+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Olszewskiego 23B 51-642 Wrocław
slide
slide

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Wrocław

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Wrocław

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Wrocław

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Lipoliza laserowa Wrocław

 • Home
 • Lipoliza laserowa

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych na stałe?

Z problemem blizn potrądzikowych boryka się wielu dorosłych, którzy w przeszłości nieprawidłowo leczyli występujący na ich skórze trądzik. Również w wyniku braku leczenia, złej higieny czy bardzo głębokiego umiejscowienia infekcji bakteryjnej mogło dojść do pojawienia się nieestetycznych znamion. Najczęściej przyjmują one postać drobnych kraterowych zagłębień lub nierównych uwypukleń. Rzadziej towarzyszą im przebarwienia skóry, jednak i one się zdarzają. Blizny te często są powodem do wstydu i pogorszenia jakości życia towarzyskiego. Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala skutecznie pozbyć się problemu!

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Wrocław – wskazania do zabiegu

Blizny powstałe na skutek trądziku pozostają najczęściej na twarzy, plecach czy dekolcie. Są to zatem miejsca widoczne, przysparzające wiele problemów i często trudne do zakrycia. W dzisiejszych czasach oferuje się kilka sposobów pozbycia się blizn. Należą do nich między innymi peelingi mechaniczne i chemiczne, operacje plastyczne i laserowe usuwanie blizn. Najbardziej efektywną metodę pozbycia się blizn dobierze specjalista.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Wrocław - postępowanie przed zabiegiem

Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania laserowego usunięcia blizn, pacjent powinien należycie przygotować skórę przed zabiegiem. Skóra nie może być podrażniona, świeżo opalona, a w dzień zabiegu należy przyjść bez makijażu. Dodatkowo zaleca się:

 • zmycie wszystkich pozostałości kosmetyków ze skóry,
 • ogolenie skóry maszynką w przeddzień zabiegu,
 • tydzień przed zabiegiem (jeśli to możliwe) odstawienie przyjmowanych koagulantów, leków fotouczulających i sterydów
 • brak ekspozycji na promienie słoneczne
 • powstrzymanie się przed piciem alkoholu w dniu wykonania zabiegu.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Wrocław – przeciwwskazania operacji

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • świeża opalenizna (do 4 tygodni),
 • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,
 • choroby skórne: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry,
 • opryszczka,
 • cukrzyca, padaczka,
 • choroby nowotworowe,
 • przyjmowanie tretinoiny lub izotretinoiny,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • nierealistyczne oczekiwania pacjenta wobec zabiegu.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Wrocław – jak wygląda skóra po zabiegu?

Skóra po sesji laserowego usuwania blizn potrądzikowych jest lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Wyglądem przypomina stan, w którym znajduje się po przesadnym opaleniu, jednak po kilku godzinach ten stan mija, zwłaszcza jeśli stosowane są wszystkie zalecenia wymienione przez specjalistę, by ten stan załagodzić.

Zaczerwienienie skóry całkowicie mija po 3-5 dniach, a obrzęk po około 3-4 dniach. Po tym czasie skóra zaczyna się łuszczyć i nieco brązowieć zanim wróci do normalnego wyglądu.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Wrocław – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu jakim jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych skóra przez pewien czas będzie zaczerwieniona, podrażniona i opuchnięta. Dlatego też, bardzo ważne jest to, by pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, której podstawą będzie odpowiedni krem nawilżający. Należy unikać kosmetyków, które mogłyby podrażnić skórę i spowodować pogorszenie się jej stanu. Ważne jest, by pamiętać o odpowiednim poziomie nawilżenia skóry od środka, dlatego należy pić dużo wody, najlepiej niegazowanej wody mineralnej.

Kolejną bardzo ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest unikanie słońca i opalania po przebytym zabiegu. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych najlepiej zrobić w trakcie zimy lub jesieni, gdy promienie słoneczne nie są tak intensywne. Dzięki temu unikniemy ewentualnych przebarwień i poparzeń słonecznych.

Jeżeli w trakcie zabiegu zostały zastosowane dodatkowe, doustne środki znieczulające, pacjent nie może prowadzić samochodu do następnego dnia. W innym wypadku może powrócić do swojej dziennej rutyny bez zbędnej zwłoki, pamiętając by unikać promieni słonecznych oraz gorących kąpieli.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Wrocław – przebieg zabiegu

W dzień zabiegu pacjent powinien zjawić się na miejscu godzinę przez laserowym usuwaniem blizn. Jest to czas potrzebny na dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego. Jest to specjalistyczny i bezpieczny krem zawierający leki znieczulające (prylokainę i lidokainę). Z racji tego, że odczuwanie bólu jest kwestią indywidualną, może się zdarzyć tak, że pacjent będzie odczuwać duży dyskomfort, a nawet ból i konieczne będzie podanie dodatkowego znieczulenia.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych we Wrocławiu jest nowoczesną i skuteczną metodą w walce z bliznami. Polega na wykorzystaniu wiązki światła o odpowiednich parametrach – monochromatycznej i o dużej intensywności. Skuteczność działania lasera została udowodniona naukowo. Zastosowanie lasera do pozbywania się blizn jest najlepszą metodą, gdyż działa obkurczająco i przeciwzapalnie.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest najlepszą z dostępnych obecnie metod usuwania blizn. Wiązka laserowa ustawiana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od rodzaju i intensywności powstałych blizn. Emisja światła podczerwonego powoduje ogrzanie tkanek, a następnie ich przecięcie i odparowanie. Zaawansowana technologia komputerowa pozwala na odpowiednią modyfikację wiązki laserowej w trakcie trwania zabiegu, dzięki czemu może usunąć nawet najmniejsze zmiany skórne! Precyzja działania laserowego usuwania blizn daje spektakularne efekty, pozwala bowiem na wyjątkowo dokładne pozbycie się zniszczonej skóry. Już jeden zabieg daje widoczne efekty poprawy skóry, która staje się gładsza i bardziej elastyczna. Sam zabieg przeprowadzony jest przy użyciu tylko bezpiecznego i w pełni specjalistycznego sprzętu pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA