+48 577 987 878 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Kościuszki 106/116 90-442 Łódź

Laserowe usuwanie
blizn Łódź

Blizny powstają na skutek naturalnego procesu gojenia się ran na skórze. Mogą jednak być przyczyną dyskomfortu, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i fizycznym.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe usuwanie
blizn Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe usuwanie blizn Łódź

 • Home
 • Laserowe usuwanie blizn Łódź

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn Łódź

Niestety standardowe metody usuwania blizn są najczęściej inwazyjne oraz stosunkowo bolesne, dodatkowo niosą ze sobą ryzyko powikłań. W obecnej chwili medycyna daje inne możliwości, znacznie korzystniejsze dla pacjenta, które warto rozważyć.

Technologia laserowego redukowania blizn jest nowoczesnym i nieinwazyjnym rozwiązaniem współczesnej medycyny. Podczas zabiegu wykorzystywany jest laser frakcyjny pozwalający na zredukowanie wybranej blizny z zachowaniem większego komfortu pacjenta, minimalizując jego ból oraz ryzyko powikłań. Dużym atutem metody laserowej jest również znacznie krótszy czas rekonwalescencji niż w przypadku działań operacyjnych – z tego powodu stale rośnie liczba zwolenników lasera.

Metodą, która jest w największym stopniu skuteczna w kwestii pozbywania się blizn o różnych wielkościach i w różnym czasie znajdowania się na skórze jest właśnie laserowa redukcja blizn.

Blizny potrądzikowe

Blizny powstałe w skutek przebytego trądziku nazywa się inaczej bliznami zanikowymi. Nie jest to problem jedynie nastolatków – nawet w 80% przypadków trądzik jest warunkowany genetycznie. Dodatkowo mimo odpowiedniej pielęgnacji i stosowania wysokiej jakości kosmetyków, coraz częściej trądzik obserwowany jest wśród osób dorosłych. Problem blizn będących efektem trądziku dotyka osób, które nie podejmowały prób jego leczenia lub też próbowały usunąć go za pomocą niekosmetycznych sposobów, takich jak wyciskanie pryszczy lub ich rozdrapywanie. Rozległość blizn zależna jest od stopnia zaawansowania trądziku, a także tempa z jakim goją się rany. W celu ich usunięcia likwidowane są zagłębienia oraz wyrównuje się koloryt skóry.

W odróżnieniu od innych metod, jak np. głęboki peeling, czy też dermabrazja, laser funkcyjny pozwala na całkowicie skuteczne i bezpieczne oddziaływanie na głębokie potrądzikowe blizny, czego efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Czynnikiem zwiększającym komfort pacjenta jest fakt, iż zastosowanie tej metody pozwala na wyeliminowanie bólu podczas zabiegu. Laser działa w ten sposób, że tworzy mikrouszkodzenia, wokół których pozostaje nienaruszona tkanka – w ten sposób możliwe jest łatwiejsze gojenie. W zależności od głębokości i wielkości blizn wykonuje się zazwyczaj serię, około sześciu zabiegów, które oddalone są od siebie w czasie o miesiąc lub dwa. Następnie pozostawia się skórę na okres pół roku w celu regeneracji.

Blizny pourazowe

Blizny pourazowe są efektem ran powypadkowych, oparzeń lub rozległych skaleczeń. Przebyte urazy pozostawiają na skórze ślad, który z czasem może powodować nerwoból. Częstym zjawiskiem są także blizny przerostowe.

Na początku blizny pourazowe są zazwyczaj twarde oraz lekko uwydatnione powyżej powierzchni skóry. Bezpośrednio po urazie są miejscami bolesnymi o szarym zabarwieniu. Może również wystąpić swąd. Bez odpowiedniej pielęgnacji tego typu zmiany mogą wykazać skłonność do wysuszania oraz pękania.

Leczenie blizn pourazowych z zastosowaniem lasera frakcyjnego polega na spłyceniu i uelastycznieniu tkanek, które tę bliznę otaczają. Za pomocą metody laserowej można usunąć aż 30% tkanki łącznej, która tworzy bliznę. Następnie w ciele człowieka zaczyna się proces regeneracji włókien kolagenowych. Efektem tego działania jest wytwarzanie tkanki zastępującej bliznę, która jest bardzo zbliżona do zdrowej skóry.

Blizny pooperacyjne

Blizny pooperacyjne są efektem przeprowadzanych operacji. Najczęściej dotyczą urazów ortopedycznych lub porodu metodą cesarskiego cięcia. Tak samo jak w przypadku blizn pourazowych, przybierają one różne zabarwienia i kształty. Istotnym czynnikiem dla blizn pooperacyjnych jest wiek znamienia – im blizna jest starsza, tym większe trudności występują przy jej usuwaniu.

W początkowym okresie wszelkie pooperacyjne zrosty mogą być miękkie. Zazwyczaj nie wystają ponad powierzchnię skóry. Z tego powodu są również mniej widoczne. Po około siedmiu dniach poszerzają się i unoszą. Na skórze widoczne staje się stwardnienie. Zwykle pęka ono dopiero po upływie kilku miesięcy, a rana przestaje być bolesna. Niestety każda blizna, nawet spowodowana niewielkim nacięciem, przyjmuje inny odcień, niż zdrowa skóra. Zazwyczaj odznacza się ona jako sine lub czerwonawe miejsce, którego koloryt nie blednieje nawet po upływie kilku lat. Jedynie w niewielkim odsetku stają się niewidoczne.

Przeciwskazania do zabiegu

Oferowane zabiegi przez nasz gabinet odznaczają się całkowitym bezpieczeństwem oraz bezinwazyjnością. Należy mieć jednak na uwadze, że w dalszym ciągu jest to pewna ingerencja w ciało pacjenta. Z tego powodu należy podczas konsultacji medycznej wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu, do których zalicza się:

 • Ciążę,
 • Okres karmienia piersią,
 • Leczenie izotretynoniowe – należy odczekać pół roku od momentu zakończenia leczenia,
 • Świeżą opaleniznę,
 • Choroby nowotworowe,
 • Poszczególne choroby przewlekłe, takie jak no. Cukrzyca, łuszczyca, choroby autoimmunologiczne, fotodermatozy,
 • Zaburzenia krzepliwości krwi i przyjmowanie leków z rodzaju antykoagulantów,
 • Alergie, uczulenia, nadwrażliwości różnego typu,
 • Tendencje do keloidów,
 • Infekcje, np. opryszczka.

Technologia

Zabiegi laserem stosowane są do zmniejszania blizn będących efektem przebytego trądziku oraz blizn pooperacyjnych. Rewolucyjna głowica laserowa uwalnia impulsy, które oddziałują na koagulację uszkodzonej tkanki bliznowatej, tym samym stymulując tworzenie nowej i zdrowej tkanki. Wiązka lasera emitowana z urządzenia dociera do głębokich warstw skóry, umożliwiając zlikwidowanie nawet głębokiej i rozległej zmiany skórnej.

Dużą wartością lasera frakcyjnego jest połączenie krótkiego czasu potrzebnego na regenerację skóry z maksymalną skutecznością. Warto wspomnieć, że stosowanie lasera eliminuje ryzyko pojawienia się infekcji, a także minimalizuje ból, który w ocenie większości pacjentów jest praktycznie nieodczuwalny.

Technologię laserowego redukowania blizn stosuje się we wszelkich typach skóry. Z powodzeniem można oddziaływać na zrosty, niezależnie od ich wieku oraz wielkości. W ten sposób metoda laserowa staje się z roku na rok coraz bardziej popularna.

Laserowe usuwanie blizn – pielęgnacja po zabiegu

Normalną reakcją skórną po zabiegu z zastosowaniem lasera jest utrzymywanie się zaczerwienionych miejsc oraz lekkiej opuchlizny wokół blizny. Czasami zdarza się, że pojawia się delikatna wysypka, która w najbliższym czasie zaczyna się złuszczać lub całkowicie zanika. Filarem odpowiedniej pielęgnacji jest stosowanie kremów nawilżających z dobrym składem, a także regularne nawadnianie organizmu wodą niegazowaną.

Dodatkowo należy zrezygnować z gorących kąpieli, z przebywania na słońcu oraz z saun. Należy również pamiętać o ochronie kremów z wysokim filtrem UV. Warto również zrezygnować z peelingów. Niestosowanie się do zaleceń może skutkować pojawieniem się poważnych przebarwień. Z tego powodu zaleca się stosowanie zabiegów laserowych w zimie lub na jesień.

Aby całkowicie się zregenerować po zabiegu, skóra potrzebuje maksymalnie sześciu tygodni, jednak czas jest czynnikiem indywidualnym i zależy od konkretnego przypadku pacjenta. Należy także pamiętać, że aby osiągnąć pożądane efekty należy przeprowadzić serię zabiegów.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja chirurgiczna 140 zł
Badanie skóry za pomocą dermatoskopu 100 zł
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych 400 zł
Badanie histopatologiczne 60 zł
Konsultacja kwalifikująca do zabiegu 140 zł
Laserowe usuwanie zmian barwnikowych (zależne od wielkości) 200 zł
Laserowe usuwanie zmian skórnych (zależne od wielkości) 200 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można usuwać znamiona za pomocą lasera? +
Znamiona, takie jak pieprzyki można usuwać za pomocą lasera, co daje lepsze efekty niż usuwanie chirurgiczne. Nie pozostawia blizn oraz nie ma potrzeby przychodzenia na usuwanie szwów.
Kiedy pieprzyk musi zostać usunięty? +
To, czy dana zmiana skórna powinna być usunięta decyduje lekarz dermatolog. Ocenia on kształt oraz wielkość zmiany. Te bardziej niepokojące pod względem swojego wyglądu, czy nieregularnego kształtu powinny zostać usunięte. Zaleca się również usuwanie znamion znajdujących się w takich miejscach, jak pachwiny, pachy, narządy rodne, czy wewnętrzna strona palców.
Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków? +
To bezbolesny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego przystawiana jest głowica lasera, którą wykonuje się krótkie, ale intensywne naświetlania światłem lasera, w celu zniszczenia melaniny w skórze.
Czy zabieg laserowego usuwania pieprzyków można powtarzać? +
W przypadku dużych zmian skórnych lekarze zalecają powtórzenie usuwania pieprzyków. Między kolejnymi naświetlaniami powinna zostać zachowany odstęp około 4 do 8 tygodni.
Ile trwa laserowe usuwanie pieprzyków? +
Zabieg trwa około 30 minut, w zależności od wielkości zmiany skórnej.
Czy wszystkie pieprzyki można usunąć za pomocą lasera? +
Lekarz dermatolog powinien ocenić, czy nasza zmiana skórna może być usunięta za pomocą lasera. W przypadku dużych zmian bardziej zalecane jest chirurgiczne wycinanie zmian skórnych.
Jak długo skóra goi się po usunięciu pieprzyka za pomocą lasera? +
Gojenie skóry po takim zabiegu trwa do około kilku tygodni, a wszystko zależy od wielkości zmiany skórnej oraz długości naświetlania.
Czy po usuwaniu pieprzyków za pomocą lasera pozostają blizny? +
Bardzo rzadko zdarza się, by po takim sposobie usuwania pieprzyków na skórze pozostawały blizny. Dzieje się to częściej w przypadku rozległych zmian skórnych oraz wielu naświetlań.