+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź
slide
slide

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to bardzo skuteczny i bezinwazyjny zabieg. To współcześnie najlepsza i najszybsza metoda usuwania blizn.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Lipoliza laserowa Łódź

 • Home
 • Lipoliza laserowa

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem jest wysoce skuteczną metodą

Zmiany potrądzikowe najczęściej występują w widocznych miejscach na ciele, takich jak twarz czy szyja, są więc powodem do zmartwień i skutecznie utrudniają życie wielu osobom. By czuć się pewnie we własnym ciele i podnieść jakość swojego życia, zaleca się skorzystanie z laserowego usuwania blizn już we wczesnym etapie ich powstania. Metoda laserowego usuwania blizn wykazuje wysoką skuteczność, a po zakończonym leczeniu blizny znikają lub są praktycznie niewidoczne.

Skąd biorą się blizny po trądziku?

Każdy z nas narażony jest na wystąpienie na skórze trądziku, niezależnie od wieku. Z badań wynika, że problem dotyczy ponad 8% całej populacji. Niekiedy zdarza się, że po wyleczonym trądziku pozostają nieestetyczne wgłębienia czy wybrzuszenia o różnych kształtach potocznie zwane bliznami potrądzikowymi. Powstają w wyniku niepoprawnego gojenia się ran, podczas którego skóra właściwa zastępowana jest tkanką łączną włóknistą. Z wiekiem blizny te mogą się uwydatniać, a dzieje się tak dlatego, że w ciele zaczyna ubywać kolagenu.

Poniżej przedstawiamy rodzaje tego typu blizn:

 • blizny przerostowe – mające postać twardych wypukłości czy guzków,
 • blizny zanikowe – są to pofałdowane fragmenty skórne o różnej wielkości i głębokości,
 • przebarwienia – plamy na skórze, najczęściej różowe lub jasnobrązowe.

Laserowe leczenie blizn potrądzikowych Łódź – zalecenia przed zabiegiem

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty laserowego usuwania blizn potrądzikowych, zaleca się zaniechane ekspozycji na promienie słoneczne miejsc, które będą poddane zabiegowi. Wywiad z lekarzem specjalistą przez dokonaniem zabiegu jest również bardzo ważną kwestią. Podczas wywiadu omówione zostanie przyjmowanie leków i ziół, które przez zabiegiem należy bezpiecznie odstawić, by zagwarantować największą skuteczność usuwania blizn.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź – przeciwwskazania do zabiegu

Jak przy każdym zabiegu, istnieje pewna grupa przeciwwskazań, która może wykluczyć pacjenta do wykonania zabiegu jakim jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Łodzi. Podczas konsultacji ze specjalistą należy poinformować go o wszystkich ewentualnych chorobach/zdarzeniach. Poniżej przedstawiamy ich listę:

 • choroby nowotworowe,
 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, łuszczyna, choroby autoimmunologiczne,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • niektóre alergie,
 • aktualnie występujące infekcje,
 • tendencje do keloid,
 • świeża opalenizna,
 • przyjmowanie antykoagulantów bądź izotretynoiny.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź – przebieg operacji

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych może być powierzchowne, z krótszym czasem rekonwalescencji, oraz głębokie, takie które da zdecydowanie lepsze efekty. Specjalista wykonujący zabieg dopiera odpowiednio do rodzaju blizn parametry lasera. Przed rozpoczęciem zabiegu skóra zostaje oczyszczona i pokryta warstwą żelu ochronnego. Sam zabieg polega z grubsza na doprowadzenia do powstania mikrourazów skóry, dzięki którym rozpocznie się proces prawidłowej regeneracji tkanki skórnej. Potraktowanie skóry wiązką lesera wiąże się z drobnymi, kilkuminutowymi krwawieniami, a po sesji na obszar potraktowany laserem nakłada się środek regenerujący oraz maseczkę nawilżającą dla ochrony skóry.

Zabieg laserowego usuwania zmian trądzikowych nie jest zabiegiem bolesnym, może jednak wywołać dyskomfort, dlatego też przed jego rozpoczęciem stosuje się krem znieczulający. Osoby o większej wrażliwości mają również stosowany strumień chłodnego powietrza skierowany na leczone miejsca, by zniwelować ewentualne nieprzyjemne odczucia.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź - zalecenia po zabiegu

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w większości przypadków nie niesie ze sobą poważniejszych powikłań, a sam okres rekonwalescencji trwa około tygodnia. Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona i opuchnięta, może również zacząć się złuszczać. W następnej kolejności pojawiają się niewielkie zbrązowienia, które zanikają, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu należy dbać o skórę w taki sposób, by nie narazić jej na żadne zakażenia. W całym okresie trwania zabiegów oraz miesiąc po zakończeniu ostatniej sesji zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem ochronnym (minimum 50 SPF) przed promieniami słonecznymi oraz stosowanie odpowiednich kremów nawilżających.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź – efekty zabiegu

Efekty laserowego usuwania blizn potrądzikowych widoczne są już po kilku tygodniach, a stan skóry jeszcze bardziej polepsza się z biegiem czasu. Jest to spowodowane z długotrwałą odbudową włókiem kolagenowych w skórze. W czasie odbudowy skóry, pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Choć usuwanie blizn za pomocą lasera daje widoczne efekty już po pierwszej sesji, to dopiero zakończone leczenie daje w pełni zadowalające efekty. Po około tygodniu od wykonania zabiegu pojawia się nowy naskórek i poprawia się elastyczność skóry. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Łodzi nie wymaga regularnego powtarzania – usunięte blizny nigdy nie powrócą.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź - Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość zabiegów laserowego usuwania blizn potrądzikowych dobiera się indywidualnie w zależności od intensywności problemu. Najważniejszy jest pierwszy zabieg, dzięki któremu będzie można stwierdzić jak blizny reagują na potraktowanie laserem. Czasami zdarza się, że jedna taka sesja będzie w zupełności wystarczająca, zwłaszcza gdy zmiany są niewielkie i płytko osadzone, a skóra zareagowała bardzo dobrze. Najczęściej jednak należy przygotować się na serię zabiegów – w szczególności gdy blizny są rozległe i głębokie. W przypadku trudniejszych przypadków należy przygotować się na minimum trzy takie zabiegi.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź – zalety zabiegu

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych pomaga osobom dotkniętym tym nieestetycznym problemem, w powrocie do normalnego życia. Wraz z bliznami znika niskie poczucie własnej wartości, niechęć do spotkań towarzyskich czy niekorzystna samoocena. Zabieg jest w pełni bezpieczny i sukcesywnie stosowany już od lat, pomagając wielu ludziom. Laserowe usuwanie blizn stosuje się również w przypadku blizn powypadkowych czy tych powstałych na skutek cesarskiego cięcia. Zabieg ten charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji i wysoką skutecznością, przy której efekty widać po bardzo krótkim czasie. Pozwala na całkowite pozbycie się blizn i jest najskuteczniejszym ze sposobów, które są obecnie dostępne do walki z bliznami.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA