+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Chopina 11, 40-093 Katowice

Laserowe usuwanie hemoroidów Katowice

Choroba hemoroidalna dotyka coraz większej grupy ludzi. Szacuje się, że około 30% trzydziestolatków cierpi z powodu tej przypadłości, 40% czterdziestolatków.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie hemoroidów Katowice

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie hemoroidów Katowice

 • Home
 • Laserowe usuwanie hemoroidów Katowice

Metoda polegająca na laserowym naświetlaniu zmiany hemoroidalnej w miejscu jej unaczynienia

Choroba hemoroidalna dotyka coraz większej grupy ludzi. Szacuje się, że około 30% trzydziestolatków cierpi z powodu tej przypadłości, 40% czterdziestolatków, a także co drugi pięćdziesięciolatek. Hemoroidy to stany zapalne guzków krwawniczych. Powiększają się one, nadmiernie wypełniając się krwią, przez co nie opróżniają się do końca. Objawami tej nieprzyjemnej choroby jest swąd, ale przede wszystkim krew, która pojawia się podczas oddawaniu stolca. Taka osoba często skarży się na uczucie niecałkowitego wypróżnienia, a także na ból, a także w kolejnej fazie rozwoju choroby – wypadanie żylaków. Aby usunąć wstydliwy problem, można zastosować laseroterapię, która polega na naświetlaniu zmienionych chorobowo guzków krwawniczych poprzez wprowadzenie do ich wnętrza światłowodu, który zasilany jest za pomocą światła lasera.

Leczenie hemoroidów laserem – zalety:

Istnieje wiele zalet leczenia choroby hemoroidalnej laserem. W większości Pacjenci wspominają o:

 • Bezbolesności zabiegu,
 • Braku ryzyka uszkodzenia śluzówki oraz zwieracza,
 • Niewielkim ryzyku powstania powikłań i skutków ubocznych,
 • Przeprowadzeniu zabiegu ambulatoryjnego lub w ramach tzw. chirurgii jednodniowej,
 • Szybkim powrocie do normalnej aktywności,
 • Możliwości ponownego wykonania zabiegu lub także łączenia go z innymi formami leczenia i terapii,
 • Możliwości odbycia laserowej operacji choroby hemoroidalnej po wcześniejszej konsultacji proktologicznej.

Usuwanie hemoroidów

Większość osób podejmuje próby leczenia hemoroidów w momencie kiedy pojawią się u nich pierwsze objawy tego problemu, do których zalicza się swąd, pieczenie i krwawienie o różnym stopniu nasilenia. Warto dodać, że ból, na który Pacjenci się skarżą jest kolejnym bodźcem, po którym osoby z hemoroidami udają się do lekarza, jednak leczenie to jest bardziej zaawansowane ze względu na fakt, iż ból oznacza zaawansowane stadium chorobowe.

Jeżeli Pacjent zgłosi się po pomoc stosunkowo szybko, leczenie zachowawcze, do którego zalicza się odpowiednią dietę, aktywność fizyczną, a także wspomaganie farmakologiczne czopkami, maściami i tabletkami może okazać się wystarczające. Jeżeli mimo stosowania się do zaleceń lekarskich Pacjent nie odczuwa poprawy, powinien on sięgnąć po bardziej zaawansowane formy terapii ze względu na przewlekły stan chorobowy prowadzący do rozwoju hemoroidów.

Wskazania do zabiegu

Do choroby hemoroidalnej zalicza się dwa rodzaje hemoroidów, które są od siebie odmienne w aspekcie ich występowania. Tym samym, dzielą się one na zewnętrzne i wewnętrzne. Ich rodzaj różnicuje się na podstawie ich położenia w stosunku do linii grzebieniastej. Tym samym hemoroidy wewnętrzne to te powyżej linii, a zewnętrzne poniżej.

Hemoroidy wewnętrzne klasyfikuje się na podstawie stopniowej skali, która została określona na podstawie stopnia wypadania hemoroidów z odbytu.

 • Stopień I – powiększone naczynia krwionośne, tzw. hemoroidy niewypadające,
 • Stopień II – wypadają one podczas parcia, przy czym cofają się samoistnie,
 • Stopień III – hemoroidy wypadające podczas parcia, odprowadzalne,
 • Stopień IV – pozostają one na zewnątrz i są nieodprowadzalne.

Czasami zdarza się tak, iż u niektórych ludzi objawy hemoroidów dotykają obu ich typów jednocześnie.

Jak rozpoznajemy hemoroidy?

Podstawowym aspektem diagnostycznym jest odbycie konsultacji proktologicznej. W ten sposób Pacjent ma możliwość poddania się badaniu przedmiotowemu. Za pomocą oceny wzrokowej, lekarz ma możliwość zaobserwowania zmian typowych dla hemoroidów znajdujących się na zewnątrz odbytu lub takich, które zaczęły wypadać poza jego obręb. Należy pamiętać także o wykluczeniu innych chorób, jakie mogą być zlokalizowane w okolicy odbytu. Wymagane do tego jest przeprowadzenie badania per rectum.

Aby uwidocznić hemoroidy wewnętrzne warto poddać się badaniu anoskopowemu, które przeprowadza się za pomocą wziernika. W ten sposób można zbadać kanał odbytu i końcowy odcinek odbytniczy.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania hemoroidów

Jak przed każdym zabiegiem, lekarz początkowo musi wykluczyć posiadanie potencjalnych przeciwwskazań, do których zalicza się:

 • Ciąża lub karmienie piersią,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi oraz stosowanie medykamentów wpływających na jej krzepliwość,
 • Cukrzyca,
 • Infekcje skórne oraz stany zapalne skóry na tle bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym,
 • Posiadanie rozrusznika serca,
 • Obecność chorób nowotworowych,
 • Choroby wątroby,
 • Padaczka,
 • Choroby serca.

Nie mniej jednak należy pamiętać, że o kwalifikacji do zabiegu z użyciem lasera zawsze decyduje lekarz na podstawie swojej wiedzy, doświadczenia i ogólnego stanu zdrowia Pacjenta.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zaplanowanym zabiegiem obowiązkowo należy odbyć konsultację proktologiczną. Jest to moment, kiedy lekarz dokonuje diagnozy rodzaju zmiany oraz indywidualnie dobiera metodę leczenia. Jest to także okazja do przeprowadzenia wywiadu lekarskiego, zdiagnozowania ogólnego stanu Pacjenta, a także omówienia wszelkich możliwości leczniczych oraz potrzeb i oczekiwań danej osoby. Podczas konsultacji istnieje także możliwość wykonania badania rektoskopowego, dzięki któremu możliwe będzie dokładne przebadanie zmiany. Pacjent musi jednak mieć wykonaną lewatywę. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu jelit lekarz może szczegółowo zbadać obszar objęty zmianami wywołanymi przez chorobę. Warto w dniu badania przyjść na czczo.

Opis zabiegu laserowego usuwania hemoroidów

Poprzez działanie lasera naświetla się zmiany hemoroidalne w miejscu, gdzie są one unaczynione. Celem takiego działania jest koagulacja naczyń krwionośnych (ich zamknięcie, przez co Pacjent nie krwawi) oraz zwłóknienie tkanki hemoroidów....

W trosce o dobro i komfort Pacjenta, przed zabiegiem z zastosowaniem lasera podaje mu się znieczulenie miejscowe. Mówiąc o cechach charakterystycznych tego typu zabiegów należy wspomnieć o ich wysokiej skuteczności, krótkim czasie gojenia się ran, a także możliwości powrotu do normalnego funkcjonowania tuż po wykonanym zabiegu. Sama procedura medyczna jest krótka i mało inwazyjna, z reguły trwa około 20 minut.

Należy mieć na uwadze, że żaden lekarz, nawet ten, który pracuje stosując najnowocześniejszy laser, nie da stu procentowej gwarancji całkowitego wyleczenia hemoroidów. Choroba ta może pojawić się z czasem na obecnie zdrowych tkankach. Ich nawrót generują różne czynniki, np. predyspozycje genetyczne, dieta i styl życia.

Laserowe usuwanie hemoroidów - zastosowana technologia

Nowoczesny zabieg laserowego leczenia choroby hemoroidalnej w naszym prywatnym i profesjonalnym gabinecie na terenie Katowic wykonuje się jedynie pod opieką wysoko wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, który ma do dyspozycji laser medyczny najnowszej generacji. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie głębszej penetracji promienia w tkanki. W ten sposób zniszczeniu ulegają naczynia o dużej średnicy, które mogą znajdować się głęboko pod skórą. Ze względu na swoje właściwości, tego typu laser ma szerokie spektrum zastosowania, a także umożliwia osiągnięcie znakomitej precyzji oddziaływań medycznych.

Warto wspomnieć, że raporty kliniczne potwierdzają:

 1. Długość fali lasera Nd: YAG związana jest z wytworzeniem największej objętości termicznej w podskórnej tkance, a także z niewielkim ryzykiem uszkodzenia sąsiadującej skóry właściwej,
 2. Impulsowy tryb działania lasera Nd: YAG (QCW) posiada znaczną zdolność koagulowania naczyń, w porównaniu do laserów diodowych, działających w trybie fali ciągłem (CW).

Cennik

Usługa Cena
Usuwanie hemoroidów 800 zł
Leczenie hemoroidów laserem 700 zł
Skleroterapia hemoroidów 350 zł
Leczenie hemoroidów metodą Barrona 300 zł

PODSUMOWANIE

 • laserowe usuwanie zmian skórnych jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym

 • zmiany skórne nie wymagające dalszej diagnostyki mogą być usuwane za pomocą lasera

 • po laserowym usuwaniu zmian skórnych nie pozostają blizny

 • do zabiegu laserowego usuwania znamienia kwalifikuje nas lekarz dermatolog

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Co to są żylaki odbytu? +
Hemoroidy de facto są żylakami odbytu. Przybierają formę nabrzmiałych lub objętych stanem zapalnym struktur naczyniowych, ulokowanych w kanale odbytniczym. Dają one różne objawy. Pierwszym z nich są niebolesne krwawienia z odbytu. Z kolei w bardziej zaawansowanej fazie choroby może pojawić się obrzęk, silny ból, a nawet zakrzepica w obrębie żylaka. W dzisiejszych czasach jest to popularna dolegliwość, jednak bardzo uciążliwa.
2. Jakie są przyczyny powstawania żylaków odbytu? +
Ich powstanie jest złożone, a czynników jest wiele, jednak warto wyszczególnić:
 • Podstawy genetyczne,
 • Nieprawidłowe wypróżnianie,
 • Brak odpowiedniej diety,
 • Brak odpowiedniej aktywności fizycznej,
 • Wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, np. przedłużone parcie, wodobrzusze, poród i ciąża,
 • Podeszły wiek,
 • Otyłość,
 • Praca siedząca,
 • Zaburzenia mięśni dna miednicy,
 • Przewlekły kaszel.
3. Kto jest najbardziej narażony na hemoroidy? +
W większości przypadków na chorobę hemoroidalną zapadają te osoby, które wykonują siedzącą pracę, czyli np.: pracownicy korporacji, kierowcy, kasjerzy, telemarketerzy i inni tego typu. Innym powodem wystąpienia żylaków jest zła dieta oraz niska aktywność fizyczna. Dlatego tak ważne, aby do swojej codziennej diety włączyć błonnik. Innym czynnikiem chorobowym jest nieprawidłowe wypróżnianie, np. przewlekłe zaparcia lub biegunki. Na hemoroidy narażone są także osoby otyłe i kobiety w zaawansowanej ciąży lub po porodzie.
4. Laserowe usuwanie hemoroidów – Jak wygląda zabieg? +
Leczenie choroby hemoroidalnej z zastosowaniem techniki laserowej wykazuje się dużym bezpieczeństwem i niewielką bolesnością. Za pomocą lasera zamykane są naczynia krwionośne. Jest to na tyle mało inwazyjny zabieg, że nie ma potrzeby podawania znieczulenia ogólnego, dzięki czemu Pacjent unika hospitalizacji i opieki anestezjologicznej.

Należy mieć na uwadze, że zanim dana osoba podejdzie do zabiegu, powinna odbyć obowiązkową konsultację medyczną z lekarzem, który określi istnienie potencjalnych przeciwwskazań zabiegowych. Jeżeli stan zdrowia Pacjenta pozwala, przechodzi się do procedury zabiegowej. W większości przypadków nie ma konieczności podawania znieczulenia, jednak w przypadku osób o wysokiej wrażliwości na ból stosuje się kremy ze środkiem anestetycznym. Następnie przykłada jest głowica lasera, wypuszczająca wiązkę promieniowania laserowego. W ten sposób niszczone są naczynia krwionośne przeznaczone do likwidacji. Uszkodzone struktury usuwa się poprzez drogę fizjologicznych procesów zachodzących w organizmie. Dzięki takim zabiegom hemoroidy początkowo ulegają zblednięciu, po czym zanikają. Warto pamiętać, że jak po każdym zabiegu, tak i w przypadku leczenia hemoroidów, także mogą pojawić się niewielkie powikłania. W tym przypadku jest to obrzęk, rumień, a także pęcherze o niewielkim nasileniu. Zwykle wystarczy kilka dni gojenia, a zmiany samoistnie ustępują.
5. Pacjent przed i po zabiegu +
Przed zabiegiem leczenia choroby hemoroidalnej powinno się wykonać szereg badań. Ważnym aspektem jest odbycie konsultacji z lekarzem proktologiem, który zdiagnozuje problem i postawi stosowaną diagnozę. Jest to też moment wykonania badania wziernikowania odbytu, które stanowi podstawę kwalifikacji do konkretnego typu leczenia. Następnie, po zgłoszeniu się na zabieg, Pacjentowi usuwa się guzki krwawnicze za pomocą lasera. Jest to o tyle korzystne, że dana osoba nie odczuwa bólu i tuż po zabiegu może wrócić do domu, a po kilku dniach rekonwalescencji – do swoich codziennych obowiązków.
6. Jakie objawy żylaków odbytu? +
Osoba cierpiąca z powodu hemoroidów odczuwa krwawienie i wypadanie struktur odbytu. Krew widoczna jest na powierzchni stolca oraz na papierze toaletowym. W większości przypadków jest ono niewielkie. Inne objawy tej choroby to poczucie niepełnego wypróżnienia, swąd, a także trudności w utrzymaniu odpowiedniej higieny miejsca. Tym samym osoba chorująca na tę przypadłość każdego dnia zmaga się z dużym dyskomfortem, świądem, a także bólem podczas czynności w toalecie. Jeżeli zmiany chorobowe są bardziej zaawansowane, Pacjent może zaobserwować brudzenie bielizny śluzem lub wydzieliną kałową.
7. Jakie są zalety laserowego usuwania hemoroidów? +
Istnieje wiele zalet zastosowania lasera w leczeniu hemoroidów, jednak większość Pacjentów wskazuje na:
 • Bezbolesność zabiegową,
 • Krótki, kilkudniowy czas gojenia się ran,
 • Wysoka skuteczność działań.