+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik E-recepta za 0zł!
Main background
Main background

Usuwanie kurzajek i brodawek Bydgoszcz cena od 90 zł

Usuwanie kurzajek i brodawek Bydgoszcz cena od 90 zł

Laserowe usuwanie kurzajek to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się szybko rozsiewających się zmian skórnych. O wiele mniej bolesna od chirurgicznego usuwania. Przeważnie wystarczy jeden zabieg do skutecznego usunięcia kurzajki

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Usuwanie kurzajek i brodawek Bydgoszcz cena od 90 zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Usuwanie kurzajek i brodawek Bydgoszcz

 • Home
 • Usuwanie kurzajek i brodawek

Laserowe usuwanie brodawek Bydgoszcz – wystarczy jeden zabieg

Brodawki inaczej nazywane są kurzajkami. Stanowią one zmiany skórne, które z powodzeniem można usunąć w ramach bezpiecznego, niebolesnego i nieinwazyjnego zabiegu z zakresu dermatologii estetycznej. Zwykle brodawki usuwane są ze względu na ich nieestetyczny wygląd, przy czym są to zmiany bardzo zaraźliwe, przez co zaleca się ich jak najszybsze wycięcie. Dodatkowo ze względu na umiejscowienie – najczęściej na podeszwach stóp i dłoni, wywołują dyskomfort i ból. Z pomocą zainfekowanym Pacjentom przychodzi dobrodziejstwo medycyny estetycznej, która oferuje szeroki wachlarz zabiegów laserowych.

Brodawki, które narażone są na otarcia lub stały ucisk, powinny być trwale usunięte

Laserowe usuwanie kurzajek - kiedy najlepiej usuwać kurzajki?

Często Pacjenci, którzy obserwują na swoim ciele pierwsze zmiany kurzajkowe, bagatelizują problem, co jest dużym błędem. Im dłużej zwleka się z ich usunięciem, tym bardziej zakorzeniają się w kolejnych głębokościach tkanki. W ten sposób decydując się na ich leczenie należy mieć świadomość utrudnionego procesu. Staje się on bardziej czasochłonny. Dodatkowo wraz z upływem czasu istnieje większe ryzyko samozakażenia i rozprzestrzenienia kurzajek na inne części ciała.

Laserowe usuwanie kurzajek - jak powstają kurzajki?

Kurzajki są efektem zakażenia wirusem ludzkiego brodawczaka HPV. Powstają one poprzez szybki wzrost komórek skóry i śluzówki. Obecnie znane jest około 150 rodzajów tego wirusa, z czego ponad 50 jest odpowiedzialnych za powstanie kurzajek.

Wirusem HPV można zarazić się poprzez kontakt z osobą zakażoną lub przedmiotami, których dotykała. Tym samym wystarczy dotyk dłoni lub posiadanie ran, otarć, czy też zadrapań, które ułatwiają przedostanie się wirusa do wnętrza organizmu. Warto również mieć na uwadze, że brodawka może przenosić się drogą płciową. Częstymi Pacjentami są dzieci, których układ immunologiczny jest jeszcze nie w pełni dojrzały.

Według lekarzy szacunkowo ponad połowa Pacjentów doznała zakażenia wirusem HPV w miejscach publicznych: na basenie, siłowni, salach gimnastycznych, publicznych toaletach, komunikacji miejskiej, szkołach, uczelniach, przedszkolach. Częste są również przypadki samozakażeń, np. podczas pielęgnacji stóp i dłoni.

Laserowe usuwanie kurzajek i brodawek – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Mimo, iż kurzajki najczęściej pojawiają się na dłoniach i stopach, to jednak ich występowanie może dotyczyć całego ciała, również okolicy twarzy, gdzie przyjmują postać niewielkich, ledwie wyczuwalnych przebarwień. Istnieje również typ brodawczaka ludzkiego infekującego narządy płciowe.

Kurzajki przybierają postać twardych krost o żółtawym zabarwieniu, często tworzącym zwarte masy przypominające w wyglądzie kalafiora. Niestety są to dość bolesne punkty.

Warto poddać się profesjonalnemu zabiegowi usuwania brodawek laserem ze względu na:

 • Zapobieganie skutkom ubocznym zakażenia – mimo, iż możliwe jest samoistne ustąpienie zmian chorobowych w ciągu kilku lat, to jednak jest to czas, w którym dana osoba zakaża osoby trzecie,
 • Minimalizowanie ich rozprzestrzeniania się,
 • Możliwość przekształcenia się brodawki w zmianę nowotworową – zazwyczaj nie mają one złośliwego charakteru, jednak z czasem istnieje możliwość przekształcenia się w groźne zmiany onkologiczne. Warto tutaj wymienić brodawki okolicy moczowo-płciowej, które u osób z obniżoną odpornością stają się rozrostami nowotworowymi.

Analizując powyższe czynniki nie powinno być wątpliwości o konieczności udania się do specjalisty po pomoc w przypadku zaobserwowania tworzących się zmian skórnych. Jeżeli lekarz będzie chciał upewnić się w temacie charakteru brodawki, konieczne będzie poddanie się dalszej diagnostyce.

Wypróbuj laserowe usuwanie brodawek Bydgoszcz

Skuteczne usunięcie brodawki jest możliwe już dzięki pojedynczo wykonanemu zabiegowi laseroterapii. Zabieg z użyciem lasera można wykonać na każdej części ciała, w zależności od potrzeby i umiejscowienia zmiany. Podczas zabiegu specjalista emituje wiązkę energii lasera wprost do precyzyjnie wybranej zmiany skórnej. Aby móc skorzystać z laserowego usuwania brodawek Pacjent zobowiązany jest do stawienia się w gabinecie dermatologa, który oceni stan zmian i dobierze odpowiednie leczenie. Tym samym laserowe usuwanie kurzajek może być możliwe w przypadku:

 • kurzajki pospolitej,
 • kurzajki nitkowatej,
 • kurzajki przy paznokciach,
 • kurzajki mozaikowej,
 • kurzajki podeszwowej,
 • kurzajki przy kłykcinie i inne kurzajki narządów rozrodczych,
 • kurzajki płaskiej.

Można przyjąć, że zabieg jest bezbolesny, jednak stopień odczuwania dyskomfortu zależy głównie od indywidualnie posiadanego progu bólowego i wrażliwości. Można jednak skorzystać ze znieczulenia miejscowego, przy czym lasery stosowane w naszym profesjonalnym gabinecie wyposażone są w emitowany chłodny nawiew, który znacznie umila całą procedurę zabiegową.

Laserowe usuwanie kurzajek – jak wygląda zabieg?

Na początku lekarz aplikuje znieczulenie miejscowe. Następnie wykorzystując laser frakcyjny i aplikuje na skórę promieniowanie laserowe, które działa w sposób termalny na skórę. W ten sposób równomiernie rozmieszczona strefa mikrotermalna stanowi w efekcie mikroskopijne otwory w kształcie odwróconego stożka. To właśnie w te strefy dociera światło lasera, penetrując głębokie warstwy tkanki podskórnej. Jest to procedura planowana i precyzyjnie wykonana. Tym samym niszczona jest jedynie wybrana zmiana skórna, bez otaczającej ją zdrowej tkanki skórnej. Tym samym skóra nie jest naruszana, a sam proces gojenia się przebiega sprawnie i bezproblemowo. Dużym atutem dla Pacjenta jest fakt braku późniejszych widocznych ran.

Laserowe usuwanie kurzajki – zalecenia po zabiegu

Wielu Pacjentów decyduje się na wykonanie zabiegu laserowego usuwania kurzajek ze względu na to iż jest to procedura która nie pozostawia na skórze danej osoby nieestetycznych widocznych zmian. Jest to możliwe ze względu na precyzyjne działanie urządzenia jedynie na zainfekowaną wirusem skórę, nie niszcząc zdrowych komórek. Miejsce poddawane ingerencji lekarskiej, zabezpieczane jest plastrem bądź opatrunkiem. Po wygojeniu się jest znikome ryzyko na powstanie szpetnej blizny. Konieczna jest tutaj wzmożona pielęgnacja skóry.

Laserowe usuwanie brodawki - rekonwalescencja po zabiegu

Tuż po zabiegu Pacjent może zając się swoimi sprawami i nie musi ograniczać swojej aktywności. Należy jednak pamiętać o stosowaniu się do zaleceń lekarza.

Skutkiem ubocznym zabiegu może być pojawienie się zaczerwienienia i obrzęku, łącznie z odczuciem swędzenia. Warto dodać, że objawy te zwykle samoistnie ustępują w przeciągu kilku najbliższych godzin od momentu wyjścia z gabinetu. Wyjątkiem jest zaczerwienienie, utrzymujące się zwykle przez kilka dni.

Laserowe usuwanie brodawki - czy mogą się pojawić powikłania?

Podsumowując powyższe rozważania, można przyjąć, że laserowe usuwanie brodawek i kurzajek jest bezpiecznym zabiegiem ze znikomym ryzykiem pojawieniem się skutków ubocznych. Warto jednak kontrolować przebieg procesu gojenia się miejsc poddawanych ingerencji laserowej. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących zmian warto skonsultować się z lekarzem, który oceni sytuację i określi sposób dalszego ewentualnego postępowania. Nie mniej jednak proces gojenia się w znacznej większości przypadków jest całkowicie bezproblemowy.

Cennik

Usługa Cena
Brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem 90,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jakie są wskazania do zabiegu? +
Do laserowego usuwania kurzajek i brodawek mogą zgłosić się pacjenci, którzy mają brodawki zwykłe na stopach oraz dłoniach. Również kurzajki występujące w okolicy twarzy czy miejsc intymnych kwalifikują się do laserowego usunięcia.
2. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
 • nowotwory,
 • choroby skóry takie jak łuszczyca,
 • ciąża,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • przyjmowanie leków fotouczulających,
 • przyjmowanie sterydów,
 • świeża opalenizna i podrażniona skóra.
3. Czy kurzajki stanowią zagrożenie dla zdrowia? +
Kurzajki są zmianami skórnymi wywołanymi poprzez wirusa HPV, nie są jednak zagrożeniem dla naszego życia czy zdrowia.
4. Dlaczego laserowe usuwanie kurzajek jest skuteczne? +
Laserowe usuwanie kurzajek to skuteczny zabieg ze względu na swoją precyzję działania – dociera do najgłębszych warstw kurzajki - oraz małą inwazyjność.
5. Jak się przygotować do zabiegu laserowego usuwania kurzajek? +
Zabieg laserowego usuwania kurzajek wymaga od pacjenta zadbania o skórę, która poddana będzie temu zabiegowi. Oznacza to, że skóra nie może być podrażniona ani świeżo opalona. Na skórę tuż przed zabiegiem nie wolno również stosować żadnych kosmetyków.
6. Czy po zabiegu laserowego usuwania kurzajek mogą pojawić się objawy niepożądane? +
Skutki uboczne po laserowym usuwaniu kurzajek pojawiają się bardzo rzadko, a jeśli już się pojawiają, najczęściej ich przyczyną jest nieprawidłowa higiena miejsca usuniętej kurzajki.
7. Dlaczego zmiany kurzawkowe mogą być dokuczliwe? +
Kurzajki mogą przeszkadzać nam z kilku względów: mogą być bolesne, rozprzestrzeniają się na inne obszary naszego ciała, możemy zarazić nimi inne osoby, z którymi mamy bezpośredni kontakt fizyczny, są odporne na leczenie farmakologiczne.
8. Czy kurzajki są zaraźliwe? +
Tak, kurzajki znane również pod nazwą brodawki wirusowej są zaraźliwe. Powstają przez wirusa HPV, który przenosi się poprzez bezpośredni kontakt z zarażoną tkanką lub podczas wizyt w miejscach publicznych takich jak basen, autobus czy siłownia.