+48 577 987 878 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Kościuszki 106/116 90-442 Łódź

Laserowe usuwanie
żylaków Łódź

Metoda laserowego usuwania żylaków zaliczana jest do grupy procedur medycznych o niewielkiej inwazyjności. Jest ona skuteczna w największym stopniu w momencie kiedy pacjent przestrzega wszelkich zaleceń lekarskich, otrzymanych po zabiegu.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie
żylaków Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie żylaków Łódź

 • Home
 • Laserowe usuwanie żylaków Łódź

Na czym polega laserowe usuwanie żylaków?

Żylaki

Współcześnie żylaki coraz częściej poddawane są oddziaływaniom lasera w celu leczniczym. Za pomocą tej metody lekarz ma możliwość zamknięcia światła dużej żyły, dzięki czemu nie ma potrzeby wykonywania nacięć na skórze. Dokładniej rzecz ujmując poprzez laser wprowadza się cewnik do światła niewydolnej żyły, a jego zakończenie emituje światło lasera. Poprzez wyzwoloną energię natychmiastowo dochodzi do obkurczenia, a także zamknięcia niewydolnej żyły. Nie ma konieczności usuwania tej żyły, a żylaki połączone z nią zmniejszają się. Dużym atutem tego zabiegu jest jego krótki czas trwania. Zazwyczaj wystarczy jedynie godzina. Cała procedura odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Kolejna przewaga lasera nad tradycyjnymi metodami leczenia jest taka, że chwilę po zabiegu pacjent jest zdolny wrócić do swoich normalnych aktywności i nie wymagana hospitalizacji.

Czy Pacjent może normalnie funkcjonować po zabiegu?

Tak, chwilę po zabiegu stan pacjenta pozwala na normalne funkcjonowanie. Oczywiście lekarze odradzą nadmierny wysiłek, jednak nie utrudni to życia w żaden sposób. Dużym ułatwieniem dla osób decydujących się na laser jest to, iż większość z pacjentów nie odczuwa bólu po zabiegu, aczkolwiek niektórzy skarżą się na lekki dyskomfort. Na skórze może pojawić się minimalne zasinienie. Dodatkowo dużym atutem leczenia żylaków poprzez oddziaływanie lasera jest to, iż ryzyko ich nawrotu jest nikłe, szczególnie jeżeli pacjent przestrzega zaleceń lekarskich i uczestniczy w wizytach kontrolnych.

Jakie są zalety laserowego usuwania żylaków?

Usuwanie żylaków za pomocą lasera jest metodą nowoczesną, która niesie ze sobą liczne korzyści dla pacjenta. Przede wszystkim nie ma konieczności hospitalizacji po odbytym zabiegu. W ten sposób taka osoba szybko znajduje się w domu i może wrócić do swoich codziennych obowiązków. Dodatkowo przed operacją organizm pacjenta nie jest obciążany znieczuleniem ogólnym, ani przewodowym. W przypadku lasera znacznie korzystniejsze jest stosowanie znieczulenia miejscowego (tuminescencyjnego), charakteryzującego się dużym profilem bezpieczeństwa. Kolejnym atutem jest krótki czas pobytu w gabinecie. Całość procedur trwają zazwyczaj do trzech godzin. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest brak nacięć i późniejszych blizn oraz dużych krwiaków. Metoda laserowa eliminuje również powikłania łączące się z wykorzystywaniem jednorazowych końcówek używanych podczas operacji. Należy podkreślić, że porównując ze sobą tradycyjne leczenie żylaków, a laser, to jego przewaga polega również na samej skuteczności.

Jeżeli rozważasz usunięcie żylaków, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w każdym większym mieście w sieci prywatnych gabinetów.

Laserowe usuwanie żylaków - jak przygotować się do zabiegu?

Zanim podejdzie się do laserowego usuwania żylaków należy wykonać odpowiednie badania laboratoryjne, takie jak: morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, poziom glukozy we krwi, a także należy wykluczyć posiadanie wirusa zapalenia wątroby. Należy poinformować również lekarza o wszelkich stosowanych suplementach diety i przyjmowanych lekach, szczególnie istotne znaczenie mają tutaj zażywane hormony, np. tabletki antykoncepcyjne, a także leki wpływające na krzepliwość krwi, np. aspiryna, akard.

Etapy zabiegu laserowego

Laserowe leczenie żylaków oraz tradycyjna operacja chirurgiczna są kompletnie odmienne od siebie w aspekcie przebiegu procesu zabiegowego. Pierwszym etapem leczenia żylaków z zastosowaniem lasera jest nakłucie skóry w celu umiejscowienia w żyle wenflonu, przez który wprowadza się światłowód. Podczas zabiegu laser wytwarza energię (ciepło), odpowiadające za podgrzanie ścian naczyń krwionośnych, doprowadzając do zamknięcia się żyły. Całość ingerencji w ciało pacjenta prowadzone jest w momencie kiedy wcześniej podane znieczulenie miejscowe zaczyna działań. Dodatkowo jest ono korzystne, ponieważ oprócz eliminacji bólu, powoduje ono odsunięcie żyły od otaczających tkanek, będąc tym samym swojego rodzaju zabezpieczeniem przed poparzeniem. Cały zabieg prowadzony jest pod opieką lekarza, wspierającego się kontrolą ultrasonograficzną w warunkach ambulatoryjnych.

Powikłania po laserowym usuwaniu żylaków

Przewagą leczenia laserem nad metodami tradycyjnymi jest jego niska inwazyjność. Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu jest to chirurgiczna ingerencja w ciało człowieka, co wiąże się z pewnymi komplikacjami. W przypadku odczuwania silnego bólu nieustępującego po zażyciu przepisanych leków należy zgłosić się na konsultację z lekarzem. Tak samo jest w przypadku pojawienia się dużego obrzęku kończyn, wystąpienia gorączki, duszności, kaszlu (w szczególności męczącego i suchego), a także bólu w klatce piersiowej. Sporadycznie, aczkolwiek występują takie sytuacji, pojawiają się przebarwienia trudne do usunięcia. Często znikają dopiero po upływie roku. Pacjent może doświadczyć także miejscowych zmian w czuciu skórnego, szczególnie w okolicy łydki oraz ud. Powikłanie to wiąże się z podrażnieniem nerwu odpiszczelowego, znajdującego się w pobliżu usuwanych żył. Dolegliwość ta jest jednak czasowa i w większości przypadków ustępuje w przeciągu roku od wykonanego zabiegu. W przypadku stosowania laserowej metody usuwania żylaków ryzyko pojawienia się tego nieprzyjemnego skutku jest znacznie niższe, niż w przypadku klasycznej metody chirurgicznej. Innym powikłaniem po usuwaniu żylaków jest ryzyko wystąpienia zakrzepicy żył głębokich – jednak również ona pojawia się stosunkowo rzadko. Jeżeli pacjent stosuje profilaktykę przeciwzakrzepową, a lekarz sprawnie posługuje się ultrasonografem w trakcie wykonywania zabiegu, ryzyko zakrzepicy jest minimalne.

Laserowe usuwanie żylaków – nie dla każdego

Przed zabiegiem usuwania żylaków za pomocą lasera należy wykluczyć potencjalne przeciwwskazania. Zaliczają się do nich:

 • Zaawansowana miażdżyca tętnic obwodowych,
 • Zaawansowana miażdżyca tętnic obwodowych,
 • Aktywne zmiany zakrzepowo-zatorowe,
 • Zakrzepy i zrosty – ze względu na znaczne zwężanie światła leczonej żyły, a także bardzo kręty i nieregularny przebieg naczynia,
 • Ciążą,
 • Uczulenie, alergia i nadwrażliwość na środki stosowane przy znieczuleniu miejscowym,
 • Ogólny ciężki stan zdrowotny,
 • Niewydolność serca,
 • Niewydolność płuc,
 • Masywny obrzęk chłonny,
 • Nieprawidłowa krzepliwość krwi,
 • Stany zapalne, szczególnie te znajdujące się w obszarze kończyny, która poddawana jest zabiegowi,
 • Olbrzymie i rozległe żylaki, niemogące być skutecznie usunięte za pomocą metody laserowej.

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania żylaków

Czynnikiem, który wzmacnia działanie lasera jest stosowanie przez minimum sześć tygodniu pończoch uciskowych, czyli kompresjoterapii. Osoba, która miała wykonywany zabieg usuwania żylaków z zastosowaniem lasera powinna ograniczyć wysiłek fizyczny na czas minimum dwóch tygodni od momentu przeprowadzenia terapii. Dla zdrowia oraz dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego należy dwa razy dziennie udać się na około pół godzinny spacer, szczególnie w pierwszym tygodniu po zabiegu. Należy również ograniczyć długie podróże samochodem i samolotem przez pierwsze dwa tygodnie po laserowym usuwaniu żylaków.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja chirurgiczna 140 zł
Badanie skóry za pomocą dermatoskopu 100 zł
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych 400 zł
Badanie histopatologiczne 60 zł
Konsultacja kwalifikująca do zabiegu 140 zł
Laserowe usuwanie zmian barwnikowych (zależne od wielkości) 200 zł
Laserowe usuwanie zmian skórnych (zależne od wielkości) 200 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można usuwać znamiona za pomocą lasera? +
Znamiona, takie jak pieprzyki można usuwać za pomocą lasera, co daje lepsze efekty niż usuwanie chirurgiczne. Nie pozostawia blizn oraz nie ma potrzeby przychodzenia na usuwanie szwów.
Kiedy pieprzyk musi zostać usunięty? +
To, czy dana zmiana skórna powinna być usunięta decyduje lekarz dermatolog. Ocenia on kształt oraz wielkość zmiany. Te bardziej niepokojące pod względem swojego wyglądu, czy nieregularnego kształtu powinny zostać usunięte. Zaleca się również usuwanie znamion znajdujących się w takich miejscach, jak pachwiny, pachy, narządy rodne, czy wewnętrzna strona palców.
Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków? +
To bezbolesny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego przystawiana jest głowica lasera, którą wykonuje się krótkie, ale intensywne naświetlania światłem lasera, w celu zniszczenia melaniny w skórze.
Czy zabieg laserowego usuwania pieprzyków można powtarzać? +
W przypadku dużych zmian skórnych lekarze zalecają powtórzenie usuwania pieprzyków. Między kolejnymi naświetlaniami powinna zostać zachowany odstęp około 4 do 8 tygodni.
Ile trwa laserowe usuwanie pieprzyków? +
Zabieg trwa około 30 minut, w zależności od wielkości zmiany skórnej.
Czy wszystkie pieprzyki można usunąć za pomocą lasera? +
Lekarz dermatolog powinien ocenić, czy nasza zmiana skórna może być usunięta za pomocą lasera. W przypadku dużych zmian bardziej zalecane jest chirurgiczne wycinanie zmian skórnych.
Jak długo skóra goi się po usunięciu pieprzyka za pomocą lasera? +
Gojenie skóry po takim zabiegu trwa do około kilku tygodni, a wszystko zależy od wielkości zmiany skórnej oraz długości naświetlania.
Czy po usuwaniu pieprzyków za pomocą lasera pozostają blizny? +
Bardzo rzadko zdarza się, by po takim sposobie usuwania pieprzyków na skórze pozostawały blizny. Dzieje się to częściej w przypadku rozległych zmian skórnych oraz wielu naświetlań.