+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Prażmowskiego 11A lok. 3 31-514 Kraków

Laserowe ujędrnianie skóry Kraków

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe ujędrnianie skóry Kraków

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe ujędrnianie skóry Kraków

 • Home
 • Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe ujędrnianie skóry

Na stopień ujędrnienia skóry wpływają różne czynniki: może to być upływający czas, różne diety, pod wpływem których skóra zbyt bardzo się napina lub waga gwałtownie spada, ogólny tryb życia i poziom aktywności fizycznej, a także tak ważna dla wielu kobiet ciąża. Wszystkie te czynniki warunkują utratę jędrności ciała, przez co człowiek ma poczucie bycia mniej atrakcyjnym. Wraz z upływem czasu spada także sama jakość włókien, które odpowiadają właśnie za poziom jędrności skóry. Jest to kolagen oraz elastyna. Aby cieszyć się atrakcyjnym wyglądem można profilaktycznie stosować odpowiednie kosmetyki nawilżające, a także zadbać o odpowiednią, zdrową dietę i aktywność fizyczną. Należy mieć na uwadze, że tego typu działania nie są zbyt skuteczne. Bardziej korzystne dla Pacjenta jest poddanie się zabiegom laserowym, oferowanych przez medycynę estetyczną. Laserowe ujędrnianie skóry stanowi obecnie jedną z najnowocześniejszych i bezbolesnych metod odmładzania. Dużym atutem takiej ingerencji jest wnikanie w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu organizm zaczyna produkować więcej kolagenu. Efektem takich działań jest jędrna i młodo wyglądająca skóra.

Na czym polega ujędrnianie skóry laserem

Podczas zabiegu wykorzystywany jest laser frakcyjny. Za jego pomocą można uzyskać regenerację skóry ze względu na zmianę jej struktury, ponieważ laser penetruje głębokie jej warstwy, dzięki czemu osiąga się intensywną syntezę nowej elastyny, a także kolagenu. Odpowiednio dobrane przez lekarza parametry urządzenia pozwalają na wywoływanie uszkodzeń w skórze w sposób kontrolowany i jak najbardziej bezpieczny. Tworzone są tysiące mikroskopijnych kolumn odparowanych z wody tkanek, przy czym wybierane są one w sposób precyzyjny – tkanka wokół miejsca poddawanego ingerencji zostaje nienaruszona. W ten sposób czas gojenia się jest znacznie krótszy. Krótka rekonwalescencja jest dużym atutem tej formy leczenia. Podobnie jest z jego wysoką skutecznością. Pacjenci mają do wyboru także klasyczne metody chirurgiczne, jednak wiążą się one z większym ryzykiem i wysoką inwazyjnością. Warto dodać, że parametry lasera dobiera lekarz indywidualnie pod Pacjenta. Zwraca on uwagę m.in. na wskazania zabiegowe, stopień zaawansowania likwidowanych zmian skórnych, a także indywidualne cechy Pacjenta, np. wiek i typ skóry.

Zabieg laserowego ujędrniania skóry szczególnie polecany jest osobom, które ukończyły trzydziesty rok życia. Dzięki temu mogą stymulować naturalne procesy odnowy skóry, czego efektem jest wyraźna poprawa jędrności, gładkości i napiętości skóry. Dodatkowo blizny i bruzdy są mniej widoczne, a koloryt wyrównany. Już po pierwszym zabiegu widać znaczne rezultaty, a decydując się na serię zabiegów skóra zostaje niemalże w całości przebudowana na nowo. Pacjent otrzymuje efekt liftingu, a sam wygląd znacznie odmłodzony.

Kolejną grupą ludzi, którym laser frakcyjny jest szczególnie polecany to Pacjenci borykający się z problemami natury estetycznej, takimi jak np. blizny będące efektem przebytego trądziku, blizny pooperacyjne, a także będące efektem urazów lub wypadków. Podobnie jak w poprzednim przypadku, tak i w aspekcie leczenia blizn, już jeden zabieg przynosi korzyści, korygując ich widoczność i głębokość. Jednak aby wzmocnić efekt należy wykonać serię kilku zabiegów.

Likwidacja zmarszczek i ujędrnianie skóry laserem

Za pomocą techniki laserowej skutecznie można opóźnić procesy starzenia. Warto zaznaczyć, że likwidacja zmarszczek i ujędrnianie skóry za pomocą laseroterapii nie zmienia rysów twarzy, a także w żaden sposób nie wpływa na mimikę. Odmłodzony wygląd uzyskuje się poprzez zagęszczenie i pogrubienie skóry za pomocą ingerencji laserowej, dzięki czemu cera danej osoby staje się mniej podatna na pojawianie się i pogłębianie zmarszczek.

Wskazania do zabiegu

Laserowe ujędrnianie skóry z powodzeniem przeciwdziała:

 • Zmarszczkom,
 • Skórze pozbawionej jędrności,
 • Szarej, ziemistej cery oraz zmęczonemu wyglądowi oczu,
 • Niewyrównanemu kolorycie skóry,
 • Zmniejszonemu napięciu skóry.

Jak wygląda przygotowanie przed zabiegiem?

Nie są wymagane specjalne przygotowania przed zabiegiem. Ze względu na wysokie bezpieczeństwo i brak inwazyjności, sam zabieg jest bezbolesny, zwykle trwa około pół godziny. Dla komfortu Pacjenta istnieje możliwość podania mu znieczulenia miejscowego w postaci kremu. Z tych powodów najważniejszym aspektem, jaki Pacjent powinien mieć na względzie to rezygnacja ze wszelkich form opalania minimum miesiąc przed planowaną ingerencją – w przeciwnym razie pod wpływem działania lasera mogą pojawić się przebarwienia. W przypadku stosowania leków fotouczulających lub ziół o takim działaniu należy zrezygnować z ich przyjmowania. Na zabieg należy stawić się trzeźwym.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Istnienie przeciwwskazań konsultowane jest na wstępnej konsultacji medycznej z lekarzem i od jego decyzji zależy, czy dana osoba będzie mogła poddać się laseroterapii. Uznaje się jednak, że jest to typ zabiegu niepolecany przy:

 • Ciąży i karmieniu piersią,
 • Istnieniu różnych chorób przewlekłych – do oceny lekarskiej,
 • Chorobach onkologicznych,
 • Chorobach lub zaburzeniach psychicznych,
 • Aktywnych infekcjach,
 • Chorobach skóry,
 • Przyjmowaniu retinoidów, fotouczulaczy, sterydów, antybiotyków i koagulantów,
 • Świeżej opaleniźnie,
 • Posiadaniu implantów lub rozrusznika serca.

Przeprowadzenie zabiegu

Pacjentowi podaje się krem znieczulający. Następnie precyzyjnie, kontrolując głowicę lasera, tworzy się w skórze siatkę mikrouszkodzeń, gdzie między nimi zostawia się margines zdrowej tkanki. W ten sposób stymulowane są procesy regeneracyjne, dzięki czemu znacznie szybciej mija czas rekonwalescencji.

Obszary zabiegowe

Ujędrnianie skóry laserem przeprowadza się na różnych fragmentach ciała. Większość Pacjentów odczuwa wyraźną poprawę na:

 • Twarzy,
 • Szyi,
 • Dekolcie,
 • Ramionach,
 • Bliznach i rozstępach.

Efekty zabiegu

Efektami zabiegu jest:

 • Redukcja zmarszczek,
 • Poprawa ogólnej struktury, gęstości i wyglądu skóry,
 • Wyrównany koloryt,
 • Wzrost napięcia i elastyczności,
 • Odświeżony, młody, wypoczęty wygląd twarzy.

Po zabiegu

Normalną reakcją skóry na zabieg jest zaczerwienienie i obrzęk. Zdarza się także wysypka zbliżona do reakcji uczuleniowej. Zwykle objawy mijają samoistnie po kilku dniach, jednak aby proces ten usprawnić warto stosować wszelkie preparatu polecone przez lekarza po zabiegu. Następnie skóra się złuszcza i przyjmuje bardziej brązowawy kolor. Stan ten mija po około tygodniu. Sporadycznie pojawiają się niewielkie strupy i pęcherze. Dzieje się tak przy najwyższej mocy lasera.

Wspomniane powyżej skutki uboczne nie przeszkadzają w normalnej aktywności. Jeszcze tego samego dnia Pacjent może wrócić do domu lub wykonywać obowiązki służbowe.

Laserowe ujędrnianie skóry – skuteczność i bezpieczeństwo

Rekonwalescencja po laserowym ujędrnianiu skóry jest krótka, a sam zabieg jest całkowicie bezpieczny. Wszelkie skutki uboczne zanikają dość szybko. Zabieg polecany jest przy chęci pozbycia się zmarszczek, szczególnie wokół oczu i kurzych łapek. Dobrze radzi sobie także przy minimalizowaniu widoczności blizn i skutków trądziku, przebarwień, a także rozstępów. Tym samym wachlarz zastosowań lasera jest szerokie, a efekty zabiegów z jego użyciem widoczne są bardzo szybko i wyraźnie.

Cennik

Usługa Cena
Twarz 1200 zł
Okolice oczu 500 zł
Twarz+szyja 1500 zł
Twarz+szyja+dekolt 2200 zł
Dekolt/szyja/dłonie 900 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. W jakim celu wykonywany jest zabieg i w jakich okolicach? +
Zabieg przeprowadza się, aby poprawić jędrność, napięcie, a przede wszystkim odmłodzić skórę. Zwykle stosuje się go w okolicy:
 • Grzbietów rąk i dłoni,
 • Oczu,
 • Ramion,
 • Szyi,
 • Brzucha,
 • Dekoltu,
 • Twarzy.
2. Na czym polega zabieg i czy jest inwazyjny? +
Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, bezpieczny i charakteryzuje się krótką rekonwalescencją. Za jego pomocą dochodzi do przegrzania kolagenu, przez co skóra i jej struktury zaczynają się przebudowywać i wzmacniać.
3. Kiedy można się spodziewać pierwszych efektów? +
Pierwsze efekty Pacjent dostrzega kilka dni po zabiegu, jednak aby zauważyć finalne rezultaty należy wykonać serię zabiegów. O ich ilości decyduje lekarz.

Skuteczność zabiegu rozpatrywana jest w kontekście działań profilaktycznych antystarzeniowych, które osiąga się poprzez wzmożenie procesów regeneracji skóry. Laserowe ujędrnianie skóry jest znacznie bardziej komfortowe i skuteczne, porównując je do innych zbiegów o podobnym działaniu, jak np. mikrodermabrazja lub peelingi chemiczne.
4. Jakie są efekty zabiegu? +
Pacjenci najbardziej chwalą sobie:
 • Zwiększenie napięcia, ujędrnienie oraz zagęszczenia skóry,
 • Efekt liftingu skóry,
 • Wyraźne wygładzenie i ogólną poprawę faktury skóry,
 • Wyrównanie kolorytu skóry, jej rozjaśnienie, a także zredukowanie przebarwień,
 • Wyrównanie kolorytu skóry, jej rozjaśnienie, a także zredukowanie przebarwień,
 • Wzmożone zregenerowanie skóry,
 • Powstanie nowych komórek skóry, dzięki czemu jest ona grubsza,
 • Zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.
5. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
W ciągu dwóch tygodni po zabiegu należy unikać miejsc i warunków, które charakteryzują się wysoką amplitudą temperatury, a także tych, które mogą powodować rozszerzanie naczyń krwionośnych, np. sauny, basenu, a także gorących kąpieli. W przypadku wykonywania zabiegu laserowego na stale widocznym lub odsłoniętym fragmencie skóry, bezwzględnie należy zwiększyć ochronę skóry, stosując krem z wysokim SPF przez minimum miesiąc. Warto także odbyć wizytę kontrolną w wyznaczonym czasie przez lekarza.
6. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
Mimo, iż laserowe ujędrnianie jest bezpieczne i nieinwazyjne, jak przed każdą ingerencją w ludzkie ciało należy wykluczyć istnienie ewentualnych przeciwwskazań. W tym przypadku są to:
 • Choroby przewlekłe, np. cukrzyca, epilepsja, zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Infekcje i stany zapalne,
 • Opalenizna,
 • Posiadanie rozrusznika serca lub implantów,
 • Skłonność do powstawania bliznowców lub przebarwień,
 • Zażywanie niektórych leków, ziół, suplementów diety i kosmetyków: sterydy, fotouczulacze, antybiotyki, koagulanty, retinoidy i kosmetyki z retinolem,
 • Wykonanie peelingów dwa tygodnie przed zabiegiem,
 • Ciąża i laktacja.
7. Jakie są wskazania do zabiegu? +
 • Niezadowalająca elastyczność skóry,
 • Zwiotczenie skóry,
 • Chęć wyrównania kolorytu skóry oraz zredukowanie przebarwień,
 • Chęć wygładzenia skóry.
Główne efekty pozabiegowe to:
 • Obkurczenie i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych,
 • Przebudowa struktury skóry,
 • Wzmożona produkcja kolagenu i elastyny,
 • Skrócenie włókien kolagenowych,
 • Zwiększenie gęstości skóry.