+48 577 987 878 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Kościuszki 106/116 90-442 Łódź

Laserowe usuwanie
hemoroidów Łódź

Leczenie hemoroidów metodą laserową odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, gdzie wcześniej pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie
hemoroidów Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie hemoroidów Łódź

 • Home
 • Laserowe usuwanie hemoroidów Łódź

Na czym polega laserowe usuwanie hemoroidów?

Laserowe usuwanie hemoroidów Łódź

W momencie kiedy dany pacjent posiada zmiany stopnia drugiego, u podstawy hemoroida wykonuje się fotokoagulację. W konsekwencji doprowadza się do martwicy guza. W sytuacji kiedy pacjent zgłosi się z bardziej poważną zmianą, istnieje możliwość odparowania zmian wystających poza odbyt. Warto mieć na uwadze, że wszelkie zabiegu wykonywane są zawsze z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

Wskazania do laserowego leczenia hemoroidów

Wskazaniem do wykonania laserowego leczenia hemoroidów są zmiany II lub III stopnia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zanim dana osoba zostanie poddana leczeniu hemoroidów metodą laserową, obowiązkowo odbywa konsultację proktologiczną, gdzie lekarz zdiagnozuje skalę zaawansowania choroby. Przez minimum osiem godzin od planowanej procedury medycznej należy zrezygnować ze wszelkich posiłków, a także w ciągu czterech godzin do zabiegu należy zrezygnować z przyjmowania płynów.

Przebieg laserowego usuwania hemoroidów

Podczas konsultacji lekarz po ocenie zmiany chorobowej dobiera odpowiednią metodę leczenia – ablacyjną lub nieablacyjną. W momencie kiedy kanał odbytu jest już znieczulony, wprowadza się do niego wziernik, a później wykonuje się fotokoagulację z użyciem wiązki lasera. Dużym atutem lasera jest to, iż zwiększa on precyzję działań lekarza, a także ryzyko pojawienia się niekontrolowanego krwawienia jest obniżone. Dodatkowo cała procedura medyczna z użyciem lasera niweluje konieczność późniejszego zakładania pacjentowi szwów, dzięki czemu pacjent w krótszym czasie odbywa rekonwalescencję pozabiegową. Warto dodać, że po laserowym usuwaniu hemoroidów dana osoba może bez większych przeszkód wrócić do swoich codziennych aktywności, jednak musi on zachować szczególną ostrożność.

Efekty laserowego leczenia hemoroidów

Laserowe leczenie hemoroidów oferowane jest osobą, które dążą do poprawy swojej jakości życia, chcąc usunąć wszelkie uciążliwości związane z wypróżnianiem. Po zabiegu dana osoba odczuwa znaczną poprawę – ból się obniża, ustępuje swąd, pieczenie, guzy krwawnicze stają się mniej widoczne.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego

Jak przed każdym zabiegiem, na konsultacji medycznej lekarz potwierdzi lub wykluczy wszelkie przeciwwskazania. W przypadku leczenia hemoroidów z zastosowaniem lasera zalicza się do nich:

 • Stan zapalny kanału odbytu lub odbytnicy,
 • IV stopień żylaków,
 • Przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
 • Ciąża,
 • Karmienie piersią,
 • Choroby nowotworowe,
 • Wady serca,
 • Sepsa,
 • Zakrzepica.

Skleroterapia - skuteczny sposób na leczenie hemoroidów

Skleroterapia jest skutecznym sposobem na leczenie hemoroidów. Standardowo wykorzystuje się ją podczas usuwania problemów z żylakami głębokimi i naczyniowymi, zakrzepicy żył głębokich lub też choroby reumatycznej.

Zabieg skleroterapii – wskazania do wykonania i przebieg

W przypadku leczenia hemoroidów, skleroterapię włącza się w momencie kiedy pozostałe sposoby zawodzą i prowadzą do braku remisji objawów. W przypadku kiedy patologiczne zmiany w dalszym ciągu występują, nawet kiedy pacjent stosuje odpowiednią dietę, zażywa przepisane środki farmakologiczne i wprowadził zmiany nawyków toaletowych, proponuje się danej osobie skleroterapię jako jeden z alternatywnych zabiegów dla gumkowania hemoroidów lub ich usuwania za pomocą krioterapii a także laseroterapii....

W zależności od ilości ostrzykiwanych zmian, zabieg jest dość krótki i zazwyczaj czas jego trwania waha się od kilkunastu do trzydziestu minut. Lekarz ma możliwość precyzyjnego określenia miejsca wkłuć poprzez zastosowanie wideoanoskopu – specjalnego urządzenia, które jest swojego rodzaju połączeniem wziernika i kamery. Następnie pacjentowi podaje się w chorobowo zmienione miejsca przez hemoroidy roztwór trzy procentowy aethosklerolu, w celu obkurczenia ścian naczyń, ich zamknięcia, a w konsekwencji usunięcia żylaków znajdujących się w odbycie. Podczas zabiegu personel medyczny stale czuwa nad stanem pacjenta, dbając o jego komfort i bezpieczeństwo. Z tego powodu cała procedura medyczna prowadzona jest w znieczuleniu miejscowym. Po przebytej skleroterapii zaleca się kilkudniowy odpoczynek. Pacjent powinien również umówić się na wizytę kontrolną, aby lekarz ocenił poprawność przebiegu rekonwalescencji i gojenia się ran. Następne etapy są już całkowicie uzależnione od pacjenta i jego nastawienia, ponieważ w tym miejscu na znaczeniu nabierają zasady profilaktyki hemoroidalnej, do której zalicza się specjalną dietę, odpowiedni stopień aktywności fizycznej, stosowanie odpowiednich nawyków toaletowych, a także unikanie ćwiczeń i innych czynności fizycznych, które wiążą się ze wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej. Należy również unikać zaparć.

Efekty skleroterapii i przeciwwskazania

Współcześnie skleroterapię uznaje się za jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia zmian hemoroidalnych. Szacuje się, że za jej pomocą można całkowicie zniwelować zmiany chorobowe nawet w 90% przypadków pacjentów. Po jej wykonaniu można oczekiwać remisji schorzenia – inaczej mówiąc: ustąpienia objawów. W ten sposób dana osoba przestaje odczuwać krwawień z odbytu, bólu okolicy odbytu, pieczenia i swądu. Mimo, iż skleroterapia jest skuteczna i polecana wielu osobom, należy mieć na uwadze, że i po niej mogą pojawić się powikłania. Pacjent może odczuć formę wstrząsu uczuleniowego będącego reakcją na podawany preparat. Może również pojawić się problem z zakrzepem żylnym, a także zapalenie żył. Warto dodać, że są to przypadki bardzo rzadkie i skrajne, częściej obserwowalne w przypadku leczenia przewlekłej niewydolności żylnej.

Cena laserowego usuwania hemoroidów

Koszt wykonania usunięcia hemoroidów z zastosowaniem lasera ustalany jest z pacjentem indywidualnie, podczas konsultacji medycznej. Cena szacowana jest na podstawie zdiagnozowanego problemu chorobowego, jego zaawansowania, a także zastosowanego typu lasera podczas usuwania hemoroidów. W naszym gabinecie usługę leczenia hemoroidów metodą laserową można wykonać już od 600zł. Należy pamiętać, że leczenie hemoroidów z zastosowaniem zarówno lasera naczyniowego, jak i lasera CO2 wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zanim dana osoba zostanie zakwalifikowana do zabiegu, wymagane jest przeprowadzenie gruntownej diagnostyki proktologicznej, którą zleca lekarz proktolog. Dużym atutem naszego gabinetu jest prowadzenie zabiegów leczenia hemoroidów pod opieką lekarzy, specjalistów z dziedziny proktologii, którzy wykazują się dużą wiedzą i bogatym doświadczeniem.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja chirurgiczna 140 zł
Badanie skóry za pomocą dermatoskopu 100 zł
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych 400 zł
Badanie histopatologiczne 60 zł
Konsultacja kwalifikująca do zabiegu 140 zł
Laserowe usuwanie zmian barwnikowych (zależne od wielkości) 200 zł
Laserowe usuwanie zmian skórnych (zależne od wielkości) 200 zł

PODSUMOWANIE

 • laserowe usuwanie zmian skórnych jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym

 • zmiany skórne nie wymagające dalszej diagnostyki mogą być usuwane za pomocą lasera

 • po laserowym usuwaniu zmian skórnych nie pozostają blizny

 • do zabiegu laserowego usuwania znamienia kwalifikuje nas lekarz dermatolog

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można usuwać znamiona za pomocą lasera? +
Znamiona, takie jak pieprzyki można usuwać za pomocą lasera, co daje lepsze efekty niż usuwanie chirurgiczne. Nie pozostawia blizn oraz nie ma potrzeby przychodzenia na usuwanie szwów.
Kiedy pieprzyk musi zostać usunięty? +
To, czy dana zmiana skórna powinna być usunięta decyduje lekarz dermatolog. Ocenia on kształt oraz wielkość zmiany. Te bardziej niepokojące pod względem swojego wyglądu, czy nieregularnego kształtu powinny zostać usunięte. Zaleca się również usuwanie znamion znajdujących się w takich miejscach, jak pachwiny, pachy, narządy rodne, czy wewnętrzna strona palców.
Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków? +
To bezbolesny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego przystawiana jest głowica lasera, którą wykonuje się krótkie, ale intensywne naświetlania światłem lasera, w celu zniszczenia melaniny w skórze.
Czy zabieg laserowego usuwania pieprzyków można powtarzać? +
W przypadku dużych zmian skórnych lekarze zalecają powtórzenie usuwania pieprzyków. Między kolejnymi naświetlaniami powinna zostać zachowany odstęp około 4 do 8 tygodni.
Ile trwa laserowe usuwanie pieprzyków? +
Zabieg trwa około 30 minut, w zależności od wielkości zmiany skórnej.
Czy wszystkie pieprzyki można usunąć za pomocą lasera? +
Lekarz dermatolog powinien ocenić, czy nasza zmiana skórna może być usunięta za pomocą lasera. W przypadku dużych zmian bardziej zalecane jest chirurgiczne wycinanie zmian skórnych.
Jak długo skóra goi się po usunięciu pieprzyka za pomocą lasera? +
Gojenie skóry po takim zabiegu trwa do około kilku tygodni, a wszystko zależy od wielkości zmiany skórnej oraz długości naświetlania.
Czy po usuwaniu pieprzyków za pomocą lasera pozostają blizny? +
Bardzo rzadko zdarza się, by po takim sposobie usuwania pieprzyków na skórze pozostawały blizny. Dzieje się to częściej w przypadku rozległych zmian skórnych oraz wielu naświetlań.