+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Janosika 5A 85-794 Bydgoszcz
slide
slide

Laserowe usuwanie blizn Bydgoszcz cena 200zł

Laserowe usuwanie blizn Bydgoszcz cena 200zł

Laserowe usuwanie blizn jest metodą, która pozwala na ich znaczne zredukowanie, a nawet całkowite usunięcie. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Laserowe usuwanie blizn Bydgoszcz cena 200zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Laserowe usuwanie blizn Bydgoszcz

 • Home
 • Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn – nieinwazyjny zabieg poprawiający zadowolenie z własnego wyglądu

Jednym z najpopularniejszych sposobów korekty niedoskonałości skóry jest zabieg laserowego usuwania blizn. Współczesny rozwój myśli technologicznej przełożony na realia medycyny estetycznej pozwala w sposób bezproblemowy i bezpieczny dla Pacjenta dotrzeć do różnych głębokości tkanki skórnej, tworząc w niej mikrouszkodzenia. Wbrew pozorom są one bardzo korzystne i wręcz pożądane, ponieważ dzięki nim można spłycić niechciane ślady na skórze, uelastycznić ją, a nawet wygładzić. To za pomocą takiego działania dochodzi do wzmożonej regeneracji i produkcji kolagenu razem z elastyną. Wszystkie te czynniki razem wzięte sprawiają, iż wcześniej widoczna blizna zostaje zastąpiona zdrową tkanką. To na co warto zwrócić uwagę to fakt, iż laseroterapia odbywa się bez większych odczuć bólowych. Większość Pacjentów opisuje swoje doznania jako dyskomfort, a w trosce o ich dobre samopoczucie mają zaoferowaną możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego.

Laserowe usuwanie blizn jest polecane wszystkim osobom, które chcą usunąć widoczne ślady powstałe na skutek urazów, zabiegów lub chorób, takich jak np. trądzik. Jest to doskonałe rozwiązanie dla Pacjentów z poparzeniami, bliznami pooperacyjnymi, keloidami, jak i bliznami przerostowymi.

Czym są blizny?

Mianem blizny określa się tkankę łączną. Podczas procesu gojenia się zajmuje ona miejsce wcześniej uszkodzonej tkanki, np. na skutek urazu lub choroby. Nowo powstała tkanka zawierająca włókna kolagenu zastępuje uszkodzoną skórę właściwą lub tkankę. Wspomniane włókna kolagenowe początkowo układane są w sposób przypadkowy, a dopiero później zaczynają się porządkować. Proces ten odbywa się tam, gdzie skóra została zraniona i uszkodzona. Niestety, tam gdzie została przerwana ciągłość powłok skórnych, tam nie da się uniknąć powstania blizny, która jest rezultatem gojenia się rany. Mimo, iż znaczna większość osób na świecie posiada mniejszą lub większą bliznę, to jednak w dalszym ciągu tak powszechny problem stanowi defekt estetyczny, powodujący kompleksy i obniżone samopoczucie, szczególnie jeśli zmiany ulokowane są w widocznych miejscach na ciele, takich jak twarz.

Laserowe usuwanie blizn – informacje o zabiegu

Za pomocą zabiegu laserowego usuwania blizn swoje zastosowanie mają urządzenia emitujące światło, dzięki któremu dąży się do penetracji komórek tkanki podskórnej łącznie ze skórą właściwą. Dochodzi do stymulacji produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Blizny przyjmują bardziej wygładzony i spłycony wygląd. Skóra stopniowo wyrównuje swój koloryt, staje się napięta. Pierwsze osiągnięte rezultaty dostrzegalne są już po pierwszym wykonanym zabiegu, przy czym to, czy dany Pacjent będzie nimi usatysfakcjonowany zależy między innymi od cech indywidualnych jego skóry, a także posiadanych śladów. Jeżeli są one rozległe, głębokie, ulokowane w trudno dostępnych miejscach lub tych bardzo wrażliwych, konieczne może okazać się zastosowanie serii zabiegowej. Zwykle wykonuje się od 3 do 5 zabiegów w ramach niej. Intensywność działań, jak i ich ilość leżą w kwestii lekarza i to na podstawie diagnozy indywidualnego przypadku lekarz podejmuje decyzje dostosowując je do potrzeb i możliwości danej osoby. Warto pamiętać, że po zabiegu laserowego usuwania blizn skóra może zostać podrażniona, czego efektem jest jej zaczerwienienie. Objawy te samoistnie ustępują po pewnym czasie.

Laserowe usuwanie blizn jest wieloetapowe

Mimo, iż laserowe usuwanie blizn jest bezpieczne i mało inwazyjne, to jednak w dalszym ciągu jest to pewne działanie medyczne w żywą tkankę ludzkiego ciała. Z tego powodu warto poszukać takiego gabinetu, który gwarantuje opiekę doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza, który będzie postępować zgodnie z zasadami leczenia blizn laserem:

 • Zastosowanie progresywnej terapii wieloetapowej,
 • Stosowanie długich odstępów między zabiegami,
 • Stosowanie złożonej zindywidualizowanej terapii,
 • Włączenie zabiegów uzupełniających – fizjoterapii i farmakoterapii.

Laserowe usuwanie blizn przerosłych

Blizny przerosłe posiadają twardą i grubą strukturę, a także są stosunkowo mało elastyczne. Powstają one w sytuacji kiedy zakłócony zostaje naturalny proces gojenia się rany. Można je rozpoznać po tym, że wykazują zdolność do wykraczania poza miejsce uszczerbku, zranienia, urazu. Częstym czynnikiem wywołującym ich powstanie jest np. drapanie miejsc gojących się. Najczęściej lokują się tam, gdzie skóra jest bardziej napięta. Przykładem może być klatka piersiowa, ramiona lub plecy. Aby je wygładzić i spłycić warto rozważyć zabieg z zastosowaniem ingerencji lasera frakcyjnego.

Usuwanie blizn pooparzeniowych laserem

Uznaje się, że blizny będące efektem oparzenia są najgorszym rodzajem blizn. Są one efektem denaturyzacji białek, czyli nieodwracalnych szkód wywołanych za pomocą wysokiej temperatury lub czynników chemicznych. Cechą charakterystyczną blizn pooparzeniowych jest ich wyjątkowo niemiła dla oka postać zawierająca liczne nierówności w fakturze i odbarwienia. Ze względu na swój wygląd i cechy, są one najtrudniejsze do skorygowania. Na ten moment najefektywniejszą metodą walki z tym typem blizn jest zastosowanie laseroterapii.

Usuwanie blizn pooperacyjnych

Blizny powstałe na skutek operacji można rozpoznać po ich czerwonej barwie i wypukłej strukturze. Często Pacjenci odczuwają swędzenie w miejscu ich powstania. Do tej pory uchodzą one za defekt kosmetyczny, mimo ich poprawnego gojenia się. Co ciekawe, wraz z upływem czasu przybierają one kolor bardzo zbliżony do naturalnego kolorytu skóry danej osoby. Idealnym rozwiązaniem dla osób chcących usunąć ten typ blizny jest poddanie się zabiegowi z zastosowaniem technologii laserowej, która zdecydowanie korzystnie wpływa na kondycję naruszonej tkanki skórnej.

Blizny potrądzikowe

Blizny powstałe na skutek przebytego trądziku są jednymi z najczęściej spotykanymi bliznami u osób dorosłych. Zdaniem lekarzy zmiany te są powszechnie występującym defektem estetycznym. Głównym czynnikiem ich występowania jest nieprawidłowo prowadzone leczenie trądziku, a także głęboko umiejscowiona infekcja skórna. Wiele osób wstydzi się tych blizn, tym bardziej, ze trądzik najczęściej dotyka okolicy twarzy. W ten sposób bardzo łatwo nabawić się zaniżonej samooceny. Takim osobom z pomocą przychodzi oferta medycyny estetycznej. Za pomocą laseroterapii skutecznie można zminimalizować widoczność posiadanych zmian całkowicie bezpiecznie i mało inwazyjnie.

Zalecenia przed zabiegiem

Lekarze zalecają:

 • Odstawienie wszelkich preparatów o działaniu fotouczulającym na czas wskazany przez lekarza. Lista ziół, leków i innych produktów tego typu przedstawi lekarz na wizycie wstępnej.

Laserowe usuwanie blizn – przeciwskazania

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu są następujące:

 • Okres ciąży i karmienia piersią,
 • Cukrzyca,
 • Posiadanie infekcji,
 • Stan nowotworowy,
 • Zażywanie produktów fotouczulających,
 • Opalenizna,
 • Wykazywanie tendencji do powstawania bliznowców.

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania blizn

Po zabiegu należy:

 • Odkażać miejsca zabiegowego Octaniseptem,
 • Nawilżać i natłuszczać skórę,
 • Regularnie zmieniać poszewki poduszek, aby działać profilaktycznie na ewentualne zakażenie bakteryjne.

Cennik

Usługa Cena
Laserowe usuwanie blizn 140 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jak wygląda zabieg? +
Usunięcie blizn za pomocą lasera odbywa się w sposób bardzo precyzyjny przy nakierowywaniu wiązki energii świetlnej w precyzyjnie wybrane miejsce. Wiązka ta przenika w głębokie warstwy skóry, aż do tkanki podskórnej i skóry właściwej, co wywołuje mikrouszkodzenia. Odpowiedzialne za to jest działanie fototermiczne oddziałujące na wodę będącą głównym składnikiem ludzkich tkanek. Zaczyna ona odparowywać z powodu przegrzania. Następstwem tego zjawiska jest uruchomienie naturalnych procesów odbudowy skóry, a także wzrost produkcji elastyny i kolagenu. Są to substancje odpowiedzialne za zdrowy i młodzieńczy wygląd skóry. Jeśli jego ilość w organizmie zaczyna spadać, pojawiają się zmarszczki, a sama skóra wiotczeje. Wykorzystywany podczas zabiegu laser frakcyjny niejako zmusza ludzkie ciało do wzmożonych procesów autoodnowy. aby móc cieszyć się zadowalającymi efektami warto rozważyć wykonanie serii zabiegów.
2. Dla kogo wskazany jest zabieg? +
Widoczne blizny obciążają psychicznie – wiek Pacjenta nie ma tutaj większego znaczenia. Jest ona pamiątką po przebytej operacji, urazie lub trądziku. Niestety blizny nie znikają z czasem, są efektem głębokich uszkodzeń na skórze. Tym samym jest ona trwała i odporna na działanie kosmetyków dostępnych w aptekach lub drogeriach. Można zredukować ich widoczność lub całkowicie usunąć korzystając z oferty medycyny estetycznej.
3. Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu? +
Po wykonanym zabiegu należy spodziewać się opuchlizny i zaczerwienienia na skórze. Częstym objawem jest również wysypka, która po kilku dniach zaczyna się łuszczyć lub znika samoistnie. Fundamentem odpowiedniej pielęgnacji jest w tym przypadku stosowanie kremów nawilżających z dobrym, naturalnym składem, a także zapewnienie sobie odpowiedniego nawilżenia. Tym samym warto wyrobić w sobie nawyk sięgania po wodę, najlepiej niegazowaną.

Dodatkowo należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim ważne jest wzmożenie ochrony skóry. Konieczne więc jest zastosowanie kremów z wysokim filtrem, najlepiej SPF50+. Ważne aby pamiętać o zaniechaniu korzystania z gorących kąpieli, saun i przebywania na słońcu. Należy odpuścić również wykonywanie wszelkich peelingów.

Wiele osób bagatelizuje zalecenia wystawiając skórę na działanie słońca. Jest to błąd, który przysparza późniejsze przebarwienia, trudne do usunięcia. Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa, łatwo więc o poparzenia słoneczne. Tym samym warto planować zabiegi z zastosowaniem lasera w okresie jesienno-zimowym, kiedy promieniowanie jest mniejsze.
4. Po jakim czasie widać efekty zabiegu? +
Skóra regeneruje się w okresie od 4 do 6 tygodniu od momentu wykonania zabiegu. Czas ten jednak jest ruchomy, zależny od zaawansowania zmian, jakie były usuwane. Należy również mieć świadomość, że finalne efekty pokażą się dopiero po zakończonej serii zabiegów.
5. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
Każdy zabieg generuje konieczność wcześniejszego wykluczenia wszelkich przeciwwskazań zabiegowych. Z pewnością laserowe usuwanie blizn zostanie odradzone kobietom w ciąży i w okresie laktacji, u Pacjentów w trakcie antybiotykoterapii, kuracji sterydami lub lekami wpływającymi na krzepliwość krwi. Kolejnym warunkiem zakwalifikowania Pacjenta do zabiegu jest wykluczenie obecności chorób onkologicznych, infekcji i chorób skórnych, do których zalicza się m.in. łuszczycę, bielactwo lub atopowe zapalenie skóry. Świeża i mocna opalenizna także może wykluczyć udział w laseroterapii.
6. Jakie mogą być skutki uboczne zabiegu? +
Czas regeneracji skóry trwa od miesiąca do mniej więcej sześciu tygodni. Powikłaniem, jakie może się pojawić po laserowym usuwaniu blizn jest przebarwienie skóry, oparzenie i powstanie bliznowców.
7. Czy usuwanie blizn jest bolesne? +
Nie, jest to zabieg bezbolesny, bezpieczny i nieinwazyjny. Można skorzystać ze znieczulenia miejscowego, a jeszcze tego samego dnia można wrócić do swoich codziennych obowiązków.