+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 Al. Prażmowskiego 11A lok. 3 31-514 Kraków Cennik E-recepta za 0zł!
slide
slide

Laserowe usuwanie blizn Kraków cena 200zł

Laserowe usuwanie blizn Kraków cena 200zł

Laserowe usuwanie blizn skutecznie spłaszcza blizny przerostowe, a także wypełnia zagłębiania w bliznach zanikowych. Usuwanie blizny laserem polega na kontrolowanym niszczeniu komórek skóry, celem zmuszenia jej do regeneracji i odnowy.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Laserowe usuwanie blizn Kraków cena 200zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Laserowe usuwanie blizn Kraków

 • Home
 • Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn Kraków – jak pozbyć się blizn?

Blizny, niezależnie od historii ich powstania, stanowią dla wielu ludzi poważny problem natury estetycznej. Przez swój szpetny wygląd stanowią przyczynę powstania kompleksów i obniżonej samooceny. Mimo, iż blizny stanowią głównie defekt kosmetyczny, to jednak mogą być przyczyną problemów zdrowotnych. Szczególnie po dużej ranie, skóra, która jest stwardniała i nadmiernie naciągnięta zmniejsza zakres ruchów, co może skutecznie utrudnić normalne funkcjonowanie.

Blizny, które znajdują się w okolicy stawu, np. skokowego, łokciowego czy barkowego mogą silnie ograniczyć jego ruchomość.

Opisując czym one de facto są, z punktu widzenia medycyny, blizny są efektem zachodzących zmian w budowie tkanki włóknistej. Większość z nich jest efektem urazów, operacji lub innych form przerwania ciągłości powłok skórnych, jednak zdarza się, że mogą powstać samoistnie – takim typem blizny są rozstępy, które powstają na skutek nadmiernego rozciągania się skóry. Procesem powstawania blizny jest zastępowanie chorej lub uszkodzonej tkanki przez tkankę włóknistą. Tym samym blizny są naturalną reakcją organizmu na powstałe rany i wszelkie inne uszkodzenia skóry. Dochodzi wtedy do produkcji nowej tkanki, niestety słabo unaczynionej, charakteryzującej się chaotycznie rozłożonymi włóknami kolagenu. Na szczęście współczesne rozwiązania medyczne umożliwiają zlikwidowanie lub znaczne zredukowanie widoczności wszelkich typów blizn, wliczając w to także blizny operacyjne, będące efektem trądziku, oparzeń, urazów, a także rozstępy. Jest to możliwe dzięki laseroterapii.

Usuwanie blizny – jakie są przyczyny powstawania blizn?

Oprócz tworzenia się blizn w miejscach, gdzie ciągłość skóry została naruszona, np. w wyniku operacji chirurgicznej, mogą się one tworzyć także w wyniku stanu zapalnego. Dobrym przykładem jest tutaj trądzik – mówi się wówczas o bliznach potrądzikowych. Innym rodzajem okoliczności, w jakich powstają tego typu zmiany skórne są oparzenia. I tutaj, analogicznie, powstają blizny pooparzeniowe. Wyróżnia się także blizny jako efekt przebytej ospy, a co ciekawe, udowodniono, że niektórzy ludzie posiadają genetyczne skłonności do powstawania blizn na ich ciele.

Laserowe usuwanie blizn Kraków – skuteczność zabiegu i jego przebieg

Laserowe usuwanie blizn jest popularnym i często wykonywanym zabiegiem oferowanym przez gabinety medycyny estetycznej. Jest to związane z wysoką skutecznością tego typu ingerencji, krótkim czasem trwania, bezbolesnością, małą inwazyjnością, a także precyzyjnością działań. Tym samym lekarz manipuluje wokół konkretnie wybranego problematycznego miejsca, bez naruszenia zdrowej tkanki skórnej.

Laser oddziałuje na tkankę za pomocą tworzenia licznych mikrouszkodzeń. Jest to o tyle korzystne, że zmusza skórę do wzmożonej i szybkiej odbudowy. Wzmożona zostaje produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra regeneruje się i odnawia. Dzięki temu tworzy się nowa, zdrowa tkanka, charakteryzująca się gładką strukturą. Efektem takich działań jest przekształcanie się blizny w tkankę łudząco podobnej do zdrowej tkanki pod względem koloru i faktury.

Jak powstaje blizna?

Należy zwrócić uwagę na proces proliferacji, gdzie komórki skóry (fibroblasty) zaczynają intensywnie się mnożyć, tworząc nieestetyczną bliznę. Początkowo jest ona czerwona, ponieważ została wysycona naczyniami krwionośnymi. Na tym etapie blizna jest miękka, elastyczna i podatna na wszelkie czynniki mechaniczne.

Następnie blizna zaczyna się przebudowywać – nazywa się to remodelingiem. Skóra zaczyna twardnieć, blednieć i wyglądem zbliża się do zdrowej tkanki. Nieco inaczej jest w przypadku blizn potrądzikowych i zanikowych.

Warto mieć na uwadze, że przedłużająca się proliferacja skutkuje pojawieniem się blizny przerostowej, która jest twarda, pogrubiała i wystaje ponad poziom zdrowej skóry.

Laserowe usuwanie blizn Kraków – zalecenia przed zabiegiem

 • Należy zrezygnować ze wszelkich form opalania, minimum miesiąc przed planowanym zabiegiem,
 • Kilka dni przed zabiegiem nie należy wykonywać zabiegów złuszczających naskórek, np. peelingów i dermabrazji,
 • Należy odstawić niektóre leki, zioła, kosmetyki i suplementy, np. o działaniu fotouczulającym, kwasy, retinol i retinoidy, sterydy, antybiotyki.

Usuwanie blizn potrądzikowych – jakie inne blizny można usunąć laserem?

Laserowe usuwanie blizny z powodzeniem można wykonać w przypadku:

 • Blizn potrądzikowych,
 • Blizn przerostowych,
 • Blizn powstałych w skutek ingerencji chirurgicznej (operacji, zabiegów) – dobrym przykładem może być cesarskie cięcie lub usunięcie wyrostka robaczkowego,
 • Blizn będących efektem ospy wietrznej,
 • Blizn będących efektem ospy wietrznej,
 • Blizn po wypadkach i urazach,
 • Rozstępów.

Laserowe usuwanie blizn Kraków – gojenie się i rekonwalescencja

Przed zabiegiem skórę należy dokładnie oczyścić, umyć i usunąć z niej wszelkie kosmetyki. Następnie lekarz podaje Pacjentowi znieczulenie miejscowe w formie kremu nakładanego na skórę. Kiedy zaczyna ono działać, osoba wykonująca zabieg manipuluje promieniowaniem lasera w obrębie wyznaczonego obszaru. Większość Pacjentów swoje doznania opisuje jako odczucie ciepła i lekkiego pieczenia. Zwykle objawy te ustępują jeszcze tego samego dnia. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może pojawić się opuchlizna, swędzenie i obrzęk, które zanikają w ciągu kilku dni po zabiegu. Następnie skóra zaczyna się łuszczyć, a sam czas gojenia szacuje się na kilka dni. Jednak aby dostrzec finalne efekty należy poczekać około 3 miesięcy, ponieważ mimo, iż jeden zabieg już wykazuje się skutecznością, może okazać się niezbędne przeprowadzenie serii zabiegów. Mimo iż nieinwazyjność zabiegu umożliwia pełnienie normalnej, typowej dla danej osoby aktywności, to jednak dla własnego komfortu warto pozostać około 2-3 dni po zabiegu w domu. W tym czasie należy zrezygnować z drażniących i mocnych kosmetyków (np. na bazie alkoholu) na korzyść produktów pozabiegowych, zaleconych przez lekarza. Podstawą szybkiej rekonwalescencji jest odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry, a także ochrona jej przez szkodliwym działaniem promieni słonecznych – istotne jest stosowanie kremów z filtrem SPF50+. Należy także zrezygnować z opalania.

Usuwanie blizn potrądzikowych i innych – jakie efekty daje zabieg?

Jak wspomniano wyżej, już po jednym przeprowadzonym zabiegu Pacjenci dostrzegają zmiany w wyglądzie swojej skóry. Blizny są mniej widoczne i bardziej płytkie. Szacuje się, że wykonanie serii zabiegów redukuje widoczność szpetnych pręgów o około 50-80%, przy czym należy podkreślić, że w przypadku rozstępów nie jest możliwe całkowite ich usunięcie. Mimo wszystko, laseroterapia jest najbardziej skuteczną metodą usuwania blizn, umożliwiającą zredukowanie przerośniętej tkanki. Efektem jest jej uelastycznienie, zbliżenie kolorytu do naturalnego, a także znaczne zmniejszenie jej widoczności.

Wymieniając największe atuty laserowego usuwania blizn warto podkreślić:

 • Znaczną redukcję zwłókniałej tkanki,
 • Zmniejszone ryzyko przerostu blizn w przyszłości,
 • Całkowite usunięcie mniejszych i płytkich blizn,
 • Szybkie tempo procesu regeneracyjnego,
 • Niskie ryzyko powikłań,
 • Niski stopień inwazyjności zabiegu,
 • Poprawę komfortu fizycznego,
 • Wzrost samooceny, atrakcyjności i pewności siebie.

Laserowe usuwanie blizn Kraków – przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania zabiegowe są następujące:

 • Ciąża i laktacja,
 • Zażywanie leków, ziół i preparatów: fotouczulających, wpływających na krzepliwość krwi, zawierających w składzie retinol, antybiotyki, sterydy,
 • Choroby: dermatologiczne, zaburzenia hormonalne, nowotworowe, cukrzyca, padaczka, naczyniowo-sercowo-krwionośne.

Należy jednak pamiętać, że powyższa lista jest ogólna. Zawsze o kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz podczas konsultacji medycznej, gdzie dokładnie ocenia i diagnozuje indywidualny przypadek Pacjenta.

Cennik

Usługa Cena
Laserowe usuwanie blizn 140 zł

Opinie

Klientów z całej polski

źródło opinii:

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Usuwanie blizn – dla kogo jest wskazane? +
Ten rodzaj zabiegu dedykowany jest osobom borykającym się na co dzień z bliznami potrądzikowymi, świeżymi i czerwonymi bliznami wszelkiego pochodzenia, bliznami dojrzałymi, przerostowymi i z rozstępami, które wywołują dyskomfort oraz stanowią źródło kompleksów.
2. Usuwanie blizn laserem – na czym polega? +
Najczęściej do tego zabiegu wykorzystywany jest laser frakcyjny. Emitowana wiązka światła głęboko wnika w głąb skóry właściwej, gdzie dochodzi do reakcji fototermicznej, wywołującej mikrouszkodzenia. W ten sposób tkanka skórna zmuszona jest do wzmożenia procesów odbudowy skóry, dzięki czemu pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny. Rezultatem takich działań jest zmniejszona widoczność blizn oraz przebarwień. Warto zaznaczyć, że laser oddziałuje jedynie w wybrane miejsce w sposób precyzyjny, dzięki czemu zdrowa tkanka nie zostaje naruszona.
3. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
O kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje lekarz. Warto jednak zapoznać się z ogólnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu laserowego usuwania blizn, jakimi są:
 • Ciąża i laktacja,
 • Choroby onkologiczne,
 • Cukrzyca,
 • Choroby skóry,
 • Infekcje,
 • Padaczka,
 • Zaburzenia hormonalne,
 • Posiadanie rozrusznika serca lub implantów.
4. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
Zaleca się zrezygnowanie z opalania we wszelkiej formie przez minimum miesiąc do planowanego zabiegu. W przeciwnym razie mogą pojawić się trudne do usunięcia przebarwienia. Należy także zrezygnować ze wszelkich zabiegów i peelingów złuszczających naskórek. W czasie przygotowań do zabiegu nie należy zażywać żadnych leków i ziół fotouczulających. Niezalecane są także niektóre kosmetyki, np. na bazie witaminy A i jej pochodnych – szczególnie niebezpieczny jest retinol oraz kwasy. Zabronione mogą okazać się także niektóre leki, np. antybiotyki, sterydy.
5. Czy zabieg jest bolesny? +
Nie, laserowe usuwanie blizn jest niebolesne, Pacjenci mogą odczuwać wzmożone ciepło lub lekki dyskomfort.
6. Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów? +
Pierwsze efekty Pacjenci dostrzegają już po pierwszej ingerencji lasera, jednak aby dostrzec finalne rezultaty należy poczekać, aż skóra całkowicie się wygoi. Dodatkowo sprawę ram czasowych komplikuje ewentualna konieczność wykonania serii zabiegów – o ich ilości decyduje lekarz indywidualnie oceniając stan skóry Pacjenta, a także jego potrzeby.
7. Jakie blizny można usunąć za pomocą lasera? +
Za pomocą laseroterapii z powodzeniem można całkowicie usunąć lub znacznie zredukować widoczność następujących zmian skórnych:
 • Będących efektem przebytego trądziku,
 • Będących efektem operacji lub zabiegów,
 • Będących efektem wypadków lub urazów,
 • Będących efektem ospy wietrznej,
 • Będących efektem bliznowców,
 • Będących efektem nadmiernego rozciągania się skóry – rozstępy,
 • Będących bliznami przerostowymi.