+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa

Laserowe usuwanie naczynek Warszawa

Popękane naczynka stanowią problem natury estetycznej. Zwykle pojawiają się na skórze twarzy lub nóg. Istnieje wiele przyczyn ich powstawania, takich jak: genetyka, czynniki hormonalne oraz środowiskowe. Zmiany mogą pojawić się u osób w każdym wieku.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie naczynek Warszawa

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie naczynek Warszawa

 • Home
 • Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek

Popękane naczynka stanowią problem natury estetycznej. Zwykle pojawiają się na skórze twarzy lub nóg. Istnieje wiele przyczyn ich powstawania, takich jak: genetyka, czynniki hormonalne oraz środowiskowe. Zmiany mogą pojawić się u osób w każdym wieku.

Laserowe usuwanie naczynek

Dążąc do usunięcia naczynek warto skorzystać z popularnej i nieinwazyjnej oferty medycyny estetycznej, jaką jest laseroterapia. Jest to metoda, która odznacza się wysokim poziomem bezpieczeństwa, skuteczności i precyzji działań. Wykorzystując laser można w szybki sposób zlikwidować widoczne na skórze naczynka, rumienie, zaczerwienienie, a także rozszerzone naczynia żylne, popularnie nazywane „pajączkami”. Warto wspomnieć, że zabieg ten z powodzeniem może być przeprowadzony na każdej części ciała.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania naczynek?

Stosując laserową metodę usuwania naczynek, lekarz przeprowadzający zabieg, manipulując urządzeniem doprowadza do naświetlenia wybranego obszaru ciała poprzez działanie promieni laserowych, przez co do rozszerzonego naczynka dostarczana jest energia, pochłaniana następnie przez hemoglobinę, która jest odpowiedzialna za czerwone zabarwienie krwi. W tym samym czasie dochodzi do procesu o nazwie termoliza, dzięki której tworzy się energia cieplna, odparowująca wodę z nagrzewanego laserem miejsca. Efektem takich działań jest wysuszenie ścian naczyń krwionośnych, które następnie ulegają obumarciu. Jest to o tyle korzystne, że zmianom poddane są jedynie precyzyjnie wybrane miejsca, bez naruszania zdrowych tkanek wokół, a samo naczynko blednie i zostaje w całości usunięte poprzez wchłonięcie go przez organizm.

Przed zabiegiem należy zadbać o czystość skóry. Z tego powodu Pacjentki proszone są o zmycie wszelkich kosmetyków i makijaży z miejsca, gdzie będzie przeprowadzana ingerencja laserowa. Dodatkowo w celu zwiększenia ochrony lekarz zakłada Pacjentom na oczy specjalne okulary, które mają na celu ochronę wzroku.

Efekty po zabiegu usuwania naczynek

Laseroterapia w medycynie estetycznej jest metodą o najwyższym stopniu bezpieczeństwa ze względu na niską inwazyjność (lub całkowity jej brak), bezbolesność, a także precyzję działań. Większość Pacjentów, którzy poddali się laserowemu usuwaniu naczyń opisuje swoje doznania jako uczucie delikatnych ukłuć ciepłem lub lekkie pieczenie. Ilość niezbędnych zabiegów zależna jest od cech charakterystycznych usuwanych naczyń. W przypadku ich niewielkich rozmiarów, wystarczy pojedyncza ingerencja laserem, po której ulegają one wchłonięciu tuż po zabiegu. W przypadku bardziej rozległych lub zaawansowanych zmian, możliwa będzie konieczność wykonania serii zabiegów, a o ich ilości decyduje lekarz podczas konsultacji medycznej.

Zwykle Pacjenci po zabiegu laseroterapii dostrzegają na swojej skórze zaczerwienienie. Mogą pojawić się niewielkie obrzęki i opuchnięcia, a także skóra może nieco swoim wyglądem przypominać przesadne opalenie, jednak te zjawiska nie są groźne, stanowią naturalną reakcję organizmu i zwykle samoistnie zanikają po dość krótkim czasie. Na ostateczne efekty należy poczekać około 14 dni, kiedy to okres całkowitej regeneracji się zakończy.

Zabieg zamykania naczynek – jakie są wskazania?

Osoba, która kwalifikuje się do zabiegu laserowego usuwania naczyń posiada popękane lub rozszerzone naczynia na skórze w okolicy twarzy, nosa, dekoltu, a także wskazuje na istnienie pajączków na nogach (zwykle udach). Etymologią problemu może być nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne lub krążeniowe, a także duża wrażliwość skóry. ...

Laserowe usuwanie naczynek jest zabiegiem, który skutecznie niweluje kosmetyczny defekt z jednoczesnym uwzględnieniem korzyści zdrowotnych na tle dermatologicznym. Tym samym laser można zastosować w przypadku leczenia:

 • Naczyniaków,
 • Telangiktazji,
 • Trądziku różowatego,
 • Znamion rubinowych,
 • Poikilodermi,
 • Melforacji naczyniowych,
 • Zmian i zaburzeń pigmentacyjnych, np. hiperpigmentacji, piegów (znamion barwnikowych), plam soczewicowatych.

Warto zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu poprzez wybór odpowiedniego miejsca, gdzie zabieg będzie przeprowadzony, uwzględniając w tym doświadczenie i kwalifikacje lekarza, który będzie odpowiadać za całą procedurę medyczną. Dzięki temu Pacjent może mieć gwarancję precyzyjnie dostosowanych parametrów lasera do jego indywidualnego przypadku. Profesjonalne gabinety medycyny estetycznej zobowiązują Pacjentów do podjęcia przed zabiegiem konsultacji medycznej, gdzie między innymi lekarz oceni stan popękanych i rozszerzonych naczyń, a także ich ilość i głębokość.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

O ostatecznej kwalifikacji danego Pacjenta do zabiegu zawsze decyduje lekarz na podstawie indywidualnego stanu danej osoby, swojego doświadczenia oraz wiedzy. Tym samym laseroterapia nie jest polecana w przypadku kiedy Pacjent lub Pacjentka: ...

 • Jest w okresie ciąży lub laktacji,
 • Choruje onkologicznie,
 • Cierpi z powodu fotodermatozy lub choroby pęcherzowej skóry,
 • Wykazuje skłonność do pojawiania się bliznowców lub przebarwień skórnych,
 • Stosuje leczenie hormonalne,
 • Posiada choroby skórne, takie jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka,
 • Posiada wszczepiony rozrusznik serca lub implanty,
 • Choruje na epilepsję.

W tym miejscu należy wyszczególnić także inne przeciwwskazania, należące do tak zwanej grupy przeszkód czasowych. Mogą one być powodem tymczasowej dyskwalifikacji danej osoby z możliwości wzięcia udziału w zabiegu, jednak po ustaniu ram czasowych można ponownie starać się o kwalifikację zabiegową. Należą do nich m.in.:

 • Świeża opalenizna – czyli taka, którą Pacjent posiada do miesiąca czasu,
 • Stosowanie samoopalacza – zabieg można wykonać dopiero po ustąpieniu sztucznego zabarwienia skóry,
 • Stosowanie wszelkich produktów na skórę lub doustnie zawierających witaminę A oraz jej pochodne (np. retinol) oraz witaminę C. Należy z nich zrezygnować miesiąc przed planowanym zabiegiem, a w przypadku terapii doustnej – minimum pół roku przed zabiegiem,
 • Stosowanie zabiegów i kosmetyków złuszczających naskórek – należy z nich zrezygnować tydzień przed zabiegiem,
 • Zażywanie ziół i leków fotouczulających – należy z nich zrezygnować dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem,
 • Zażywanie leków przeciwbólowych, za wyjątkiem bezpiecznego paracetamolu – należy z nich zrezygnować dwa dni przed laseroterapią,
 • Kuracja antybiotykami – zabieg można wykonać dwa tygodnie po zakończeniu terapii,
 • Zażywanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
 • Posiadanie infekcji skórnych – do zabiegu można podejść po dwóch tygodniach od momentu ustąpienia objawów.

Wygląd skóry po zabiegu

Efekty laseroterapii naczyń krwionośnych są długotrwałe, a Pacjenci odczuwają:

 • Zamknięcie naczyń oraz zredukowanie ich widoczności,
 • Redukcję rumieni,
 • Zmniejszenie objawów trądziku różowatego,
 • Usunięcie naczyniaków.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po zabiegu z zastosowaniem techniki laserowej należy w szczególny sposób zadbać o ochronę skóry i traktować ją w znacznie bardziej delikatny sposób, niż na co dzień. Przede wszystkim należy odstawić drażniące kosmetyki, np. na bazie alkoholu. W celu zwiększenia efektów zabiegowych oraz przyspieszenia czasu gojenia się należy ściśle trzymać się zaleceń lekarskich. Warto także unikać słońca przez minimum miesiąc, a także istnieje konieczność stosowania kremów z wysokim filtrem UV, minimum 50 – w przeciwnym razie może to skutkować wystąpieniem trudnych do zwalczenia przebarwień skórnych.

Cennik

Usługa Cena
Laserowe usuwanie naczynek 300,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Na czym polega zabieg? +
Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych umożliwia zamknięcie określonego, rozszerzonego naczynia poprzez potraktowanie go naświetlaniem promieniowania laserowego. Sprawia ono, iż temperatura krwi w naczynku rośnie, przez co naczynia się obkurczają i zamykają, a następnie wchłaniają się. Jest to zabieg z trwałym efektem.
2. Skąd się biorą popękane naczynka na twarzy? +
Popękane naczynka mają różną etymologię. Zazwyczaj pojawiają się na skórze w okolicy twarzy, nosa oraz nóg. Mówi się, że istnieje grupa osób o tzw. cerze naczynkowej, którzy charakteryzują się niewielką elastycznością ich naczyń, ułożonych płytko pod skórą. Sama ich skóra jest stosunkowo cienka i wrażliwa. Z tego powodu w większym stopniu widoczne są popękane, nieestetyczne ślady, ponieważ ich czerwień jest bardziej widoczna.

Popękane naczynka widoczne są także u osób z trądzikiem różowatym, który zwykle ma podłoże hormonalne, genetyczne, immunologiczne lub wykazują zaburzenia naczynioruchowe.

Inną przyczyną występowania tego problemu jest niewłaściwy styl życia i czynniki społeczno-środowiskowe, np. mała aktywność fizyczna, praca siedząca, niewłaściwa dieta.
3. Jakie są inne możliwe przyczyny popękanych naczynek na skórze twarzy? +
Lekarze dopatrują się przyczyn powstawania popękanych naczyń krwionośnych w:
 • Delikatnej, wrażliwej i suchej skórze,
 • Nadciśnieniu tętniczym,
 • Nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne,
 • Częste i nadmierne przebywanie w wysokiej temperaturze,
 • Nadużywaniu alkoholu lub paleniu tytoniu,
 • Niezdrowym stylu życia i pracy,
 • Zażywaniu sterydów.
Lekarze zwracają uwagę, że w większości przypadków problem ten dotyka kobiet w różnym wieku.
4. Jakie są przyczyny popękanych naczynek na nogach? +
Przyczyną tzw. pajączków może być:
 • Długotrwałe przebywanie w niezmiennej pozycji, głównie stojącej lub siedzącej,
 • Niewystarczająca aktywność fizyczna,
 • Predyspozycja genetyczna,
 • Otyłość,
 • Ciąża,
 • Zmiany hormonalne,
 • Posiadanie schorzeń układu krwionośnego i żylnego.
5. Jaki jest okres regeneracji po zabiegu? +
Czas oscyluje zwykle w około dwa lub trzy miesiące.
6. Ile zabiegów należy wykonać? +
Optymalne efekty dostrzega się po serii zabiegów. Zwykle Pacjenci wykonują od jednego do sześciu spotkań laseroterapeutycznych, oddalonych od siebie o dwa lub trzy tygodnie.
7. Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu? +
Podrażnioną skórę należy traktować bardzo delikatnie, stosując żel bezmydłowy do mycia lub płyn micelarny z dobrym składem. Niezalecane są preparaty na bazie alkoholu, retinolu, nadtlenku benzoilu, a także kwasu salicylowego. Podczas osuszania nie należy skóry pocierać, ani drażnić. Warto przez pewien czas odstawić peelingi i środki ściągające.
8. Czy można się opalać po zabiegu? +
Nie, opalanie się po zabiegu z zastosowaniem lasera, zarówno na naturalnym słońcu, jak i w solarium lub za pomocą samoopalaczy może skutkować pojawieniem się przebarwień skórnych trudnych do usunięcia. Bezwzględnie należy stosować zwiększone środki ostrożności w postaci codziennego stosowania kremu z SPF minimum 50.
9. Co z makijażem po zabiegu? +
Przez około pięć dni od momentu zabiegu należy unikać nakładania makijażu na miejsca, które były poddawane naświetlaniu. Można jednak używać kosmetyków mineralnych, jednak dopiero po 24 godzinach od zakończenia całej procedury medycznej.