+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Chopina 11, 40-093 Katowice Cennik E-recepta za 0zł!
Main background
Main background

Usuwanie kurzajek i brodawek Katowice cena od 90 zł

Usuwanie kurzajek i brodawek Katowice cena od 90 zł

Laserowe usuwanie kurzajek jest to zabieg krótki, bezbolesny i małoinwazyjny. Profesjonalne usuwanie brodawek jest ważne, ponieważ minimalizuje ich rozprzestrzenianie się. Aby skutecznie usunąć brodawkę wystarczy jeden zabieg.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Usuwanie kurzajek i brodawek Katowice cena od 90 zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Usuwanie kurzajek i brodawek Katowice

  • Home
  • Usuwanie kurzajek i brodawek

Laserowe usuwanie kurzajek Katowice – jak skutecznie pozbyć się kurzajki?

Kurzajki, nazywane inaczej brodawkami, to zmiany skórne o wypukłym kształcie, które mogą pojawiać się na twarzy lub nawet na podeszwach stóp. Czasem występują pojedynczo, ale częściej można spotkać je w koloniach, jedna obok drugiej. Za ich występowanie odpowiada wirus brodawczaka HPV. Można nim zarazić się po kontakcie z drugą osobą, która posiada w sobie tego wirusa. Bardzo często narażone są na niego osoby, które korzystają z basenów, czy saun.

Brodawki, które narażone są na otarcia lub stały ucisk, powinny być trwale usunięte

Zmiany nie są bardzo groźne, ale wyglądają nieestetycznie, a w miarę ich rozrastania mogą sprawiać nam ból. Warto takie brodawki skonsultować z dermatologiem, który wskaże odpowiedni sposób leczenia. Kurzajki są możliwe do usunięcia poprzez np. zabieg chirurgiczny. Czasem jest to jedyna możliwa metoda pozbycia się denerwującej nas zmiany skórnej.

Usuwanie kurzajki Katowice – różne sposoby usuwania kurzajek

Kurzajki są bardzo częstym problemem wśród wielu osób. Na szczęście istnieje szereg różnych sposobów, by się ich pozbyć. Oto niektóre z nich.

Elektrokoagulacja

Jest to metoda, która wypala kurzajki za pomocą łuku elektrycznego. W tym wypadku miejsce zabiegowe musi być znieczulone, np. za pomocą maści. Zabieg trwa około kilkanaście minut, czasem tylko kilka minut, a czas jest zależny od wielkości i umiejscowienia zmiany. Po tym zabiegu może pojawić się lekkie krwawienie, a także obrzęk. Nie jest polecana do stosowania w miejscach delikatnych oraz tam, gdzie występuje duże nagromadzenie żył i nerwów. Po elektrokoagulacji kurzajek miejsce zabiegowe goi się do około trzech tygodni. Można ją stosować w przypadku małych zmian, ponieważ przy rozległych kurzajkach może wystąpić zbyt obfite krwawienie oraz pozostanie równie obszerny ślad, a nawet blizna.

Krioterapia

Za pomocą krioterapii możemy w łatwy sposób pozbyć się kurzajek raz a dobrze. Krioterapia polega na zniszczeniu chorej tkanki za pomocą niskiej temperatury. Do niszczenia kurzajek używany jest ciekły azot, który jest również wykorzystywany przy leczeniu np. obrzęków, czy bólu. Temperatura, która jest przez niego wytwarzana waha się od minus 21 do minus pięciu stopni. Wcześniej zmiana jest zmiękczana za pomocą siedemnastoprocentowego kwasu salicylowego. Po wymrożeniu kurzajki mogą pojawić się niewielkie pęcherze, które z czasem się goją. Nie jest to metoda, którą stosuje się na podeszwach stóp, czy po wewnętrznej stronie dłoni. Po wymrożeniu kurzajki może pojawić się strup, który odpada po kilku lub kilkunastu dniach. Zabieg nie wymaga późniejszego chodzenia do lekarza. Miejsce po zabiegu szybko się goi i nie sprawia problemów. Czasem w aptekach istnieje możliwość kupienia zestawu do samodzielnego pozbywania się kurzajek, jednak przy niedokładnym ich zastosowaniu niestety ta zmiana skórna może szybko powrócić. Dlatego bardzo ważne jest skierowanie się do specjalisty.

Laseroterapia

Bardzo nowoczesnym rodzajem zabiegu, który skutecznie usuwa kurzajki, jest laseroterapia. Polega ona na usuwaniu brodawek za pomocą światła lasera. Głowica emitująca światło lasera jest skierowana na zmianę i działa wyłącznie na chorą tkankę, bez naruszania tej zdrowej. Przed zabiegiem podawany jest zastrzyk znieczulający, który ma sprawić, że zabieg będzie mniej bolesny. Po zabiegu pozostaje niewielki strupek, który odpada po kilku dniach. Przy większych zmianach czasem zabieg należy powtórzyć, ale może o tym zadecydować lekarz. Dodatkowo w przeciwieństwie do elektrokoagulacji, laserowe usuwanie kurzajek nie pozostawia żadnych blizn, a także zapewnia bardzo szybkie pozbycie się zmiany. Po laserowym usuwaniu kurzajek już po odpadnięciu strupka można wrócić do większej aktywności, czyli zacząć uczęszczać na basen, czy saunę. Zabieg jest bardzo szybki i trwa jedynie około 20 minut. Nie wymaga od nas również specjalnych przygotowań. Obecnie laseroterapia jest zaraz obok chirurgicznego usuwania kurzajek najczęściej wybieranym zabiegiem.

Laserowe usuwanie brodawek – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Usuwanie kurzajek jest bardzo istotne, ponieważ wiele z nich może przeszkadzać nam w codziennym funkcjonowaniu. Często znajdują się na podeszwach stóp albo po wewnętrznej stronie dłoni, przez co ocierają się lub są naciskane. Po pewnym czasie mogą znacznie urosnąć, a także sprawiać nam ból. Wielu podologów zaleca usuwanie kurzajek, ponieważ sprawiają ból. Dodatkowo nie usuwane zmiany skórne w postaci kurzajek, czy brodawek mogą narastać i pojawiać się w innych miejscach. Również wiele osób mających kurzajki narzeka na ich nieestetyczny wygląd.

Usuwanie brodawki Katowice - wybór najskuteczniejszej metody

Najmniej inwazyjną metodą jest laseroterapia, która już w kilka minut pozwoli nam pozbyć się kurzajek. Dodatkowo sprawia ona, że kurzajki nie powracają. Można również zastosować wymrażanie kurzajek z pomocą krioterapii. Obie metody mają swoje ogromne plusy. Są nimi m.in.:

  • Brak blizn
  • Szybki powrót do dawnej aktywności
  • Brak naruszenia zdrowej tkanki
  • Brak potrzeby hospitalizacji
  • Brak potrzeby zszywania rany
  • Skuteczność metody
  • Bez potrzeby przygotowania się do zabiegu

Istnieje również skuteczna metoda usuwania kurzajek za pomocą zabiegu chirurgicznego. Jest polecana w przypadku dość rozległych zmian. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. W tym wypadku ważne jest późniejsze zabezpieczenie rany za pomocą szwów. Taki zabieg ma te dwie wady, że należy po około tygodniu zgłosić się do lekarza na zdjęcie szwów, a także może pozostawić blizny. Wielu dermatologów poleca jednak tę metodę jako jedną z bardziej skutecznych. Jest przede wszystkim precyzyjna i obejmuje tylko chore tkanki. Zabieg chirurgicznego usuwania brodawek trwa około 30 do 40 minut, wraz ze znieczuleniem. Znieczulenie podawane jest dożylnie. Po chirurgicznym usuwaniu kurzajek niewskazane jest moczenie rany, w tym szwów. Należy przez kolejny tydzień odkażać miejsce zabiegowe oraz zmieniać opatrunki na świeże.
W naszej placówce oferujemy zarówno chirurgiczne, jak również laserowe usuwanie kurzajek. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze lekarzy chirurgów pomoże w pozbyciu się zarówno małych, jak również większych zmian.

Cennik

Usługa Cena
Brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem 90,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czemu ważne jest usuwanie kurzajek? +
Kurzajki usuwane są najczęściej chirurgicznie lub za pomocą elektrokoagulacji. Dzięki tej metodzie nie pozostaje po zabiegu żadna blizna, dodatkowo zabiegowi poddana jest sama chora tkanka, bez naruszania tej zdrowej. Bardzo nowoczesną metodą usuwania kurzajek, jest laserowe usuwanie kurzajek.
2. Czy usuwanie kurzajek jest bolesne? +
Zarówno do laserowego usuwania kurzajek, jak również do usuwania kurzajek za pomocą elektrokoagulacji, stosowany jest zastrzyk znieczulający, który zmniejsza bolesność zabiegu.
3. Jak wygląda miejsce po usunięciu kurzajki? +
W przypadku lasera pozostaje nam niewielki strupek, który odpada po kilku dniach. Ta metoda nie pozostawia żadnych blizn. Po usunięciu kurzajek metodą chirurgiczną może pozostać nam blizna, w zależności od wielkości usuwanej zmiany skórnej.
4. Jakie są zalecenia po zabiegu usunięcia kurzajki? +
Jeśli kurzajka była usuwana chirurgicznie, zalecane jest codzienne przemywanie skóry wokół szwów za pomocą octeniseptu oraz zmiana opatrunków. Należy również unikać nadmiernego przegrzewania skóry oraz moczenia rany.
5. Czy zabieg usunięcia kurzajki musi być powtarzany? +
Jeśli mamy na ciele kilka kurzajek lub jest to skupisko brodawek, wtedy warto powtórzyć zabieg. Wiele zależy od oceny lekarza.
6. Kiedy wybrać laserowe usuwanie kurzajek? +
Ta metoda usuwania kurzajek jest odpowiednia w momencie, kiedy mamy do usunięcia pojedynczą kurzajkę. W przypadku dużych skupisk lepszym rozwiązaniem będzie usunięcie ich chirurgicznie.
7. Czy kurzajki są groźne? +
Kurzajki same w sobie nie są groźne, ale mogą powodować dyskomfort, zwłaszcza wtedy, kiedy są umiejscowione na powiece lub na podeszwie stóp albo wewnętrznej stronie dłoni.