+48 577 987 878 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Kościuszki 106/116 90-442 Łódź

Laserowe usuwanie
naczynek Łódź

Rozszerzone naczynka krwionośne tworzą nieestetyczne zmiany, które zazwyczaj pojawiają się na twarzy lub na nogach. Są one nie tylko problemem estetycznym i zdrowotnym, ale równie często stanowią źródło obniżonej samooceny i kompleksów.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie
naczynek Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie naczynek Łódź

  • Home
  • Laserowe usuwanie naczynek Łódź

Laserowe usuwanie naczynek

Współczesna medycyna estetyczna daje szanse i możliwości na pozbycie się rozszerzonych naczynek krwionoścnych wstydliwego problemu. W tej chwili można je zamknąć, przez co staną się niewidoczne. Jest to możliwe poddając się zabiegowi laserowego usuwania naczynek. Jest to zabieg komfortowy, który pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności pacjenta.

Dla kogo laserowe zamykanie naczynek jest dobrym rozwiązaniem?

Dobrym sposobem na pozbycie się pajączków naczyniowych, inaczej zwanych teleangiektazją jest poddanie się zabiegowi laserowego zamykania naczynek. Teleangiektazja jest jedną z najczęściej występujących form zaburzeń krążenia żylnego. Zazwyczaj dotyka ona kobiet. Należy pamiętać, że ten nieestetyczny problem nie znika samodzielnie, czerwone lub sine żyłki dostrzegalne na skórze koniecznie należy leczyć, aby nie doprowadzić do pogłębienia problemu. Zamykanie naczynek z zastosowaniem metody laserowej dedykowane jest również osobom, które posiadają znamiona port wine, czyli wrodzone malformacje naczyń włosowatych. Korzystne efekty dostrzega się również u osób z naczynkami rubinowymi, które określa się także mianem naczyniaków starczych.

Przygotowanie do zabiegu

Przede wszystkim należy zrezygnować z opalania się, a także solarium i samoopalacza, ponieważ skóra, która będzie poddawana ingerencji laserowej powinna być pozbawiona opalenizny, aby nie dopuścić do pojawienia się przebarwień skórnych, trudnych do usunięcia. Dodatkowo przez minimum miesiąc do umówionego zabiegu należy zrezygnować ze stosowania wszelkich kosmetyków i preparatów posiadających zarówno witaminę A, jak i jej pochodne w składzie – szczególnie należy zwrócić uwagę na retinol i izotretynoinę. Aby zabieg usuwania naczynek był bezpieczny i efektywny, należy powstrzymać się od wykonywania takich zabiegów pielęgnacyjnych, jak mikrodermabrazja oraz peeling. Należy również odstawić kosmetyki zawierające w składzie kwasy oraz witaminę C. Dodatkowo, minimum tydzień przed zabiegiem pacjent powinien zrezygnować ze spożycia wszelkich herbat ziołowych, naparów, kosmetyków, preparatów i suplementów diety, które mają działanie fotouczulające. Szczególnie należy zwrócić tutaj uwagę na nagietek i dziurawca.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Naczynka krwionośne zamykane są poprzez oddziaływanie lasera na wybrany fragment na skórze. Jest to zabieg bezbolesny, przez co nie ma potrzeby podawania pacjentowi znieczulenia. Co ciekawe, jest to nawet niewskazane z punktu widzenia medycznego, ponieważ krem wykorzystywany do znieczuleń obkurcza naczynia krwionośne. Zabieg jest dość krótki. W zależności od rozległości i zaawansowania problemu trwa on od piętnastu do czterdziestu pięciu minut. Zwykle pacjenci opisują swoje doznania sensoryczne jako pieczenie, szczypanie, kłucie. Potencjalny czynnik bólowy eliminuje się w tym przypadku poprzez wykorzystywanie lasera wyposażonego w specjalną, chłodzącą końcówkę, dzięki czemu naświetlanie skóry nie jest dla pacjenta uciążliwe.

Działanie lasera można opisać jako oddziaływanie wiązki światła, emitowanej podczas zabiegu, pod wpływem której dochodzi do podgrzania hemoglobiny, wykrzepiania, a także zamykania rozszerzonego naczynka, przy czym nie uszkadza się tym procesem skóry. Po leczeniu, na określone fragmenty ciała nakłada się regenerujący preparat ochronny. Jeżeli ingerencji poddawane są niewielkie zmiany naczynkowe, zamknięcie ich jest możliwe już na pierwszym zabiegu. W przypadku kiedy dany pacjent zgłasza się z bardziej rozległymi zmianami, konieczne jest odbycie serii zabiegów, które powinny być wykonane z przerwami sześciotygodniowymi. Ilość niezbędnych zabiegów ustalana jest przez lekarza na podstawie diagnostyki zaawansowania problemu zmian.

Zalecenia po zabiegu

Zamykanie naczynek za pomocą metody laserowej zalicza się do zabiegów nieinwazyjnych. Z tego powodu pacjent chwilę po zabiegu jest wstanie wrócić do swoich codziennych obowiązków i aktywności. Nie ma potrzeby poddawania się hospitalizacji. Okres rekonwalescencji odbywa się w domu. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach – przede wszystkim należy zrezygnować z wykonywania makijażu przez minimum następne dwadzieścia cztery godziny od zabiegu. Przez kolejny tydzień należy na skórę nakładać preparat, który swoim działaniem wspomaga proces regeneracji. Należy mieć na uwadze, że początkowo pacjent może dostrzegać zaczerwienienie miejsca, które poddawane jest oddziaływaniu lasera, a także może się pojawić lekki obrzęk, co jest całkowicie normalną reakcją organizmu. Dodatkowo, w ciągu tygodnia od zabiegu warto, aby pacjent unikał wszelkich czynności, które mogą doprowadzić do przegrzania i przekrwienia skóry, takich jak np. gorąca kąpiel, intensywny trening, spędzanie czasu w saunie. Należy również pamiętać o stosowaniu kremów ochronnych przed działaniem promieni słonecznych UV z wysokim filtrem – dobry wybór zaczyna się od SPF50.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja chirurgiczna 140 zł
Badanie skóry za pomocą dermatoskopu 100 zł
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych 400 zł
Badanie histopatologiczne 60 zł
Konsultacja kwalifikująca do zabiegu 140 zł
Laserowe usuwanie zmian barwnikowych (zależne od wielkości) 200 zł
Laserowe usuwanie zmian skórnych (zależne od wielkości) 200 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można usuwać znamiona za pomocą lasera? +
Znamiona, takie jak pieprzyki można usuwać za pomocą lasera, co daje lepsze efekty niż usuwanie chirurgiczne. Nie pozostawia blizn oraz nie ma potrzeby przychodzenia na usuwanie szwów.
Kiedy pieprzyk musi zostać usunięty? +
To, czy dana zmiana skórna powinna być usunięta decyduje lekarz dermatolog. Ocenia on kształt oraz wielkość zmiany. Te bardziej niepokojące pod względem swojego wyglądu, czy nieregularnego kształtu powinny zostać usunięte. Zaleca się również usuwanie znamion znajdujących się w takich miejscach, jak pachwiny, pachy, narządy rodne, czy wewnętrzna strona palców.
Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków? +
To bezbolesny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego przystawiana jest głowica lasera, którą wykonuje się krótkie, ale intensywne naświetlania światłem lasera, w celu zniszczenia melaniny w skórze.
Czy zabieg laserowego usuwania pieprzyków można powtarzać? +
W przypadku dużych zmian skórnych lekarze zalecają powtórzenie usuwania pieprzyków. Między kolejnymi naświetlaniami powinna zostać zachowany odstęp około 4 do 8 tygodni.
Ile trwa laserowe usuwanie pieprzyków? +
Zabieg trwa około 30 minut, w zależności od wielkości zmiany skórnej.
Czy wszystkie pieprzyki można usunąć za pomocą lasera? +
Lekarz dermatolog powinien ocenić, czy nasza zmiana skórna może być usunięta za pomocą lasera. W przypadku dużych zmian bardziej zalecane jest chirurgiczne wycinanie zmian skórnych.
Jak długo skóra goi się po usunięciu pieprzyka za pomocą lasera? +
Gojenie skóry po takim zabiegu trwa do około kilku tygodni, a wszystko zależy od wielkości zmiany skórnej oraz długości naświetlania.
Czy po usuwaniu pieprzyków za pomocą lasera pozostają blizny? +
Bardzo rzadko zdarza się, by po takim sposobie usuwania pieprzyków na skórze pozostawały blizny. Dzieje się to częściej w przypadku rozległych zmian skórnych oraz wielu naświetlań.