+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Janosika 5A 85-794 Bydgoszcz
slide
slide

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz cena 300zł

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz cena 300zł

Laserowe ujędrnianie skóry to zabieg szybki, skuteczny i bezpieczny na skuteczną poprawę elastyczności skóry. Skóra staje się bardziej elastyczna i świeża.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz cena 300zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz

 • Home
 • Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe ujędrnianie skóry jest nowoczesną i bezbolesną metodą poprawiania elastyczności skóry

Zabieg ujędrniania skóry przy pomocy lasera oferują gabinety medycyny estetycznej. Emitowane przez niego światło częściowo niszczy naskórek (są to niewielkie uszkodzenia), który tym samym zostaje pobudzony do wytwarzania kolagenu w większych ilościach. W wyniku działania lasera dochodzi także do przekształcania się włókien kolagenowych. Wszystko to przekłada się na lepszy wygląd skóry. Laser emitujący światło o różnych długościach, skutecznie usuwa skutki mijającego czasu, rozmaitych schorzeń skórnych oraz długotrwałego przebywania na słońcu.

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz – jak zachować dobrą kondycję skóry?

To, czy skóra jest jędrna i odpowiednio napięta zależy od stanu białek fibrylarnych, tj. od:

 • kolagenu – to podstawowy budulec skóry stanowiący w przybliżeniu osiemdziesiąt procent jej struktury; odpowiada za jej sprężystość oraz chroni ją przed rozciąganiem,
 • elastyny – zlokalizowana jest w środkowej warstwie skóry; to dzięki niej może się ona rozciągać i szybko powracać do właściwego sobie kształtu.

Gdy te włókna strukturalne zostaną uszkodzone, pogarsza się wygląd skóry. Co powoduje, że ulegają one zniszczeniu?

Wiek

Wraz z wiekiem człowieka maleje ilość kolagenu oraz dochodzi do niszczenia włókien elastyny – to zupełnie naturalne. Procesy te zaczynają się stosunkowo wcześnie – począwszy od ukończenia dwudziestego roku życia można zaobserwować stopniowe zmniejszenie się ilości jednego z białek fibrylarnych, czyli kolagenu. Tego typu procesy skutkują sukcesywnym wiotczeniem oraz marszczeniem się skóry.

Ekspozycja na słońce

Zbyt długie przebywanie na słońcu może prowadzić do uszkadzania struktur skóry. Wina leży po stronie szkodliwego promieniowania UV, które powoduje szybsze niszczenie białek fibrylarnych, tj. kolagenu oraz elastyny, a także stymuluje wytwarzanie wolnych rodników.

Glikacja

Glikacja silnie wpływa na stan elastyny oraz kolagenu. Ten złożony proces dotyczy reakcji, jaka zachodzi we krwi pomiędzy białkami, które budują tkanki, a cukrem. Konsekwencją glikacji jest utrata jędrności przez elastynę i kolagen. Zmieniają się one w kruche oraz sztywne białka. Ponadto dochodzi do zatrzymania ich wytwarzania.

Odwodnienie

Wypijanie zbyt małej ilości płynów również negatywnie oddziałuje na stan skóry. Trzeba pamiętać, że ciało człowieka to przede wszystkim woda (około sześćdziesiąt procent). Dlatego tak istotne jest nawadnianie się. Przynosi ono wiele pozytywnych efektów, m.in. wpływa świetnie na stan skóry. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu pozostaje ona jędrna oraz wygląda młodo i zdrowo.

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz – przebieg zabiegu ujędrniania ciała

Laserowe ujędrnianie przebiega w możliwie komfortowych warunkach. Przed właściwym zabiegiem skóra pacjenta jest smarowana specjalnym kremem o działaniu znieczulającym. W trakcie jego trwania można włączyć również zimny nawiew, który zminimalizuje odczuwanie przez pacjenta pieczenia i/lub kłucia, które występuje w niektórych przypadkach.

Kolagen odpowiada za sprężystość oraz gładkość skóry. Ponadto wpływa na utrzymanie jej zdrowego koloru. Jego produkcja zostaje zwiększona dzięki precyzyjnemu działaniu lasera. Jak do tego dochodzi? Naświetlanie doprowadza do powstania niewielkich uszkodzeń w skórze, co skutkuje pobudzeniem procesów regeneracyjnych (m.in. gojenia się). Dlatego też skóra zaczyna produkować kolagen w zwiększonych ilościach.

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz – wskazania do zabiegu

 • rozstępy,
 • zmiany pigmentacyjne,
 • rozszerzone pory,
 • wiotka i mało sprężysta skóra,
 • niewielkie zmarszczki na twarzy, zwłaszcza te zlokalizowane wokół oczu,
 • pogorszony stan skóry (np. brzucha) po porodzie,
 • widoczne oznaki starzenia się skóry.

Ujędrnianie skóry twarzy – jakie inne partie ciała można ujędrnić?

Laserowe ujędrnianie skóry to świetny sposób na ujęcie sobie lat. Pozwala szybko oraz bezpiecznie poprawić znacząco wygląd ciała. Ponadto laseroterapia jest nieinwazyjna - naskórek nie zostaje uszkodzony, dzięki czemu pacjent może po jej przeprowadzeniu funkcjonować jak zwykle. Taki zabieg może być stosowany w różnych miejscach na ciele. Skutecznie zwiększa elastyczność skóry, a efekty, które przynosi są długotrwałe.

Zabieg tego typu bazuje na technice polegającej na tworzeniu małych uszkodzeń w skórze, co pobudza ją do zregenerowania się i do wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki temu staje się ona bardziej sprężysta i wygląda zdrowiej oraz młodziej.

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz – skuteczność i bezpieczeństwo

Laserowe ujędrnianie skóry jest bezpieczne pod warunkiem, że zostanie przeprowadzone przez profesjonalistę w gabinecie medycyny estetycznej, który cieszy się dobrą sławą. Taka terapia jest zalecana w przypadku blizn (np. potrądzikowych), zmarszczek (np. kurzych łapek), rozstępów czy zmian pigmentacyjnych. Laser ablacyjny ma szerokie zastosowanie. Jego działanie przynosi szybkie, widoczne, a także trwałe rezultaty.

Laseroterapia obejmuje jeden zabieg w przypadku pacjentów, którym zależy na uzyskaniu jak najszybszych efektów. Natomiast gdy ważniejsza jest dla nich długość czasu rekonwalescencji, jaką trzeba będzie przejść po laseroterapii, wykonywane są dwa do trzech zabiegów.

Ujędrnianie skóry z użyciem lasera frakcyjnego może powodować nieznaczne zaczerwienienie skóry, które nie utrzymuje się długo.

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz – zalecenia po zabiegu

Naświetlanie laserem powoduje delikatne zaczerwienienie skóry oraz niewielkie jej opuchnięcie. Po kilku dniach można zaobserwować tworzące się maleńkie strupki. U osób, które poddały się jednemu zabiegowi, pojawiają się one po trzech dniach, a u tych, którzy zdecydowali się na kilka, po dwóch. W pierwszym przypadku odpadają po około sześciu dobach, a w drugim po czterech.

Należy pamiętać, by po zabiegu laseroterapii aplikować krem ochronny z wysokim filtrem (SPF50+) podczas wychodzenia z domu, przez okres jednego miesiąca.

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz – przeciwwskazania do zabiegu

Laserowe ujędrniane skóry nie może zostać przeprowadzone gdy dana osoba:

 • ma wszczepiony rozrusznika serca,
 • niedawno się opalała,
 • zmaga się z zaburzeniami krzepliwości krwi,
 • ma cukrzycę,
 • cierpi na epilepsję,
 • posiada skórę, która szybko i łatwo ulega przebarwieniom,
 • poddała się zabiegowi peelingującemu/złuszczającemu w okresie dwóch tygodni przed planowaną laseroterapią,
 • używa kosmetyków, które zawierają retinol,
 • stosuje sterydy,
 • zażywa środki farmakologiczne zwiększające wrażliwość na światło, zmniejszające krzepliwość krwi lub niektóre zioła czy antybiotyki.

Laserowe ujędrnianie skóry Bydgoszcz – efekty zabiegu

Poddanie się zabiegowi z użyciem lasera ablacyjnego skutecznie zwiększa sprężystość skóry i odmładza ją. Ponadto przyczynia się do usunięcia zmarszczek czy blizn, a także do poprawienia rysów twarzy. Używany do tego celu laser skraca czas gojenia się oraz odczuwania skutków ubocznych, które czasem występują po takim zabiegu.

Podczas zabiegów laserowych możemy uzyskać skuteczne ujędrnianie skóry twarzy (twarz staje się wyraźnie młodsza, a skóra bardziej napięta), ujędrnianie ciała (możliwe jest skuteczne ujędrnienie nawet trudno dostępnych miejsc) oraz ujędrnienie skóry brzucha. Na ten ostatni zabieg chętnie zgłaszają się panie po przebytej ciąży.

Zalety zabiegów laserowych

 • brak konieczności hospitalizacji,
 • bezbolesność (zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym) – idealne rozwiązanie dla pacjentów szczególnie wrażliwych na ból,
 • możliwość normalnego funkcjonowania zaraz po zabiegu,
 • bezpieczna forma terapii,
 • szerokie spektrum działania, np. usuwanie przebarwień, blizn, bruzd, wyrównywanie kolorytu,
 • natychBydgoszczwe rezultaty – jędrna, gładka oraz młodo wyglądającą skóra,
 • krótki czas trwania zabiegu (kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut) i regeneracji skóry po nim.

Cennik

Usługa Cena
Twarz 1200 zł
Okolice oczu 500 zł
Twarz+szyja 1500 zł
Twarz+szyja+dekolt 2200 zł
Dekolt/szyja/dłonie 900 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jakie są wskazania do zabiegu laserowego ujędrniania skóry? +
Laseroterapia świetne sprawdzi się w przypadku osób, u których pojawiają się zmiany takie jak:
 • zwiotczenie skóry (zwłaszcza gdy ma to miejsce w okolicach oczu lub na brzuchu),
 • przebarwienia,
 • rozszerzone pory,
 • blizny będące skutkiem ubocznym trądziku.
Poddanie się zabiegowi laserowemu sprawia, że skóra staje się jędrna, gładsza oraz rozświetlona.
2. Jak należy przygotować się do zabiegu? +
Przygotowania do laseroterapii należy zacząć miesiąc przed jej planowym wykonywaniem. Wtedy to trzeba przestać się opalać. Dwa tygodnie później pacjent powinien odpuścić sobie wszelkie zabiegi, które mają za zadanie złuszczać skórę oraz przestać przyjmować środki farmakologiczne, zwiększające wrażliwość na światło, gdy takowe bierze.

W dniu przeprowadzania laseroterapii trzeba pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry z pozostałości wszelkich stosowanych na co dzień kosmetyków. Nie wolno wtedy również (pod żadnym pozorem) spożywać alkoholu, nawet bezalkoholowego piwa.
3. W jakich okolicach można wykonać laserowe ujędrnianie skóry? +
Laserowe ujędrnianie skóry przeprowadza się w kilku miejscach na ciele, tj.:
 • na grzbietach rąk,
 • na brzuchu,
 • na policzkach,
 • na dekolcie oraz szyi,
 • w okolicy oczu.
4. Dla kogo jest przeznaczony zabieg laserowego ujędrniania skóry? +
Takiemu zabiegowi mogą się poddać właściwie wszyscy (bez względu na wiek), którzy chcą poprawić wygląd swojej skóry, zniwelować widoczne zmiany związane z jej starzeniem się, a także opóźnić te nieuchronne procesy.
5. Ile zabiegów należy wykonać żeby uzyskać zadowalające efekty? +
Optymalne efekty można osiągnąć gdy pacjent podda się kilku sesjom laseroterapii (od czterech do sześciu), zachowując przy tym odpowiedni odstęp czasowy pomiędzy każdą z nich, tj. co najmniej półtora miesiąca.
6. Jak wygląda skóra po zabiegu? +
W wyniku naświetlania skóra pacjenta jest lekko zaczerwieniona oraz napięta, jednakże takie skutki uboczne są nieuniknione i utrzymują się zaledwie parę dni.
7. Jakie są efekty zabiegu laserowego ujędrniania skóry? +
Terapia laserem powoduje wzrost zagęszczenia skóry (m.in. wskutek stymulacji wytwarzania kolagenu), co wpływa na zwiększenie jej jędrności, gładkości oraz napięcia. Ponadto dochodzi do zminimalizowania przebarwień. Skóra staje się przyjemniejsza w dotyku, znacząco zregenerowana oraz „grubsza”, czyli mniej podatna na uszkodzenia czy na uleganie procesom starzenia się. W przypadku laserowego ujędrniania twarzy zmniejszeniu ulegają zmarszczki. Skóra napina się, poprawiając tym samym jej ogólny kształt (jest silniej zarysowany).
8. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
Pacjent po laseroterapii powinien powstrzymać się od opalania (przez około czternaście dni) oraz od korzystania z gorących kąpieli czy saun. Poza tym konieczne jest ograniczenie intensywnej aktywności fizycznej (przez okres siedmiu dni). Należy także smarować się kremami ochronnymi z odpowiednio wysokim filtrem w przypadku laserowego ujędrniania twarzy.
9. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
 • zażywanie światłouczulających środków farmakologicznych lub spożywanie ziół o podobnym działaniu, np. dziurawca,
 • karmienie piersią,
 • ciąża,
 • choroby skóry takie jak: opryszczka, trądzik czy łuszczyca,
 • padaczka,
 • choroby nowotworowe,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • świeżo opalona skóra.
10. Czy zabieg jest bolesny? +
Zabieg jest przeprowadzany w komfortowych warunkach i nie sprawia bólu pacjentowi. Trzydzieści minut przed wykonywaniem go miejsce, które ma być poddane naświetlaniu jest smarowane specjalną maścią o działaniu znieczulającym.
11. Ile czasu trwa zabieg? +
Czas trwania laserowego ujędrniania skóry to około 20 minut.
12. Jak wygląda skóra po zabiegu? +
Skóra po naświetlaniu laserem jest zaczerwieniona, wrażliwa na dotyk, może pobolewać. To naturalne, podobnie jak obrzęk, który czasem pojawia się po trzech dniach od poddania się takiemu zabiegowi.

Po tygodniu skóra wraca do normalnego stanu, jednakże delikatny rumień ma prawo być widoczny jeszcze nawet przez kilkanaście tygodni.