+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik E-recepta za 0zł!
Main background
Main background

Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Bydgoszcz Cena od 100 zł

Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Bydgoszcz Cena od 100 zł

Laserowe usuwanie znamion to skuteczny i bezpieczny sposób na usunięcie łagodnych zmian skórnych. Zabieg laserowy często stanowi mniej inwazyjną alternatywę dla metod chirurgicznych

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Bydgoszcz Cena od 100 zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Bydgoszcz

 • Home
 • Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion

Laserowe usuwanie znamion i zmian skórnych Bydgoszcz – kwalifikacje do zabiegu

Kurzajki, brodawki i włókniaki to jedynie poszczególne znamiona, czyli zmiany skórne. Niestety ich obecność jest problemem w dużej mierze natury estetycznej, znacząco obniżają przy tym jakość życia Pacjenta i zadowolenie z własnego wyglądu. Istnieje wiele typów zmian skórnych, a ich pochodzenie, jak i wygląd różnią się od siebie znacząco. Znaczna część zmian przyjmuje postać łagodną, jednak inne mogą być przejawem pewnych stanów chorobowych, a nawet przekształcić się w złośliwe zmiany nowotworowe. Z tego powodu istnieje konieczność regularnego obserwowania swojego ciała, a wszelkie zmiany w wyglądzie danego znamienia należy skonsultować z lekarzem, który skupi swoją uwagę na nieregularnym kształcie, asymetrii, nierównych brzegach oraz na sposobie rozmieszczenia barwnika. Z pewnością zainteresuje się również swędzeniem i pojawiającym się bólu w obrębie zmiany skórnej. Te, które nie wykazują cech zezłośliwienia z powodzeniem można usunąć za pomocą lasera CO2, jednak nie jest to metoda dostosowana do wszystkich przypadków – jeżeli istnieje podejrzenie stanu nowotworowego, znamiona usuwa się chirurgicznie, a pobrany wycinek oddaje się do dalszej diagnostyki.

Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

Laserowe usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz – zalecenia przed zabiegiem

Dla dobra i komfortu Pacjenta na początku podaje mu się znieczulenie miejscowe. Dzięki temu sam zabieg jest niebolesny, jednak podanie preparatu, szczególnie w miejscach dość dobrze unerwionych (ręce, stopy, miejsca intymne) jest nieprzyjemne i wywołuje dyskomfort. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku powierzchownych, niewielkich i nielicznych zmian, takich jak np. naczyniaki rubinowe, znieczulenie nie musi być koniecznością. Zwykle w takich sytuacjach Pacjenci opisują swoje przeżycia jako odczucie ciepła i delikatnego pieczenia. Wyjątek tutaj stanowią małe dzieci, które dość często zarażają się wirusem brodawczaka ludzkiego. W przypadku usuwania kurzajek u kilkulatków, zabieg odbywa się pod opieką anestezjologa, który stosuje odpowiednie znieczulenie.

Laserowe usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz – przebieg zabiegu

Zabieg polega na tym, że lekarz wykorzystując urządzenie laserowe, kieruje jego wiązkę energii wprost na wybraną narośl. Jest to działanie bardzo precyzyjne, dzięki czemu nie ingeruje się w zdrowe, sąsiadujące tkanki. Dużym atutem zabiegu jest brak kontaktu głowicy lasera ze skórą Pacjenta, dzięki czemu nie ma ryzyka zakażenia się np. wirusem WZW lub HIV, a wysoka temperatura działań zapewnia sterylność. Po krótkiej chwili zmiana skórna zostaje całkowicie odparowana i nie ma po niej śladu.

Zabiegi z dziedziny chirurgii laserowej dedykowane są dla wszystkich osób, niezależnie od ich wieku, czy też płci. Co więcej, en typ ingerencji medycznej bezpieczny jest dla kobiet w ciąży.

Laserowe usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz – zalecenia po zabiegu

Podczas gojenia się mogą wystąpić niewielkie rany. Należy je zachować w czystości, przemywając wodą z mydłem i dezynfekując antyseptykiem. Jeżeli rana jest większa, Pacjent powinien zakładać plaster z przewiewnym opatrunkiem.

Czas gojenia się zazwyczaj trwa około miesiąca. Po wygojeniu się wszystkich strupów i ran nie powinno się eksponować skóry na słońce, ponieważ istnieje wysokie ryzyko pojawienia się przebarwień na nowym naskórku. W większości przypadków po zabiegu nie powstają żadne ślady i blizny, ponieważ proces gojenia się odbywa się poprzez ziarninowanie. Blizny powstają w wyniku procesu rychłozrostu, który polega na zrastaniu się brzegów przeciętej skórny, np. za pomocą skalpela.

Laserowe usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz – rodzaje zmian skórnych

Najczęstszymi Pacjentami w naszym gabinecie są Pacjenci, którzy zgłaszają problem Znamion barwnikowych – czyli pieprzyków. Mogą być one zarówno wrodzone, jak i pojawić się z czasem, wraz z upływem lat. Ulegają one przeobrażeniom ze względu na podatność na różne czynniki, do których zalicza się m.in. promieniowanie UV lub zmiany hormonalne. Innym typem problemów skórnych są znamiona barwnikowe naskórkowe, do których zalicza się:

 • Znamiona płaskie – znajdują się one w poziomie skóry, odgraniczają się od otoczenia i nie wywołują żadnych dolegliwości. Zazwyczaj pojawiają się w wieku dziecięcym i wraz ze wzrostem dziecka powiększają się. Mogą jednak przeobrazić się w postać złośliwego nowotworu skóry pod wpływem ciągłego drażnienia, jednak czerniak pojawia się tutaj bardzo rzadko. Niemniej jednak jest to możliwe.
 • Plamy soczewicowate – są to niewielkie i wyraźnie odgraniczone jasno- lub ciemnobrunatne plamy. Zazwyczaj są mnogie i pojawiają się w dzieciństwie lub u osób starszych, zwykle na skutek promieniowania słonecznego lub podczas przebiegu terapii PUVA. Często także dotykają osób o jasnym typie karnacji. Najczęściej lokują się w obrębie tułowia i przypominają piegi o większych rozmiarach.

Do zmian barwnikowych komórkowych zalicza się:

 • Znamiona błękitne – są to gładkie i nieowłosione znamiona. Zwykle posiadają niewielką średnicę i lokują się głęboko w skórze. Zazwyczaj na twarzy i kończynach. Są to bezpieczne zmiany w wachlarzu kolorystycznym od jasnoniebieskiej aż do czarnej.
 • Odmiany wrodzone znamienia barwnikowego – zazwyczaj są to zmiany o dużych rozmiarach, często mają nierównomierną, brodawkowatą powierzchnię. Może być owłosiona. W literaturze odmiany wrodzone określane są jako bezpieczne, jednak praktyka chirurgiczna pokazuje, że często złośliwieją.

Laserowe usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz - wskazania do zabiegu

Laserowe usuwanie zmian skórnych przeprowadza się w ramach leczenia:

 • Znamion komórkowych, np. cielistych narośli na twarzy,
 • Plam barwnikowych,
 • Znamiona barwnikowe – pieprzyki,
 • Włókniaków miękkich,
 • Naczyniaków rubinowych,
 • Gruczolaków łojowych,
 • Kępek żółtych,
 • Brodawek i kurzajek,
 • Mięczaków zakaźnych,
 • Raka podstwnokomórkowego.

Laserowe usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz - przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do zabiegu laserowego usuwania zmian skórnych są następujące czynniki:

 • Posiadanie tatuaży w okolicy zabiegowej,
 • Posiadanie infekcji na skórze,
 • Posiadanie świeżej opalenizny,
 • Zażywanie leków o działaniu moczopędnym, hormonalnym, antybiotyków, a także tetracyklin. Zabieg można bezpiecznie przeprowadzić po upływie minimum dwóch miesięcy od zakończenia kuracji,
 • Stosowanie preparatów z retinolem w miejscu, gdzie planowany jest zabieg. Będzie można go bezpiecznie przeprowadzić dopiero po upływie minimum miesiąca od odstawienia.

Laserowe usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz – Efekty zabiegu

Zabieg skutecznie usuwa:

 • Włókniaki,
 • Naczyniaki rubinowe,
 • Brodawki i kurzajki,
 • Kłykciny kończyste,
 • Znamiona barwnikowe – pieprzyki,
 • Tatuaże i blizny,
 • Narośla skórne,

Dodatkowo, laserowe usuwanie zmian skórnych:

 • Umożliwia zamknięcie naczynia krwionośnego do średnicy 0,5 mm,
 • Zmniejsza krwawienie i przyspiesza czas gojenia się ran,
 • Sterylizuje tkankę.

Podczas laserowego usuwania zmian skórnych odparowuje się chorobowo zmienione komórki z minimalnym zwęgleniem bez martwicy. Wybraną tkankę podgrzewa się do stu stopni Celsjusza. Efekt ten możliwy jest do osiągnięcia jedynie za pomocą nowoczesnej generacji urządzeń laserowych, które nazywane są krótko impulsowymi. Tym samym, za pomocą krótkich impulsów lasera możliwa jest relaksacja termiczna tkanki, dzięki czemu zmniejsza się obszar, na którym dochodzi do uszkodzenia termicznego warstw skóry.

Nasza klinika wyposażona jest jedynie w najnowsze, najwyższej klasy urządzenia, dzięki którym nie dochodzi do uszkodzeń termicznych, a już po chwili po zmianie skórnej nie ma śladu.

Cennik

Usługa Cena
Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem 100,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jakie są wskazania do zabiegu? +
W większości przypadków znamiona usuwa się w celach estetycznych. Czasami jest tak, że jego położenie, rozmiar i kształt zamiast dodawać urody wręcz ją odejmuje. W takim przypadku warto wybrać metodę laserową, ponieważ jest ona szybką procedurą, nieinwazyjną, bezbolesną, a czas gojenia się podrażnionego miejsca jest znacznie krótszy, niż innych, klasycznych metod chirurgicznych. Duża część Pacjentów zgłasza się na tego typu zabiegi również w celach zdrowotnych. Zdarzają się sytuacje, kiedy z pozoru niegroźny pieprzyk niesie ze sobą ryzyko przeistoczenia się w zmianę nowotworową, np. złośliwego czerniaka.
2. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
Zabieg może nie dojść do skutku w przypadku kiedy:
 • Pacjent posiada aktywną infekcję, niezależnie od jej podłoża,
 • Pacjent wykazuje podatność na tworzenie się bliznowców i blizn przerostowych,
 • Pacjent choruje onkologicznie,
 • Pacjent wykazuje nieprawidłowe krzepienie krwi,
 • Pacjent zażywa preparaty o działaniu światłouczulającym,
 • Pacjent posiada choroby skóry,
 • Pacjent jest diabetykiem.
3. Laserowe usuwanie znamion - na czym polega zabieg? +
Podczas działań laseroterapii lekarz nakierowuje promień lasera precyzyjnie w wybrane miejsce w celu jej odparowania. Dochodzi do termicznego przegrzania zmiany, przez co ona zanika. Innym sposobem jest odcięcie wybranego fragmentu skóry od zdrowej tkanki. Jest to idealny sposób umożliwiający oddanie wycinka do dalszych badań diagnostycznych, które potwierdzą lub wykluczą ewentualne powiązania z bardziej zaawansowanymi stanami chorobowymi.
4. Czy zabieg jest bezpieczny? +
Tak, zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ lekarz manipuluje nim bez kontaktu z ciałem Pacjenta, dzięki czemu ryzyko jakiegokolwiek zakażenia jest bliskie zeru. Tkanka po laseroterapii o wiele lepiej się goi i zrasta, nie ma więc potrzeby zakładania szwów.
5. Kiedy należy usunąć znamię? +
Usuwanie znamion laserem poleca się szczególnie w sytuacji, kiedy zmiany skórne pojawiają się w sposób nagły lub obecne już pieprzyki zmieniają swój wygląd i rozmiar. W takim przypadku zaleca się wycięcie laserem danej zmiany i poddanie jej badaniom dermatologicznym. W ten sposób lekarz stawia diagnozę i opracowuje plan dalszego postępowania.
6. Jak wygląda proces gojenia po usuwaniu zmian? +
Po zabiegu w miejscu działania lasera pojawia się niewielkich rozmiarów brązowy strup. Czas jego gojenia waha się w granicach 4 tygodni. Jeżeli usuwane są większe zmiany, zajmujące bardziej rozległe obszary na ciele, lekarz zabezpiecza to miejsce opatrunkiem.

Aby usprawnić proces gojenia się należy sztywno trzymać się zaleceń lekarza i w odpowiedni sposób zadbać o pielęgnację. Miejsce zabiegowe warto przemywać wodą z mydłem. Należy również unikać ekspozycji na światło słoneczne oraz stosować kremy z wysokim filtrem SPF.
7. Czy zabieg jest bolesny? +
Nie – zbieg prowadzony jest po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego i odkażeniu miejsca zabiegowego.
8. Czy pomimo usunięcia pieprzyka, w tym samym miejscu może pojawić się nowy? +
Tak, są to sytuacje sporadyczne, aczkolwiek zdarza się, że pieprzyk odrasta lub w jego miejscu pojawia się blizna.
9. Jakie są zalety laserowego usuwania zmian? +
W tym aspekcie warto wyróżnić:
 • Prostotę działań,
 • Krótki czas zabiegowy,
 • Bezinwazyjność i bezkontaktowość głowicy z ciałem,
 • Bezbolesność,
 • Jednorazowe działanie przynoszące spodziewane efekty,
 • Brak ryzyka uszkodzenia zdrowych tkanek,
 • Bezproblemowy proces gojenia się,
 • Optymalne efekty estetyczne i zdrowotne,
 • Brak ryzyka zakażenia się np. żółtaczką lub wirusem HIV,
 • Relatywnie niska cena zabiegu.
10. Jakich efektów można się spodziewać po laserowym usuwaniu znamion na twarzy? +
Normalną reakcją organizmu na działanie lasera jest:
 • Pojawienie się zaczerwienienia,
 • Możliwość wystąpienia obrzęków,
 • Możliwość pojawienia się blizny, przy czym zwykle jest ona ledwo widoczna. W większości przypadków późniejsze blizny są bardziej estetyczne, niż pierwotne zmiany skórne.
11. Czy usuwanie znamion i pieprzyków laserem jest bezpieczne? +
Tak – współcześnie laseroterapia, a w tym przypadku laserowe usuwanie znamion i pieprzyków uznawane jest za najbezpieczniejszą i najmniej inwazyjną metodę leczenia tego typu zmian, które przynosi natychmiastowe i trwałe efekty przy bezproblemowym procesie rekonwalescencji.