+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa

Laserowe usuwanie przebarwień Warszawa

Każdy człowiek podczas swojego życia chociaż raz doświadczył pojawienia się przebarwień skórnych, niezależnie od przyczyny ich występowania. Po trzydziestym roku życia, problem ten dotyka około 35% kobiet, przy czym po pięćdziesiątym roku życia odsetek ten wynosi aż 90% kobiet.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie przebarwień Warszawa

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie przebarwień Warszawa

 • Home
 • Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień

Każdy człowiek podczas swojego życia chociaż raz doświadczył pojawienia się przebarwień skórnych, niezależnie od przyczyny ich występowania. Po trzydziestym roku życia, problem ten dotyka około 35% kobiet, przy czym po pięćdziesiątym roku życia odsetek ten wynosi aż 90% kobiet. Przebarwienia, które nie zostają leczone, każdego roku nabierają na sile i ciemnieją. Z tego powodu zaleca się, aby podejmować próby ich usunięcia jak najwcześniej. Tym bardziej, że skóra, która już doznała przebarwienia, pod wpływem słońca zawsze będzie podatna na wszelkie zaburzenia w aspekcie jej pigmentacji. Zwykle pojawiają się one w miejscach szczególnie narażonych na nadmierną ekspozycję promieniowania UV, np. na twarzy lub ciele, przy czym im większy kontakt ze słońcem, tym podatność rośnie. Co ciekawe, każdy człowiek ma inne uwarunkowania etiologiczne i hormonalne, przez co część osób będzie mogła bezkarnie opalać się na pełnym słońcu, a w innych przypadkach nawet kilkuminutowy kontakt ze słońcem będzie skutkować wzmożeniem melaniny, będącej barwnikiem skóry.

W tej chwili zabiegi laserowe uznawane są za najbardziej skuteczną formę przezwyciężania przebarwień. Oferta medycyny estetycznej połączona z umiejętnie stosowanym peelingiem skutecznie ogranicza nadprodukcję melaniny. Nie mniej jednak należy mieć świadomość, że dużą rolę pełni także ochrona skóry, np. kremy z wysokim filtrem SPF.

Leczenie laserowe

Usuwanie przebarwień za pomocom lasera oparte jest na teorii selektywnej fototermolizy, która polega na tym, iż dochodzi do zniszczenia komórek o nazwie chromofory poprzez energię lasera, którą absorbują. Zawsze przed zabiegiem lekarz precyzyjnie dobiera siłę energii i długość fali. W tym przypadku istotne jest ustawienie takich parametrów, aby laser oddziaływał jedynie na wybrane chromofory, bez uszkadzania zdrowej tkanki. Dla melaniny, długość selektywnej fali znajduje się w przedziale między 630, a 1100 nm. Dzięki temu możliwe jest dokładne penetrowanie skóry, a sama melanina wykazuje lepszą absorpcję, niż oksyhemoglobina. Proces pochłaniania energii przez światło charakterystyczne dla melaniny spada łącznie ze wzrostem długości fali, przy czym fale o dłuższych typach mają większą zdolność do penetrowania głębszych warstw skóry, dzięki czemu można dotrzeć do melaniny znajdującej się w skórze właściwej. Działanie lasera można opisać jako tworzenie delikatnych uszkodzeń melanosomów, przez co dochodzi do fragmentacji i rozerwania ziaren melaniny. Działanie to jest wysoko selektywne dla melanosomów. Dodatkowo ma miejsce także stymulacja produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej rozjaśniona i wzmocniona.

Wskazówki i zalecenia przed zabiegiem laserowego usuwania przebarwień

Przed zabiegiem laserowego usuwania przebarwień należy:

 • Dążyć do jak największego stopnia unikania opalania, słońca, a także ekspozycji na działanie promieni słonecznych,
 • Stosować zalecone środki, w tym te o działaniu rozjaśniającym przebarwienia,
 • Wykonania miejscowej próby na skórze celem zwiększenia bezpieczeństwa.

Wskazówki i zalecenia po zabiegach laserowych

Po przejściu zabiegu laserowego usuwania przebarwień należy: ...

 • Spodziewać się pojawienia się strupów oraz fragmentów uszkodzonego naskórka. Jest to normalna reakcja organizmu, zwykle objawy te ustępują w przeciągu miesiąca od zabiegu.
 • Spodziewać się łagodnego uczucia zbliżonego do poparzenia słonecznego. Zwykle utrzymuje się maksymalnie do 72 godzin od zabiegu.
 • Spodziewać się wystąpienia opuchlizny i zaczerwienienia. Zwykle ustępują po maksymalnie trzech dniach. Aby zmniejszyć swój dyskomfort warto stosować zimne kompresy, np. żelowe lub lodowe i przyłożyć do skóry na około kwadrans co godzinę przez następne cztery godziny, w razie potrzeby.
 • W celu schłodzenia miejsca ingerencji lasera można stosować lód, jednak nie bezpośrednio na skórę. Dobre efekty przynoszą także leki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Aby przyspieszyć ustępowanie zaczerwienienia warto unikać:

 • Nakładania preparatów regenerujących skórę,
 • Pływania w basenie,
 • Intensywnego szorowania oraz używania kosmetyków drażniących, peelingujących lub z mało delikatnym składem, np. na bazie alkoholu,
 • Zażywania gorących kąpieli i przebywania w miejscach o wysokiej amplitudzie temperatur, np. jacuzzi i saun,
 • Ograniczyć lub całkowicie wyeliminować wykonywanie czynności nasilających pocenie się i wzmagających ciepłotę ciała, np. intensywne aktywności fizyczne,
 • Nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne,
 • Długich kąpieli i moczenia obszaru zabiegowego,
 • Obcisłych ubrań, drażniących obszar zabiegowy.

Przeciwwskazania do zabiegów laserowych

Warto zadbać o to, aby oferowane zabiegi przez wybrany gabinet odznaczają się całkowitym bezpieczeństwem oraz bezinwazyjnością. Należy mieć jednak na uwadze, że w dalszym ciągu laseroterapia, mimo licznych zalet, w dalszym ciągu stanowi pewną ingerencję w ludzkie ciało. Z tego powodu podczas konsultacji medycznej, obowiązkowej przed przystąpieniem do zabiegu, należy wykluczyć wszelkie potencjalne przeciwwskazania dyskwalifikujące daną osobę do zabiegu. Do najpopularniejszych zalicza się: ...

 • Ciążę, a także okres laktacji,
 • Leczenie izotretynoinowe – należy odczekać pół roku od momentu zakończenia leczenia,
 • Zażywanie leków i ziół fotouczulających,
 • Świeżą opaleniznę, około czterotygodniową,
 • Choroby onkologiczne,
 • Poszczególne choroby przewlekłe, takie jak np. padaczka, cukrzyca, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, choroby autoimmunologiczne, fotodermatozy, wszelkie choroby zakaźne, w tym także opryszczka,
 • Zaburzenia krzepliwości krwi i przyjmowanie leków z rodzaju antykoagulantów,
 • Alergie, uczulenia, nadwrażliwości różnego typu, a także zaburzenia układu immunologicznego,
 • Stany zapalne skóry,
 • Problemy z poprawnym przebiegiem procesu gojenia się,
 • Tendencje do keloidów i powstawania bliznowców,
 • Infekcje wszelkiego typu,
 • Stan wskazujący na spożycie alkoholu,
 • Stosowanie kosmetyków na bazie witaminy A i jej pochodnych, np. retinolu, a także witaminy C.

Skutki uboczne terapii laserowej:

Mimo, iż zabieg z zastosowaniem lasera jest bezpieczny, to w dalszym ciągu ciało Pacjenta może zareagować różnymi skutkami ubocznymi, np.:

 • Odbarwieniem skóry,
 • Pokrzywką,
 • Wybroczynami,
 • Opryszczką,
 • Odbarwieniem owłosienia.

Aby uniknąć skutków ubocznych należy przede wszystkim dbać o skórę po zabiegu, stosować odpowiednią ochroną, przy czym priorytetem jest tutaj bezwzględne przestrzeganie zaleceń lekarskich.

Jakie są zalety laserowego usuwania przebarwień?

Korzyści wynikających z zastosowania laseroterapii jest wiele, jednak z perspektywy Pacjentów najistotniejsze z nich są następujące:

 • Laseroterapia to najskuteczniejsza metoda usuwania przebarwień,
 • Laseroterapia to najwygodniejsza metoda usuwania przebarwień,
 • Zabieg nie generuje konieczności hospitalizacji – Pacjenci tuż po zabiegu mogą wrócić do swoich codziennych obowiązków,
 • Laseroterapia umożliwia spersonalizowanie parametrów lasera oraz technik laserowych, tak, aby odpowiadał indywidualnym potrzebom danej osoby.

Cennik

Laserowe usuwanie przebarwień Katowice Cena
Cała twarz 900 zł
Czoło 300 zł
Nos 200 zł
Policzki 300 zł
Szyja 450 zł
Dekolt 700 zł
Przedramiona 500 zł
Dłonie 300 zł
Pojedyncze przebarwienia na ciele (1-3cm) 100 zł
Warga górna 150 zł
Broda 300 zł
Plecy 350 zł
Ramiona 450 zł
Uda 450 zł
Łydki 350 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Skąd się biorą przebarwienia skóry? +
Przebarwienia skóry wiążą się z nierównomiernym rozmieszczeniem barwników w komórkach skóry. Zwykle ma to związek z zaburzeniami hormonalnymi, czynnikami genetycznymi, ekspozycją na promieniowanie UV, a także z posiadanymi chorobami ustrojowymi i zażywanymi lekami.

Przebarwienia mogą być umiejscowione na różnej głębokości tkanki skórnej, zaczynając od samego naskórka, aż do głębszych warstw, jak np. skóra właściwa.
2. Jaka jest skuteczność usuwania przebarwień? +
Skuteczność zabiegu zależna jest od typu, jak i głębokości danego przebarwienia. Istotny jest także czas, jaki charakteryzuje utrzymywanie się zmian. Zwykle pierwsze zadowalające efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak jest to sprawa indywidualna. Największą poprawę odczuwają Pacjenci, których zmiany były płytkie – zaliczając tutaj przebarwienia słoneczne, piegi, ostudy, plamy wątrobowe i inne podobne. Warto zwrócić uwagę także na to, iż im dłużej utrzymuje się dane przebarwienie na skórze, tym jest ono cięższe do usunięcia, co może generować konieczność włączenia serii zabiegów.
3. Ile trwa zabieg i ile razy należy go powtórzyć? +
W zależności od poddawanej ingerencji powierzchni, czas zabiegu może wahać się od 10 do 60 minut. Zwykle wykonuje się serię od 1 do 4 zabiegów w odstępach miesięcznych, jednak to również leży w kwestii indywidualnej, a o wszelkich ilościach decyduje lekarz na konsultacji medycznej.
4. Czy zabieg jest bezbolesny? +
Zabieg jest bezbolesny, zwykle nie stosuje się znieczulenia, chybaże Pacjent jest wysoko wrażliwy – można wtedy doraźnie włączyć kremy znieczulające. Dla zwiększenia komfortu Pacjenta, wykorzystuje się głowicę, która posiada system chłodzenia, zapewniający zmniejszenie nieprzyjemnych odczuć zabiegowych.
5. Jak wygląda skóra po zabiegu? +
Skóra po zabiegu jest czerwona, może pojawić się opuchlizna i pokrzywka, a sam Pacjent może odczuwać wzmożone ciepło, które ustępuje po stosowaniu kremów łagodzących.

Następnie te obszary skórne, gdzie znajdowały się przebarwienia zaczynają ciemnieć, a w ciągu następnych kilku dni łuszczyć. Objawy te ustępują samoistnie po zakończeniu okresu regeneracji.
6. Jak przygotować się do zabiegu? +
Poniżej znajduje się lista zaleceń odnośnie przygotowań zabiegowych:
 • Przez miesiąc do planowanego zabiegu należy zrezygnować z wszelkich preparatów zawierających w sobie witaminę C, A i jej pochodne oraz wszelkie kwasy,
 • Przez miesiąc do zabiegu należy zrezygnować z zabiegów złuszczających naskórek,
 • Przez dwa tygodnie do zabiegu nie należy wykonywać depilacji woskiem i kremem depilującym,
 • Przez pół roku do zabiegu należy zakończyć kurację retinoidami,
 • Przez miesiąc do zabiegu należy odstawić wszelkie preparaty i leki fotouczulające,
 • Należy także ograniczyć ekspozycję na światło słoneczne, solarium i samoopalacze.
7. Jak dbać o skórę po zabiegu? +
Aby odpowiednio zadbać o skórę po zabiegu należy:
 • Przestrzegać wszelkich zaleceń lekarskich,
 • Nakładać preparaty regenerujące i łagodzące skórę,
 • Schładzać skórę kompresami i zwiększyć ilość wypijanej w ciągu dnia wody celem złagodzenia opuchlizny,
 • Zrezygnować z nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne w każdej jego formie,
 • Stosować dodatkową ochronę skóry, np. w formie kremów z wysokim filtrem SPF,
 • Unikać miejsc z wysoką temperaturą oraz wysoką amplitudą temperatury, np. sauny, jacuzzi, basenów, w celu uniknięcia rozgrzania skóry,
 • W ciągu pięciu dni od zabiegu należy unikać aktywności fizycznej,
 • Unikać nakładania makijażu,
 • Chronić skórę, aby nie dopuścić do jej podrażnień.