+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa

Laserowe usuwanie hemoroidów Warszawa

Hemoroidy ulokowane są w kanale odbytu i stanowią grupę niewielkich guzów krwawniczych, stanowiących struktury naczyniowe.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie hemoroidów Warszawa

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie hemoroidów Warszawa

 • Home
 • Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie hemoroidów

Hemoroidy ulokowane są w kanale odbytu i stanowią grupę niewielkich guzów krwawniczych, stanowiących struktury naczyniowe. Występują one naturalnie w organizmie człowieka i są to tkanki, które ułatwiają kontrolę oddawania stolca. Nazwa hemoroidy jest potocznym określeniem choroby hemoroidalnej, będącej rezultatem posiadania żylaków odbytu. Szacuje się, że co drugi dorosły Polak cierpi z powodu niniejszego schorzenia, przy czym dotyka on w dużej mierze kobiet ciężarnych. Są takie choroby, które nie bolą, np. cukrzyca. Hemoroidy się z kolei są bardzo bolesne i sprawiają wiele kłopotu. Szczęśliwie współczesna medycyna daje różne rozwiązania tego problemu. Warto na wstępie udać się na konsultację z lekarzem proktologiem, który poprzez postawienie odpowiedniej diagnozy, pomoże w wyborze metody leczenia. Kolejnym krokiem powinno być analizowanie własnego stanu zdrowia w aspekcie diagnozowania niewydolności żylnej miednicy. Jest to dość istotne, szczególnie w przypadku kobiet po co najmniej dwóch porodach. W literaturze medycznej można odnaleźć informacje świadczące o tym, iż hemoroidy, a właściwie żylaki około odbytnicze i ich nawracanie ściśle wiąże się ze zjawiskiem żylnego przekrwienia miednicy.

Objawy choroby hemoroidalnej to:

Występowanie hemoroidów można rozpoznać po:

 • Występowaniu świądu skóry,
 • Pojawianiu się krwi podczas oddawaniu stolca,
 • Odczuciu niecałkowitego wypróżnienia,
 • Odczuwaniu bólu i wypadaniu żylaków z odbytu, co jest cechą charakterystyczną zaawansowanej fazy choroby hemoroidalnej.

Laserowe usuwanie hemoroidów – technika HeLP

Laseroterapię choroby hemoroidalnej przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych. Na początku, lekarz wykonujący zabieg, czyli chirurg proktolog, wykonuje dopplerowskie badanie USG, co umożliwia zlokalizowanie naczyń krwionośnych. W przypadku tego schorzenia, w zależności od stopnia zaawansowania chorobowego, wykonuje się zabieg o nazwie HeLP, dedykowany wczesnym etapom lub LHP, za pomocą którego usuwa się guzy w III lub IV stadium hemoroidów. Pierwsza wspomniana technika jest lekko inwazyjna, aczkolwiek obecnie stanowi najprostszą metodę leczenia żylaków około odbytniczych. Taki zabieg trwa mniej więcej kwadrans i jest bezbolesny. W celu zwiększenia komfortu Pacjenta, podawane jest mu znieczulenie miejscowe, a już po samej procedurze bez przeszkód można opuścić klinikę. W przypadku leczenia techniką HeLP, tkanki nie są usuwane, a jedynie dąży się do zamknięcia tętniczek hemoroidalnych, przy czym nie ma potrzeby stosowania klipsów i nici. Zabieg ten polega na laserowej koagulacji odgałęzień tętnicy odbytu, a także częściowo obkurcza się tkanki otaczające i błony śluzowe. W ten sposób ingeruje się w przepływ tętniczo-żylny, a po kilku dniach można zaobserwować wycofanie się hemoroidów. Po około siedmiu dniach guzy krwawnicze znikają bez śladu. Dużym atutem tego typu postępowania jest bezpieczeństwo, precyzja, prostota oraz minimalne ryzyko wystąpienia dyskomfortu po operacji, a także szybkie tempo powrotu do codziennych aktywności.

Usuwanie hemoroidów laserem - metoda LHP

Technika LHP polega na zamknięciu, czyli obliteracji guzów krwawniczych od wewnątrz, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń błony śluzowej i zwieracza. Jeżeli Pacjentowi doskwiera wypadanie poduszek hemoroidalnych, ten typ zabiegu jest znacznie bardziej korzystny, niż poddanie się klasycznej ingerencji chirurgicznej. Przede wszystkim odczuwany ból po zabiegu w przypadku lasera jest znacznie mniejszy, a także rekonwalescencja przebiega w szybszym tempie. W praktyce LHP dokonuje się niewielkiego nakłucia problematycznego miejsca po wcześniejszym podanym znieczuleniu Pacjentowi. Następnie za pomocą światłowodu emisjonuje się obwodowo światło, którego celem jest wywołanie kurczenia się masy hemoroidu. W ten sposób tkanka łączna się odnawia, przymocowując błonę śluzową do znajdujących się pod spodem tkanek, dzięki czemu całkowicie niweluje się ryzyko następnego wypadania guzów. Tym samym, można podsumować, że za pomocą laseroterapii hemoroidom przywracana jest ich naturalna struktura anatomiczna. Warto zwrócić uwagę, że technika LHP nie powoduje cięć, przez co nie są zszywane rany. Proces gojenia się jest więc szybki, co po kilku dniach skutkuje możliwością powrotu do swoich normalnych obowiązków. Lekarz manipulujący urządzeniem laserowym ma nad nim pełną kontrolę ze względu na ich dużą precyzyjność.

Zabiegi laserowe usuwania hemoroidów posiadają wiele zalet, należą do nich m.in.:

 • Minimalizacja dyskomfortu zabiegowego, bez uszkodzenia anodermy,
 • Bezpieczeństwo zabiegu – nie ma możliwości pojawienia się uszkodzeń w obrębie zwieracza odbytu,
 • Minimalne ryzyko wystąpienia powikłań,
 • Prowadzenie procedury medycznej w warunkach ambulatoryjnych,
 • Szybki czas realizacji zabiegu,
 • Brak konieczności hospitalizacji,
 • Szybki powrót do normalnej aktywności,
 • Możliwość łączenia metody laserowej z innymi zabiegami,
 • Podanie znieczulenia miejscowego – nie ma konieczności opieki anestezjologicznej i podania znieczulenia ogólnego,
 • Precyzja zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wyróżnia się jedno główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego leczenia hemoroidów. Jest to przede wszystkim stan zapalny okolicy odbytniczej.

Jaka jest skuteczność laserowego leczenia żylaków odbytu?

Rozważając podanie się laseroterapii choroby hemoroidalnej należy liczyć się z kosztami leczenia hemoroidów, ponieważ jest to postępowanie znacznie droższe, niż inne metody, które dostępne są na rynku medycznym. Z tego powodu warto rozważyć wszelkie „za i przeciw”, szczególnie uwzględniając to, jaką przewagę ma laser wobec innych sposobów leczenia...

Warto odnieść się w tym miejscu do tekstu zawartego w czasopiśmie naukowym pt. „Diseases of the Colon&Rectum”. Porównano w nim efekty uzyskane dzięki laseroterapii żylaków odbytu z metodą gumkowania hemoroidów. Artykuł oparto na doniesieniach z badań, przeprowadzonych na grupie 60 pacjentów leczonych w dwóch różnych ośrodkach medycznych na terenie Włoch. Wszyscy z grupy badawczej charakteryzowali się II lub III stopniem zaawansowania choroby. Pacjentom wykonano zabiegi, a następnie poddano obserwacji trwającej około pół roku. Był to czas oceny przebiegu rekonwalescencji pooperacyjnej, poziomu odczuwanego bólu i dyskomfortu, a także stopień remisji choroby, a także proszono ludzi o określenie własnego samopoczucia. Badania jednoznacznie udowodniły przewagę laseroterapii nad klasycznymi metodami leczenia. Przede wszystkim, osoby u których zastosowano laser wskazywały na znacznie niższe odczuwanie bólu pooperacyjnego. Szacuje się, że czynnik ten jest 3krotnie silniejszy w przypadku Pacjentów, u których zastosowano opaskowanie. Dodatkowo, po upływie sześciu miesięcy, u 90% osób przebytych laseroterapię zaobserwowano remisję choroby. W przypadku pozostałej grupy liczba ta osiągnęła poziom zaledwie 53%. U Pacjentów, gdzie wykonano zabieg metodą laserową zaobserwowano także wyższe samopoczucie, związane z ustępowaniem schorzenia.

Podsumowując – przedstawione w niniejszym tekście badania są dość istotne, szczególnie, że porównane zostały dwie metody leczenia stosując podobne parametry okołooperacyjne. Należy podkreślić, że żaden z zabiegów nie jest obaczony ryzykiem powikłań, które mogłyby wpłynąć na ostateczną ocenę procedury medycznej, uznając ją tym samym za rozwiązanie mniej korzystne.

Cennik

Usługa Cena
Usuwanie hemoroidów 800 zł
Leczenie hemoroidów laserem 700 zł
Skleroterapia hemoroidów 350 zł
Leczenie hemoroidów metodą Barrona 300 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czym są hemoroidy? +
Mianem hemoroidów określa się guzy krwawnicze, które są naturalną strukturą anatomiczną znajdującą się w ludzkim organizmie w okolicy kanału odbytu, przy czym od jego brzegu oddalone są o około 2 cm. W ich wnętrzu znajdują się połączenia tętniczo-żylne, które szybko wypełniają się krwią. Ich główną funkcją jest uszczelnienie kanału odbytu, a także kontrolowanie wydalania. O chorobie hemoroidalnej mówi się w momencie kiedy pojawia się w nich stan zapalny. Dochodzi do ich przerostu ze względu na napełnianie się krwią w większym stopniu niż normalnie, a dodatkowo nie dochodzi do ich całkowitego opróżnienia.
2. Jakie są przyczyny hemoroidów? +
Hemoroidy powstają na skutek wzrostu ciśnienia żylnego lub ze względu na zastój w żyłach odbytu. Jest to spowodowane przez takie czynniki, jak:
 • Zaparcia pojawiające się przewlekle,
 • Silne parcie podczas wypróżniania się,
 • Nieprawidłowa dieta, uboga w błonnik,
 • Nadmierne spożywanie alkoholu,
 • Styl życia z niedostateczną aktywnością fizyczną, związany z długim czasem siedzenia lub stania,
 • Przewlekłe biegunki,
 • Okres ciąży i porody siłami natury,
 • Niepoprawne dźwiganie,
 • Poszczególne typy sportów wyczynowych,
 • Stosunki analne,
 • Powikłane operacje okolicy odbytu lub krocza,
 • Występowanie jako choroby współistniejące, np. przy marskości wątroby, wrodzonego braku zastawek w żyłach, guzów miednicy małej.
3. Jak wygląda laserowe leczenie hemoroidów? +
W chwili obecnej laser jest najskuteczniejszą metodą usuwania hemoroidów. Zabieg jest bezbolesny ze względu na zastosowanie znieczulenia i opieki anestezjologa oraz pielęgniarki. Zabieg polega na wprowadzeniu światłowodu do wybranego guza krwawniczego, a następnie poddany on zostaje wiązce światła. Absorbowane światło lasera dokonuje zniszczenia problematycznego miejsca poprzez jednoczesne obkurczenie tkanki łącznej. Samo kurczenie się poduszki hemoroidalnej trwa do około 6 tygodni po zabiegu, aczkolwiek w większości przypadków już bezpośrednio po zabiegu Pacjenci odczuwają znaczną poprawę i ulgę.
4. Co jest celem zabiegu laserowego leczenia hemoroidów? +
Dąży się do przywrócenia naturalnej anatomii z zamknięciem naczyń zasilających guz krwawniczy.
5. Jakie są wskazania do zabiegu? +
Zabieg laseroterapii choroby hemoroidalnej może być pomocny przy:
 • Zniwelowaniu krwawienia podczas oddawania stolca,
 • W leczeniu II, III lub IV fazy chorobowej,
 • Usuwaniu utrzymującego się wrażenia obrzęku odbytu,
 • Trudności w utrzymaniu higieny osobistej.
6. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
Lekarz może nie podjąć się zabiegu w sytuacji kiedy:
 • U Pacjenta zdiagnozuje się stan zapalny odbytu,
 • U Pacjenta widoczny jest ropień odbytu.
7. Jakie są zalety zabiegu laserowego leczenia hemoroidów? +
Największymi zaletami tego typu zabiegów jest:
 • Nieuszkadzanie anodermy, dzięki czemu dyskomfort podczas zabiegu jest znikomy,
 • Duża bezbolesność zabiegu,
 • Brak konieczności wykonywania szycia i cięcia,
 • Bezpieczeństwo zwieracza – brak możliwości jego uszkodzenia,
 • Niewielkie szanse na pojawienie się powikłań,
 • Procedura odbywająca się w trybie ambulatoryjnym, w szybkim tempie, bez konieczności późniejszej hospitalizacji,
 • Krótka rekonwalescencja – szybki powrót do swoich codziennych zajęć,
 • Możliwość łączenia laseroterapii z innymi metodami.
8. Jak należy przygotować się do zabiegu? +
Wieczór przed badaniem należy wykonać wlewkę doodbytniczą stosując Proctanal – preparat dostępny bez recepty, a następnie powtórzyć procedurę w dniu zabiegu, trzy godziny przed jego rozpoczęciem. Należy być na czczo, jednak można zażyć wszystkie leki przyjmowane na stałe za wyjątkiem tych wpływających na stężenie glukozy we krwi. Sposób dawkowania powinien być określony przez lekarza, który kieruje na badanie.