+48 577 987 878 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Chopina 11, 40-093 Katowice

Obrzezanie
operacja stulejki Katowice

Stulejka jest bardzo wstydliwą chorobą, która inaczej nazywana jest zwężeniem napletka, co uniemożliwia zsuwanie jego z żołędzi penisa. Może być to bardzo bolesne albo w ogóle niemożliwe. Przez to schorzenie niemożliwe jest często nie tylko odpowiednie jego umycie, ale również współżycie. Sposobem na pozbycie się tej przykrej dolegliwości jest chirurgiczne zwężenie napletka lub jego całkowite usunięcie poprzez obrzezanie.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Obrzezanie
operacja stulejki Katowice

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Usuwanie pieprzyków i znamion Katowice

 • Home
 • Usuwanie pieprzyków i znamion

Usuwanie Obrzezanie operacja stulejki Katowice

Obrzezanie jest bardzo popularnym zabiegiem, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, czasem ogólnym. Są różne rodzaje obrzezania, zależne od głębokości cięcia. Ogólnie polega ono na resekcji części bądź całości napletka. Zabieg jest wykonywany przez chirurgów, którzy podejmują decyzję jaką część napletka mają usunąć. Plastyka napletka jest konieczna przy wadach anatomicznych, czy stulejce.

Kiedy usunięcie napletka jest konieczne?

Usunięcie lub częściowe usunięcie napletka jest ważne w przypadku stulejki. Jest to stan, kiedy nie można całkowicie odsłonić napletka i kiedy napletek dotyka części garderoby, obcierającym tym samym boleśnie skórę. Jest to bardzo kłopotliwe podczas higieny, a także wtedy, kiedy chcemy współżyć. Chirurdzy zalecają również jego częściowe usunięcie w momencie, kiedy występują schorzenia urologiczne.

 • Zabieg bezbolesny
 • Nie są wymagane żadne skierowania
 • Do 60 minut
 • Usunięcie tego samego dnia
 • Jesteś w dobrych rękach

  Nasz zespół składa się z ekspertów i wysoce doświadczonych lekarzy zajmujących się obrzezaniem.

 • Jakie są metody usuwania napletka?

  Obrzezanie można podzielić ze względu na metody wykonywania zabiegu. Jednym z nich jest high and loose, który polega na częściowym usunięciu napletka, by w trakcie spoczynku żołądź był przykryty skórą, natomiast w trakcie wzwodu skóra może przesuwać się i odsłaniać żołądź. W metodzie high and tight po zabiegu żołądź będzie odsłonięta, a blizna umiejscawiana jest w dużej odległości od początku prącia. Najczęściej przy małych zmianach chorobowych, czy problemach urologicznych stosowana jest metoda low and loose. W tej metodzie usuwana jest tylko nieduża ilość napletka, a w trakcie spoczynku żołądź jest osłonięta. Ta metoda również charakteryzuje się umiejscowieniem blizny po wewnętrznej stronie napletka. Low and tight z kolei usunięta musi być znaczna część napletka, dlatego żołądź nawet w stanie spoczynku jest całkowicie odsłonięta.

  W przypadku zmian urologicznych stosowana jest z kolei metoda dorsal slit. W tym wypadku wykonywane jest grzbietowe nacięcie napletka.

  Najczęściej obrzezanie wykonywane jest za pomocą lasera. To bardzo nieinwazyjna metoda, która dodatkowo również zmniejsza ryzyko wystąpienia bolesnego obrzęku, czy też krwawienia. Wielu chirurgów obecnie wybiera tę metodę.

  Na czym polega zabieg obrzezania?

  Obrzezanie polega na całościowym lub częściowym usunięciu napletka w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Przy znieczuleniu miejscowym jest stosowane mało obciążające znieczulenie przewodowe prącia. Leki znieczulające są aplikowane w okolice podstawy prącia. Przy użyciu narzędzi chirurgicznych, rana pooperacyjna jest zszywana za pomocą szwów rozpuszczalnych, co znacznie ułatwia gojenie oraz sprawia, że pacjent nie musi pojawiać się na zdjęcie szwów. Po zabiegu prącie goi się najczęściej do dwóch tygodni.

  Jakie odczucia towarzyszą po zabiegu obrzezania?

  Najczęściej pojawia się niewielki obrzęk, który jest znacznie mniejszy w przypadku metody laserowej. Jest to zabieg jednodniowy, a czas gojenia się rany trwa około dwa tygodnie. W tym czasie może być odczuwalny niewielki ból, a także pojawiają się otarcia naskórka, który wcześniej był przykryty napletkiem. Zaleca się noszenie przewiewnej bielizny, nie można również wykonywać ćwiczeń fizycznych, ani dźwigać. Do wygojenia się ran pooperacyjnych również nie można współżyć, ani masturbować się. Czasem pojawia się również duża nadwrażliwość w obrębie żołędzi. Jeśli obrzęk lub krwawienie utrzymują się bardzo długo, bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzał zabieg.

  Jakie odczucia towarzyszą po zabiegu obrzezania?

  Przed planowanym zabiegiem obrzezania niewskazane jest picie alkoholu, który rozrzedza krew i zwiększa tym samym wystąpienie dużego krwawienia. Dodatkowo jeśli mamy być znieczulani ogólnie, należy wykonać morfologię krwi oraz badanie układu krzepnięcia. Lekarz zaleca również usunięcie włosów łonowych oraz dokładne umycie miejsca zabiegowego.

  Jakie są zalety obrzezania?

  Obrzezanie, choć czasem bardzo kontrowersyjne, na wiele zalet. Przede wszystkim jest zabiegiem, który zmniejsza powstawaniu chorób, takich jak HPV czy rzęsistkowicy. Można po zabiegu znacznie łatwiej utrzymać higienę osobistą, jest też zabiegiem w 100% skutecznym jeśli chodzi o leczenie stulejki. Dzięki obrzezaniu zmniejsza się ryzyko wystąpienia nowotworu prącia, a także jest to świetne profilaktyka zapalenia prącia i napletka. U dzieci obrzezanie jest wskazane w momencie, kiedy cierpią one na nawracające zakażenia dróg moczowych. Również partnerka może skorzystać na tym zabiegu, ponieważ zastosowanie obrzezania znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy.
  Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z chirurgiem, który sprawdzi jaki rodzaj zabiegu jest dla nas najlepszy. Czasem tylko częściowa resekcja napletka wystarczy, by efekt był widoczny, np. w przypadku stulejki lub problemów z utrzymaniem higieny intymnej.
  Jeśli chodzi o kontakty fizyczne, to nie jest odczuwalny spadek ich jakości, w porównaniu do tych, które były przed wykonaniem zabiegu. Niektórzy mężczyźni zgłaszają, że po obrzezaniu odczucia są nieco większe.

  Cennik

  Usługa Cena
  Grzybica paznokci - usuwanie laserem od 150zł
  Rozszerzone pory skórne - usuwanie laserem od 200zł
  Włókniaki - usuwanie laserem od 200zł
  Brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem od 200zł
  Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem od 200zł
  Rumień - leczenie laserem od 200zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Na czym polega zabieg obrzezania? +
  Zabieg obrzezania polega na częściowej lub całkowitej resekcji napletka. Ma on na celu zniwelowanie m.in. problemów ze stulejką.
  Kiedy warto wykonać zabieg obrzezania? +
  Zabieg obrzezania powinien być wykonany w momencie, kiedy mamy problemy z nawracającymi infekcjami dróg moczowych, a także chorujemy na stulejkę. Może być pomocny również przy utrzymaniu higieny.
  Jakie są metody usuwania napletka? +
  Obrzezanie może być zarówno częściowe, jak również całkowite. Przy częściowej resekcji napletka pozostaje pewien jego fragment, który osłania żołądź, kiedy penis jest w stanie spoczynku. Pełna resekcja napletka z kolei pozostawia żołądź odsłonięty, również kiedy nie mamy wzwodu.
  Czy zabieg obrzezania jest bolesny? +
  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, rzadziej w ogólnym, więc sam zabieg nie jest bolesny. Później można odczuwać lekki ból, który skutecznie zmniejszają leki przeciwbólowe, takie jak ibuprom.
  Jakie są zalecenia po zabiegu? +
  Po zabiegu obrzezania nie możemy współżyć, ani masturbować się przez kolejne 4 tygodnie, dodatkowo nie można kąpać się w gorącej wodzie, ani dźwigać ciężkich rzeczy. Niewskazane jest również korzystanie z sauny oraz basenu. Warto również przemywać i sprawdzać na bieżąco ranę. Bardzo ważna jest regularna zmiana opatrunków.
  Czy po zabiegu pozostaje blizna? +
  Blizna jest umiejscowiona wokół żołędzia i jest prawie niewidoczna.
  Kiedy można wrócić do pełnej sprawności? +
  Po około 4 tygodniach będzie można uprawiać sport, a także korzystać z ciepłych kąpieli.
  Jakie są zalety obrzezania? +
  Przede wszystkim zmniejsza się ryzyko powstania nowotworu żołędzia, również u partnerki może zmniejszyć się ryzyko powstania nowotworu szyjki macicy. Niwelujemy problem powstawania stulejki, czy też choroby układu moczowego.