+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Janosika 5A 85-794 Bydgoszcz
slide
slide

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Bydgoszcz

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Bydgoszcz

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – procedura jest szybka i komfortowa, nie wymaga znieczulenia. Skóra jest dużo bardziej napięta, następuje również wyrównanie jej tekstury i kolorytu.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Bydgoszcz

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Lipoliza laserowa Bydgoszcz

 • Home
 • Lipoliza laserowa

Trądzik różowaty przyczyny

Inną nazwą określającą trądzik różowaty jest stwierdzenie nerwica małych naczyń krwionośnych. Jego powstanie ma związek w pojawiającymi się zaburzeniami naczynioruchowymi. Dokładniej chodzi tutaj o zwiększoną reaktywność naczyń krwionośnych znajdujących się w obrębie skóry twarzy. Przyczyny występowania niniejszego zjawiska można doszukiwać się w większości w uwarunkowaniach genetycznych, a także czynnikach środowiskowych. Dodatkowo te osoby, który w minionych latach doznały ostrej odmiany trądziku młodzieńczego albo łojotokowego zapalenia skóry wykazują większą tendencję do zachorowania na trądzik typu różowatego.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Bydgoszcz –
trądzik różowaty leczenie

Widniejący na skórze trądzik jest efektem stanu zapalnego na skórze. Organizm włącza tutaj mechanizmy obronne, dokładnie takie same, jak przy innych infekcjach. W sytuacji kiedy układ odpornościowy za pomocą swoich komórek próbuje zwalczyć wszelkie typy chorób, dochodzi również do jednoczesnego wspomagania procesów regeneracyjnych tkanek, które uległy uszkodzeniu. W pierwszej kolejności należy usunąć zalegające wewnątrz i dookoła nich martwe komórki łącznie z bakteriami. W przeciwnym razie zostanie zaburzony proces gojenia. Tym samym, tkanka, która zaczyna się dopiero tworzyć będzie charakteryzować się cienką strukturą i niepoprawną ogólną budową. W ten sposób na twarzy powoli zaczynają być widoczne punktowe wgłębienia. Ich wielkość, jak i głębokość zależna jest od trądziku w określonym miejscu, a także powstałych nieprawidłowości w procesie gojenia.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Bydgoszcz
jak leczyć blizny potrądzikowe?

Za pomocą emitowanych przez laser wiązek światła dochodzi do zaburzeń struktury skóry właściwej oraz do jej uszkodzeń, ponieważ promieniowanie w sposób precyzyjny penetruje głębokie warstwy tkanki skórnej. Mimo wszystko, powłoki skóry zachowują swoją ciągłość, przez co nie dochodzi do krwawienia, a sam zabieg odbywa się w kontrolowany i bezpieczny sposób. Dużym atutem laserowego usuwania blizn potrądzikowych jest możliwość wytworzenia nowych fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, elastyny i innych białek. Te z kolei wykazują zdolność do regenerowania wszelkich włókien, dzięki czemu zwiększa się elastyczność skóry, a ogólna jej kondycja ulega poprawie. Dużym atutem działań laserowych jest to, iż precyzyjnie uszkodzone tkanki zostają zastąpione poprzez nowopowstałe, zdrowe komórki. W ten sposób podczas zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych poprawie ulega napięcie, faktura i jędrność skóry, co jest szczególnie korzystne w sytuacji, kiedy Pacjent decyduje się na usunięcie nieestetycznych zmian chorobowych w okolicy twarzy.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Bydgoszcz – wskazania do zabiegu

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych ma szerokie zastosowanie. Szczególne właściwości laseroterapeutyczne odczują tutaj osoby, które posiadają ślady po przebytym trądziku. Dotyczy to zarówno samych blizn, jak i przebarwień pozapalnych, niezależnie od tego, czy zmiany są świeże, czy też widnieją na skórze od dłuższego czasu.

Aby móc skorzystać z dobrodziejstwa zabiegu medycyny estetycznej jakim jest laserowe usuwanie zmian skórnych jest odbycie wcześniejszej konsultacji medycznej z lekarzem, a także wcześniejsze wyleczenie problemu z trądzikiem. Tym samym jeżeli w dniu planowanego zabiegu na skórze Pacjenta będą widoczne ropne punkty, zabieg zostanie przełożony, a pojawi się konieczność podjęcia leczenia dermatologicznego. W takiej sytuacji lekarz oceni stan zdrowia skóry, a także dostosuje odpowiedną terapię. Przykładem polecanej formy leczenia w tym przypadku jest laserowe usuwanie trądziku.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Bydgoszcz – efekty zabiegu

Efekty zabiegowe zabiegu jakim jest usuwanie blizn potrądzikowych laserem są następujące:

 • Wygładzenie i napięcie skóry,
 • Zredukowanie przebarwień skórnych,
 • Regeneracja włókien kolagenowych i elastynowych,
 • Wyrównanie kolorytu,
 • Odmłodzony, piękny wygląd.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Bydgoszcz – zalecenia po zabiegu

Mimo, iż zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych jest bezpieczny i nieinwazyjny, to jednak nawet po takiej ingerencji Pacjent może odczuć pewne skutki uboczne. Najczęściej pojawia się tutaj:

 • Obrzęk,
 • Rumień,
 • Zaczerwienienie.

Na szczęście objawy te nie powodują niedyspozycji estetycznej i najczęściej ustępują one w ciągu kilku godzin w sposób samoistny. Aby sobie pomóc warto zastosować zimny okład, który zmniejszy dolegliwości i poprawi samopoczucie. W późniejszym czasie należy wziąć pod uwagę, aby:

 • Przez minimum dwa tygodnie zrezygnować z kąpieli w gorącej wodzie,
 • Przez minimum miesiąc zaprzestać wszelkich form opalania się,
 • Zmienić dotychczas stosowane kosmetyki, jeżeli są one drażniące lub na bazie alkoholu na te delikatne, z dobrym składem, polecane przez lekarza wykonującego zabieg,
 • Zadbać o natłuszczenie i nawilżenie skóry,
 • Zwiększyć ochronę przed promieniowaniem słonecznym, stosując kremy z filtrem SPF50+.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Bydgoszcz – zalety zabiegu

Najczęściej Pacjenci chwalą sobie:

 • Wspaniałe rezultaty – w tym przypadku należy wyszczególnić znaczne zredukowanie widoczności blizn lub ich całkowite usunięcie, zmniejszenie porów, wyrównanie kolorytu, poprawę faktury i struktury skóry, wzmożenie produkcji elastyny, kolagenu i innych białek, wzmocnienie i napięcie skóry, zniwelowanie widoczności drobnych zmarszczek.
 • Indywidualne dostosowanie metod leczenia pod potrzeby Pacjenta – dużym atutem działań laserowych jest możliwość dobrania optymalnego programu leczenia, odnosząc go do wskazań medycznych i oczekiwanych przez Pacjenta rezultatów. Dodatkowo można modyfikować ustawienia lasera w trakcie zabiegu oraz zmieniać program leczenia wraz z uzyskiwaną poprawą podczas terapii.
 • Wysoką skuteczność zabiegu – w naszym specjalistycznym gabinecie w Bydgoszczy lekarze stosują technologię laserową do usuwania blizn potrądzikowych wykorzystując jedynie renomowany i nowoczesny laser. Jest to urządzenie na ten moment najbardziej skuteczne, a jednocześnie najbezpieczniejsze mimo swojej dużej mocy.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Bydgoszcz – przebieg zabiegu

W zależności od umiejscowienia blizn i ich głębokości, a także preferowanego przez Pacjenta czasu procesu gojenia się, może w optymalny sposób zaplanować terapię i zastosować konkretny sposób leczenia. Laseroterapia ma tutaj szczególne właściwości, ponieważ umożliwia ona prowadzenie działań zarówno powierzchniowo, jak i oddziałując na głębokie partie skóry. Wykorzystując głowicę lasera, lekarz wykonujący zabieg frakcjonuje skórę tworząc w niej siatkę mikrouszkodzeń w tkance. Można także osiągnąć działanie ablacyjne, które polega na odparowaniu wybranego fragmentu na skórze, co stymuluje procesy regeneracji.

Leczenie blizn powstałych na skutek trądziku wiąże się z wywoływaniem uszkodzeń skóry oraz stymulowaniem jej poprzez działanie promieni światła. Efektem takich działań jest gładka, młodo i świeżo wyglądająca skóra, pozbawiona nieestetycznych bruzd, blizn, przebarwień. Tym samym wszelkie pamiątki po przebytym trądziku odchodzą w zapomnienie. Należy jednak pamiętać, że skuteczność zabiegu i proces regeneracji uzależnione są w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji każdego organizmu, a także wyjściowego stanu skóry.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA