+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa

Laserowe usuwanie blizn Warszawa

Za pomocą nowoczesnych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną można z powodzeniem pozbyć się mniejszych blizn, takich jak np. potrądzikowe, a także tych większych, będących efektem poparzeń lub przebytych operacji.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie blizn Warszawa

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie blizn Warszawa

 • Home
 • Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn

Blizny mają różne podłoże powstawania. Część z nich jest efektem przebytych uszkodzeń ciała, np. w wyniku wypadku, poddania się operacji, a nawet mogą występować, kiedy trądzik goi się w nieprawidłowy sposób. Uwzględniając kwestie bardziej biologiczne, blizna jest to zastąpienie ubytku, który powstał w momencie naruszenia struktury skóry poprzez tkankę łączną włóknistą. Ze względu na fakt, iż odznaczają się od zdrowej skóry, niejednokrotnie stanowią przyczynę kompleksów, zmniejszają poczucie komfortu, odbierają pewność siebie, a także generują spadek jakości życia. Zdarza się także tak, że swoim śladem przypominają o traumatycznych wydarzeniach, jakie miały miejsce.

Redukowanie widoczności blizn jest bardzo czasochłonne i trudne. Na rynku dostępne są różne preparaty, które w założeniu powinny obniżyć ich widoczność. Zwykle są to kosmetyki w formie kremów, jakie dedykowane są do stosowania zarówno na twarz, jak i na ciało. Powinny one wzmagać stymulowanie procesów regeneracyjnych tkanki skórnej. Należy jednak mieć na uwadze, że są to sposoby, które w mniejszym lub większym stopniu radzą sobie w przypadkach raczej niewielkich zmian. Tym samym nie będą efektownie działać na głębokie zmiany, do jakich zaliczane są blizny.

Medycyna estetyczna lekiem na całe zło

Za pomocą nowoczesnych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną można z powodzeniem pozbyć się mniejszych blizn, takich jak np. potrądzikowe, a także tych większych, będących efektem poparzeń lub przebytych operacji. Pacjentom dostępne są także inne, innowacyjne technologie, które mogą okazać się pomocne podczas zmian, do jakich dochodzi podczas gojenia się skóry.

Laserowe usuwanie blizn jest szybkie i zalecane przez specjalistów. Porównując je do tradycyjnych metod, jest ono mniej inwazyjne, co sprawia, że Pacjenci są znacznie mniej narażeni na wszelkie powikłania. Technologia laserowego usuwania blizn umożliwia pozbycie się niechcianych blizn szybko, efektywnie i bezboleśnie przy jednoczesnym zapewnieniu o natychmiastowym powrocie do pełnej funkcjonalności.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Podczas usuwania blizn metodą laserową emituje się światło lasera, dzięki czemu tworzą się liczne mikrokolumny w skoagulowanej tkance skórnej, co pozwala na prowadzenie działań medycznych bez konieczności jej nacinania. W ten sposób skóra zostaje pobudzona do wzmożonych procesów regeneracyjnych, dzięki czemu miejsce, gdzie wcześniej znajdowała się blizna, zostaje zastąpiona nową, zdrową tkanką. Pacjent po takiej ingerencji odczuwa poprawę wyglądu uszkodzonej tkanki.

Podczas zabiegu wykorzystywane są urządzenia bardziej nowoczesne, mające zdolność do emitowania światła, jakie dociera do wybranego fragmentu na ciele, aż do tkanki podskórnej i głębokich warstw skóry właściwej. Efektem laseroterapii w usuwaniu blizn jest nie tylko ich znaczna redukcja i spłycenie, ale także wygładzenie cery, poprawa wyglądu, wyrównanie kolorytu, a także jej ujędrnienie, napięcie i wzrost elastyczności, co jest efektem stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Warto mieć na uwadze, że ze względu na precyzyjne działanie zdrowa tkanka wokół blizny nie ulega uszkodzeniu. W ten sposób skutecznie przyspiesza się czas rekonwalescencji, a dodatkowo zabieg nie jest czynnikiem powstawania kolejnych, widocznych ran. Dużym atutem laserowego usuwania blizn jest to, iż nie ma konieczności pobytu po zabiegu w szpitalu lub klinice. Czas trwania całej procedury jest dość krótki, zwykle trwa kilkadziesiąt minut, jednak jest to uzależnione indywidualnie od rozległości i głębokości blizn Pacjenta. Ze względu na mała inwazyjność nie ma potrzeby podawania znieczulenia, jednak w celu zwiększenia ogólnego komfortu Pacjenta można zastosować preparaty w formie kremów znieczulających. Większość osób, które usunęły laserem blizny opisują swoje odczucia jako serię delikatnych ukłuć.

Każdy zabieg laseroterapii dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb i możliwości Pacjenta.

Efekty po zabiegu

Wspomniane wyżej mikrouszkodzenia powodują ożywienie struktury skóry. Dzięki wzmożonej regeneracji generuje się powstawanie nowych komórek, naczynek oraz białka. Blizna, która do niedawna szpeciła ciało zaczyna się obkurczać, zmienia swój kolor i konsystencję, dzięki czemu zbliża się wyglądem do otaczającej ją zdrowej tkanki. Optymalne efekty dostrzegalne są po wykonaniu serii zabiegów w odstępach czasowych, o czym decyduje lekarz. Końcowe efekty zależne są od różnych czynników, takich jak np. rodzaj blizny, stopień zbliznowacenia, wielkość, rozległość i głębokość blizny.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zawsze przed zabiegiem koniecznie należy odbyć konsultację medyczną ze specjalistą, gdzie zostaną wykluczone przeciwwskazania do zabiegu, a także zostaną dostosowane indywidualne parametry do konkretnego przypadku, wliczając w to ilość i częstotliwość zabiegów.

Odnośnie samego przygotowania, nie ma specjalnych wymagań wobec Pacjenta, jednak musi on pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim skóra poddawana ingerencji laserowej musi być czysta. Przed zabiegiem należy oczyścić ją ze wszelkich nieczystości, wliczając w to także wszelkie kosmetyki pielęgnacyjne oraz makijaż. Dodatkowo należy mieć świadomość, że:

 • Przez miesiąc do planowanego usuwania blizn nie należy wykonywać żadnych zabiegów złuszczających naskórek, do których zalicza się m.in. mikrodermabrazja oraz peelingi chemiczne,
 • Miesiąc przed planowanym zabiegiem należy odstawić kosmetyki zawierające w składzie kwasy,
 • Miesiąc przed planowanym zabiegiem zrezygnować ze wszelkich form opalania się – czyli solarium, samoopalaczy, a także nadmiernej ekspozycji na słońce,
 • Dwa tygodnie przed zabiegiem odstawić, o ile to możliwe, leki fotouczulające, a także zioła o podobnym działaniu, jak np. nagietek lub dziurawiec.

Przeciwwskazania do laserowego usunięcia blizny

Jak przed każdym zabiegiem należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, dlatego należy na konsultacji ze specjalistą być szczerym i w trosce o swoje własne bezpieczeństwo dokładnie opisać swój stan zdrowia. Do najczęstszych przeciwskazań zalicza się:

 • Ciążę,
 • Bielactwo,
 • Łuszczycę,
 • Opaleniznę,
 • Skłonność do powstawania bliznowców lub przebarwień,
 • Stosowanie samoopalacza,
 • Posiadanie rozrusznika serca,
 • Stosowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
 • Epilepsję,
 • Chorobę nowotworową,
 • Podrażnienie skóry,
 • Aktywną infekcję,
 • Stosowanie środków fotouczulających, np. pochodnych witaminy A, antybiotyków, dziurawca, nagietka,
 • Zażywanie antybiotyków,
 • Nadmiernie suchą skórę.

Czas rekonwalescencji

Podczas gojenia się miejsc po ingerencji lasera, Pacjent może odczuwać takie objawy jak: rozgrzanie skóry, pieczenie, szczypanie, kłucie. Skóra ma prawo być także zaczerwieniona i obolała. Na pierwszy rzut oka może swoim wyglądem przypominać poparzenie słoneczne. Dyskomfort z tym związany, jak i potencjalny obrzęk i zaczerwienienie zwykle ustępuje samoistnie w ciągu najbliższych kilku dni.

Całkowita regeneracja po laseroterapii może trwać nawet kilkanaście tygodni ze względu na fakt, iż skóra po zabiegu łuszczy się. Tym samym ostateczne efekty widoczne są dopiero po całkowitym złuszczeniu i wygojeniu się miejsca objętego leczeniem. Zwykle po tym czasie zalecane jest, aby wykonać kolejny zabieg, który ma na celu pobudzenie skóry do dalszej regeneracji i upragnionego efektu końcowego.

Cennik

Usługa Cena
Laserowe usuwanie blizn 140 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czym są blizny? +
Blizna to tak naprawdę tkanka łączna, która pojawia się podczas procesu gojenia się, zajmując miejsce uszkodzonej tkanki skórnej w wyniku choroby, urazu lub operacji. Zawiera ona włókna kolagenu, które na początku układają się w przypadkowy sposób, a następnie porządkują. Mimo, iż blizny są naturalnym efektem gojenia się ran, ich uformowanie się stanowi dość duży problem kosmetyczny, a te, które powstały w widocznych miejscach stanowią przyczynę obniżenia poczucia własnej wartości, atrakcyjności oraz jakości życia.
2. Ile zabiegów należy przeprowadzić? +
Jest to uzależnione od wielkości, rozległości i głębokości blizn, ich wieku, jakie dana osoba chce usunąć, a także od jej oczekiwań oraz indywidualnych potrzeb i czynników osobowych. W większości przypadków zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów od 4 do 6 w odstępach czasowych, przy czym bardzo często już po pierwszym zabiegu widać pierwsze efekty.
3. Jak wygląda zabieg laserowego usuwania blizn? +
Na początku na skórę nakłada się krem znieczulający. Kiedy zaczyna ono działać, lekarz przechodzi do zabiegu. Za pomocą specjalnego urządzenia z dostosowanymi indywidualnie parametrami, emituje się wiązkę światła, która wnika w tkankę skórną. Warto dodać, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu Pacjenta, jego skóra dodatkowo jest schładzana zimnym powietrzem. Większość Pacjentów podaje, że podczas zabiegu odczuwa jedynie serię delikatnych ukłuć.
4. Jak skóra wygląda po zabiegu laserowego usuwania blizn? +
Wygląd skóry zależny jest od samego typu lasera, jaki został użyty, a także parametrów emitowanej energii. Mówi się, że skóra potrzebuje najwięcej czasu na regenerację po laserze frakcyjnym CO2 przy czym daje on najlepsze rezultaty. W jego przypadku skutki uboczne to: ciemnienie miejsca poddawanego ingerencji, zaczerwienienie i obrzęk. Z kolei w aspekcie laserów nieablacyjnych, pojawia się jedynie zaczerwienienie. Z kolei w przypadku lasera naczyniowego, który stosuje się głównie do usuwania jeszcze czerwonych blizn, skóra dzień po zabiegu bardzo często wygląda lepiej, niż przed samym zabiegiem.
5. Kiedy najlepiej poddawać się zabiegowi laserowego usuwania blizn? +
Najlepiej w okresie jesienno-zimowym, kiedy promieniowanie słoneczne jest mniejsze.
6. Jakie odstępy należy zachowywać pomiędzy zabiegami laserowego usuwania blizn? +
Zazwyczaj odstęp ten wynosi około miesiąca, jednak w przypadku nieablacyjnych laserów frakcyjnych czas ten może się wydłużyć do pięciu lub sześciu tygodni.
7. Jakie czynniki wpływają na wygląd blizny? +
Czynniki są różne i jest ich dość dużo, jednak najważniejsze w tym temacie jest:
 • Długość blizny,
 • Jej lokalizacja – część obszarów, np. broda, mostek, ramię, górna część pleców zaliczane są do tzw. lokalizacji zwiększonego ryzyka,
 • Kształt blizny,
 • Położenie blizny względem linii minimalnego napięcia skóry,
 • Przebieg gojenia,
 • Czynniki genetyczne,
 • Wiek – zarówno samej blizny, jak i osoby, u której bliznę się usuwa,
 • Pochodzenie etniczne danej osoby – biała rasa ponosi mniejsze ryzyko, niż osoby ciemnoskóre.
8. Co to są blizny nieprawidłowe? +
W większości przypadków blizny goją się same, nie wymagają one specjalnego leczenia. Rozróżnia się jednak typ blizn nieprawidłowych, które charakteryzują się większą twardością, są one czerwone, zgrubiałe, a także często wykraczają poza pierwotny obszar i kształt rany. Są one problemem zdrowotnym, ponieważ mogą być przyczyną przykurczów, a także powodować swędzenie i drażliwość.