+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Chopina 11, 40-093 Katowice

Laserowe usuwanie naczynek Katowice

Współczesna medycyna estetyczna daje szanse i możliwości na pozbycie się rozszerzonych naczynek krwionoścnych wstydliwego problemu. W tej chwili można je zamknąć, przez co staną się niewidoczne. Jest to możliwe poddając się zabiegowi laserowego usuwania naczynek. Jest to zabieg komfortowy, który pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności pacjenta.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie naczynek Katowice

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie naczynek Katowice

 • Home
 • Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek

Pękające naczynka kojarzą się głównie z wiekiem, aczkolwiek niesłusznie. Dodatkowo mogą pojawić się one nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele. Jedną z przyczyn ich występowania jest genetyczne uwarunkowanie. Szacuje się, że w momencie posiadania niniejszego problemu przez chociaż jednego z rodziców, ich dziecko także w przyszłości z dużym prawdopodobieństwem będzie borykać się z pękającymi naczynkami, przy czym szanse te są wyższe o około 40%, niż w przypadku braku podstaw genetycznych u innych osób. Co ciekawe, przypadłość występująca u obojga rodziców generuje już prawdopodobieństwo wynoszące 90%. Inną genezą powstawania tzw. pajączków są zaburzenia hormonalne. Przeprowadzone badania medyczne wykazują, ze za sprawą hormonów naczynia krwionośne stają się bardziej kruche, czego efektem jest ich pękanie. Ostatnia grupa przyczyn, jaką można wyszczególnić, zalicza się do podłoża cywilizacyjnego. Należy tutaj wyszczególnić nadwagę i otyłość, palenie papierosów, nadmierne picie alkoholu, siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna i niezdrowa dieta, a także, niestety, ciąża.

Laserowe usuwanie naczynek – na czym polega zabieg?

Za pomocą ingerencji laserowej można zamknąć rozszerzone naczynia krwionośne poprzez skierowanie na nich promieni emitowanych przez urządzenie. W ten sposób rośnie temperatura krwi, przez co naczynko się obkurcza, a następnie zamyka, co gwarantuje trwały efekt. Podczas wyboru miejsca wykonania zabiegu, jak i osoby, która tę procedurę ma wykonać, ważne jest, aby sprawdzić profesjonalność obu tych podmiotów. Przede wszystkim bezpieczeństwo powinno być zachowane poprzez podgrzanie jedynie krwi, natomiast skóra powinna być nieznacznie ciepła. Tym samym jest to świadectwo dobrania odpowiedniej długości fali promieniowania lasera. Warto mieć na uwadze, że mimo trwałych efektów, dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów należy wykonać serię zabiegów w odstępie kilku miesięcy.

Jak przebiega laserowe usuwanie naczynek?

Początkowo lekarz poddaje naczynia Pacjenta ocenie, skupiając się na ich przebarwieniach, ich średnicy, kolorze oraz ilości. Następnie w oparciu o uzyskane dane dopiera odpowiednią długość promieniowania laserowego, a także inne parametry urządzenia, takie jak wysokość energii, rodzaj filtra, ilość impulsów, odstęp czasowy między nimi, a także sam czas trwania tych impulsów. Ważnym aspektem jest przeprowadzenie próby laserowej, która pomoże sprawdzić stosowność dobranych parametrów w indywidualnym przypadku Pacjenta. Zwykle lekarze do doboru określonych czynników wykorzystują komputer...

Opisując przebieg zabiegu można powiedzieć, iż emitowana przez promienie lasera energia zostaje pochłonięta przez czerwony barwnik krwi, mający nazwę hemoglobiny. W ten sposób, podgrzana krew doprowadza do zniszczenia ścian naczyń krwionośnych od ich środka. Następnie takie naczynko zostaje usunięte z organizmu.

Należy uwzględnić w tym temacie przebieg zabiegu, który charakteryzuje się kilkoma etapami. Przede wszystkim lekarz na początku oczyszcza skórę w obszarach, które będą poddawane ingerencji lasera. W to wlicza się peeling, a także usunięcie makijażu. Ważne jest to, aby pozbyć się warstw martwego naskórka. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalnych okularów Pacjentowi, które w założeniu mają ochraniać wzrok przed szkodliwym działaniem lasera. Następnie dochodzi do zabiegu właściwego, czyli poprzez przyłożenie głowicy do wybranej partii ciała następuje usuwanie naczynek.

Wskazania do wykonania laserowego zamykania naczynek

Laserowe usuwanie naczynek wykonuje się w przypadku kiedy w skórze właściwej doszło do pojawienia się wyraźnie rozszerzonych, widocznych zmian. Istotne jest, aby rozróżnić zmiany trwałe, które należy poddać leczeniu, od chwilowych rumieńców. Zmiany trwałe powstają na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na działanie słoneczne. Często pajączki dotykają osoby, które korzystają z solarium lub ich skóra ma częsty kontakt z dynamicznie zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, do których zalicza się wiatr i dużą amplitudę temperatury (szybkie przechodzenie z zimnego pomieszczenia w gorące lub odwrotnie). Pękające naczynka z pewnych powodów pojawiają się także u osób, które zażywają sterydy.

Początkowo na skórze widoczny jest rumień i zaczerwienione zmiany barwnikowe. Z czasem przestają one zanikać. Jest to spowodowane tym, iż naczynka tracą swoją zdolność do obkurczania się. Znane są także przypadki posiadania wrodzonych pękniętych naczynek. Warto dodać, że pajączki mogą się łączyć, przez co tworzą struktury o znacznych rozmiarach. Szczególnie te występujące na twarzy warto usunąć stosując metodę laserową, która wykazuje się dużym bezpieczeństwem i niewielką inwazyjnością.

Przeciwwskazania zabiegowe

Jak przed każdym zabiegiem, tak i w przypadku laserowego usuwania rozszerzonych naczyń krwionośnych, lekarz diagnozuje istnienie potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. Przede wszystkim osobami, które mogą nie zostać zakwalifikowane do zabiegu są:

 • Kobiety ciężarne,
 • Osoby posiadające opryszczkę,
 • Osoby wykazujące istnienie infekcji w okolicy poddawanej zabiegowi,
 • Osoby chorujące na: łuszczycę, epilepsję, bielactwo, cukrzycę, nowotwory, zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Osoby posiadające świeżą opaleniznę,
 • Osoby zażywające leki, suplementy i zioła o działaniu fotouczulającym,
 • Osoby stosujące preparaty na bazie witaminy A lub jej pochodnych, np. retinolu,
 • Osoby wykazujące tendencję do powstawania bliznowców lub przebarwień skórnych.

Zasady postępowania po laserowym zamykaniu naczynek

 • Przez minimum miesiąc od momentu wykonania zabiegu należy szczególnie dbać o skórę, zwłaszcza okolicy twarzy, i chronić ją przed szkodliwym napromieniowaniem światła ultrafioletowego, emitowanego przez słońce.
 • Przez około tydzień od momentu wykonania zabiegu należy zrezygnować z ciężkiej aktywności fizycznej oraz sauny, ponieważ niesie to ze sobą ryzyko rozszerzania się naczyń krwionośnych,
 • Skórę w miejscu zabiegu należy nawilżać za pomocą zleconych przez lekarza preparatów minimum trzy razy dziennie,
 • Należy pamiętać, że nakładanie makijażu precyzyjnie w miejscu ingerencji lasera, gdzie zostały zamknięte naczynka jest niezalecane,
 • Jeżeli zajdzie taka potrzeba należy stosować maść z antybiotykiem, jednak o jej włączeniu decyduje lekarz,
 • Po zabiegu nie należy przeprowadzać zabiegów złuszczających naskórek, np. peelingów, ponieważ może to nadmiernie podrażnić skórę. Codzienna pielęgnacja powinna bazować na delikatnym toniku pozbawionego alkoholu w składzie, a także należy zrezygnować z mydła.

Możliwe powikłania po zabiegu laserowego zamykania naczynek

Każdy zabieg, nawet najmniej inwazyjny, może wywołać pojawienie się powikłań. Są one stosunkowo rzadkie, jednak istnieje realne ryzyko uszkodzenia ciągłości skóry. Rezultatem takiej sytuacji jest pojawienie się strupów i pęcherzy. Zwykle ustępują one samoistnie po około dziesięciu dniach. Może także pojawić się obrzęk i zasinienie naświetlanego miejsca. Czas gojenia w tym przypadku wynosi około dwa tygodnie. W przypadku osób o ciemniejszej karnacji może dojść do zmian pigmentacji skóry, co skutkuje odbarwieniami. Najpoważniejszym skutkiem ubocznym zabiegu jest jednak infekcja skórna w miejscu usuwania naczynek. W takim przypadku włącza się maść zawierającą antybiotyk.

Cennik

Usługa Cena
Laserowe usuwanie naczynek 300,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Na czym polega zabieg? +
Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych umożliwia zamknięcie określonego, rozszerzonego naczynia poprzez potraktowanie go naświetlaniem promieniowania laserowego. Sprawia ono, iż temperatura krwi w naczynku rośnie, przez co naczynia się obkurczają i zamykają, a następnie wchłaniają się. Jest to zabieg z trwałym efektem.
2. Skąd się biorą popękane naczynka na twarzy? +
Popękane naczynka mają różną etymologię. Zazwyczaj pojawiają się na skórze w okolicy twarzy, nosa oraz nóg. Mówi się, że istnieje grupa osób o tzw. cerze naczynkowej, którzy charakteryzują się niewielką elastycznością ich naczyń, ułożonych płytko pod skórą. Sama ich skóra jest stosunkowo cienka i wrażliwa. Z tego powodu w większym stopniu widoczne są popękane, nieestetyczne ślady, ponieważ ich czerwień jest bardziej widoczna.

Popękane naczynka widoczne są także u osób z trądzikiem różowatym, który zwykle ma podłoże hormonalne, genetyczne, immunologiczne lub wykazują zaburzenia naczynioruchowe.

Inną przyczyną występowania tego problemu jest niewłaściwy styl życia i czynniki społeczno-środowiskowe, np. mała aktywność fizyczna, praca siedząca, niewłaściwa dieta.
3. Jakie są inne możliwe przyczyny popękanych naczynek na skórze twarzy? +
Lekarze dopatrują się przyczyn powstawania popękanych naczyń krwionośnych w:
 • Delikatnej, wrażliwej i suchej skórze,
 • Nadciśnieniu tętniczym,
 • Nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne,
 • Częste i nadmierne przebywanie w wysokiej temperaturze,
 • Nadużywaniu alkoholu lub paleniu tytoniu,
 • Niezdrowym stylu życia i pracy,
 • Zażywaniu sterydów.
Lekarze zwracają uwagę, że w większości przypadków problem ten dotyka kobiet w różnym wieku.
4. Jakie są przyczyny popękanych naczynek na nogach? +
Przyczyną tzw. pajączków może być:
 • Długotrwałe przebywanie w niezmiennej pozycji, głównie stojącej lub siedzącej,
 • Niewystarczająca aktywność fizyczna,
 • Predyspozycja genetyczna,
 • Otyłość,
 • Ciąża,
 • Zmiany hormonalne,
 • Posiadanie schorzeń układu krwionośnego i żylnego.
5. Jaki jest okres regeneracji po zabiegu? +
Czas oscyluje zwykle w około dwa lub trzy miesiące.
6. Ile zabiegów należy wykonać? +
Optymalne efekty dostrzega się po serii zabiegów. Zwykle Pacjenci wykonują od jednego do sześciu spotkań laseroterapeutycznych, oddalonych od siebie o dwa lub trzy tygodnie.
7. Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu? +
Podrażnioną skórę należy traktować bardzo delikatnie, stosując żel bezmydłowy do mycia lub płyn micelarny z dobrym składem. Niezalecane są preparaty na bazie alkoholu, retinolu, nadtlenku benzoilu, a także kwasu salicylowego. Podczas osuszania nie należy skóry pocierać, ani drażnić. Warto przez pewien czas odstawić peelingi i środki ściągające.
8. Czy można się opalać po zabiegu? +
Nie, opalanie się po zabiegu z zastosowaniem lasera, zarówno na naturalnym słońcu, jak i w solarium lub za pomocą samoopalaczy może skutkować pojawieniem się przebarwień skórnych trudnych do usunięcia. Bezwzględnie należy stosować zwiększone środki ostrożności w postaci codziennego stosowania kremu z SPF minimum 50.
9. Co z makijażem po zabiegu? +
Przez około pięć dni od momentu zabiegu należy unikać nakładania makijażu na miejsca, które były poddawane naświetlaniu. Można jednak używać kosmetyków mineralnych, jednak dopiero po 24 godzinach od zakończenia całej procedury medycznej.