+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Janosika 5A 85-794 Bydgoszcz
Main background
Main background
Main background

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz - cena 2500zł

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz - cena 2500zł

Laserowe usuwanie żylaków jest skuteczniejszym zabiegiem niż zabieg chirurgiczny. To świetna alternatywa dla klasycznego zabiegu.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz - cena 2500zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz

 • Home
 • Laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz – małoinwazyjna metoda leczenia dysfunkcji żył

Żylaki można rozpoznać po tym, iż obserwując wygląd swoich żył można dostrzec charakterystyczne zmiany, takie jak ich poszerzenie lub skręt, co jest wywołane przez nieprawidłowe działanie zastawek żylnych. W normalnych warunkach zastawki pracujące prawidłowo gwarantują naturalny przepływ krwi w naczyniach w stronę serca, mimo, iż siła grawitacji działa odwrotnie. W sytuacji kiedy omawiany przepływ nie jest wspierany, zaczynają się tworzyć nieodwracalne zmiany w funkcjonowaniu oraz wyglądzie rozszerzonych naczyń krwionośnych przez krew, która zalega. Należy mieć na uwadze, że żylaki stanowią nie tylko defekt estetyczny, ale przede wszystkim medyczny problem zdrowotny, będąc poważną chorobą przewlekłą. Z tego powodu jeżeli dana osoba dostrzeże na swoim ciele zmiany w wyglądzie żył, powinna jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą.

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz - W jaki sposób laser działa na żyły?

Laserowe leczenie żylaków znajdujących się na kończynach dolnych zaczęto praktykować od 1999 roku. Podczas działań laseroterapeutycznych manewruje się za pomocą wysokiej temperatury skoncentrowanej na krwi. Z powodzeniem lekarze wykorzystują przy tym zabiegu fale o różnej długości. Najczęściej są to wartości 801, 940 oraz 980 nanometrów. W takiej sytuacji są one wchłaniane przez hemoglobinę. Zdarza się jednak, że lekarze decydują się na wyższe wartości, takie jak np. 1054 lub 1320. Wtedy fala absorbowana jest przez kolagen i wodę. Za pomocą emisji fali laserowej lekarz doprowadza do ablacji żyły, która uległa zdeformowaniu poprzez czynniki chorobowe. Jest to zdecydowanie bardziej korzystne rozwiązanie dla Pacjenta, ponieważ porównując ze sobą laseroterapię i operacje chirurgiczne, to zabiegi z wykorzystaniem lasera odznaczają się dużo wyższym poziomem bezpieczeństwa.

Na temat terapii laserowej w 2001 roku w Nowym Jorku stworzono pracę naukową, której autorem jest doktor Robert Min oraz jego wspólnicy. Na jej mocy udowodniono, że działanie laserem skutecznie zastępuje operacje chirurgiczne, przy czym nie są one związane z aż tak dużym ryzykiem późniejszych powikłań.

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz - zalecenia

Zanim dany Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu laserowego usuwania żylaków, obowiązkowo musi wykonać następujące badania:

 • Morfologia,
 • Oznaczenie stężenia sodu i potasu,
 • PT,
 • Parametry układu krzepnięcia, czyli APTT,
 • Grupa krwi.

Należy pamiętać, aby przed zabiegiem zapewnić sobie pończochę z drugim stopniem ucisku, którą należy nosić przez określony przez lekarza czas po zabiegu. Dodatkowym warunkiem jest zachowanie postu przez minimum pięć godzin przed zabiegiem. W wyznaczonym dniu zabiegowym Pacjent powinien zgłosić się minimum kwadrans przed wyznaczoną godziną operacji. Warto w dniu wyjścia z kliniki zapewnić sobie towarzystwo osoby zmotoryzowanej, ponieważ w tym dniu zabronione jest kierowanie pojazdami. Dobrym zwyczajem jest także przemyślenie stroju. Powinien on być luźny, wygodny i niekrępujący ruchów. Obuwie powinno być płaskie, najlepiej sportowe.

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz - przebieg operacji

Laserowe leczenie żylaków odbywa się w poniższych trzech etapach:

 • Na początku odbywa się wstępna konsultacja z lekarzem. Jest to moment wykonywania USG dopplerowskiego, dzięki któremu lekarz określa stopień zaawansowania zmian niewydolności żył. Sprawdzane są także wszelkie przeciwwskazania. Jeżeli stan zdrowia Pacjenta na to pozwala, lekarz wyznacza termin zabiegu.
 • W wyznaczonym dniu zabiegowym lekarz wykorzystując USG wykonuje tak zwane mapowanie żylaków. Dzięki temu może on precyzyjnie oznaczyć przebieg żył z ewidentną niewydolnością.
 • W kolejnym etapie lekarz cewnikuje żyłę wykonując stosunkowo małe nacięcie skóry. Zwykle jest to około pięciu milimetrów. Możliwe jest także jej nakłucie. W cewniku znajduje się światłowód, który służy do obrazowania wybranych obszarów, kontrolowanych przez lekarza prowadzącego zabieg. W momencie kiedy chirurg uruchamia promienie laserowe, światłowód w delikatny sposób zostaje wyjęty z naczynia krwionośnego. Dzięki temu obszar za obszarem za pomocą światła lasera żyła zostaje zasklepiona. Na sam koniec, lekarz opatruje kończynę za pomocą specjalnej pończochy uciskowej, co umożliwia Pacjentowi bezpieczny i bardziej komfortowy powrót do domu.

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz - zalecenia po zabiegu

Najważniejsze zalecenia, o których Pacjent powinien pamiętać są następujące:

 • Gotowość na minimum półgodzinny spacer – jego celem jest umożliwienie obserwacji przez Pacjenta jego stanu i zgłoszenie lekarzowi wszelkich niepokojących objawów,
 • Noszenie pończoch lub opatrunków uciskowych przez minimum miesiąc,
 • Zmiana opatrunku po 24 godzinach,
 • Zachowanie codziennej aktywności fizycznej, szczególnie chodzenia i spacerów,
 • Unikanie wzmożonych i ciężkich ćwiczeń fizycznych przez minimum dwa tygodnie.

Dużym atutem laseroterapii jest umożliwienie Pacjentowi normalnego funkcjonowanie i stosunkowo dobrego samopoczucia po zabiegu. Większość osób nie czuje bólu po leczeniu, aczkolwiek możliwe jest występowanie swojego rodzaju dyskomfortu. Normalną reakcją organizmu na zabieg jest pojawienie się siniaków. Warto dodać, że ryzyko nawrotu choroby po laseroterapii jest niskie.

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz - przeciwwskazania

Laserowe usuwanie żylaków może zostać odradzone osobom, które:

 • Posiadają zaburzenia w obszarze krzepliwości krwi,
 • Posiadają nieuregulowane nadciśnienie,
 • Posiadają infekcje lub skazy krwotoczne.

Laserowe usuwanie żylaków Bydgoszcz - zalety

Laserowe usuwanie żylaków ma wiele atutów, jednak to, o czym szczególnie warto wspomnieć wyszczególnione jest poniżej:

 • Wysoka skuteczność,
 • Niskie ryzyko powikłań,
 • Krótki czas operacji – zwykle jest to około godziny,
 • Brak odczuwalnego bólu podczas zabiegu,
 • Podanie znieczulenia dożylnego pod opieką anestezjologa,
 • Mała inwazyjność działań,
 • Krótki czas rekonwalescencji.

Powikłania po laserowym usuwaniu żylaków

Laserowe usuwanie żylaków jest mało inwazyjne, zdecydowanie mniej, niż klasyczne operacje chirurgiczne. Należy jednak mieć na uwadze, że operacje i zabiegi nawet z najmniejszym stopniem inwazyjności niosą ze sobą pewne ryzyko pojawienia się komplikacji i powikłań. Wszelkie niepokojące objawy należy konsultować z lekarzem. W tym aspekcie można wyróżnić np. silny, nieprzemijający ból, znaczne obrzęki kończyn, gorączkę, duszności, wzmożony kaszel, ból w klatce piersiowej. Zdarza się, że na skórze pojawiają się przebarwienia. Jeżeli żyły usuwane są z kończyn dolnych, Pacjent może doświadczyć miejscowego zaburzenia czucia na skórze w obrębie łydki i uda. Jest to powikłanie pojawiające się z powodu podrażnienia nerwu odpiszczelowego, znajdującego się w bliskiej okolicy usuwanej żyły. Zwykle dolegliwość ta ustępuje samoistnie w przeciągu roku. Co ciekawe, w przypadku klasycznych operacji chirurgicznych leczenia żylaków dolegliwość ta pojawia się częściej, niż w przypadku laseroterapii. Możliwe jest także pojawienie się zakrzepicy żył głębokich, aczkolwiek jest to rzadka przypadłość. Warto zastosować profilaktykę przeciwzakrzepową. Ryzyko jest także niskie jeżeli specjalista sprawnie posługuje się USG podczas leczenia.

Cennik

Usługa Cena
Laserowe usuwanie żylaków 2 500,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Laserowe usuwanie żylaków, kiedy efekty? +
Zestawiając ze sobą metody chirurgiczne i laseroterapię jako dwa różne sposoby leczenia i usuwania żylaków, urazy powstałe po operacji w przypadku zabiegów z zastosowaniem lasera są znacznie mniejsze, a efekty zdrowotne ukazują się znacznie szybciej. Dodatkowo Pacjent przechodzi przez znacznie krótszą rekonwalescencję, dzięki czemu staje się sprawny fizycznie szybciej, niż Pacjenci po zabiegach chirurgicznych. Normalną reakcją organizmu na ingerencję lasera są przebarwienia, zgrubienia i krwiaki, mogą pojawić się również obrzęki obwodowe części kończyn. Warto jednak dodać, że objawy te ustępują w krótkim czasie.
2. Jak przygotować się do zabiegu laserowego usunięcia żylaków? +
Podstawą przygotowań są badania diagnostyczne, do których należy m.in. USG dopplerowskie żył. Konieczna jest również morfologia łącznie z oznaczeniem krzepliwości krwi.
3. Jak długo utrzymuje się efekt po laserowym usuwaniu żylaków? +
Aby zabieg był jak najbardziej trwały i skuteczny musi zostać wykonany w odpowiednim miejscu przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza. Szacuje się, że przy optymalnych warunkach zabieg laserowego usuwania żylaków pozytywnie ocenia aż 95% Pacjentów. Dzięki małej inwazyjności znacząco przewyższa swoimi rezultatami klasyczne metody leczenia żylaków dając przy tym minimalne ryzyko powikłań.
4. Czy laserowe usuwanie żylaków jest szkodliwe? +
Niezależnie od zabiegu, każdy z nich w pewien sposób wywołuje ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. W przypadku laserowej ingerencji w powstałe żylaki, może dojść do krwawienia śródoperacyjnego. Często pojawiają się siniaki, krwiaki, albo zgrubienia. Istnieje również ryzyko nawrotu pooperacyjnego. Mimo wszystko zabiegi laserowe charakteryzują się znacznie większą skutecznością i bezpieczeństwem, a wszelkie powikłania pojawiają się bardzo rzadko.
5. Czy laserowe usuwanie żylaków jest bezpieczne? +
Wysoko rozwinięta technologia laserowa wykorzystywana w medycynie estetycznej znacznie przyczyniła się do zmniejszenia ryzyka urazów okołooperacyjnych przy jednoczesnym zapewnieniu Pacjentom wysokiego poziomu bezpieczeństwa działań. Bezpieczeństwo warunkuje również przeprowadzenie wymaganej diagnostyki i szczerość Pacjenta podczas konsultacji medycznej z lekarzem przed zabiegiem.
6. Jaki jest czas trwania zabiegu laserowego usuwania żylaków? +
Zwykle czas waha się od 45 minut do godziny, jednak przy skomplikowanych przypadkach czas może się wydłużyć.
7. Czy laserowe usuwanie żylaków boli? +
Nie, zabieg jest całkowicie bezbolesny, przeprowadzany jedynie po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego.
8. Jakie są przeciwskazania do laserowego usuwania żylaków? +
Przeciwwskazania jakie należy wyszczególnić są następujące:
 • Zły stan zdrowia Pacjenta w rozumieniu ogólnym,
 • Infekcje,
 • Niemożność podania znieczulenia, np. na skutek alergii na leki,
 • Posiadanie nadwrażliwości na wszelkie substancje i preparaty wykorzystywane podczas zabiegu,
 • Zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Patofizjologiczna budowa anatomiczna żył,
 • Zażywanie poszczególnych leków – o czym informuje lekarz podczas wywiadu medycznego,
 • Ciąża.
W niektórych przypadkach lekarz może dopuścić Pacjenta do zabiegu, jeżeli stwierdzi, ze w danym indywidualnym przypadku jest to bezpieczne:
 • Zakrzepy zatorowe,
 • Niewydolność naczyniowo-sercowa,
 • Rozrusznik serca,
 • Implanty,
 • Nadciśnienie,
 • Laktacja,
 • Cukrzyca.
9. Jakie są główne zalety zabiegów laserowych? +
 • Duża skuteczność pozabiegowa,
 • Niebolesność działań,
 • Niskie ryzyko powstania powikłań – wyeliminowanie ran, niewielkie ryzyko uszkodzenia układu limfatycznego gałęzi nerwowych,
 • Krótki czas zabiegu,
 • Możliwość prowadzenia leczenia na obu kończynach jednocześnie,
 • Zadowalające rezultaty kosmetyczne,
 • Krótki czas rekonwalescencji – możliwość powrotu do swoich aktywności jeszcze tego samego dnia co zabieg.
10. Jakie są główne wskazania do zastosowania lasera w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych? +
 • Usunięcie dużych żylaków pionowych, szczególnie przy żyle odpiszczelowej i odstrzałkowej,
 • Usunięcie tzw. żylaków młodych ludzi,
 • Zamknięcie dysfunkcyjnych perforatorów na podudziach i udach, szczególnie u Pacjentów z owrzodzeniami żylnymi,
 • Zamknięcie żylaków nawrotowych.