+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa

Laserowe ujędrnianie skóry Warszawa

Zabieg, który skutecznie ujędrni i uniesie skórę, dając efekt liftingu przeprowadzany jest metodą laserową.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe ujędrnianie skóry Warszawa

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe ujędrnianie skóry Warszawa

 • Home
 • Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe ujędrnianie skóry

Zabieg, który skutecznie ujędrni i uniesie skórę, dając efekt liftingu przeprowadzany jest metodą laserową. Ze względu na jego właściwości, emitowana wiązka światła oddziałuje na wybrany fragment tkanki, obkurcza włókna kolagenowe i elastynowe, dzięki czemu widoczna jest znaczna poprawa elastyczności skóry. Jest to możliwe dzięki dobraniu odpowiednich parametrów urządzenia, które mają na celu podgrzanie skóry do około 40 stopni Celsjusza. Pierwsze efekty są widoczne już tuż po nim – można dostrzec subtelność rysów twarzy, redukcję zmarszczek, dzięki czemu są bardziej spłycone i mniej widoczne. Po zabiegu, przez kilka tygodni w tkance skórnej dochodzi do przemodelowania kolagenu w skórze. Tym samym ostateczne rezultaty procedury medycyny estetycznej widoczne są dopiero około miesiąc od pierwszego zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Na początku Pacjent zobowiązany jest do poddania się konsultacji medycznej ze specjalistą. Jest to czynność, dzięki której można wykluczyć istnienie potencjalnych przeciwwskazań, umożliwić bezpieczną kwalifikację do zabiegu, a także wspólnie z Pacjentem omówić przewidywane efekty ingerencji laserowej oraz ustalić oczekiwania i potrzeby danej osoby.

Na zabieg należy przyjść z czystą skórą, pozbawioną makijażu. Następnie lekarz przykłada głowicę lasera do oczyszczonej skóry i emituje wiązkę światła. Powierzchnia skóry zaczyna się nagrzewać, aż osiągnie około 40 stopni. Pacjencie zwykle odczuwają wtedy intensywne ciepło. Sama procedura jest mało inwazyjna oraz dość krótka, zwykle trwa od 15 do 20 minut. Dużym atutem jest fakt, iż jest to zabieg całkowicie bezbolesny, część Pacjentów wskazuje nawet, iż przyjemny. Zabieg kończy się zastosowaniem kremu gojącego, a także udzielane są niezbędna zalecenia odnośnie pielęgnacji skóry oraz jej ochrony.

Warto dodać, iż laserowe ujędrnianie skóry, ze względu na swoją specyfikę, umożliwia wykonywanie wszelkich swoich aktywności i obowiązków bez większych zastrzeżeń. Tym samym nie ma potrzeby prowadzenia rekonwalescencji w domu, po samym zabiegu można wrócić do np. pracy. Należy jednak pamiętać, aby przez pewien czas zrezygnować z drażniących preparatów i kosmetyków, np. na bazie alkoholu, a także przerwać stosowanie leków fotouczulających. Nie zaleca się także opalania.

Odmładzanie laserowe skóry – dla kogo?

Laserowe odmładzanie skóry przynosi spektakularne efekty zarówno stosując laseroterapię w obrębie skóry twarzy, jak i ciała. Dzięki takim działaniom można usunąć zmarszczki wszelkiego typu – w obrębie oczów, czoła, wliczając w to lwią zmarszczkę, jak i zmarszczek mimicznych, a także zmarszczki palacza wokół ust. Zredukowaniu ulegają także bruzdy nosowo-wargowe. Laserowe usuwanie zmarszczek jest korzystne dla Pacjentów, ponieważ stanowi to idealną alternatywę dla zabiegów bardziej inwazyjnych, takich jak klasyczna chirurgia plastyczna. Tym bardziej, że za pomocą lasera można osiągnąć wymarzone rezultaty po zabiegu, ciesząc się odmłodzonym i świeżym wyglądem, podnosząc swoją pewność siebie i atrakcyjność. Szczególnie warto rozważyć laserowe usuwanie zmarszczek w momencie kiedy zmarszczki dopiero się u Pacjenta pojawiają, gdzie bruzdy nie są jeszcze bardzo głębokie.

Efektywny zabieg zwiększenia elastyczności i napięcia skóry.

Światło emitowane jest za pomocą unikalnego aplikatora o bardzo rozległym spektrum, a także prądzie RF, który wytwarza dużą energię. Skóra za pomocą wspomnianego światła zostaje podgrzana do głębokości 3,5mm, a następnie znacznie dogrzana za pomocą energii prądu RF. Dzięki takiej procedurze naskórek nie zostaje poddany szkodliwym działaniom, z kolei włókna kolagenowe zostają poddane oddziaływaniu. Dzięki temu zwiększa się ich elastyczność, a tym samym napięcie skóry. Nie ma przeszkód, aby ten typ laseroterapii wykorzystać na różnych częściach ciała, jednak najwięcej Pacjentów korzysta z niej w okolicy twarzy – usuwając zwiotczały podbródek, opadające powieki, worki pod oczami, a także unoszą policzki. Część osób usuwa w ten sposób problemy na rękach, zwłaszcza przy zwiotczałej skórze ramion. Również liczne grono osób decyduje się na zabieg w okolicy szyi. Aby wzmocnić i utrwalić osiągnięte rezultaty, zaleca się wykonanie serii zabiegów w odstępach jednego miesiąca. Kompleksowo wykonany zabieg charakteryzuje się wykonaniem procedury w dwóch etapach:

 • Usunięte zostają objawy starzenia się skóry, szczególnie uwzględniając w tym miejscu przebarwienia i zmiany w pigmentacji. Kolagen zostaje poddany stymulacji, redukowane są drobne zmarszczki i cienie pod oczami, skóra staje się bardziej jędrna i napięta.
 • Wykonywanie zabiegu wzdłuż tzw. wektorów jędrności za pomocą specjalnej głowicy laserowej: wektor żuchwowy, fałdu nosowo-wargowego, około- oczodołowy, brwiowy, nadczołowy celem osiągnięcia wymaganej temperatury. Dzięki temu m.in. osiąga się efekt zmniejszenia porów.

Efekty zabiegu laserowego ujędrniania skóry

Efektem laserowego ujędrniania skóry jest:

 • Zwiększenie napięcia skóry na twarzy i ciele,
 • Zwiększenie jędrności skóry,
 • Lifting skóry,
 • Ogólna poprawa wyglądu i kondycji skóry,
 • Zwiększenie poziomu nawilżenia,
 • Promienny, rozświetlony wygląd.

Przeciwskazania laserowego ujędrniania skóry

W celu przeprowadzenia skutecznej i bezpiecznej procedury medycznej należy lekarzowi przedstawić podczas konsultacji przed zabiegiem prawdziwej i aktualnej historii medycznej. Lekarz może nie zakwalifikować Pacjenta do zabiegu jeżeli zdiagnozuje u niego któryś z poniższych czynników:

 • Infekcja,
 • Okres ciąży lub karmienia piersią,
 • Stosowanie antybiotyków,
 • Świeża opalenizna,
 • Niewyregulowana cukrzyca,
 • Epilepsja,
 • Problemy z krzepliwością krwi,
 • Wykazywanie skłonności do występowania przebarwień
 • Zażywanie niektórych typów leków, np. antydepresyjnych, sterydów, a także tych o działaniu fotouczulającym, wliczając w to także niektóre zioła, jak nagietek, dziurawiec,
 • Stosowanie kosmetyków lub innych preparatów na bazie witaminy A oraz jej pochodnych, takich jak np. retinol.

Rekonwalescencja po zabiegu

Normalnymi odczuciami po zabiegu jest efekt pieczenia i zaczerwienienia fragmentów skóry, która została poddana ingerencji laserowej. Zwykle objawy te mijają do pięciu dni po zabiegu, jednak jest to kwestią indywidualną każdego Pacjenta.

Sam czas rekonwalescencji uzależniony jest od ogólnego stanu skóry, a także intensywności zabiegu. Pacjent może zaobserwować na swojej skórze powstanie niewielkich strupów, które odpadają samoistnie po pewnym czasie, przy czym nie warunkują powstawania żadnych blizn ani śladów.

Należy pamiętać o odpowiedniej ochronie i pielęgnacji skóry. Zaleca się stosowanie kremów nawilżających, preparatów antybakteryjnych, a także regularne nakładanie kremów z wysokim filtrem SPF minimum 50. Warto także zrezygnować z opalania w solarium i nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Potencjalne efekty uboczne

Skutki uboczne są rzadkie, ale zdarzają się przypadki, kiedy się je diagnozuje. Zwykle pojawia się:

 • Ciemnienie skóry,
 • Zmniejszenie poziomu pigmentacji skórnej,
 • Poparzenie lub pęcherze,
 • Obrzęk i świąd,
 • Siniaki.

Cennik

Usługa Cena
Twarz 1200 zł
Okolice oczu 500 zł
Twarz+szyja 1500 zł
Twarz+szyja+dekolt 2200 zł
Dekolt/szyja/dłonie 900 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jak wygląda zabieg? +
Zabieg laserowego ujędrniania skóry stanowi ingerencję wiązki światła lasera w skórę Pacjenta. Pod wpływem wzrostu temperatury, skóra zostaje pobudzona do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Efektem takich działań jest zwiększenie gęstości, grubości i odporności tkanki skórnej, a także spłyceniu ulegają zmarszczki i poprawie ulega owal twarzy. Pierwszym efektem, jaki dostrzega Pacjent jest zmiana faktury skóry, staje się ona bardziej miękka i delikatna w dotyku, a także ewidentnie równiejsza. Po zabiegu skóra zaczyna się łuszczyć, dzięki czemu minimalizowane są przebarwienia.
2. Jakie są efekty zabiegu? +
Najwięcej Pacjentów chwali sobie:
 • • Wyraźną poprawę napięcia oraz elastyczności skóry,
 • • Redukcję skórki pomarańczowej,
 • • Wygładzenie i ujędrnienie skóry,
 • • Wyraźne odmłodzenie,
 • • Wyraźnie zredukowane zmarszczki,
 • • Zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny,
 • • Ogólną regenerację skóry i jej odżywienie.
3. Laserowe ujędrnianie skóry twarzy: dla kogo przeznaczony jest zabieg? +
Laserowe ujędrnienie skóry, inaczej zwane laserowym liftingiem skóry dedykowane jest każdemu, kto dąży do zredukowania u siebie oznak starzenia się skóry. Przed zabiegiem jednak każdy Pacjent zobowiązany jest do odbycia konsultacji medycznej w celu wykluczenia potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.
4. W jakim wieku można wykonać laserowe ujędrnianie skóry twarzy? +
Nie ma ustalonej granicy wiekowej, ponieważ nie istnieją sztywne ramy starzenia się skóry. Należy pamiętać, że ostateczną decyzję o kwalifikacji do zabiegu podejmuje lekarz.
5. Czy laserowe ujędrnianie skóry jest bolesne? +
Nie, zabieg jest bezbolesny. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie i pielęgnacji po zabiegu. Skóra może być zaczerwieniona i goić się około dwóch tygodni. Przez minimum 3 miesiące obowiązkowo należy stosować krem z wysokim filtrem SPF, min. 50.
6. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
Lekarz może odmówić kwalifikacji do zabiegu Pacjentom, którzy:
 • • Są w ciąży lub karmią piersią,
 • • Posiadają aktywne choroby skóry, np. łuszczycę, bielactwo, opryszczkę lub trądzik,
 • • Chorują na nowotwór,
 • • Stosują leki i zioła fotouczulające, takie jak np. nagietek lub dziurawiec, które zwiększają wrażliwość na światło,
 • • Posiadają świeżą (około miesięczną) opaleniznę,
 • • Chorują na epilepsję,
 • • Posiadają niewyrównaną cukrzycę,
 • • Wykazują nieprawidłowości w krzepliwości krwi, a także stosują leki zmieniające krzepliwość.
Powyższa lista zawiera oczywiście najpopularniejsze przeciwwskazania. Z tego powodu o wszelkich chorobach, schorzeniach i zaburzeniach, a także przyjmowanych lekach należy poinformować lekarza podczas konsultacji medycznej.