+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik E-recepta za 0zł!
slide
slide

Obrzezanie operacja stulejki Bydgoszcz cena 950 zł

Obrzezanie operacja stulejki Bydgoszcz cena 950 zł

Obrzezanie czyli usuwanie stulejki, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Efekty zabiegu obrzezania widoczne są zaraz po jego wykonaniu. W każdym przypadku lekarz przeprowadza kwalifikację do określonego zabiegu podczas konsultacji.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Obrzezanie operacja stulejki Bydgoszcz cena 950 zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Obrzezanie - Operacja stulejki Bydgoszcz

 • Home
 • Obrzezanie - operacja stulejki

Usuwanie stulejki Bydgoszcz – czym jest obrzezanie?

Zabieg usunięcia napletka lub jego części inaczej nazywane jest cyrkumcyzją lub obrzezaniem. Napletek ochrania żołądź prącia przed czynnikami zewnętrznymi, w taki sposób, aby bodźce mechaniczne nie uszkadzały wrażliwej struktury anatomicznej. Głównie wymienia się dwa wskazania do przeprowadzenia niniejszej procedury. Po pierwsze – są to wskazania czysto zdrowotno-medyczne. Po drugie – obrzezanie stanowi element rytuałów kultów religijnych, np. judaizmu i islamu lub też funkcjonuje jako element obrzędów i kultury inicjacji wchodzenia w dorosłość wśród społeczności niektórych plemion.

Stulejka może wywoływać zaburzenia w oddawaniu moczu, utrudniać odpowiednią higienę i współżycie seksualne.

Zabieg usunięcia stulejki Bydgoszcz – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu penis Pacjenta jest zabezpieczany przez lekarza opatrunkiem. Po upływie 24 godzin należy go regularnie zmieniać. W ciągu pierwszych kilku tygodni penis w pozycji spoczynkowej powinien być skierowany ku górze. W tym celu warto zastosować zwykły plaster i podkleić go do podbrzusza. Jest to dość ważne, ponieważ w ten sposób sprawniej przebiega proces gojenia się, a także szybciej wycofuje się obrzęk z penisa. Niezbędne mogą się okazać antybiotyki oraz maści i inne preparaty o działaniu przeciwbólowym. Warto pamiętać, że podrażniony po zabiegu penis jest bardzo wrażliwy i podatny na urazy. Z tego powodu powinno się obchodzić z nim delikatnie. Tym bardziej, że może pojawić się w tym obszarze przeczulica, która wynika z braku wcześniejszego bezpośredniego narażenia na bodźce mechaniczne.

Operacja stulejki Bydgoszcz - zalety wykonania zabiegu obrzezania

Do najważniejszych zalet obrzezania zalicza się:

 • Większe możliwości utrzymania higieny prącia,
 • Zmniejszenie ryzyka pojawienia się nowotworu na szyjce macicy i zakażeń pochwy u partnerek,
 • Zmniejszenie ryzyka zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak kiła, wirus HPV, HIV, wrzód miękki),
 • Profilaktykę zapalenia żołędzi prącia i napletka, które powstaje na skutek infekcji bakterią Balanoposthitis, wywołującą obrzęk napletka, ból w jego okolicy łącznie z wyciekiem wydzieliny ropnej z cewki moczowej,
 • Obniżenie ryzyka rozwinięcia się stanu nowotworowego prącia – szacuje się, że nawet czterokrotnie,
 • Zabieg obrzezania wykonuje się również u dzieci w celu zapobiegnięcia wystąpienia zakażeń dróg moczowych.

Operacja stulejki Bydgoszcz - zalecenia przed zabiegiem

Zanim zostanie wykonany zabieg obrzezania należy:

 • Zachować abstynencję alkoholową przez minimum 24 godziny. Jest to o tyle ważne, że alkohol działa odwadniająco, a w dodatku wpływa na obniżenie działania znieczulenia,
 • Zarówno przed, jak i po zabiegu nie zaleca się przyjmowania leków wpływających na krzepliwość krwi,
 • Zachować higienę miejsc intymnych, szczególnie umyć miejsce pod napletkiem, a także usunąć zbędne owłosienie.

Aby zostać zakwalifikowanym do zabiegu Pacjent nie może posiadać ropnych zmian na skórze, opryszczki, ani infekcji układu oddechowego. Warto przemyśleć kwestię powrotu do domu, ponieważ po zabiegu obrzezania nie jest możliwe samodzielne prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Stulejka zabieg Bydgoszcz - wskazania do wykonania zabiegu

Obrzezanie wykonuje się ze względu na:

 • Stulejkę - jest to najczęściej pojawiająca się przyczyna korekty napletka. Stulejka jest typowym wskazaniem medycznym, polegającym na braku możliwości odprowadzenia części lub całości napletka i w przypadku wystąpienia tej przypadłości lekarze zalecają zabieg,
 • Załupek – jest to stan, w którym odprowadzany napletek uwięziony jest w rowku zażołędnym. W ten sposób pojawia się obrzęk oraz niedokrwienie. Groźną konsekwencją zaniedbania załupka jest martwica żołędzi,
 • Krótkie wędzidełko – ze względu na taką patofizjologię prącia podczas zbliżeń intymnych pojawia się ból i dyskomfort, a w konsekwencji prącie może się skrzywić i uszkodzić wędzidełko,
 • Pojawiające się epizody stanów zapalnych napletka i żołędzi,
 • Pojawiający się liszaj twardzinowy,
 • Posiadanie niektórych chorób przenoszonych drogą płciową,
 • Posiadanie zbyt wiele luźnej skóry. Z tego powodu niemożliwe jest jej odchodzenie z żołędzi (także podczas erekcji), co może skutkować bolesnymi stosunkami seksualnymi,
 • Podejrzenie zmian przedrakowych prącia. Konsekwencją zaniedbania takiego stany rzeczy jest marskość żołędzi i napletka, łącznie ze zwężeniem ujścia zewnętrznego, co z kolei prowadzi do oddawania moczu.

Zabieg usunięcia stulejki - obrzezany człowiek a życie seksualne

Kwestia jakości późniejszego życia seksualnego jest indywidualna. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi wskazującej na poprawienie lub pogorszenie późniejszych stosunków. Pacjenci w tym temacie wydają różne opinie. Większość dorosłych mężczyzn wskazuje jednak na fakt czerpania większej przyjemności z seksu, jednak w dalszym ciągu pozostaje grupa osób niedostrzegająca różnicy, jak i ta, która skarży się na zmniejszenie doznań. Należy mieć na uwadze, że medycyna do te pory nie zbadała całkowicie tematu obecności receptorów czuciowych w obrębie napletka, innych niż na reszcie prącia. Co ciekawe, część mężczyzn cieszy się z obniżonej wrażliwości penisa na dotyk, ponieważ mogą dzięki temu cieszyć się z dłuższych stosunków, przy czym doznania podczas szczytowania nie ulegają zmianie.

Usuwanie stulejki - ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych

Jak każdy zabieg, tak i obrzezanie, niesie ze sobą pewne ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych konsekwencji w formie skutków ubocznych i powikłań. Lekarze wskazują w tym temacie na:

 • Niepoprawny, trudy i zaburzony proces gojenia się rany – niezależnie od tego, czy dany Pacjent stosuje się do zasad wzmożonej higieny, aseptyki i antyseptyki miejsca zabiegowego, to w dalszym ciągu prącie po zabiegu narażone jest na podrażnienia i urazy. Przykładem może być ciągły kontakt miejsca w okresie pooperacyjnym z dotykiem bielizny, a także z kontaktem z moczem. Z tego powodu w niektórych przypadkach rana może goić się trudniej. Dla prawidłowego procesu dochodzenia do siebie po operacji konieczne jest zrezygnowanie ze współżycia i unikanie wzwodów w okresie około sześciu tygodni. Konsekwencją niezastosowania się do tego zalecenia jest rozerwanie szwów i rozwój stanów zapalnych, a także pojawienia się nieestetycznych blizn. W przypadku pojawienia się wszelkich niepokojących objawów warto skonsultować się z urologiem.
 • Miejscowe krwawienie – dość rzadko, jednak jest to możliwe, w przeciągu do kilkunastu godzin od zabiegu może pojawić się miejscowe krwawienie. Pacjenci w takich przypadkach obserwują przekrwienie czysto założonego opatrunku, a także wzmożone, aktywne sączenie się krwi. W takiej sytuacji pomoże uciśnięcie krwawiącego miejsca jałowym opatrunkiem. W ciągu kilkunastu minut taki stan powinien minąć. Jeżeli jednak do tego nie dojdzie konieczna będzie pomoc medyczna.
 • Uszkodzenie żołędzi prącia – zaawansowana postać stulejki wiąże się z obecnością nasilonych zmian zapalnych również w okolicy żołędzi prącia. W takich przypadkach po zabiegu zarówno żołądź prącia, jak i jego trzon mogą później być zdeformowane.
 • Do innych powikłań dochodzi sporadycznie, przy czym i one mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, jak i życia Pacjenta. W tym temacie należy wymienić reakcję uczuleniową na stosowane preparaty, w tym leki i znieczulenie. Z tego powodu jeżeli Pacjent jest uczulony na jakiekolwiek substancje chemiczne stosowane w lekach musi dla własnego bezpieczeństwa poinformować o tym lekarza przed zabiegiem.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
Po wykonaniu zabiegu obrzezania przez około 4 tygodnie należy wstrzymać się od jakiejkolwiek aktywności seksualnej (w tym również masturbacji). Należy unikać gorących kąpieli, saun oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Należy stosować maści łagodzące i regenerujące oraz przemywać ranę kilka razy w ciągu dnia.
2. Co to jest obrzezanie i jak wygląda? +
Obrzezanie to zabieg chirurgiczny, który polega na częściowym lub całkowitym usunięciu napletka. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.
3. Czym jest napletek? +
Napletkiem nazywamy fałd skórno-śluzówkowy, który znajduje się na żołędzi prącia.
4. Jaki typ obrzezania wybrać? +
Najczęściej wybieranym typem obrzezania jest zabieg, w którym tylko część napletka jest usuwana, tak, by w stanie spoczynku penisa żołądź była pokryta fałdem skórnym. Zabieg taki nazywany jest Low and Loose.
5. Jakie są zalety zabiegu? +
Po wykonaniu zabiegu zdecydowanie łatwiej jest utrzymać higienę prącia, zmniejsza się ryzyko wystąpienia zapaleń żołędzi oraz napletka czy pojawienia się nowotworu. Zmniejsza się również ryzyko zakażenia chorobami, które przenoszone są drogą płciową – HIV, kiła, wrzód miękki.
6. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
Przed wykonaniem zabiegu należy odstawić leki przeciw krzepliwości, nie należy również spożywać alkoholu. Należy dokładnie umyć genitalia oraz pozbyć się owłosienia łonowego.
7. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
Po wykonaniu zabiegu obrzezania pacjent przez dobę musi mieć założony specjalny opatrunek, który ogranicza ryzyko krwawienia. Po upływie doby, należy zgłosić się na kontrolę lekarską, w celu sprawdzenia czy nie występują nieprawidłowości w gojeniu rany. Przez następne kilka dni należy zmieniać opatrunek dwa razy dziennie i przemywać dokładnie ranę.
8. Jakie są powikłania po zabiegu? +
Najczęstszymi powikłaniami po zabiegu obrzezania są krwawienia oraz infekcje. Mogą pojawić się również obrzęki, ból czy krwiaki oraz rozejście się szwów na skutek erekcji przed wygojeniem się rany. Na szczęście poważne powikłania zdarzają się bardzo rzadko.