+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Chopina 11, 40-093 Katowice

Laserowe usuwanie żylaków Katowice

Żylaki można w dość łatwy sposób rozpoznać na skórze poprzez ich charakterystyczny wygląd. Dotykają one żył, trwale je wydłużając i poszerzając, przez co uzyskuje ona kręty przebieg.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie żylaków Katowice

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie żylaków Katowice

 • Home
 • Laserowe usuwanie żylaków Katowice

Laserowe usuwanie żylaków

Żylaki stanowią powszechny problem natury medyczno-estetycznej. Należy mieć na uwadze, że pod przykrywką pogrubionych i poskręcanych żył kryje się poważny aspekt chorobowy, który nieleczony może doprowadzić do różnych konsekwencji, które z czasem uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, szczególnie jeżeli stadium choroby jest już zaawansowane. Na szczęście współczesna medycyna daje możliwość leczenia tych zmian. Duże znaczenie posiada także profilaktyka przeciwżylakowa...

Pierwszy raz laserowe leczenie żylaków przeprowadzono w USA w 2002 roku. Od tego momentu metoda ta zyskuje na coraz większym uznaniu i popularności. Inaczej jest ona nazywana EVLT, co stanowi skrót od angielskich słów: endoavenous laser treatment. Obecnie jest to nowoczesny sposób leczenia, który polega na naświetlaniu niewydolnego pnia żylnego poprzez wprowadzenie do niego włókna laserowego. Osoby wykonujące tego typu zabiegi muszą posiadać odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Z tego powodu laserem posługują się chirurdzy oraz flebolodzy, czyli lekarze zajmujący się leczeniem i diagnostyką chorób żył.

Sam zabieg nie generuje długiej rekonwalescencji – zwykle trwa ona kilka dni.

Co to są żylaki?

Żylaki można w dość łatwy sposób rozpoznać na skórze poprzez ich charakterystyczny wygląd. Dotykają one żył, trwale je wydłużając i poszerzając, przez co uzyskuje ona kręty przebieg. Zwykle problem ten powstaje na nogach i są efektem obecności przewlekłej choroby żylnej. W przypadku zmian chorobowych w obrębie żył powierzchniowych, żylaki widoczne są przez skórę, a także można je wyczuć poprzez tworzące się uwypuklenia.

Ryzyko wystąpienia żylaków wzrasta wraz z wiekiem, jednak szacuje się, że większą tendencję do ich posiadania wykazują kobiety. Mimo to, największe znaczenie w genezie przewlekłej choroby żylnej mają czynniki genetyczne, ale także charakter wykonywanej pracy, przebyte urazy lub zabiegi operacyjne, obecność zakrzepicy, a także wspomniane wcześniej wiek i płeć.

Zabieg laserowego usuwania żylaków

Współcześnie żylaki można usunąć poprzez wykorzystanie techniki lasera, która skutecznie pomaga w utrzymaniu estetyki rezultatów. Tym samym laser stanowi jedną z metod leczenia zmian żylakowych, jednak charakteryzuje się ona wysoką skutecznością, znacznie przewyższającą w swoich efektach klasyczne metody.

Przygotowanie do zabiegu usuwania żylaków

Jak przed każdym zabiegiem, tak i w przypadku laseroterapii żylaków, wymagane jest od Pacjenta wcześniejsze odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim, warunkiem koniecznym jest przeprowadzenie wcześniejszych badań, takich jak USG oraz sprawdzenie przepływu krwi w miejscu, gdzie ma być przeprowadzany zabieg. Ważne jest także wykonanie badania w kierunku rozpoznania grupy krwi oraz ogólnej morfologii, szczególnie uwzględniając tutaj wskaźnik krzepnięcia krwi, poziom stężenia cukru, kreatynina, a także oznaczenie elektrolitów. Lekarz, który w założeniu będzie przeprowadzać zabieg laserowego usuwania żylaków może, o ile zajdzie taka potrzeba, zlecić dodatkowe badania, a także może nakazać odstawić wybrane stosowane leki. Zazwyczaj dotyczy to hormonów, np. tabletek antykoncepcyjnych, które należy przestać zażywać nawet trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem. Podobnie jest w przypadków leków przeciwzakrzepowych. Tutaj również po konsultacji z lekarzem na czas zabiegu może okazać się konieczne chwilowe zrezygnowanie z tej formy leczenia lub o ile to możliwe, lekarz zaproponuje inne leki. Warto także usunąć za pomocą maszynki jednorazowej zbędne owłosienie, a także dwie godziny przez planowanym zabiegiem nie powinno się już jeść.

Przebieg laserowego usuwania żylaków

Zabieg jest dość krótki, zazwyczaj czas realizacji mieści się od 45 do 60 minut, jednak jest to zależne od rozległości obszaru poddawanego ingerencji laserowej, gdzie znajdują się żylaki przeznaczone do usunięcia. W celu zadbania o dobro i komfort Pacjenta, cała procedura medyczna odbywa się po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego. Następnie lekarz wprowadza światłowód do żyły pniowej. Urządzenie wytwarza wiązkę lasera, która emituje energię cieplną, dzięki której dokonuje się ablacji (mówiąc inaczej: zamknięciu ulega niewydolna żyła odstrzałkowa lub odpiszczelowa). Ze względu na niewielką inwazyjność oraz niemalże całkowitą bezbolesność, podczas jednego zabiegu istnieje możliwość usunięcia żylaków z obu nóg Pacjenta.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu:

 • Należy zrezygnować z chodzenia w butach na obcasie lub koturnie,
 • Należy zadbać o codzienny spacer, minimum pół godzinny, który skutecznie pobudza krążenie w kończynach,
 • Opatrunek przyłożony po zabiegu należy zdjąć dopiero w wyznaczonym przez lekarza terminie,
 • W pierwszym tygodniu od zabiegu zaleca się stosowanie leków przeciwzakrzepowych, a także noszenie opasek uciskowych,
 • Na okres dwóch tygodni od zabiegu należy zrezygnować z nadmiernego wysiłku fizycznego – jednak należy pamiętać, że umiarkowany ruch, np. spacer, jest wskazany,
 • W ciągu pierwszych dwóch tygodni nie należy planować długich podróży, zarówno samochodem, jak i samolotem,
 • Przez około sześć tygodni od zabiegu należy stosować na noc specjalne rajstopy,
 • Przez około trzy miesiące od zabiegu należy unikać wysokich temperatur oraz silnego słońca (wliczając w to również solarium), aby nie spowodować pojawiania się na skórze nieestetycznych przebarwień, które mogą zostać na bardzo długo, a nawet na stałe. Z tego powodu zaleca się wykonywanie laserowego usuwania żylaków w okresie jesienno-zimowym.

Jakie są efekty zabiegu laserowego usuwania żylaków?

Wiązka lasera wykorzystywana w usuwaniu żylaków metodą laserową sprawia, iż rezultaty dostrzegalne są w znacznie szybszym tempie, niż w przypadku klasycznych metod chirurgicznych, charakteryzującymi się dużą inwazyjnością. Wszelkie możliwe w wystąpieniu krwiaki, przebarwienia lub zgrubienia w przypadku lasera są znacznie mniejsze, dzięki czemu szybciej samoistnie ustępują, a także znacznie szybciej Pacjent powraca do swojej sprawności fizycznej. Chwilę po zakończeniu zabiegu na kończynę, która była poddawana ingerencji laserowej zakładana jest specjalna opaska uciskowa. Tym samym uznaje się, że działanie wiązki lasera minimalizuje ryzyko pojawienia się powikłań, a dodatkowo, o ile zabieg łączony jest ze specjalnymi zmianami w zakresie trybu życia i diety, może skutkować zapewnieniem trwałej poprawy.

W celu uzyskania lepszych efektów w aspekcie rozległych żylaków, tzw. pajączków lub współwystępowaniu żylaków siatkowatych, kolejnym etapem leczenia powinna być mikrolaseroterapia kompresyjna, ponieważ wspomniane pajączki sporadycznie usuwane są razem z żylakami. Oprócz ablacji laserowej może okazać się być konieczne jednoczasowe wykonanie skleroterapii piankowej.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania żylaków

W przypadku przeciwwskazań do laserowego usuwania żylaków należy wymienić:

 • Zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Nadciśnienie tętnicze,
 • Skazy krwotoczne,
 • Infekcje,
 • Ropnie skóry lub śluzówki,
 • Cukrzyca,
 • Ciąża,
 • W przypadku okresu laktacji – nie jest to jednoznacznym przeciwwskazaniem, jednak należy tutaj zachować szczególną ostrożność, a także skonsultować się z lekarzem.

Cennik

Usługa Cena
Laserowe usuwanie żylaków 2 500,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Laserowe usuwanie żylaków, kiedy efekty? +
Porównując technikę laserową oraz klasyczne metody leczenia żylaków, urazy okołooperacyjne są znacznie mniejsze, dzięki czemu efekty widoczne są w szybszym tempie, a sam Pacjent szybciej wraca do całkowitej sprawności fizycznej. Tym samym występuje mniej przebarwień, krwiaków i zgrubień. Mogą pojawić się także przemijające obrzęki obwodowe części kończyn.
2. Jak przygotować się do zabiegu laserowego usunięcia żylaków? +
Należy wykonać szereg badań diagnostycznych, takich jak USG i badanie dopplerowskie, a także morfologię z oznaczeniem krzepliwości krwi.
3. Jak długo utrzymuje się efekt po laserowym usuwaniu żylaków? +
Zabieg przeprowadzony profesjonalnie nawet w 95% jest skuteczny i trwały. Tym samym mała inwazyjność lasera przewyższa swoimi rezultatami oraz minimalnym ryzykiem wystąpienia powikłań klasyczne metody leczenia żylaków.
4. Czy laserowe usuwanie żylaków jest szkodliwe? +
Każdy zabieg może spowodować ryzyko powikłań. W przypadku leczenia żylaków Pacjent może doznać krwawienia śródoperacyjnego, mogą pojawić się krwiaki lub zgrubienia, a także może pojawić się nawrót pooperacyjny. Jednak porównując ze sobą laser i metody klasyczne, nowoczesne metody wykazują większe bezpieczeństwo, a także znacznie minimalizują ewentualnie powikłania.
5. Czy laserowe usuwanie żylaków jest bezpieczne? +
Dzięki rozwojowi technologii oraz medycyny estetycznej, wprowadzenie laseroterapii do ogólnie stosowanych metod leczenia spowodowało zmniejszenie ryzyka urazów okołooperacyjnych z jednoczesnym wzrostem bezpieczeństwa. Należy pamiętać jednak, że obowiązkowo należy zadbać o prawidłowy poziom diagnostyki przed zabiegiem.
6. Jaki jest czas trwania zabiegu laserowego usuwania żylaków? +
Zazwyczaj jest to od 45 do 60 minut, jednak zależne jest to od rozległości leczonego obszaru. Zdarzają się jednak zabiegi bardziej skomplikowane, nawet dwugodzinne.
7. Czy laserowe usuwanie żylaków boli? +
Nie, zabieg ten nie jest bolesny, a sama metoda jest mało inwazyjna. W ten sposób eliminuje się ryzyko powstania blizn, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań. W przypadku kiedy Pacjent podczas zabiegu odczuwa drętwienie, pieczenie lub inne dolegliwości w obszarze poddawanego ingerencji laserowej miejsca, powinien on zgłosić swoje odczucia lekarzowi.
8. Jakie są wskazania i przeciwskazania do laserowego usuwania żylaków? +
Do przeciwwskazań zalicza się:
 • Ogólny zły stan Pacjenta,
 • Infekcje skórne,
 • Brak możliwości podania znieczulenia,
 • Wykazywanie nadwrażliwości na stosowane preparaty medyczne podczas zabiegu,
 • Posiadanie chorób związanych z zaburzeniami krzepliwości krwi,
 • Patofizjologia anatomiczna żył,
 • Ciąża,
 • Zażywanie leków, np. wpływających na krzepliwość krwi.
Istnieją także choroby, które mogą zostać potraktowane jako przeciwwskazanie, jednak po konsultacji z lekarzem, może on zdecydować o zakwalifikowaniu takiej osoby do zabiegu. Czynniki, jakie należy w tym miejscu wymienić to:
 • Niewydolność sercowo-naczyniowa,
 • Nadciśnienie,
 • Cukrzyca,
 • Karmienie piersią,
 • Posiadanie rozrusznika serca,
 • Zmiany zakrzepowo-zatorowe.