami, pojawiają się na skórze przez wirus brodawczaka, którym można zarazić się od innej osoby. Często dzieje się to poprzez np. użycie tego samego ręcznika albo chodzenie bez klapek na basenie. Wiele osób tym wirusem zaraża się również w saunie. Dochodzi też często do tzw. autoinokulacji, które jest przenoszeniem brodawek z jednego palca na drugi albo podczas golenia się.

Brodawki, które narażone są na otarcia lub stały ucisk, powinny być trwale usunięte

Usuwanie brodawki Łódź – podział brodawek ze względu na ich wygląd

Brodawki można podzielić na zwykłe, które mają wielkość od 5 do 10 mm. Mają one kolor skóry i są umiejscowione często na twarzy, łokciach, czy kolanach. Brodawki podeszwowe z kolei mają wielkość nawet 2 cm i są umiejscowione na podeszwach stóp. Mogą być bardzo głębokie i przeszkadzać w chodzeniu. Brodawki mozaikowe również pojawiają się na podeszwach stóp i są zgrupowane i niewielkie. Brodawki płaskie na pierwszy rzut oka przypominają niewielkie nagniotki lub małe modzele. Z czasem jednak rosną i są znacznie bardziej wypukłe.

Usuwanie brodawek Łódź – jak wygląda zabieg usunięcia brodawki?

Wiele osób usuwa małe brodawki samodzielnie. Usuwanie kurzajek jest możliwe poprzez specjalne plastry, które zawierają kwas salicylowy. Doprowadza on do ich złuszczania, ale często zmniejsza problem jedynie powierzchniowo. Przy większych brodawkach zalecane są inne, bardziej skuteczne metody ich leczenia, ponieważ brodawki lubią nawracać w tych samych miejscach.

Laserowe usuwanie kurzajki Łódź jako najskuteczniejsza metoda usuwania kurzajek

Jednym z najskuteczniejszych metod usuwania brodawek, jest laserowe usuwanie kurzajek. Dzięki tej metodzie znacznie zmniejsza się ryzyko ponownego ich powstania w tym samym miejscu. Również nie generuje blizn, tak jak dzieje się to w przypadku wycięcia chirurgicznego. Charakteryzuje się on mniejszą bolesnością a także znacznie mniejszym ryzykiem zakażenia się wirusami zakaźnymi, jakimi jak HIV, czy HCV. Jest bardzo szybki, ponieważ nawet przy dość dużych brodawkach, laserowe usuwanie brodawek trwa nie dłużej niż 15 minut. Nie potrzeba również specjalnych przygotowań do zabiegu. Po zabiegu pozostaje niewielka rana, która szybko się goi, bez pozostawiania blizn. Zabieg odbywa się bezdotykowo oraz można po nim wrócić do naszych wszystkich obowiązków. Po kilka dniach można również pójść na basen, czy na saunę. Zabieg pozostawia po sobie jedynie niewielką raną, która szybko zasklepia się. Pozostaje niewielki strupek, który odpada po kilku dniach. Nie potrzebne jest nakładanie na ran szwów. Działa on punktowo, bez podrażniania skóry wokół brodawek, dzięki czemu rana po zabiegu jest bardzo niewielka i praktycznie niewidoczna. Nie potrzebny jest również czas rekonwalescencji. Nie należy jednak wystawiać przez pierwsze dni miejsca zabiegowego na działanie promieni UV ani zbyt mocno go rozgrzewać. Po odpadnięciu strupka można wykonywać wszystkie czynności bez przeszkód. Co ważne wypalanie kurzajek za pomocą lasera jest bardzo skuteczne i nie jest konieczne powtarzanie zabiegu. Laserowe usuwanie kurzajek nie jest polecane w przypadku grzbietu dłoni. Natomiast jest to odpowiednia metoda do leczenia i usuwania brodawek na podeszwach stóp.

Usuwanie kurzajek Łódź – wybór metody usuwania brodawki

Usuwanie brodawek oraz usuwanie kurzajek może odbywać się również za pomocą krioterapii. Zabieg ten polega na zamrażaniu zmian skórnych, przy użyciu ciekłego azotu. Nazywany on jest również podtlenkiem azotu. Wszystkie zmiany skórne, w tym brodawki oraz naczyniaki, ulegają kriodestrukcji, a później oddzielają się od strupa.

Metoda jest bardzo skuteczna i również nie powoduje blizn. Zmieniona chorobowo tkanka jest wymrażana, dzięki czemu brodawka lub kurzajka samoistnie odpada. Sam zabieg trwa bardzo krótko i jest bezbolesny.

Krtioterapia nie jest używana w przypadku zmian skórnych, które są bardzo duże. W tym wypadku jest bardziej konieczne użycie metod związanych z chirurgią. Można z kolei krioterapię używać zarówno w zmianach skórnych o charakterze łagodnym, jak i złośliwym. Co ważne nie powoduje powstawania blizn.

Bardzo skuteczne jest również chemiczne wypalanie. Dzięki rozmiękczeniu dotkniętej chorobą tkanki za pomocą kwasu salicylowego, kurzajka samodzielnie odpada, również nie pozostawiając blizn. Do zmiękczania brodawek i kurzajek używany jest również kwas mlekowy.

Dość znaną metodą jest również łyżeczkowanie, które polega na wyłyżeczkowaniu brodawek zwykłych i brodawek na podeszwach stóp. Jest to dość nieinwazyjny zabieg, jednak czasem trzeba go powtarzać w momencie, kiedy zmiana odrośnie.

Najbardziej popularne jest chirurgiczne wycięcie zmiany. Jest to często używana metoda w momencie, kiedy zmiana okazuje się być złośliwa. Zmniejsza to niebezpieczeństwo pojawienia się choroby nowotworowej. Po tym zabiegu mogą pojawić się małe blizny.

Metoda leczenia brodawek i kurzajek wybierana jest przez lekarza dermatologa lub chirurga. Wiele osób dość słusznie wybiera metody nowoczesne i mniej inwazyjne, takie jak laserowe usuwanie kurzajek. Daje ono mniej skutków ubocznych i mniejsze ryzyko zarażenia się np. HPV.

Cennik

Usługa Cena
Brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem 90,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Kiedy należy usunąć brodawki? +
Brodawki należy bezwzględnie usunąć, kiedy znajdują się na podeszwach stóp oraz w momencie, kiedy są podrażniane przez ubranie i powiększają się.
2. Jak można usunąć brodawki? +
Kurzajki i brodawki usuwane są za pomocą zabiegu chirurgicznego oraz poprzez łyżeczkowanie, ale również można użyć w tym celu lasera CO2 lub krioterapii.
3. Która metoda usuwania brodawek jest najmniej inwazyjna? kurzajki? +
Najmniej inwazyjna jest metoda usuwania kurzajek za pomocą lasera CO2, ponieważ nie powstają po nim blizny. Również krioterapia pozwoli na znacznie lepsze usunięcie kurzajek, bez ich nawrotu. Nie pozostawia po sobie śladu, a rana szybko się zasklepia.
4. Usuwanie brodawek – jak się odbywa? +
Na początku wybierana jest metoda usunięcia kurzajki. Później na skórę nakładana jest maść znieczulająca lub podawany jest zastrzyk znieczulający. W wielu przypadkach znieczulenie zaczyna działać już po kilku minutach. Później zmiana jest wypalana za pomocą lasera CO2 lub wymrażana za pomocą ciekłego azotu.
5. Czy po usunięciu kurzajki powracają? +
Czasem po łyżeczkowaniu brodawek i kurzajek powracają w tym samym miejscu. Bardziej skuteczną metodą jest więc laserowe usuwanie kurzajek.
6. Kiedy kurzajki powinny być usuwane za pomocą lasera? +
Usuwanie kurzajek za pomocą lasera jest możliwe i wskazane wtedy, kiedy znajdują się one w widocznych miejscach, np. na twarzy. Taka metoda nie generuje blizn po zabiegu.
7. Czy usuwanie kurzajek jest bolesne? +
Czy usuwanie kurzajek jest bolesne?
8. Jaka metoda usuwania kurzajek jest najskuteczniejsza? +
Najskuteczniejszymi metodami usuwania kurzajek jest krioterapia i laserowe usuwanie kurzajek.