+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Chopina 11, 40-093 Katowice

Laserowe usuwanie rozstępów Katowice

Niestety w większości przypadków walka z rozstępami za pomocą różnych kremów i kosmetyków nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Z tego powodu warto zastanowić się nad poddaniem się specjalistycznemu zabiegowi z wykorzystaniem lasera.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie rozstępów Katowice

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie rozstępów Katowice

 • Home
 • Laserowe usuwanie rozstępów Katowice

Laserowe usuwanie rozstępów

Przez cały okres życia człowieka skóra narażona jest na liczne uszkodzenia. Aby zwiększyć jej odporność na niekorzystne warunki, warto zadbać o jej odpowiednie nawilżenie, odżywienie i ochronę. Tkanka skórna w największym stopniu poddawana jest urazom mechanicznym, zmianom wagi, a także narażona na stały kontakt ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Zdarza się jednak tak, że mimo odpowiedniej pielęgnacji, wykazuje ona swoje ograniczenia, np. ze względu na nadmierne rozciąganie ulega zniszczeniu, czego efektem są nieestetyczne rozstępy.

Rozstępy - co to takiego?

Rozstępy stanowią typ blizny, które mają formę równoległych i wrzecionowatych pasm pojawiających się na powierzchni skóry. Są one efektem nadmiernego rozciągania się tkanki skórnej, sięgającego poza jej granice elastyczności. W ten sposób przerwaniu ulegają włókna elastynowe oraz kolagenowe, będące głównym budulcem struktury skórnej...

Niestety rozstępy są trwałe, mimo ich kremowania i peelingowania ciała nie znikają, a jedynie bledną. Z pomocom może przyjść laser frakcyjny CO2, który posiada szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, szczególnie polecane w dążeniu do osiągnięcia gładkiej skóry. Ze względu na jego zaawansowanie technologiczne, emituje on znaczną ilość mikrostrumieni wysokiej energii, wnikające w głąb skóry na minimum 2 nanometry. W ten sposób możliwe jest dotarcie do głębokich struktur właściwej skóry. Sposób działania lasera można opisać jako odparowanie tkanki, przy czym w obszarze ingerencji laserowej uwidaczniają się niewielkie otwory, które otoczone są zdrową tkanką, co jest szczególnie pomocne w późniejszym procesie gojenia się i regeneracji.

Podczas leczenia rozstępów wymagana jest intensywna terapia, przez co rekonwalescencja trwa nawet dziesięć dni. Pierwsze efekty widoczne będą po upływie miesiąca, do około sześciu tygodni, niezależnie od stopnia zaawansowania zmian skórnych.

Rozstępy mogą pojawić się w różnych miejscach na ciele. Ze względu na ten fakt, warto pochylić się nad atutem lasera frakcyjnego, który z powodzeniem można stosować na każdym fragmencie ciała.

U kogo mogą pojawić się rozstępy?

Większość rozstępów pojawia się u kobiet w zaawansowanej ciąży, jednak nie jest to jedyna sytuacja, która generuje ich powstawanie. Mimo iż skóra podczas ciąży narażona jest na stały wzrost wagi, wahania hormonalne oraz duże ryzyko uszkodzeń, to jednak część z tych czynników wiąże się także z okresem dorastania, uprawianiem kulturystyki, a także zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Z tego powodu nie tylko ciężarne, ale i młodzież, sportowcy, osoby otyłe, jak i kobiety w okresie klimakterium mogą zaobserwować na swojej skórze zmiany jakie tworzą nieestetyczne pręgi.

Wskazania do laserowego usuwania rozstępów

Dla wielu osób rozstępy to nie tylko problem estetyczny, ale także czynnik obniżający jakość życia, powodujący kompleksy i utratę poczucia własnej wartości. Szczególnie kobiety, które często oceniane są na podstawie ich wyglądu skarżą się na brak atrakcyjności własnego ciała, szczególnie, że rozstępy mogą pojawić się w miejscach zarówno niewidocznych na co dzień, jak i odsłoniętych. Zwykle można je zaobserwować: na udach, piersiach, łydkach, rękach i ramionach, biodrach, brzuchu, placach, a także na pośladkach.

Przygotowanie do laserowego usuwania rozstępów

Najważniejszym aspektem jest pozbycie się zbędnego owłosienia, o ile rozstępy znajdują się w obszarze, gdzie ono występuje. Należy także odbyć konsultację medyczną z lekarzem.

Przebieg zabiegu

Wywiad medyczny przed zabiegiem jest o tyle istotny, iż jest to moment kiedy specjalista ocenia stan skóry, dobiera odpowiednią formę terapii, a także diagnozuje ogólny stan zdrowia Pacjenta, wykluczając potencjalne przeciwwskazania do zabiegu. Jest to także okazja do zapoznania danej osoby z ewentualnymi skutkami ubocznymi, a także udziela wszelkich informacji na temat osiągania zadowalających efektów pozabiegowych oraz kwestii związanych z rekonwalescencją i późniejszą pielęgnacją wybranych miejsc.

Kolejnym etapem zabiegu jest podanie znieczulenia. W przypadku usuwania rozstępów fragment ciała poddawany ingerencji laserowej smarowany jest kremem znieczulającym. Następnie po upływie maksymalnie godziny, skórę się oczyszcza, a lekarz dostosowuje parametry urządzenia tak, aby były one zgodne z ustaleniami. Warto dodać, że specjalista prowadzący zabieg ma możliwość ingerowania na wybraną głębokość penetracji skóry, którą można regulować. Specjalista na podstawie prowadzonych obserwacji reakcji skórnej może modyfikować ustawienia lasera podczas zabiegu, reagując adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

Laserowe usuwanie rozstępów - efekty

Za pomocą oddziaływania lasera skóra zaczyna wzmagać produkcję kolagenu oraz elastyny. Efektem jest wyraźne wygładzenie tkanki, a także ewidentne zredukowanie rozstępów. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów warto wykonać serię kilku zabiegów w odstępach około miesięcznych. Jest to jednak kwestia ustalana na konsultacji medycznej, gdzie lekarz oprócz doboru odpowiednich parametrów urządzenia, proponuje także ilość zabiegów i ustala harmonogram leczenia. Warto także mieć na względzie, iż stosunkowo świeże zmiany skórne zawsze usuwa się łatwiej i efektywniej, niż te, w których doszło do zbliznowacenia.

Z doświadczeń medycyny estetycznej wynika, iż blizny pojawiające się w okolicy korpusu usuwa się łatwiej i szybciej, przy czym te widoczne na kończynach wymagają dłużej terapii i serii zabiegów, ponieważ goją się wolniej. Dodatkowo kończyny stanowią obszar, gdzie często dochodzi do hiperpigmentacji.

Należy mieć świadomość, że leczenie rozstępów wymaga dużych nakładów cierpliwości. W większości przypadków terapia ta zajmuje od 6 do 12 miesięcy, jednak jest to sprawa indywidualna. W sytuacji kiedy blizny są bardzo widoczne, głębokie i rozległe niemożliwe będzie całkowite ich usunięcie. Z tego powodu lekarz powinien poinformować Pacjenta o efekcie spłycenia zmian skórnych oraz zredukowania ich widoczności, jednak skóra może nie poradzić sobie z ich usunięciem.

Ile trwa okres rekonwalescencji po zabiegu?

Czas gojenia się poddawanego działaniem lasera miejsca waha się od 10 do 14 dni. Po zabiegu można zaobserwować lekkie zaróżowienie skóry, a także punktowe ślady po kolumnach. Są one spowodowane faktem odparowania wody z tkanek. Jak po każdym zbiegu z zastosowaniem techniki laserowej, tak i w przypadku leczenia i usuwania rozstępów, mogą pojawić się powikłania. Można ich uniknąć ściśle przestrzegając wszelkich zaleceń lekarskich wydanych po zabiegu. Ważne jest także stosowanie kremów ochronnych przez promieniowaniem UV podczas kuracji.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania rozstępów

Lekarz na konsultacji medycznej może nie zakwalifikować do zabiegu osoby, która:

 • Posiada opryszczkę,
 • Posiada świeżą opaleniznę,
 • Cierpi na zapalenie wątroby,
 • Choruje na AIDS lub została zakażona wirusem HIV,
 • Posiada choroby skórne, takie jak łuszczyca i bielactwo,
 • Poddawana jest leczeniu immunosupresyjnym,
 • Jest w trakcie leczenia doustnego preparatami na bazie izotretinoiny lub stereoidów,
 • Posiada zmiany nowotworowe, szczególnie na skórze,
 • Wszczepiono jej rozrusznik serca lub posiada metalowe implanty,
 • Jest w ciąży,
 • Posiada infekcje, niezależnie od typu zakażenia,
 • Na jej skórze znajdują się otwarte rany,
 • Posiada zmiany skórne spowodowane cukrzycą, chemioterapią lub radioterapią,
 • Jej skóra przejawia nadwrażliwość na światło.

Cennik

Usługa Cena
Laserowe usuwanie rozstępów 300,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jakie są przyczyny powstawania rozstępów? +
Rozstępy powstają w momencie, gdy:
 • Dochodzi do szybkiego wzrostu ciała i jego wagi,
 • Kobieta jest w zaawansowanej ciąży,
 • Dochodzi o szybkiego przyrostu tkanki mięśniowej lub tłuszczowej,
 • Dochodzi do zmian hormonalnych,
 • Dana osoba stosuje preparaty sterydowe.
2. Kto jest najbardziej narażony na powstanie rozstępów, a zatem u kogo ten zabieg sprawdzi się najlepiej? +
Zabieg polecany jest osobom, które posiadają rozstępy na skutek:
 • Otyłości i nadwagi,
 • Zmian przebytych w okresie dojrzewania – u nastolatków
 • Ciąży lub menopauzy – w przypadku kobiet, co związane jest ze wzrostem wagi i zmianami hormonalnymi,
 • Uprawiania ciężkiej aktywności fizycznej – w przypadku sportowców i kulturystów,
 • Negatywnego oddziaływania wielokrotnie powtarzanych diet niskokalorycznych,
 • Działania preparatów steroidowych,
 • Posiadania predyspozycji o podłożu genetycznym.
3. Laserowe usuwanie rozstępów – ile zabiegów? +
Rozstępy nie znikają całkowicie, ale można znacznie je zredukować lub rozjaśnić. Należy także pamiętać, że zarówno ostateczne efekty, jak i niezbędna ilość zabiegów jest kwestią indywidualną. Tym samym optymalne efekty jakie można osiągnąć widoczne są w przypadku wykonania serii zabiegów. W zależności od powagi zmian, ich rozległości i głębokości, może być konieczne wykonanie minimum 3 zabiegów lub więcej.
4. Jakie są zalety zabiegu? +
Po wykonaniu zabiegu z zastosowaniem lasera, Pacjenci chwalą sobie:
 • Obniżenie widoczności rozstępów oraz ich rozjaśnienie,
 • Wygładzenie i ujędrnienie skóry,
 • Poprawę ogólnego wyglądu skóry,
 • Wzrost jakości życia poparty większą pewnością siebie i atrakcyjnością,
 • Wzrost jakości życia poparty większą pewnością siebie i atrakcyjnością,
 • Bezpieczeństwo i skuteczność metody laserowej.
5. Jakie są efekty zabiegu? +
Głównym efektem zabiegu jest poprawa wyglądu skóry poprzez zminimalizowanie wyglądu rozstępów. Skóra nabiera jednolitego kolorytu, a także znacznie poprawia swoją teksturę. Tym samym, Pacjent cieszy się piękną, odmłodzoną i wyraźnie gładszą skórą. Metoda laserowa jest nieinwazyjna, dzięki czemu już po samej wizycie w klinice Pacjent z powodzeniem może wrócić do swoich codziennych obowiązków.
6. Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania rozstępów? +
Lekarz na konsultacji medycznej może nie zakwalifikować do zabiegu osoby, która:
 • Posiada opryszczkę,
 • Posiada świeżą opaleniznę,
 • Cierpi na zapalenie wątroby,
 • Choruje na AIDS lub została zakażona wirusem HIV,
 • Posiada choroby skórne, takie jak łuszczyca i bielactwo,
 • Poddawana jest leczeniu immunosupresyjnym,
 • Jest w trakcie leczenia doustnego preparatami na bazie izotretinoiny lub stereoidów,
 • Posiada zmiany nowotworowe, szczególnie na skórze,
 • Wszczepiono jej rozrusznik serca lub posiada metalowe implanty,
 • Jest w ciąży,
 • Posiada infekcje, niezależnie od typu zakażenia,
 • Na jej skórze znajdują się otwarte rany,
 • Posiada zmiany skórne spowodowane cukrzycą, chemioterapią lub radioterapią,
 • Jej skóra przejawia nadwrażliwość na światło.
7. Co się dzieje w trakcie zabiegu? +
Przed całą procedurą medyczną Pacjent zobowiązany jest do poddania się konsultacji medycznej. Nie ma jednak konieczności wykonywania badań diagnostycznych, ani specjalnych przygotowywań. Należy jednak na zabieg przyjść z czystą skórą, pozbawioną wszelkich kosmetyków i kremów, a także jednorazową maszyną ogolić zbędne owłosienie.

Kolejnym krokiem jest podanie znieczulenia miejscowego. W przypadku leczenia rozstępów jest to specjalny krem lub tzw. chłodzący cool pack.

Następnie zaczyna się zabieg właściwy. Podczas manipulowania laserem przez lekarza, Pacjent może odczuwać zimny strumień powietrza. Ma to na celu zmniejszenie dyskomfortu wywołane przez odczucie lekkiego kłucia.

Całkowity czas zabiegu zależny jest od indywidualnych czynników osobowych danej osoby oraz cech jej zmian skórnych. Standardowo czas może wahać się od kilkunastu minut do nawet dwóch godzin. Podobnie jest w przypadku konieczności wykonania określonej ilości zabiegów. To, po jakim czasie Pacjent odczuje satysfakcjonujący efekt zależne jest od cech obszaru pokrytego rozstępami. Należy liczyć się nawet z kilkukrotną koniecznością poddawania się ingerencji laserowej. Zwykle stosując laser mówi się o serii od trzech do pięciu zabiegów przeprowadzanych w miesięcznych odstępach.
8. Jakie są zalecenia pozabiegowe? +
Po zabiegu, mimo, iż spokojnie można prowadzić samochód lub pójść do pracy, należy przede wszystkim zadbać o ochronę skóry. Przede wszystkim unikanie słońca i stosowanie kremów z wysokim filtrem to podstawa dobrze przeprowadzonej rekonwalescencji. Skórę należy także ochraniać przez infekcjami. Zaleca się preparaty z antybiotykiem lub dezynfekujące skórę. Ważne jest także odpowiednie nawilżenie. Wszystkie wyroby medyczne zostaną przedstawione Pacjentowi po zabiegu w formie zaleceń.

Dodatkowo przez pierwsze kilka dni nie należy stosować:
 • Na bazie alkoholu lub mydła,
 • Peelingów,
 • Gąbek do mycia,
 • Ręcznika do wycierania miejsc poddanych zabiegowi.
9. Czy laserowe usuwanie rozstępów boli? +
Nie, Pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, jednak może odczuwać on lekki dyskomfort w formie kłucia lub pieczenia.