+48 577 987 878 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Kościuszki 106/116 90-442 Łódź

Laserowe usuwanie
rozstępów Łódź

Mianem rozstępów nazywa się wrzecionowe pasma na skórze. Zazwyczaj pojawiają się na udach, brzuchu, pośladkach, ramionach lub innych częściach ciała pod wpływem nadmiernego rozciągania się skóry, np. podczas tycia lub w efekcie ciąży. Dodatkowo są skutkiem zrywania się włókien kolagenowych. Dzieje się tak w efekcie gwałtownych zmian hormonalnych, kiedy komórki odpowiedzialne za produkowanie włókien kolagenowych nie są już tak sprawne jak dotychczas.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie
rozstępów Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie rozstępów Łódź

 • Home
 • Laserowe usuwanie rozstępów Łódź

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy

Bardzo często rozstępy są przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Szczególnie dotyka to kobiet, które obarczone są idealnym wizerunkiem celebrytów i modelek w Internecie i telewizji. Co ciekawe, nieestetyczne pręgi na skórze dotykają również mężczyzn, mimo, iż posiadają oni znacznie grubszą, twardszą, bardziej wytrzymałą i sprężystą skórę od kobiet. Bardzo często masa i wiek nie mają dużego znaczenia.

Niestety w większości przypadków walka z rozstępami za pomocą różnych kremów i kosmetyków nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Z tego powodu warto zastanowić się nad poddaniem się specjalistycznemu zabiegowi z wykorzystaniem lasera.

Wskazania do wykonania zabiegu

Laserowe usuwanie rozstępów jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które na co dzień borykają się z nieestetycznymi, charakterystycznymi, pręgowanymi śladami w strukturze skóry, szczególnie jeżeli występują one w miejscach widocznych, np. brzuch, są czerwone i zajmują znaczny obszar ciała. Za pomocą metody laserowej można nie tylko skutecznie zminimalizować ich widoczność, ale przede wszystkim podnieść swoją samoocenę, zwiększając jednocześnie swój komfort życia. Należy jednak pamiętać, że rozstępy dotykają nie tylko dorosłych kobiet i mężczyzn, ale ze względu na hormonalne zmiany w okresie dojrzewania, spotykają również osoby młode.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jak przed każdym innym zabiegiem, należy na początku odbyć konsultację medyczną z wybranym specjalistą, który potencjalnie będzie wykonywać zabieg. Na takiej konsultacji zostaną pacjentowi wydane szczegółowe zalecenia dotyczące postępowania przed zabiegiem. Najczęściej pacjent zobowiązany jest do:

 • Na minimum miesiąc przed planowaną procedurą laserowego usuwania rozstępów, pacjent powinien zrezygnować ze stosowania preparatów na bazie witaminy A oraz jej pochodnych, takich jak retinol, czy też izotretynoina.
 • Zaleca się zrezygnowanie z wykonywania zabiegu mikrodermabrazji.
 • Nie poleca się stosowania wszelkich zabiegów mających na celu złuszczanie skóry i naskórka, np. głębokich peelingów.
 • Należy zrezygnować ze stosowania preparatów zawierających w składzie witaminę C oraz wszelkie kwasy.
 • Przed zabiegiem należy dbać o to, aby skóra nie była opalona, ponieważ opalenizna to jedno z przeciwwskazań do zabiegu.
 • Obowiązkowo, minimum tydzień przed zabiegiem, zabronione jest spożywanie i stosowanie wszelkich produktów zawierających w sobie określone zioła, szczególnie niebezpieczny może okazać się nagietek oraz dziurawiec.

Przebieg zabiegu

Najpowszechniejszym laserem wykorzystywanym podczas zabiegów usuwania rozstępów jest wykorzystanie lasera. Jest to bardzo zaawansowane rozwiązanie, ponieważ oprócz spektakularnych efektów estetycznych, oddziałuje on w sposób frakcyjnie nieablacyjny, czyli nie powoduje on uszkodzeń naskórka. W przeciwieństwie do innych zabiegów, np. usuwania blizn, czy też żylaków, w przypadku rozstępów nie oddziałuje się na zmiany skórne w sposób termiczny, a mechaniczny. Tym samym po zakończonym zabiegu pacjent nie dostrzega na swoim ciele żadnych widocznych śladów. Dodatkowo jego komfort zostaje zwiększony z powodu wyeliminowania czynniku bólu w przypadku zastosowania wspomnianego wyżej lasera, co generuje kolejną korzyść dla pacjenta, jaką jest brak konieczności stosowania znieczulenia. Energia jaką skupia wiązka lasera skierowana na skórę właściwą ma za zadanie pobudzić produkcję kolagenu.

Całość procedury medycznej, jaką jest laserowe usuwanie rozstępów trwa zazwyczaj około od 15 do 45 minut, w zależności od powierzchni skóry dotkniętej tym nieestetycznym problemem. Większość pacjentów opisujących swoje doznania podczas zabiegu twierdzą, że występuje u nich delikatne kłucie i pieczenie, a także odczucie szczypania. Na koniec zabiegu pacjentowi na miejsce objęte leczeniem nakłada się regeneracyjny preparat ochronny.

Rekonwalescencja po zabiegu

Tuż po wykonanym zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków i aktywności, aczkolwiek może odczuwać lekki dyskomfort spowodowany zaczerwienieniem i obrzękiem leczonego miejsca. Przez pierwsze 3 dni od zabiegu należy stosować ochronny preparat wspomagający regenerację. Należy również stosować przez minimum miesiąc od zabiegu krem z filtrem UV, najlepiej SPF50. Zabieg wzmocniony przez odpowiednią pielęgnację po pewnym czasie zapewnia jędrniejszą skórę, a nieestetyczne pasma stają się mniej widoczne i rozjaśnione. Ostateczny efekt widoczny jest po około trzech miesiącach. Mimo, iż jednorazowy zabieg pozwala znacząco poprawić stan skóry, zaleca się wykonanie serii zabiegów. W większości przypadków wystarczy od 3 do 5 podejść w odstępach trzytygodniowych.

Przeciwskazania do zabiegu

Jak przed każdym zabiegiem należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, dlatego należy na konsultacji ze specjalistą być szczerym i w trosce o swoje własne bezpieczeństwo dokładnie opisać swój stan zdrowia. Do najczęstszych przeciwskazań zalicza się:

 • Ciążę,
 • Bielactwo,
 • Opaleniznę,
 • Skłonność do powstawania bliznowców,
 • Stosowanie samoopalacza,
 • Posiadanie rozrusznika serca,
 • Stosowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
 • Epilepsję,
 • Chorobę nowotworową,
 • Podrażnienie skóry w miejscu zastosowania środków fotouczulających, np. pochodnych witaminy A, antybiotyków, dziurawca, nagietka.

Jak postępować po laserowym usuwaniu rozstępów?

Mimo, iż usuwanie rozstępów jest bezpieczne, to jednak nie jest to zabieg obojętny dla skóry. W większości przypadków nie pojawiają się skutki uboczne, aczkolwiek dość częste jest zaczerwienienie leczonego fragmentu ciała. Należy mieć na uwadze, że w przypadku usuwania głębokich i rozległych rozstępów, wymagającej większej ilości zabiegów, może pojawić się poparzenie skóry. Należy pamiętać, że proces gojenia się skóry trwa nawet kilka tygodni i przez ten czas należy zrezygnować z opalania się. Warto wspomóc swój organizm środkami zwalczającymi drobnoustroje, które mogą pojawić się w wyniku naruszenia warstwy skóry.

Jakie efekty uboczne mogą pojawić się po zabiegu?

Laserowe usuwanie rozstępów jest dość bezpieczne, jednak jak po każdym zabiegu mogą pojawić się efekty niepożądane. Są one związane ze stopniem wrażliwości skóry oraz cechami indywidualnymi danej osoby. Najczęściej pojawiają się zmiany kolorystyczne skóry, które w większości przypadków są przejściowe, ustępują po kilku miesiącach. Zdarza się, że pod wpływem działania wiązki lasera pojawiają się drobne siniaki, jednak one również ustępują, zazwyczaj po dwóch tygodniach.

W razie wszelkich pytań i wątpliwości należy swoje obawy skonsultować ze specjalistą.

Jaki jest koszt laserowego usuwania rozstępów?

Cena ustalana jest indywidualnie. Jest ona zależna od konkretnego gabinetu i kliniki, a także miasta w jakim zabieg się odbywa. Dodatkowo innym determinantem finalnego kosztu jest rozległość i głębokość leczonych zmian skórnych. Należy pamiętać, że nie należy jedynie kierować się ceną, a przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo i ogólne dobro, szukając miejsca specjalnie do tego przeznaczonego, gdzie pacjent będzie mieć gwarancję jakości i skuteczności leczenia.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja chirurgiczna 140 zł
Badanie skóry za pomocą dermatoskopu 100 zł
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych 400 zł
Badanie histopatologiczne 60 zł
Konsultacja kwalifikująca do zabiegu 140 zł
Laserowe usuwanie zmian barwnikowych (zależne od wielkości) 200 zł
Laserowe usuwanie zmian skórnych (zależne od wielkości) 200 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można usuwać znamiona za pomocą lasera? +
Znamiona, takie jak pieprzyki można usuwać za pomocą lasera, co daje lepsze efekty niż usuwanie chirurgiczne. Nie pozostawia blizn oraz nie ma potrzeby przychodzenia na usuwanie szwów.
Kiedy pieprzyk musi zostać usunięty? +
To, czy dana zmiana skórna powinna być usunięta decyduje lekarz dermatolog. Ocenia on kształt oraz wielkość zmiany. Te bardziej niepokojące pod względem swojego wyglądu, czy nieregularnego kształtu powinny zostać usunięte. Zaleca się również usuwanie znamion znajdujących się w takich miejscach, jak pachwiny, pachy, narządy rodne, czy wewnętrzna strona palców.
Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków? +
To bezbolesny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego przystawiana jest głowica lasera, którą wykonuje się krótkie, ale intensywne naświetlania światłem lasera, w celu zniszczenia melaniny w skórze.
Czy zabieg laserowego usuwania pieprzyków można powtarzać? +
W przypadku dużych zmian skórnych lekarze zalecają powtórzenie usuwania pieprzyków. Między kolejnymi naświetlaniami powinna zostać zachowany odstęp około 4 do 8 tygodni.
Ile trwa laserowe usuwanie pieprzyków? +
Zabieg trwa około 30 minut, w zależności od wielkości zmiany skórnej.
Czy wszystkie pieprzyki można usunąć za pomocą lasera? +
Lekarz dermatolog powinien ocenić, czy nasza zmiana skórna może być usunięta za pomocą lasera. W przypadku dużych zmian bardziej zalecane jest chirurgiczne wycinanie zmian skórnych.
Jak długo skóra goi się po usunięciu pieprzyka za pomocą lasera? +
Gojenie skóry po takim zabiegu trwa do około kilku tygodni, a wszystko zależy od wielkości zmiany skórnej oraz długości naświetlania.
Czy po usuwaniu pieprzyków za pomocą lasera pozostają blizny? +
Bardzo rzadko zdarza się, by po takim sposobie usuwania pieprzyków na skórze pozostawały blizny. Dzieje się to częściej w przypadku rozległych zmian skórnych oraz wielu naświetlań.