+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta za 0zł!
slide
slide

Laserowe usuwanie rozstępów Poznań cena 300 zł

Laserowe usuwanie rozstępów Poznań cena 300 zł

Laserowe usuwanie rozstępów jest jedyną skuteczną metodą pozbycia się tego uporczywego problemu estetycznego. Zabiegi na rozstępy poleca się kobietom po ciąży, po nadmiernym przyroście masy ciała oraz po szybkim procesie wzrostu w trakcie okresu dojrzewania.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Laserowe usuwanie rozstępów Poznań cena 300 zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Laserowe usuwanie rozstępów Poznań

 • Home
 • Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów Poznań – czy warto zdecydować się na zabieg?

Mianem rozstępów nazywają się wrzecionowate pasma widoczne na powierzchni skóry, które powstały poprzez rozerwanie głębokich jej warstw. Zwykle problem ten dotyka kobiet, ponieważ ich skóra jest cieńsza i mniej odporna na urazy. Najczęściej można je zaobserwować na brzuchu, biodrach i piersiach, jednak mogą pojawić się także w innych miejscach, np. na ramionach. Rozstępy są efektem osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych z różnych przyczyn. Przykładem może być tutaj zbyt gwałtowny wzrost ciała lub zbyt szybkie tycie, ale można także wyszczególnić zmiany hormonalne i tendencje genetyczne. Zwykle są w postaci podłużnych, wrzecionowatych pasm lub pęknięć.

Rozstępy są wyjątkowo nieestetycznymi zmianami skórnymi, tworzącymi się na skutek nagłego przyrostu lub spadku wagi.

Zabieg laserowego usuwania rozstępów wykorzystuje nowoczesną technologię i laser frakcyjny, umożliwiającą pozbycie się nieestetycznych pręgów na skórze i blizn, które tak często są powodem obniżonego poczucia własnej wartości i kompleksów.

Laserowe usuwanie rozstępów – co to za technologia?

Za pomocą lasera frakcyjnego emitowana jest wiązka lasera na głębokie warstwy skórne. W precyzyjny sposób lekarz manipulujący urządzeniem oddziałuje na cienkie warstwy naskórka oraz wokół powstałych wcześniej zmian. W ten sposób tkanka skórna dostaje sygnał, iż konieczne jest wzmożenie procesu intensywnej regeneracji, tworząc tym samym nowe komórki kolagenowe i elastynowe. Tym samym skóra staje się wyraźnie ujednolicona, wygładzona, koloryt się wyrównuje, a same rozstępy i blizny spłycają się, dzięki czemu stają się znacznie mniej widoczne.

Laserowe usuwanie rozstępów – kto może skorzystać z tego zabiegu?

Laserowe usuwanie rozstępów jest świetnym rozwiązaniem dla każdej pełnoletniej osoby, świadomej swojej decyzji, która zmaga się z tym problemem i dąży do poprawy swojego wyglądu. Dzięki temu nieestetyczne ślady z ciała stają się znacznie mniej widoczne.

Laser na rozstępy – przeciwwskazania do zabiegu

Mimo swojego bezpieczeństwa, małej inwazyjności, wysokiej skuteczności i krótkiego czasu gojenia się, laserowe usuwanie rozstępów w dalszym ciągu zalicza się do zabiegów, przez co istnieje konieczność wcześniejszego wykluczenia potencjalnych przeciwwskazań zabiegowych. Laserowe usuwanie rozstępów nie jest polecane w przypadku osób, które:

 • Posiadają nieuregulowaną cukrzycę,
 • Posiadają stany zapalne i podrażnienia skórne, w tym infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, np. opryszczkę,
 • Ich skóra charakteryzuje się nadmierną skłonnością do bliznowacenia się,
 • Posiadają choroby na tle onkologicznym,
 • Posiadają świeżą opaleniznę (maksymalnie trzydziestodniową).

Tym samym, każda osoba zainteresowana zabiegiem z użyciem lasera zobowiązana jest do wcześniejszego umówienia się na konsultacje medyczną z lekarzem, który potencjalnie będzie wykonywać zabieg. Warto pamiętać, że specjalista posiada dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu z pewnością w razie konieczności zaproponuje inne rozwiązanie. W takiej sytuacji lekarz dokładnie przeanalizuje ogólny stan zdrowia Pacjenta i stwierdzi, czy laser frakcyjny będzie mógł mieć zastosowanie w tym przypadku. Jeżeli tak, odpowiednio dobierze same parametry urządzenia, a także określi odpowiedną ilość zabiegów, czas ich trwania, a także częstotliwość ich wykonywania w taki sposób, aby było to jak najbardziej optymalne dla Pacjenta.

Laserowe usuwanie rozstępów Poznań – zalecenia przed zabiegiem

Przez okres minimum miesiąca przed zaplanowanym zabiegiem zabronione jest opalanie się, niezależnie od źródła pochodzenia opalenizny. W takim przypadku szkodę może wyrządzić zarówno naturalne światło słoneczne, jak solarium i samoopalacz. Połączenie działania lasera z opalenizną grozi trwałymi przebarwieniami na skórze, których będzie ciężko się pozbyć. Nie zaleca się także stosowania innych zabiegów, które mogą wpływać na złuszczanie naskórka, np. peelingi lub mikrodermabrazja. Przed samym zabiegiem należy głęboko oczyścić skórę, dokładnie zmyć makijaż i wszelkie inne kosmetyki, szczególnie w obrębie leczonego obszaru. Warto także zachować abstynencje alkoholową minimum dwie doby przed zabiegiem.

W przypadku Pacjentów, którzy przyjmują leki, należy skonsultować się z lekarzem, czy istnieje możliwość ich chwilowego odstawienia. Dotyczy to głównie antykoagulantów, sterydów i preparatów o działaniu fotouczulającym. Zaleca się przerwę w obrębie siedmiu dni przed zabiegiem, a ich ponowne włączenie po upływie dwóch tygodni od tego momentu.

Usuwanie rozstępów laserem Poznań – na czym polega zabieg?

Usuwanie rozstępów zalicza się do dość prostych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Wykorzystywany jest wspomniany już laser frakcyjny, który pobudza skórę do wzmożonych procesów regeneracyjnych. W ten sposób ludzki organizm zaczyna wytwarzać większe ilości kolagenu i elastyny. Faktura i tekstura skóry staje się gładsza, czego efektem jest spłycenie rozstępów i blizn, a koloryt staje się bardziej wyrównany, dzięki czemu rozstępy i blizny są mniej widoczne. Dużym atutem lasera frakcyjnego jest jego wybiórcza, bardzo precyzyjna praca w obrębie sprecyzowanego fragmentu na ciele. W ten sposób lekarz emituje energię lasera do wybranego rozstępu, mając możliwość działania na różnych głębokościach skóry. Tym samym, wiązki oddziałują tylko w zamierzonych obszarach, nie uszkadzając zdrowych, sąsiadujących z rozstępami tkankami. Zastosowanie lasera frakcyjnego jest świetną alternatywą dla chirurgii plastycznej, która w dalszym ciągu polega na działaniu skalpela i metodach bardziej inwazyjnych.

Laserowe usuwanie rozstępów Poznań – efekty

Warto mieć na uwadze, że w większości przypadków nawet zastosowanie serii zabiegów nie usunie całkowicie rozstępów, ale znacznie poprawi ich koloryt, spłyci ich głębokość, dzięki czemu będą znacznie mniej widoczne, bardziej estetyczne, formą zbliżone do blizenek kosmetycznych.

Spodziewane efekty omawiane są z lekarzem na konsultacji medycznej, przy czym ich otrzymanie zależy od wielu czynników, wliczając w to indywidualne cechy organizmu danej osoby.

Inne czynniki, od których zależą efekty zabiegowe to:

 • Umiejętności medyczne osoby prowadzącej zabieg, jej doświadczenie oraz dokładność,
 • Cechy charakterystyczne samym zmian skórnych – ich zaawansowanie, umiejscowienie, głębokość, rozległość, wiek, a także pierwotna widoczność,
 • Podatność skóry na działanie lasera.

Najlepsze efekty osiąga się u rozstępów dość młodych, które są jeszcze świeże. Trudniej pozbyć się wieloletnich rozstępów, tych bardziej rozległych i głębokich. Należy liczyć się z tym, że lekarz zaleci wykonanie serii zabiegów, która może sięgać zarówno kilku jak i kilkunastu spotkań. Tym samym, mimo widocznych rezultatów już po pierwszej ingerencji lasera, może ona okazać się niewystarczająca.

Laserowe usuwanie rozstępów Poznań - bezpieczeństwo

Zabieg laserowego leczenia rozstępów uznaje się za bezpieczną formę zabiegu. Skóra nie jest naruszana, dzięki czemu uniemożliwia się powstanie infekcji i komplikacji po zabiegu. Normalną reakcją organizmu jest zaczerwienienie oraz niewielkie pęcherze w okolicy poddawanej leczeniu z użyciem lasera. Warto dodać, że zanikają one samoistnie po pewnym czasie. Sam zabieg nie boli, przy czym aby zadbać o dobro i komfort Pacjenta istnieje możliwość nałożenia specjalnego kremu przeciwbólowego.

Cennik

Usługa Cena
Laserowe usuwanie rozstępów 300,00 zł

Opinie

Klientów z całej polski

źródło opinii:

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jaka jest przyczyna powstawania rozstępów? +
Rozstępy powstają w wyniku gwałtownego tycia lub nadmiernego rozciągania skóry. Są częstą przypadłością kobiet, np. w wyniku ciąży. Mają one postać czerwonych lub białych pręgów na skórze i najczęściej lokują się w obrębie brzucha, piersi, ud, pośladków lub ramion, aczkolwiek mogą dotknąć każdej wybranej części ciała.

Hormonem, który wpływa na powstanie tego typu zmian jest kortyzol, popularnie nazywany hormonem stresu. Produkowany jest on w nadnerczach. Kiedy jego stężenie jest za wysokie, dochodzi do upośledzenia fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Są to rodzaje białek nadających skórze strukturę, elastyczność, jędrność i napięcie. Pod wpływem działania kortyzolu, białka te słabną, przez co skóra nadmiernie się rozciąga i pęka.
2. Jak można zapobiec powstawaniu rozstępów? +
Podstawą jest tutaj odpowiednia, zdrowa i zbilansowana dieta, a także aktywność fizyczna. Czynniki wpływające na zdrowie skóry to odpowiednia ilość cynku, krzemu, a także witamin, szczególnie z grupy A, E, PP i B5. Z kolei odpowiednia ilość aktywności fizycznej wzmacnia całe ciało, w tym skórę i nie dopuszcza do nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, mówi się, że u niektórych osób można zaobserwować tendencję (czynniki genetyczne) do powstawania rozstępów. Warto zadbać także o odpowiednie nawodnienie, a także kremy pielęgnacyjne, które mogą w takiej sytuacji pomóc.
3. Ile czasu trwa zabieg? +
Zazwyczaj warto zarezerwować sobie około pół godziny na jednorazowy zabieg.
4. U kogo najlepiej sprawdzi się laser frakcyjny na rozstępy? +
Zastosowanie lasera frakcyjnego dedykowane jest osobom takim jak:
 • Kobiety po ciąży,
 • Nastolatki,
 • Osoby otyłe,
 • Osoby z częstymi wahaniami wagi,
 • Osobami posiadającymi genetyczne predyspozycje do powstawania rozstępów,
 • Kulturyści i osoby aktywne fizycznie nastawione na zwiększanie masy.
5. Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów po zabiegu? +
Pierwsze efekty laserowego usuwania rozstępów można zaobserwować po pierwszym zabiegu, jednak to, czy jest on wystarczający uzależnione jest od kilku czynników. Przede wszystkim łatwo podatne na ingerencję lasera są niewielkie zmiany, mało rozległe i płytkie, szczególnie jeśli są stosunkowo świeże. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian, zajmujących większy obszar na ciele i większej głębokości konieczna może okazać się seria zabiegów, szczególnie w sytuacji, kiedy są one kilkuletnie. Tym samym, szybkość obserwowania poprawy zależy od m.in. czynników genetycznych, elastyczności i jędrności skóry, a także jej stanu wyjściowego.

O ilości potrzebnych zabiegów decyduje lekarz. Zwykle odbywają się one w odstępie 2 lub 3 miesięcy.
6. Czy zabieg jest bezpieczny i czy jest bolesny? +
Zabieg z użyciem lasera jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Należy jedynie liczyć się z tym, iż w przypadku usuwania rozstępów normalną reakcją skóry będzie jej podrażnienie, a także powstanie niewielkich ran w miejscu działania wiązki światła. Goją się one jednak szybko i bezproblemowo. Aby zwiększyć komfort Pacjenta wykorzystuje się urządzenia wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą, co skutecznie obniża wszelkie nieprzyjemne odczucia.
7. Jak działa laser na rozstępy? +
Za pomocą lasera ingeruje się w tkankę skórną manipulując wiązką energii i światła. W ten sposób kontrolowanie i punktowo uszkadza się skórę na wybranym fragmencie. Dzięki temu, skóra zostaje w pewien sposób zmuszona do zwiększenia swojej regeneracji – wzmaga ona produkcję kolagenu i elastyny. W ten sposób rozstępy stają się bardziej płytkie, zmniejszają swoją widoczność, skóra jest bardziej napięta, jej koloryt się wyrównuje, a także poprawie ulega jej tekstura na całej powierzchni działania lasera.
8. Jak przygotować się do zabiegu? +
Aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty i jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, należy:
 • Przez minimum miesiąc nie należy opalać miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi, zarówno na naturalnym słońcu, w solarium jak i w formie samoopalacza,
 • Minimum dwa tygodnie przed zabiegiem po wcześniejszej konsultacji z lekarzem należy odstawić leki, zioła i inne produkty zawierające zioła fotouczulające, do których zalicza się m.in. popularny nagietek oraz dziurawiec,
 • Minimum dwa tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z aplikowania kosmetyków zawierających w składzie witaminę C, A, a także jej pochodne, takie jak np. retinol,
 • Należy zrezygnować z wykonywania zabiegów złuszczających naskórek, wliczając w to peeling,
 • Po wcześniejszej konsultacji z lekarzem na minimum trzy dni przed zabiegiem należy odstawić leki wpływające na krzepliwość krwi,
 • Minimum 24 godziny przed zabiegiem obowiązuje abstynencja alkoholowa.
9. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
Zabieg może zostać odradzony osobom:
 • W ciąży lub w okresie laktacji,
 • Posiadającym świeżą opaleniznę,
 • Z niektórymi chorobami, np. autoimmunologicznymi, cukrzycą, padaczką, niektórymi alergiami, zaburzeniami krzepliwości krwi, a także z nowotworami,
 • Z chorobami, stanem zapalnym i infekcjami skóry, niezależnie od tego, czy są wirusowe, bakteryjne czy też grzybicze. Tym samym należy tutaj wymienić opryszczkę, łuszczycę i bielactwo, a także fotodermatozę i skłonności do powstawania bliznowców,
 • Zażywającym koagulanty i sterydy.
10. Ile zabiegów należy wykonać aby osiągnąć najlepsze efekty? +
Zazwyczaj zadowalające efekty osiąga się wykonując serię od 3 do 5 zabiegów, przy czym jest to zależne od decyzji lekarza i potrzeb Pacjenta. Warto dodać, że na każdym etapie można zakończyć terapię lub ją przedłużyć o następne zabiegi.
11. Jak wygląda skóra po zabiegu? +
Normalną reakcją skóry na ten typ zabiegu jest obrzęk i zaczerwienienie. Znika to po kilku dniach. Pojawiają się także niewielkie strupy.