+48 577 987 878 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Kościuszki 106/116 90-442 Łódź

Lipoliza laserowa
Łódź

Od lat obserwuje się dynamiczny rozwój chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Tym samym można stwierdzić, że nowe technologie oraz innowacyjność to sprzymierzeńcy zarówno chirurgii, jak i medycyny estetycznej. Niemalże co chwilę powstają nowe techniki i metody pozwalające zbliżyć się do wymarzonych efektów i oczekiwań. Można do tego zaliczyć lipolizę laserową, która jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem lasera w sposób minimalnie inwazyjny, bardzo precyzyjny oraz bezoperacyjny.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Lipoliza laserowa
Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Lipoliza laserowa Łódź

 • Home
 • Lipoliza laserowa Łódź

Lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa

Ze względu na swoją specyfikę oraz popularność w ostatnich latach lipoliza laserowa miano najbardziej pożądanego zabiegu w ostatnich latach. Za pomocą swojej selektywności oddziałuje jedynie na tkankę tłuszczową. Dodatkowo laser doskonale modeluje ciało, uzyskując efekt koagulacyjny, a także ambulatoryjny charakter. Urządzenia, które zostały zaprojektowane specjalnie do wykonywania zabiegów lipolizy laserowej są bardzo precyzyjne w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Swoje działanie zawdzięczają selektywnemu oddziaływaniu wiązki światła na obszar tkanki tłuszczowej.

W Stanach Zjednoczonych prowadzi się zabiegi lipolizy laserowej od listopada 2006 roku, w momencie kiedy uzyskały certyfikat amerykańskiej agencji FDA – Food and Drug Administration.

Zabiegi laserowej redukcji tkanki tłuszczowej

Zabiegi laserowego redukowania tkanki tłuszczowej stanowią nowy standard w technikach usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, stosowanych do modelowania sylwetki ludzkiego ciała. Ze względu na ich cel, jakim jest modelowanie, nie są one zalecane osobom bardzo otyłym, które oczekują efektu znacznego spadku ilości tej tkanki. Podczas jednorazowego zabiegu lipolizy laserowej tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana jedynie w objętości około 500ml. W przypadku osób otyłych powinno włączyć się szeroko rozumianą profilaktykę wspartą innymi metodami zabiegowymi. Przykładem może być liposukcja klasyczna. Lipoliza laserowa w takim postępowaniu może być wykonana jedynie w celu uzyskania wzmocnionego efektu klinicznego.

Jak wygląda i ile trwa zabieg lipolizy?

Sam zabieg trwa zazwyczaj około godziny, jednak w dużej mierze zależne jest to od obszaru oddziaływań. Za pomocą wykorzystywania bardzo cienkich światłowodów podczas zabiegu, których średnica oscyluje w granicach 300 µm i 600 µm, wprowadzanych za pomocą specjalnych kaniul o średnicy 1mm, zabiegi lipolizy laserowej umieszcza się w grupie zabiegów lekko inwazyjnych, niewymagających zastosowania znieczulenia ogólnego do ich przeprowadzenia. Pacjentowi dla jego komfortu podaje się znieczulenie miejscowe, najczęściej tumescencyjne. Podczas zabiegu, wytwarzane jest ciepło, które jest efektem oddziaływania wiązki lasera na tkankę. Dzięki temu uzyskuje się liczne korzyści – oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, korzystnie wpływa się na poprawę tekstury skóry, staje się ona bardziej elastyczna, sprężysta i napięta. W przypadku zastosowania lasera o większej mocy podczas wykonywania zabiegu lipolizy, po zabiegu modelowania sylwetki pacjent szybciej przechodzi czas rekonwalescencji, a także zmniejsza się możliwość pojawienia się różnych skutków ubocznych, które szczególnie dotyczą tradycyjnej liposukcji. Zazwyczaj pacjent powraca do swoich codziennych aktywności maksymalnie dwie doby od zabiegu. Dodatkowo lekarze zalecają noszenie specjalnego elastycznego opatrunku uciskowego lub noszenie odzieży uciskowej przez około siedem dni w celu wzmocnienia efektu działania lasera. Pacjent ma również włączoną kurację antybiotykową, aby zniwelować ryzyko wystąpienia infekcji. Zdarza się, że pacjent wymaga delikatnych masaży gojących się miejsc lub zabiegu endermologii po około dziesięciu dniach od momentu wykonania zabiegu. Należy mieć na uwadze, że przed zabiegiem lipolizy laserowej obowiązkowo należy odbyć konsultację medyczną z lekarzem, który ma przeprowadzić zabieg. Na takim spotkaniu zostaną wykluczone wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu w celu kwalifikacji danej osoby do zabiegu, a także przedstawione zostaną możliwości terapeutyczne w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wybierz zabieg lipolizy laserowej, jeżeli poszukujesz efektywnej, bezpiecznej i nowoczesnej metody kształtowania sylwetki.

Dla kogo lipoliza laserowa?

Lipoliza laserowa polecana jest osobom, które mimo przestrzeganej zdrowej diety oraz stosowania aktywności fizycznej nie mogą pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała, przy czym nie wykazują chęci skorzystania z bardziej inwazyjnych metod, takich jak liposukcja lub chirurgia plastyczna. Systemy laserowe wykorzystywane przez lekarzy medycyny estetycznej są bardzo zaawansowane technologicznie. Dzięki nim można zarówno zredukować poziom tkanki tłuszczowej w wybranym obszarze ciała, ale również poprawić ogólny stan skóry, która później wygląda znacznie młodziej dzięki wzmocnionemu napięciu. Lipoliza laserowa doskonale sprawdza się w zmniejszanie ilości tłuszczu w okolicach szczególnie trudnych do poprawienia za pomocą diety i ruchu, do których zalicza się:

 • Okolica łonowa,
 • Ramiona,
 • Okolica kolan,
 • Brzuch,
 • Okolica ud,
 • Pośladki,
 • Biodra,
 • Talia,
 • Klatka piersiowa – szczególnie polecane wśród mężczyzn w celu usunięcia ginekomastii,
 • Twarz i szyja – lipoliza laserowa daje możliwość korygowania kształtu twarzy poprzez takie czynności, jak np. likwidacja drugiego podbródka.

Ze względu na efekty uzyskiwane po lipolizie laserowej, modelowanie ciała za jej pomocą zalicza się obecnie do jednego z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych na świecie.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegach lipolizy laserowej?

Za pomocą lipolizy laserowej można:

 • Trwale zniszczyć komórki tłuszczowe,
 • Ujędrnić i uelastycznić skórę,
 • Zredukować poziom tłuszczu bez późniejszego efektu ubocznego, jakim jest obwisła i luźna skóra, która często występuje po liposukcji,
 • Zredukować skórkę pomarańczową,
 • W szybkim tempie przejść przez rekonwalescencję po zabiegu,
 • Zminimalizować ryzyko powikłań,
 • Dostrzec punktowe ślady jedynie w miejscach wprowadzenia kaniul.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów lipolizy laserowej?

Decyzję o kwalifikacji do zabiegu lipolizy laserowej zawsze podejmuje lekarz na podstawie informacji uzyskanych podczas konsultacji medycznej. Istnieją jednak ogólne przeciwwskazania do zabiegu wymienione poniżej, aczkolwiek zdarza się, że lekarz na podstawie swojego doświadczenia, wiedzy i ogólnej diagnozy przypadku pacjenta dopuszcza do zabiegu mimo poniższych przeciwskazań, do których zalicza się:

 • Ogólny zły stan zdrowia,
 • Epilepsję,
 • Zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Stwardnienie rozsiane,
 • Choroby nerek,
 • Choroby wątroby,
 • Choroby trzustki, szczególnie cukrzycę.

Kiedy i jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?

Efekty lipolizy laserowej nie są widoczne od razu. Stan pacjenta poprawia się stopniowo każdego dnia. Mimo to warto poczekać na efekty, ponieważ w przypadku oddziaływania lasera są one trwałe. Ostateczny wygląd kształtuje się maksymalnie po dwóch miesiącach od zabiegu, jednak w wyjątkowych przypadkach proces ten może trwać nawet pół roku. W sytuacji kiedy pacjent ponownie zacznie tyć, komórki tłuszczowe ulokują się w innych miejscach, niż te poddawane ingerencji laserowej.

Czy zabieg lipolizy laserowej jest bolesny?

Ze względu na zastosowanie znieczulenia miejscowego zabieg lipolizy laserowej jest bezbolesny. Pacjenci mogą jednak odczuwać pewien dyskomfort, który opisują jako „znikomy”. Zazwyczaj pojawia się lekkie kłucie oraz uczucie rozciągania skóry.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja chirurgiczna 140 zł
Badanie skóry za pomocą dermatoskopu 100 zł
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych 400 zł
Badanie histopatologiczne 60 zł
Konsultacja kwalifikująca do zabiegu 140 zł
Laserowe usuwanie zmian barwnikowych (zależne od wielkości) 200 zł
Laserowe usuwanie zmian skórnych (zależne od wielkości) 200 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można usuwać znamiona za pomocą lasera? +
Znamiona, takie jak pieprzyki można usuwać za pomocą lasera, co daje lepsze efekty niż usuwanie chirurgiczne. Nie pozostawia blizn oraz nie ma potrzeby przychodzenia na usuwanie szwów.
Kiedy pieprzyk musi zostać usunięty? +
To, czy dana zmiana skórna powinna być usunięta decyduje lekarz dermatolog. Ocenia on kształt oraz wielkość zmiany. Te bardziej niepokojące pod względem swojego wyglądu, czy nieregularnego kształtu powinny zostać usunięte. Zaleca się również usuwanie znamion znajdujących się w takich miejscach, jak pachwiny, pachy, narządy rodne, czy wewnętrzna strona palców.
Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków? +
To bezbolesny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego przystawiana jest głowica lasera, którą wykonuje się krótkie, ale intensywne naświetlania światłem lasera, w celu zniszczenia melaniny w skórze.
Czy zabieg laserowego usuwania pieprzyków można powtarzać? +
W przypadku dużych zmian skórnych lekarze zalecają powtórzenie usuwania pieprzyków. Między kolejnymi naświetlaniami powinna zostać zachowany odstęp około 4 do 8 tygodni.
Ile trwa laserowe usuwanie pieprzyków? +
Zabieg trwa około 30 minut, w zależności od wielkości zmiany skórnej.
Czy wszystkie pieprzyki można usunąć za pomocą lasera? +
Lekarz dermatolog powinien ocenić, czy nasza zmiana skórna może być usunięta za pomocą lasera. W przypadku dużych zmian bardziej zalecane jest chirurgiczne wycinanie zmian skórnych.
Jak długo skóra goi się po usunięciu pieprzyka za pomocą lasera? +
Gojenie skóry po takim zabiegu trwa do około kilku tygodni, a wszystko zależy od wielkości zmiany skórnej oraz długości naświetlania.
Czy po usuwaniu pieprzyków za pomocą lasera pozostają blizny? +
Bardzo rzadko zdarza się, by po takim sposobie usuwania pieprzyków na skórze pozostawały blizny. Dzieje się to częściej w przypadku rozległych zmian skórnych oraz wielu naświetlań.