+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Chopina 11, 40-093 Katowice

Lipoliza laserowa Katowice

Lipolizą laserową nazywa się liposukcję małej objętości. Zabieg ten polega na destrukcji tkanki tłuszczowej poprzez ingerencję promieniowania lasera.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Lipoliza laserowa Katowice

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Lipoliza laserowa Katowice

  • Home
  • Lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa to nowoczesna metoda usuwania tkanki tłuszczowej

Współcześnie do chorób cywilizacyjnych zalicza się także otyłość i nadwagę. Są one efektem prowadzenia niezdrowego trybu życia, opierającego się na wysoko przetworzonym jedzeniu, a także niewielkiej aktywności fizycznej, która uwarunkowana jest przez siedzący tryb życia. Oprócz dewastowania ludzkiego zdrowia, zarówno nadwaga, jak i otyłość powodują szereg zmian w wyglądzie człowieka, co wiąże się z brakiem pewności siebie. W jaki sposób więc zaradzić złemu samopoczuciu we własnym ciele? Podstawą powinno być tutaj wprowadzenie zmian w stylu życia, diecie i aktywności fizycznej. Warto dbać także o odpowiednie nawodnienie oraz zrezygnować ze wszelkich używek. Często jednak zdarza się tak, że wprowadzone zmiany po pewnym czasie nie przynoszą upragnionych rezultatów, przez co nadmiar tkanki tłuszczowej w dalszym ciągu dotyka newralgicznych miejsc na ciele. W takim przypadku warto rozważyć pomoc medycyny estetycznej.

Czym jest i skąd się bierze promieniowanie lasera?

Promieniowanie lasera to fala elekromagnetyczna, która jest emitowana przez urządzenie laserowe, wykorzystujące zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i znajduje się w spektrum zarówno podczerwieni, ultrafioletu, jak i w świetle widzialnym. Cechą charakterystyczną lasera jest silne skupienie wiązki, jej spójność oraz małe odchylenie od równoległości. Dodatkowo wykazuje dużą moc promieniowania, a także gęstości energii...

Na rynku medycyny estetycznej lekarze dostępne mają różne typy laserów o różnych klasyfikacjach. Można je podzielić ze względu na emitowaną długość fali kierując się zakresem emitowanego światła, ale także ze względu na moc lub środek czynny. Oprócz medycyny, technika laserowa wykorzystywana jest także np. w elektronice i w technologii wojskowej.

W przypadku medycyny estetycznej, stosuje się lasery o falach elektromagnetycznych charakteryzujących się długością i częstotliwością fal pozwalających na precyzyjną penetrację w obrębie wody, będącej głównym składnikiem wszystkich ludzkich tkanek. Tym samym, w zależności od ustawień, może oddziaływać na każdą część ciała, dzięki czemu ma swoje zastosowanie w licznych wskazaniach medycznych.

Za pomocą dużych skupień wiązek, lekarz ma możliwość prowadzenia działań bardzo dokładnie i precyzyjnie, oddziałując jedynie na wybrane miejsce ludzkiego ciała, nawet tych znajdujących się głęboko pod skórą. Są lasery, które umożliwiają pracę na poziomie kości i stawów.

W przypadku lipolizy laserowej, bodziec termiczny, który generowany jest przez urządzenie laserowe pozwala na kontrolowanie punktowego podgrzania skóry, prowadząc do jej uszkodzenia. Dzięki temu zostają aktywowane fibroblasty, czego efektem jest zwiększenie produkcji włókien kolagenowych, a także elastynowych. W ten sposób Pacjent odczuwa zwiększenie napięcia skóry, a także poprawę jej jędrności i ogólnego wyglądu. Dodatkowo dochodzi do stymulacji podziałów komórek, dzięki czemu tkanka, która uległa uszkodzeniu zostaje zastąpiona nową.

Zabiegi, podczas których wykorzystywany jest laser charakteryzują się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. W ten sposób Pacjent ma szansę uniknąć wszelkich powikłań, aczkolwiek zwykle przez kilka godzin od zabiegu może być widoczne zaczerwienienie skóry w okolicy poddawanej procedurze medycznej. Tym samym mogą wystąpić siniaki. W większości przypadków wspomniane dolegliwości ulegają samo wchłonięciu, samoistnie ustępując po okresie rekonwalescencji.

Lipoliza laserowa czym jest?

Proces fizjologiczny rozpadu tkanki tłuszczowej w ciele człowieka nazywany jest mianem lipolizy. Jest ona pobudzana przez różne hormony, takie jak adrenalina, noradrenalina, glukagon oraz adrenokortykotropina. Pod ich wpływem trójglicerydy, będące główną masą tłuszczu, rozbijane są na glicerol i na wolne kwasy tłuszczowe, stające się substratem energetycznym dla ciała człowieka poprzez proces tzw. kinezy białkowej. W medycynie estetycznej powyższy proces wykorzystywany jest do takich zabiegów, jak wyszczuplanie problematycznych miejsc ludzkiego ciała. Dużym atutem tego typu działań jest ich niewielka inwazyjność.

Aby osiągnąć pożądane efekty, stosuje się metodę rozbijania tkanki tłuszczowej, wykorzystując laser 1470nm. Jest to technika najmniej inwazyjna ze wszystkich dostępnych. Stosuje się ją podczas precyzyjnego oddziaływania promieni laserowych na tkankę tłuszczową, co generuje jej rozkład. Wiele Pacjentek zachwala także dodatkowe działanie na skórę, dzięki czemu odczuwają poprawę jej kondycji i wyglądu. Wykonując lipolizę laserową można także wykorzystywać urządzenie o nazwie Lipolife. Jest także możliwość wykorzystywania ultradźwięków. Obecnie uznaje się to za najbardziej innowacyjną metodę, gdzie fale ultradźwiękowe stosowane są do rozbijania tkanki tłuszczowej.

Na czym polega fenomen lipolizy laserowej?

Lipolizą laserową nazywa się liposukcję małej objętości. Zabieg ten polega na destrukcji tkanki tłuszczowej poprzez ingerencję promieniowania lasera. Popularnym urządzeniem wykorzystywanym przez lekarzy jest laser diodowy, który emituje promieniowanie laserowe, której długość fali określana jest jako 1470nm. Niniejsza długość zbliżona jest do pików absorbcyjnych tkanki tłuszczowej, dzięki czemu można w sposób selektywny działać laserem niszcząc wybrane miejsca tkanki poprzez oddziaływanie termiczne. W ten sposób nie dość, że spada ilość samej problematycznej tkanki, to wiele Pacjentów wskazuje na uelastycznienie i ujędrnienie skóry, a także część osób zauważyła usunięcie lub zredukowanie przebarwień skórnych...

Dużym atutem zabiegu lipolizy laserowej jest jego niewielka inwazyjność, a także brak odczuwanego bólu, dzięki czemu z powodzeniem może zostać zastosowane jedynie znieczulenie miejscowe. W ten sposób można skrócić czas gojenia do minimum.

Za pomocą oddziaływania bodźców termicznych, podczas zabiegu lipolizy laserowej dochodzi zarówno do koagulacji naczyń, jak i zmniejszenia nasilenia krwawienia. Tym samym można stwierdzić, że jest to delikatny zabieg, który może być wykonywany w różnych częściach ciała, wliczając w to także twarz. Dodatkowo lipolizę można stosować jako korektę lub poprawę klasycznej liposukcji.

Czy liposukcja laserowa jest refundowana przez NFZ?

Niestety nie. Wszelkie zabiegi estetyczne w Polsce wykonywane są prywatnie.

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu

Lipoliza laserowa jest polecanym zabiegiem dla osób o niewielkiej nadwadze, którzy poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne nie byli w stanie usunąć tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, a są zmotywowani poprawić wygląd swojej sylwetki. W większości przypadków dotyczy to brzucha, talii, bioder, wewnętrznej strony ud, pośladków, a także ramion, gdzie często uwidoczniona jest wisząca skóra.

Jak przed każdym zabiegiem, tak i w przypadku lipolizy laserowej, o możliwości skorzystania z tego typu ingerencji decyduje stan zdrowia Pacjenta. W tym przypadku kwalifikowane są jedynie osoby całkowicie zdrowe, które nie posiadają: cukrzycy, niewydolności wątroby, zaburzeń krzepliwości krwi, niewydolności nerek, a także chorób serca.

Cennik

Usługa Cena
Lipoliza laserowa - brzuch 100,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czym jest lipoliza laserowa? +
Mianem lipolizy laserowej nazywa się zabieg usuwający nadmiar tkanki tłuszczowej z zastosowaniem techniki laserowej.
2. Ile tkanki tłuszczowej redukuje się podczas pojedynczego zabiegu? +
Zwykle jest to około 500 ml tkanki tłuszczowej.
3. Czy zabieg lipolizy laserowej sprawdzi się także w aspekcie korygowania wyglądu bardziej opornych miejsc ludzkiego ciała? +
Tak. Za pomocą lipolizy laserowej z powodzeniem można zredukować tkankę tłuszczową w takich miejscach jak: twarz, szyja, okolica łanowa, ramiona, okolica kolan i ud, brzuch, pośladki, klatka piersiowa, talia, plecy oraz biodra.
4. Jak długo trwa zabieg? +
W zależności od obszaru zabieg trwa od około 40 do 60 minut.
5. Komu polecane są zabiegi lipolizy laserowej? +
Przede wszystkim osoba, która chce wykonać zabieg lipolizy powinna być w ogólnie dobrej kondycji i stanie zdrowia, przy czym jej waga nieznacznie przekracza prawidłową masę ciała. Dodatkowo Pacjent posiada co najmniej jedno skupisko zbędnej tkanki tłuszczowej, które nie zanikają mimo diety i ćwiczeń fizycznych. Nie ma także przeciwwskazań do ingerencji lipolizy laserowej w przypadku osób, które posiadają grubsze partie ciała, jednak nie posiadają odpowiedniej ilości czasu na długotrwały pooperacyjny powrót do swojej aktywności po zabiegu. Lipoliza laserowa przydatna jest także w przypadku osób chcących poprawić jędrność skóry, pozbywając się cellulitu. Także osoby po operacjach liposukcji klasycznej odczują poprawę swojego wyglądu po zastosowaniu techniki laserowej poprawiając nierówności skóry i objawy jej obwisłości.
6. Jakie efekty przynosi lipoliza laserowa? +
Przede wszystkim zniszczeniu ulegają komórki tłuszczowe. Poprawia się także ogólny stan skóry poprzez jej ujędrnienie oraz uelastycznienie. Lipoliza niweluje także obwisłość skórną, będącą efektem innych zabiegów. Wielu Pacjentów wskazuje także na redukcję cellulitu. Dużym atutem lipolizy laserowej jest krótki czas procesu gojenia, a także niskie ryzyko powikłań.
7. Czy lipolizę laserową można wykonać po klasycznej liposukcji? +
Tak. W wielu przypadkach lipoliza laserowa jest wykonywana jako zabieg korygujący niedociągnięcia klasycznej liposukcji.
8. Ile zabiegów lipolizy laserowej należy wykonać, aby dostrzec efekty kliniczne? +
U większości Pacjentów wystarczy już jeden zabieg. Jeżeli Pacjent nie jest zadowolony z efektów można przeprowadzić tzw. zabieg uzupełniający.
9. Kiedy możliwy jest powrót do normalnego trybu życia po zabiegu lipolizy laserowej? +
W przeciwieństwie do klasycznej liposukcji, gdzie do typowej dla Pacjenta aktywności wracało się nawet przez kilka miesięcy, lipoliza laserowa znacząco skraca czas rekonwalescencji do około dwóch dni.
10. Jakie są przeciwwskazania do wykonania lipolizy laserowej? +
Należy pamiętać, że ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu decyduje lekarz na podstawie swojej wiedzy, doświadczenia i wywiadu medycznego z Pacjentem. Jednak istnieje pewna grupa czynników, która może stanowić przeciwwskazanie do zabiegu. Należy wspomnieć tutaj o:
  • Ogólnym, złym stanie zdrowia,
  • Epilepsji,
  • Stwardnieniu rozsianym,
  • Chorobach nerek i wątroby,
  • Cukrzycy,
  • Chorób tarczycy,
  • Zaburzeniach krzepliwości krwi.
11. Czy zabieg lipolizy laserowej jest bolesny? +
Nie. Pacjent przed zabiegiem ma podawane znieczulenie miejscowe, które skutecznie obniża czynnik bólu. Większość osób opisuje swoje doznania jako lekkie kłucie lub wrażenie rozciągania skóry.