+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok. 3, 00-545 Warszawa Cennik E-recepta za 0zł!
Main background
Main background

Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Warszawa cena od 100 zł

Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Warszawa cena od 100 zł

Usunięcie pieprzyka może być szybkie i bezbolesne. Gwarantuje to laserowe usuwanie pieprzyków, które obecnie jest najnowocześniejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się denerwujących nas zmian skórnych.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Warszawa cena od 100 zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Warszawa

 • Home
 • Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion

Skuteczne usuwanie pieprzyków Warszawa

Znamiona barwnikowe, które inaczej nazywane jest popularnie pieprzykami, to nic innego jak namnażające się komórki barwnikowe skóry – melanocyty. Często nie są one bardzo widoczne, w innych przypadkach potrafią przybierać nieregularny kształt. Czasami mają one niebieskawy kolor, ale najczęściej są czarne bądź brązowe. Najwięcej takich znamion jest nabytych i pojawiają się pod wpływem promieniowania UVA i UVB.

Znacznie częściej są one widoczne u osób z jasną karnacją. Wiele osób mimo tego, że są to dość naturalne znamiona, decyduje się na usunięcie pieprzyka, bądź idzie na elektrokoagulację zmian skórnych. Nie zawsze jest to jednak konieczne, ale w większości przypadków takie zabiegi podyktowane są zmianami chorobowymi albo ryzykiem, że zmiana skórna będzie miała podłoże nowotworowe. Musi jednak ocenić je wcześniej lekarz.

Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

Usuwanie pieprzyka Warszawa – wskazania do usunięcia pieprzyka

Zmiana skórna, która ma nierównomierny kolor oraz kształt oraz szybko się powiększa powinna być usunięta w pierwszej kolejności. Wtedy względy kosmetyczne są mniej ważne od zdrowia pacjenta. Wycinek skóry jest poddany badaniu by wykluczyć, czy dana zmiana skórna jest czerniakiem, czy nie.

Laserowe usuwanie pieprzyka Warszawa – kiedy można skorzystać z lasera?

Zmiany skórne, które nie wyglądają groźnie, takie jak pieprzyki, mogą być usuwane za pomocą lasera. Wtedy nie jest konieczne pobieranie wycinka skóry do badania.

Czy są one dla nas groźne?

Same zmiany skórne, takie jak niewielkie pieprzyki lub np. tłuszczaki nie stanowią dla nas zagrożenia życia. Należy jednak pamiętać, że promieniowanie UVA i UVB prowadzi w nadmiarze do powstawania zmian nowotworowych. Ponieważ skóra, na której pojawia się więcej pieprzyków jest nastawiona dłużej na działanie promieni słonecznych logicznym jest również, że istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia czerniaka, czyli nowotworu skóry. Przy intensywnym opalaniu bez filtrów ryzyko pojawienia się zmian nowotworowych na skórze wzrasta aż do 70%. Niektóre znamiona powinny być więc regularnie kontrolowane, zwłaszcza jeśli pracujemy na zewnątrz i są one wystawione na działanie promieni słonecznych lub są w takich miejscach, w których są narażone na dodatkowe podrażnianie. Dlatego usuwanie pieprzyków stało się bardziej popularne. Wiele osób obawia się, czy zmiany skórne, które pojawiają się na ciele nie są oznaką czerniaka. Aby stwierdzić, czy konieczne będzie np. laserowe usuwanie pieprzyków decyduje lekarz dermatolog. To on klasyfikuje zmiany skórne lub może pobrać wycinek do badań pod kątem nowotworu. Do klasyfikacji zmian skórnych potrzebna jest skala objawów ABCDE. A jest to symetria pieprzyka, B – wygląd brzegu, C – kolor – im ciemniejszy, tym zmiana jest potencjalnie bardziej groźna, D – groźne okazuje się najczęściej znamię powyżej 6 mm, E to powiększanie się zmiany skórnej w miarę upływu czasu

Laserowe usuwanie pieprzyka Warszawa

Usunięcie pieprzyka może być szybkie i bezbolesne. Gwarantuje to laserowe usuwanie pieprzyków, które obecnie jest najnowocześniejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się denerwujących nas zmian skórnych. Chirurgiczne usuwanie znamion jest częściej stosowane przy dużych zmianach skórnych. W przypadku mniejszych zmian, chirurgiczne usuwanie zmian skórnych zostało wyparte przez metodę usuwania za pomocą lasera. Laserowe usuwanie pieprzyków to usuwanie znamion poprzez światło lasera. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a jego czas nie jest dłuższy niż 30 minut, przy niewielkich zmianach skórnych. Dzięki tej metodzie usuwanie pieprzyków jest znacznie szybsze. Miejsce po usuwaniu zmiany za pomocą lasera goi się od kilku dni do kilku tygodni. Wiele zależy również od wielkości zmiany....

Znieczulenie podawane jest w formie maści bądź zastrzyku. Po odczekaniu aż znieczulenie zadziała, lekarz przykłada głowicę do miejsca zabiegowego, w celu wykonania krótkich naświetlań, których celem jest zniszczenie melaniny zgromadzonej w skórze, dzięki czemu pieprzyki stają się niewidoczne. Zmiany skórne są często usuwane stopniowo, zwłaszcza jeśli są duże – na początku są spłycane, a następnie usuwane. Zalecana przerwa pomiędzy kolejnymi naświetlaniami wynosi około cztery do ośmiu tygodniu. To bardzo szybki sposób na usuwanie pieprzyków. Na taki zabieg mogą również zgłaszać się osoby na usuwanie znamion, które obawiają się zakażenia podczas takich zabiegów, jak chirurgiczne usuwanie zmian skórnych. Usunięcie pieprzyka za pomocą lasera jest znacznie prostsze, dzięki laseroterapii. Podobnie odbywa się m.in. elektrokoagulacja zmian skórnych, w tym nieinwazyjne usuwanie tłuszczaków. Zabiegi chirurgiczne, jak usuwanie tłuszczaków ma również swoje metody oparte na laseroterapii. Takie zabiegi, jak usuwanie pieprzyków – opinie ma bardzo dobre, a za takimi zabiegami przemawia ich szybkość wykonania oraz przede wszystkim bezpieczeństwo i bezbolesność.

Laserowe usuwanie zmian skórnych – jakie są przeciwwskazania?

 • stan podgorączkowy
 • inne choroby skóry, występujące w obrębie miejsca zabiegowego
 • podejrzenie czerniaka
 • zły stan zdrowia pacjenta
 • zażywanie leków światłouczulających
 • inne problemy skórne

Laserowe usuwanie pieprzyka Warszawa – wskazania do usunięcia pieprzyka za pomocą lasera

 • powiększająca się zmiana skórna
 • zmiana skórna wymagająca usunięcia, ale bez podejrzenia czerniaka
 • zmiana skórna bez innych zmian zapalnych

Cennik

Usługa Cena
Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem 100,00 zł

PODSUMOWANIE

 • laserowe usuwanie zmian skórnych jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym

 • zmiany skórne nie wymagające dalszej diagnostyki mogą być usuwane za pomocą lasera

 • po laserowym usuwaniu zmian skórnych nie pozostają blizny

 • do zabiegu laserowego usuwania znamienia kwalifikuje nas lekarz dermatolog

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można usuwać znamiona za pomocą lasera? +
Znamiona, takie jak pieprzyki można usuwać za pomocą lasera, co daje lepsze efekty niż usuwanie chirurgiczne. Nie pozostawia blizn oraz nie ma potrzeby przychodzenia na usuwanie szwów.
Kiedy pieprzyk musi zostać usunięty? +
To, czy dana zmiana skórna powinna być usunięta decyduje lekarz dermatolog. Ocenia on kształt oraz wielkość zmiany. Te bardziej niepokojące pod względem swojego wyglądu, czy nieregularnego kształtu powinny zostać usunięte. Zaleca się również usuwanie znamion znajdujących się w takich miejscach, jak pachwiny, pachy, narządy rodne, czy wewnętrzna strona palców.
Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków? +
To bezbolesny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego przystawiana jest głowica lasera, którą wykonuje się krótkie, ale intensywne naświetlania światłem lasera, w celu zniszczenia melaniny w skórze.
Czy zabieg laserowego usuwania pieprzyków można powtarzać? +
W przypadku dużych zmian skórnych lekarze zalecają powtórzenie usuwania pieprzyków. Między kolejnymi naświetlaniami powinna zostać zachowany odstęp około 4 do 8 tygodni.
Ile trwa laserowe usuwanie pieprzyków? +
Zabieg trwa około 30 minut, w zależności od wielkości zmiany skórnej.
Czy wszystkie pieprzyki można usunąć za pomocą lasera? +
Lekarz dermatolog powinien ocenić, czy nasza zmiana skórna może być usunięta za pomocą lasera. W przypadku dużych zmian bardziej zalecane jest chirurgiczne wycinanie zmian skórnych.
Jak długo skóra goi się po usunięciu pieprzyka za pomocą lasera? +
Gojenie skóry po takim zabiegu trwa do około kilku tygodni, a wszystko zależy od wielkości zmiany skórnej oraz długości naświetlania.
Czy po usuwaniu pieprzyków za pomocą lasera pozostają blizny? +
Bardzo rzadko zdarza się, by po takim sposobie usuwania pieprzyków na skórze pozostawały blizny. Dzieje się to częściej w przypadku rozległych zmian skórnych oraz wielu naświetlań.