+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik E-recepta za 0zł!
slide
slide

Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz cena 300zł

Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz cena 300zł

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy jest zabiegiem mającym na celu skuteczne zamknięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych za pomocą naświetlania go laserem.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz cena 300zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Laserowe usuwanie naczynek Bydgoszcz

 • Home
 • Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek zalecane jest osobom walczącym z pękającymi naczynkami, pajączkami na twarzy i przebarwieniami

Na rozszerzone, popękane naczynka skarży się dużo osób. Przypadłość ta dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Zwykle tego typu zmiany pojawiają się na twarzy. Z racji tego, że naczynka pękają obok siebie, dochodzi często przez to do powstania na niej tzw. rumienia.

Popękane naczynka są nie tylko problemem estetycznym, dlatego nie należy ich lekceważyć.

Na szczęście tego typu problemy można skutecznie rozwiązać. W gabinetach wyposażonych w laser, specjaliści dokonują zamknięcia takich pękniętych naczynek (na twarzy, na nogach), a nawet bardziej rozległych, zlokalizowanych głębiej zmian naczyniowych, które charakteryzują się fioletowym zabarwieniem.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – dlaczego naczynka pękają?

Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Do najczęstszych można zaliczyć:

 • trądzik różowaty,
 • spożywanie nadmiernej ilości alkoholu,
 • zmiany hormonalne, które zachodzą podczas trwania ciąży,
 • zbyt długie przebywanie na słońcu,
 • uwarunkowania genetyczne,
 • zażywanie środków farmakologicznych, które powodują rozszerzanie się naczyń krwionośnych,
 • skoki ciśnienia,
 • siedzący tryb życia,
 • pozostawanie w jednej pozycji (siedzącej/stojącej) przez długi czas,
 • kontakt ze szkodliwymi dla zdrowia substancjami, zanieczyszczeniami itp.,
 • zmienna pogoda – w wyniku skoków temperatury twarz zaczerwienia się i naczynka mogą zacząć pękać oraz tworzyć tym samym tzw. pajączki.

Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz – na czym polega zabieg?

Laseroterapia pomaga pozbywać się tego typu dolegliwości dzięki temu, że wiązka światła wytwarzana przez laser, podnosi temperaturę krwi (odpowiednio do potrzeb) w takim naczynku o zwiększonej średnicy, co powoduje, że zaczyna się ono obkurczać i w ten sposób dochodzi do jego trwałego zamknięcia.

Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty trzeba poddać się około trzem zabiegom z użyciem lasera. Odstęp pomiędzy każdą z sesji powinien wynosić kilka miesięcy.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – wskazania do zabiegu

Zabieg laseroterapii jest polecany osobom, które zaobserwują, że na ich skórze cały czas (bez względu na okoliczności) widać rozszerzone, popękane naczynka krwionośne. Skąd one się tak właściwe biorą?

Otóż powody mogą być różne. U jednych dojdzie do takiej sytuacji wskutek nadmiernego opalania się lub zbyt częstego uczęszczania do solarium. U innych może to wynikać z nagłych zmian temperatury, np. przy wchodzeniu do ciepłego domu z zimnego dworu. Zdarzają się też tacy, którym naczynka pękają z powodu przyjmowania sterydów (z różnych względów), a niektóre osoby mają tego typu problem od urodzenia, gdyż skłonność do rozszerzania naczynek można odziedziczyć.

Przyczyny są różne, ale proces ich powstawania przebiega podobnie we wszystkich przypadkach, tzn. najpierw skóra zaczerwienia się i powstaje rumień, który niestety mimo zmiany okoliczności nie znika (naczynka wciąż są rozszerzone). Z czasem zaczynają się one łączyć. Niestety takie zmiany na skórze, często o dość znacznych rozmiarach, nie wyglądają estetycznie.

Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz – przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przygotowuje do niego odpowiednio skórę pacjenta, tj. usuwa wszelkie pozostałości kosmetyków oraz wykonuje peeling, który ma pomóc w wyeliminowaniu martwego naskórka. Ponadto osobie poddającej się laseroterapii nakłada się na oczy specjalne osłony, które stanowią ochronę przed naświetlaniem.

Po wykonaniu powyższych czynności można przejść do właściwego zabiegu. Lekarz przystawia głowicę lasera do skóry osoby poddającej się zabiegowi i rozpoczyna swoją pracę. Warto wspomnieć, że włączeniu urządzenia towarzyszy charakterystyczny błysk białego światła.

Jak podano wyżej, aby zamknąć naczynka trzeba podnieść odpowiednio temperaturę krwi. Jak do tego dochodzi? Jest to możliwe dzięki hemoglobinie. To ona chłonie energię wytwarzaną przez laser, co powoduje podgrzanie krwi. Dzięki temu dochodzi do uszkadzania wewnętrznych ścianek rozszerzonych naczyń krwionośnych, które to z czasem zostają w całości usunięte przez organizm. Dlatego laseroterapia przynosi trwałe efekty.

Laserowe usuwanie naczynek na twarzy

Powszechnie znane pajączki można spotkać na twarzach zarówno kobiet jak i mężczyzn. Występują one także na dekolcie oraz szyi. Mogą pojawić się w każdym wieku.

Na szczęście można sobie z nimi skutecznie poradzić, poddając się zabiegowi, który bazuje na wykorzystaniu lasera IPL. Światło, które emituje, intensywnie pulsuje, a energia, która jest wtedy wytwarzania zostaje pochłonięta przez hemoglobinę. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie temperatury krwi. Przekłada się to na obkurczanie naczynek, co prowadzi do ich zaniku i późniejszego wydalenia przez organizm.

W związku z tym, że podczas takiego zabiegu nie dochodzi do naruszenia powłok skórnych, nie ma potrzeby rezygnowania z normalnego funkcjonowania.

Laserowe zamykanie naczynek na ciele

Wiele osób nie czuje się komfortowo, gdy odkrywa nogi letnią porą. Często wynika to ze zmian, które pojawiły się na skórze. Mogą to być, np. widoczne gołym okiem czerwone/fioletowe naczynka. Niestety nie zwiększają one poczucia atrakcyjności, wręcz przeciwnie - zdarza się, że część osób najzwyczajniej w świecie się ich wstydzi.

Dlatego też świetnym pomysłem wydaje się być poddanie laseroterapii, która efektywnie, szybko, a przede wszystkim w bezpieczny sposób rozwiąże tego typu problemy. Pierwsze pozytywne rezultaty można zaobserwować już po pierwszej sesji. Warto też dodać, że laserowe usuwanie naczynek jest nieinwazyjne, dzięki czemu po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków.

Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz – zalecenia przed zabiegiem

Przed wykonaniem zabiegu, lekarz rozmawia z pacjentem o jego problemie, ogólnym stanie zdrowia, a także ustala wraz z nim przebieg leczenia i omawia możliwe do uzyskania rezultaty.

Około trzydzieści dni przed poddaniem się laseroterapii trzeba przestać przyjmować wszelkie preparaty, które mają w swoim składzie witaminę A lub jej pochodne (np. retinol, izotretynoina). Nie wolno też stosować zabiegów, które mają za zadanie złuszczać naskórek. Powinno się także zrezygnować ze środków pielęgnacyjnych, które zawierają witaminę C lub kwasy.

Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz – przeciwwskazania do zabiegu

 • będących w ciąży lub w okresie laktacji,
 • podatnych na tworzenie się przebarwień (laseroterapia w tym przypadku czasem jest możliwa do przeprowadzenia – decyduje o tym lekarz) lub keloidów,
 • które mają wszczepiony rozrusznik serca,
 • chorujących na epilepsję – nie jest to jednak bezwzględne przeciwwskazanie – lekarz musi oszacować, czy osoba z taką przypadłością, o danym stopniu jej zaawansowania, może poddać się zabiegowi,
 • zmagających się z chorobą nowotworową,
 • przyjmujących hormony zwiększające wrażliwość na światło,
 • które cierpią z powodu chorób, które pojawiły się u nich w związku z ich uczuleniem na światło,
 • borykających się ze schorzeniami takimi jak: Reticularis (marmurkowa skóra), łuszczyca, albinizm, choroby pęcherzowe skóry.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – wygląd skóry po zabiegu

Tuż po zakończonym zabiegu skóra może być gorąca, zaczerwieniona oraz delikatnie spuchnięta. Pieczenie ustępuje po upływie kilku godzin. Przyspieszyć ten proces może używanie preparatów, które zwykle stosuje się w przypadku oparzeń słonecznych oraz robienie zimnych okładów. Skóra całkowicie zregeneruje się po około dwóch tygodniach.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – pielęgnacja po zabiegu

 • Przez około trzy dni po laseroterapii skórę wolno myć jedynie czystą wodą, płynem micelarnym, mleczkiem bez dodatku alkoholu lub żelem nie zawierającym mydła. Ponadto nie można jej trzeć, zwłaszcza podczas osuszania.
 • Nie wolno stosować preparatów, które mają w swoim składzie substancje, mogące podrażnić skórę. Trzeba zrezygnować ze środków, które zawierają, np. kwasy, retinol, nadtlenek benzoilu, spirytus.
 • Skóra musi być chroniona przed gorącem, zimnem, wilgocią oraz promieniowaniem słonecznym. Dlatego też należy unikać, np. korzystania z saun oraz zacząć stosować kremy ochronne z wysokim filtrem oraz takie, które uodparniają skórę na zmienne warunki atmosferyczne.

Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz – możliwe powikłania po zabiegu

Skutki uboczne po laserowym usuwaniu naczynek występują sporadycznie. Odnotowano następujące powikłania pozabiegowe:

 • przerwanie powłok skórnych podczas przeprowadzania laseroterapii - wiąże się to z tworzeniem strupków i pęcherzy, które mogą goić się około dziesięć dni,
 • zasinienie skóry w obszarze działania lasera – objaw ten znika zwykle po kilku/kilkunastu dniach,
 • przebarwienia – pojawiają się najczęściej u osób opalonych lub posiadających ciemną karnację; zwykle z czasem koloryt samoistnie się wyrównuje,
 • infekcja skóry - wiąże się to z koniecznością smarowania danego miejsca specjalną maścią, która zawiera antybiotyk.

Cennik

Usługa Cena
Laserowe usuwanie naczynek 300,00 zł

Opinie

Klientów z całej polski

źródło opinii:

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jakie są wskazania do zabiegu? +
Wskazaniami zabiegowymi do usunięcia naczynek jest:
 • Rumień,
 • Trądzik różowaty,
 • Widoczne rozszerzone naczynka, nazywane inaczej pajączkami i teleangiektazją, ulokowane na twarzy, szyi i dekolcie, a także żylaki na nogach,
 • Naczyniaki.
2. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
Zabieg może nie zostać wykonany u osób, które:
 • Są w trakcie terapii retinoidami,
 • Zażywają produkty o działaniu fotouczulającym, do których zalicza się najpopularniejsze zioła, takie jak np. skrzyp, dziurawiec lub nagietek,
 • Są w trakcie leczenia sterydami lub antybiotykoterapii,
 • Posiadają choroby nowotworowe,
 • Posiadają uczulenie na słońce (tzw. fotodermatoza),
 • Posiadają stany zapalne skóry,
 • Na ich skórze widoczna jest opalenizna, niezależnie od źródła pochodzenia (naturalne słońce, solarium, samoopalacz),
 • W ostatnim czasie wykonały zabiegi złuszczające naskórek,
 • Mają niewyregulowaną cukrzycę,
 • Posiadają choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy,
 • Są kobietami w ciąży lub w trakcie karmienia piersią,
 • Posiadają słabą, obniżoną odporność,
 • Są w trakcie leczenia izotretynoiną – leczenie laserem można wykonać dopiero po upływie pół roku od momentu zakończenia leczenia.
3. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
Po zabiegu należy laserowego usuwania naczynek:
 • Należy zrezygnować z eksponowania skóry na naturalnym słońcu i przestać uczęszczać na solarium,
 • Koniecznie należy zwiększyć ochronę skóry przed promieniami ultrafioletowymi stosując kremy z wysokim filtrem, min. 50, aby nie dopuścić do pojawienia się przebarwień,
 • Zrezygnować z kosmetyków o drażniącym, mocnym, wysuszającym składzie, np. na bazie alkoholu,
 • Warto włączyć kremy przyspieszającym gojenie,
 • Zrezygnować z miejsc i warunków mogących doprowadzić do przegrzania skóry, np. gorących kąpieli, czy też wzmożonego wysiłku fizycznego, które podnosi ciśnienie krwi. Należy także uważać, aby nie dopuścić do powstania urazów,
 • W przypadku skóry naczynkowej należy stosować odpowiednie kosmetyki dedykowane tej konkretnej cerze, dzięki czemu będzie działać się miejscowo na obkurczanie i wzmocnienie naczyń krwionośnych,
 • Warto uzupełnić wszelkie niedobory witaminowe. Dobrze sprawdzi się tutaj witamina B2, C oraz PP,
 • Istotna jest ochrona skóry przed zimnem, wiatrem i wilgocią w postaci kremów ochronnych.
4. Po ilu zabiegach widać pierwsze efekty? +
Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, przy czym ostateczne rezultaty można dostrzec dopiero po zakończeniu procesu gojenia się po wykonaniu ostatniego zabiegu z zaleconej przez lekarza serii. Zwykle jedna seria wlicza w siebie od 2 do 4 zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni.
5. Jak wygląda przebieg laserowego usuwania naczynek? +
Stosowany mechanizm podczas zabiegu z wykorzystaniem lasera polega na tym, że melanina i oksyhemoglobina pochłania emitowaną wiązkę laserową. Urządzenie laserowe umożliwia precyzyjne i wybiórcze działanie nagrzewające w obrębie nawet drobnych fragmentów zmian. Aby zwiększyć osiągane efekty, długość wiązki laserowej dobiera się w pod warstwę i strukturę tkanki skórnej, w obrębie której lekarz prowadzi swoje działania. Czas trwania laserowego usuwania naczynek waha się od 15 do 60 minut i jest uzależnione od rozległości i lokalizacji zmian. Sam zabieg nie boli, prowadzony jest po podaniu znieczulenia miejscowego.
6. Jak należy się przygotować do zabiegu? +
Aby być odpowiednio przygotowanym do przejścia przez zabieg laserowego usuwania naczynek należy:
 • Zrezygnować z opalania przez minimum miesiąc,
 • Zrezygnować z peelingów i zabiegów złuszczających przez minimum tydzień,
 • W przypadku przyjmowania leków należy wcześniej skonsultować się z lekarzem,
 • Dzień przed zabiegiem leczone miejsce ogolić maszynką,
 • Dzień przed zabiegiem należy zacząć abstynencję alkoholową,
 • Przed samą procedurą medyczną warto oczyścić skórę ze wszelkich kosmetyków i produktów.
7. Jak pielęgnować skórę naczynkową? +
Jeżeli skóra Pacjenta wykazuje tendencję do tworzenia się pajączków, warto skupić się na profilaktyce ich powstawania, aby zapobiec pogłębianiu się niechcianych zmian. Warto rozważyć poniższe czynniki:
 • Suplementację witaminy C – ma ona istotną funkcję w procesie wytwarzania kolagenu przez organizm, będący składnikiem wpływającym m.in. za grubość i elastyczność naczynek,
 • Uzupełnienie niedoborów witaminy K, a także zażywanie rutyny, arniki górskiej, wyciągu z miłorzębu japońskiego, a także lipy. Wszystkie z wymienionych elementów korzystnie wpływają na stan naczyń włosowatych umiejscowionych pod skórą,
 • Warto zrezygnować z picia alkoholu, a także ograniczyć ostre potrawy. Są to czynniki, które mogą pogłębiać problem z pękaniem naczynek. Dobrym pomysłem są także kremy z filtrem UV, zrezygnowanie z sauny i solarium, a także wykonywanie regularnych peelingów.
8. Jak wzmocnić pękające naczynka na twarzy? +
Po skorzystaniu z usług gabinetu medycyny estetycznej, skóra Pacjenta będzie wymagać wzmożonej ochrony i pielęgnacji. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj:
 • Unikanie ekstremalnie niskich i ekstremalnie wysokich temperatur,
 • Długotrwałego przebywania na zimnym powietrzu i wietrze,
 • Gwałtownego przechodzenia z miejsca do miejsca o wysokiej amplitudzie temperatury,
 • Spożywania dużych ilości alkoholu i pikantnych przypraw.