+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Kościuszki 106/116 90-442 Łódź

Laserowe usuwanie hemoroidów Łódź

Leczenie hemoroidów metodą laserową odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, gdzie wcześniej pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie hemoroidów Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie hemoroidów Łódź

 • Home
 • Laserowe usuwanie hemoroidów

Na czym polega laserowe usuwanie hemoroidów?

W momencie kiedy dany pacjent posiada zmiany stopnia drugiego, u podstawy hemoroida wykonuje się fotokoagulację. W konsekwencji doprowadza się do martwicy guza. W sytuacji kiedy pacjent zgłosi się z bardziej poważną zmianą, istnieje możliwość odparowania zmian wystających poza odbyt. Warto mieć na uwadze, że wszelkie zabiegu wykonywane są zawsze z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Wskazania do laserowego leczenia hemoroidów

Wskazaniem do wykonania laserowego leczenia hemoroidów są zmiany II lub III stopnia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zanim dana osoba zostanie poddana leczeniu hemoroidów metodą laserową, obowiązkowo odbywa konsultację proktologiczną, gdzie lekarz zdiagnozuje skalę zaawansowania choroby. Przez minimum osiem godzin od planowanej procedury medycznej należy zrezygnować ze wszelkich posiłków, a także w ciągu czterech godzin do zabiegu należy zrezygnować z przyjmowania płynów.

Przebieg laserowego usuwania hemoroidów

Podczas konsultacji lekarz po ocenie zmiany chorobowej dobiera odpowiednią metodę leczenia – ablacyjną lub nieablacyjną. W momencie kiedy kanał odbytu jest już znieczulony, wprowadza się do niego wziernik, a później wykonuje się fotokoagulację z użyciem wiązki lasera. Dużym atutem lasera jest to, iż zwiększa on precyzję działań lekarza, a także ryzyko pojawienia się niekontrolowanego krwawienia jest obniżone. Dodatkowo cała procedura medyczna z użyciem lasera niweluje konieczność późniejszego zakładania pacjentowi szwów, dzięki czemu pacjent w krótszym czasie odbywa rekonwalescencję pozabiegową. Warto dodać, że po laserowym usuwaniu hemoroidów dana osoba może bez większych przeszkód wrócić do swoich codziennych aktywności, jednak musi on zachować szczególną ostrożność.

Efekty laserowego leczenia hemoroidów

Laserowe leczenie hemoroidów oferowane jest osobą, które dążą do poprawy swojej jakości życia, chcąc usunąć wszelkie uciążliwości związane z wypróżnianiem. Po zabiegu dana osoba odczuwa znaczną poprawę – ból się obniża, ustępuje swąd, pieczenie, guzy krwawnicze stają się mniej widoczne.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego

Jak przed każdym zabiegiem, na konsultacji medycznej lekarz potwierdzi lub wykluczy wszelkie przeciwwskazania. W przypadku leczenia hemoroidów z zastosowaniem lasera zalicza się do nich:

 • Stan zapalny kanału odbytu lub odbytnicy,
 • IV stopień żylaków,
 • Przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
 • Ciąża,
 • Karmienie piersią,
 • Choroby nowotworowe,
 • Wady serca,
 • Sepsa,
 • Zakrzepica.

Skleroterapia - skuteczny sposób na leczenie hemoroidów

Skleroterapia jest skutecznym sposobem na leczenie hemoroidów. Standardowo wykorzystuje się ją podczas usuwania problemów z żylakami głębokimi i naczyniowymi, zakrzepicy żył głębokich lub też choroby reumatycznej.

Zabieg skleroterapii – wskazania do wykonania i przebieg

W przypadku leczenia hemoroidów, skleroterapię włącza się w momencie kiedy pozostałe sposoby zawodzą i prowadzą do braku remisji objawów. W przypadku kiedy patologiczne zmiany w dalszym ciągu występują, nawet kiedy pacjent stosuje odpowiednią dietę, zażywa przepisane środki farmakologiczne i wprowadził zmiany nawyków toaletowych, proponuje się danej osobie skleroterapię jako jeden z alternatywnych zabiegów dla gumkowania hemoroidów lub ich usuwania za pomocą krioterapii a także laseroterapii...

W zależności od ilości ostrzykiwanych zmian, zabieg jest dość krótki i zazwyczaj czas jego trwania waha się od kilkunastu do trzydziestu minut. Lekarz ma możliwość precyzyjnego określenia miejsca wkłuć poprzez zastosowanie wideoanoskopu – specjalnego urządzenia, które jest swojego rodzaju połączeniem wziernika i kamery. Następnie pacjentowi podaje się w chorobowo zmienione miejsca przez hemoroidy roztwór trzy procentowy aethosklerolu, w celu obkurczenia ścian naczyń, ich zamknięcia, a w konsekwencji usunięcia żylaków znajdujących się w odbycie. Podczas zabiegu personel medyczny stale czuwa nad stanem pacjenta, dbając o jego komfort i bezpieczeństwo. Z tego powodu cała procedura medyczna prowadzona jest w znieczuleniu miejscowym. Po przebytej skleroterapii zaleca się kilkudniowy odpoczynek. Pacjent powinien również umówić się na wizytę kontrolną, aby lekarz ocenił poprawność przebiegu rekonwalescencji i gojenia się ran. Następne etapy są już całkowicie uzależnione od pacjenta i jego nastawienia, ponieważ w tym miejscu na znaczeniu nabierają zasady profilaktyki hemoroidalnej, do której zalicza się specjalną dietę, odpowiedni stopień aktywności fizycznej, stosowanie odpowiednich nawyków toaletowych, a także unikanie ćwiczeń i innych czynności fizycznych, które wiążą się ze wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej. Należy również unikać zaparć.

Efekty skleroterapii i przeciwwskazania

Współcześnie skleroterapię uznaje się za jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia zmian hemoroidalnych. Szacuje się, że za jej pomocą można całkowicie zniwelować zmiany chorobowe nawet w 90% przypadków pacjentów. Po jej wykonaniu można oczekiwać remisji schorzenia – inaczej mówiąc: ustąpienia objawów. W ten sposób dana osoba przestaje odczuwać krwawień z odbytu, bólu okolicy odbytu, pieczenia i swądu. Mimo, iż skleroterapia jest skuteczna i polecana wielu osobom, należy mieć na uwadze, że i po niej mogą pojawić się powikłania. Pacjent może odczuć formę wstrząsu uczuleniowego będącego reakcją na podawany preparat. Może również pojawić się problem z zakrzepem żylnym, a także zapalenie żył. Warto dodać, że są to przypadki bardzo rzadkie i skrajne, częściej obserwowalne w przypadku leczenia przewlekłej niewydolności żylnej.

Cena laserowego usuwania hemoroidów

Koszt wykonania usunięcia hemoroidów z zastosowaniem lasera ustalany jest z pacjentem indywidualnie, podczas konsultacji medycznej. Cena szacowana jest na podstawie zdiagnozowanego problemu chorobowego, jego zaawansowania, a także zastosowanego typu lasera podczas usuwania hemoroidów. W naszym gabinecie usługę leczenia hemoroidów metodą laserową można wykonać już od 600zł. Należy pamiętać, że leczenie hemoroidów z zastosowaniem zarówno lasera naczyniowego, jak i lasera CO2 wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zanim dana osoba zostanie zakwalifikowana do zabiegu, wymagane jest przeprowadzenie gruntownej diagnostyki proktologicznej, którą zleca lekarz proktolog. Dużym atutem naszego gabinetu jest prowadzenie zabiegów leczenia hemoroidów pod opieką lekarzy, specjalistów z dziedziny proktologii, którzy wykazują się dużą wiedzą i bogatym doświadczeniem.

Cennik

Usługa Cena
Usuwanie hemoroidów 800 zł
Leczenie hemoroidów laserem 700 zł
Skleroterapia hemoroidów 350 zł
Leczenie hemoroidów metodą Barrona 300 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Co to są żylaki odbytu? +
Hemoroidy de facto są żylakami odbytu. Przybierają formę nabrzmiałych lub objętych stanem zapalnym struktur naczyniowych, ulokowanych w kanale odbytniczym. Dają one różne objawy. Pierwszym z nich są niebolesne krwawienia z odbytu. Z kolei w bardziej zaawansowanej fazie choroby może pojawić się obrzęk, silny ból, a nawet zakrzepica w obrębie żylaka. W dzisiejszych czasach jest to popularna dolegliwość, jednak bardzo uciążliwa.
2. Jakie są przyczyny powstawania żylaków odbytu? +
Ich powstanie jest złożone, a czynników jest wiele, jednak warto wyszczególnić:
 • Podstawy genetyczne,
 • Nieprawidłowe wypróżnianie,
 • Brak odpowiedniej diety,
 • Brak odpowiedniej aktywności fizycznej,
 • Wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, np. przedłużone parcie, wodobrzusze, poród i ciąża,
 • Podeszły wiek,
 • Otyłość,
 • Praca siedząca,
 • Zaburzenia mięśni dna miednicy,
 • Przewlekły kaszel.
3. Kto jest najbardziej narażony na hemoroidy? +
W większości przypadków na chorobę hemoroidalną zapadają te osoby, które wykonują siedzącą pracę, czyli np.: pracownicy korporacji, kierowcy, kasjerzy, telemarketerzy i inni tego typu. Innym powodem wystąpienia żylaków jest zła dieta oraz niska aktywność fizyczna. Dlatego tak ważne, aby do swojej codziennej diety włączyć błonnik. Innym czynnikiem chorobowym jest nieprawidłowe wypróżnianie, np. przewlekłe zaparcia lub biegunki. Na hemoroidy narażone są także osoby otyłe i kobiety w zaawansowanej ciąży lub po porodzie.
4. Laserowe usuwanie hemoroidów – Jak wygląda zabieg? +
Leczenie choroby hemoroidalnej z zastosowaniem techniki laserowej wykazuje się dużym bezpieczeństwem i niewielką bolesnością. Za pomocą lasera zamykane są naczynia krwionośne. Jest to na tyle mało inwazyjny zabieg, że nie ma potrzeby podawania znieczulenia ogólnego, dzięki czemu Pacjent unika hospitalizacji i opieki anestezjologicznej.

Należy mieć na uwadze, że zanim dana osoba podejdzie do zabiegu, powinna odbyć obowiązkową konsultację medyczną z lekarzem, który określi istnienie potencjalnych przeciwwskazań zabiegowych. Jeżeli stan zdrowia Pacjenta pozwala, przechodzi się do procedury zabiegowej. W większości przypadków nie ma konieczności podawania znieczulenia, jednak w przypadku osób o wysokiej wrażliwości na ból stosuje się kremy ze środkiem anestetycznym. Następnie przykłada jest głowica lasera, wypuszczająca wiązkę promieniowania laserowego. W ten sposób niszczone są naczynia krwionośne przeznaczone do likwidacji. Uszkodzone struktury usuwa się poprzez drogę fizjologicznych procesów zachodzących w organizmie. Dzięki takim zabiegom hemoroidy początkowo ulegają zblednięciu, po czym zanikają. Warto pamiętać, że jak po każdym zabiegu, tak i w przypadku leczenia hemoroidów, także mogą pojawić się niewielkie powikłania. W tym przypadku jest to obrzęk, rumień, a także pęcherze o niewielkim nasileniu. Zwykle wystarczy kilka dni gojenia, a zmiany samoistnie ustępują.
5. Pacjent przed i po zabiegu +
Przed zabiegiem leczenia choroby hemoroidalnej powinno się wykonać szereg badań. Ważnym aspektem jest odbycie konsultacji z lekarzem proktologiem, który zdiagnozuje problem i postawi stosowaną diagnozę. Jest to też moment wykonania badania wziernikowania odbytu, które stanowi podstawę kwalifikacji do konkretnego typu leczenia. Następnie, po zgłoszeniu się na zabieg, Pacjentowi usuwa się guzki krwawnicze za pomocą lasera. Jest to o tyle korzystne, że dana osoba nie odczuwa bólu i tuż po zabiegu może wrócić do domu, a po kilku dniach rekonwalescencji – do swoich codziennych obowiązków.
6. Jakie objawy żylaków odbytu? +
Osoba cierpiąca z powodu hemoroidów odczuwa krwawienie i wypadanie struktur odbytu. Krew widoczna jest na powierzchni stolca oraz na papierze toaletowym. W większości przypadków jest ono niewielkie. Inne objawy tej choroby to poczucie niepełnego wypróżnienia, swąd, a także trudności w utrzymaniu odpowiedniej higieny miejsca. Tym samym osoba chorująca na tę przypadłość każdego dnia zmaga się z dużym dyskomfortem, świądem, a także bólem podczas czynności w toalecie. Jeżeli zmiany chorobowe są bardziej zaawansowane, Pacjent może zaobserwować brudzenie bielizny śluzem lub wydzieliną kałową.
7. Jakie są zalety laserowego usuwania hemoroidów? +
Istnieje wiele zalet zastosowania lasera w leczeniu hemoroidów, jednak większość Pacjentów wskazuje na:
 • Bezbolesność zabiegową,
 • Krótki, kilkudniowy czas gojenia się ran,
 • Wysoka skuteczność działań.