+48 577 987 878 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Kościuszki 106/116 90-442 Łódź

Laserowe leczenie
trądziku Łódź

Trądzik zaliczany jest do chorób skórnych. Rozpoczyna się w okresie dorastania pod wpływem gwałtownych zmian hormonalnych, jednak jego podstawą są również czynniki genetyczne i bakteryjne.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe leczenie
trądziku Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe leczenie trądziku Łódź

 • Home
 • Laserowe leczenie trądziku Łódź

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe usuwanie trądziku Łódź

Pobudzone czynności gruczołów łojowych zaczynają wytwarzać nadmierne ilości sebum. Reakcją organizmu jest pojawianie się zaskórników, gródków, krost, torbieli ropnych, a także wągrów i pryszczy. W większości przypadków trądzik dotyka okolicy twarzy, górnej części pleców oraz klatki piersiowej.

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity dotyka ponad 80% osób między dwunastym, a dwudziestym piątym rokiem życia, jednak coraz częściej można spotkać ludzi w wieku od trzydziestu do czterdziestu lat z tym problemem. W okresie dojrzewania pod wpływem hormonów dochodzi do wydzielania łoju oraz jego zagęszczenia, czego efektem jest trądzik. Nadmiernemu namnażaniu ulegają komórki ujścia mieszków włosowych. Z tego powodu zwęża się kanał wyprowadzający. Komórki, które zostały złuszczone nie mogą wydostać się na zewnątrz, ponieważ są sklejone łojem, przez co zatykają przewody. W czasie wypełniania łojem gruczołu powstaje grudka z ciemnym punktem na szczycie, zwana inaczej zaskórnikiem. Tlen nie dochodzi do zamkniętego gruczołu, czego efektem jest namnażanie się komórek beztlenowych. Wywołują one stan zapalny, czego efektem jest trądzik. Zarówno zaskórniki, jak i grudki mogą przekształcić się w krostę ropną.

Trądzik różowaty

Ten typ trądziku dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, najczęściej po trzydziestym roku życia. Zmiany skórne widoczne są w okolicy twarzy i dekoltu. Nieleczone zmiany prowadzą do utrwalenia rumienia, trwałego poszerzania naczyń krwionośnych, a nawet do powstanie krost.

Leczenie trądziku różowatego laserem

W naszych gabinetach w celu skutecznych działań leczniczych trądziku stosuje się specjalistyczny laser. Za jego pomocą można niszczyć naczynia o znacznej średnicy, które umiejscowione są głęboko pod skórą. Dodatkowo, za pomocą homogenicznej penetracji, laser ten z powodzeniem może być wykorzystywany do różnych celów kosmetycznych i estetycznych z jednoczesnym minimalnym ryzykiem uszkodzeń tkanek

Dodatkowym atutem tego lasera jest jego najwyższa moc oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa, co sprawia, że jest on najszybszym i najbezpieczniejszym laserem dostępnym na rynku.

Z pomocą absorbcji fal poprzez hemoglobinę i melaninę znajdującą się w skórze, ten typ lasera można zastosować również do usuwania powierzchniowych uszkodzeń naczynek, czyli rumieni, a także przebarwień. Indywidualnie dostosowana wiązka światła przenika w głąb skóry. Działając na gruczoły łojowe dochodzi do ograniczenia produkcji sebum oraz niszczenia bakterii będących przyczyną trądziku. Zostają uszkodzone tkanki posiadające określone chromofory, czego efektem jest zjawisko fototermolizy selektywnej, czyli sąsiednie tkanki nie zostają naruszone. Światło laserowe ma również właściwości odkażające, a także obkurczające pory. Za pomocą IPL można również korzystnie wpłynąć na produkcję kolagenu, zwiększającego elastyczność skóry oraz likwidując drobne zmarszczki.

Lasetorapia w leczeniu defektów skórnych

Zabiegi z zastosowaniem lasera umożliwiają bezpieczna oraz szybką korektę niedoskonałości cery. Metoda laserowa charakteryzuje się nieinwazyjnością – wykorzystywane długości promieni świetlnych ingerują jedynie na wybrany problem skórny, tym samym działa w obrębie wybranej zmiany. W ten sposób można uzyskać spektakularne efekty z jednoczesnym minimalnym czasie rekonwalescencji....

Jednym z atutów lasera jest działanie stymulujące skórę, zmuszając ją do naturalnej odbudowy. Jest to szczególnie korzystne, jeżeli rozważa się usuwanie zmarszczek, blizn oraz ogólną poprawę jędrności skóry. Warto zaznaczyć, że dla pacjentów korzystanie z chirurgicznych zabiegów liftingujących jest mniej korzystne. Tym samym laser jest coraz bardziej doceniany przez coraz szersze grono specjalistów.

Laserowe usuwanie trądziku daje duże możliwości, opierając się na sebostatycznym i bakteriobójczym działaniu głowicy lasera, która rozgrzewa skórę, ujędrnia ją i jednocześnie leczy trądzik. Dodatkową korzyścią jaką daje laser jest brak konieczności późniejszej kuracji farmakologicznej.

Podsumowując, laseroterapia jest znacznie bardziej naturalną metodą odnowy, która nie wiąże się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, charakterystyczne dla ingerencji chirurgicznej lub farmakologicznej. Za pomocą laseroterapii można oddziaływać na różne zmiany na skórze, w tym trądzik, eliminując go za pomocą właściwości przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Dodatkowo jest możliwość obkurczania grud trądzikowych, a nawet zapobieganie nowotworom nowych zmian. Wystarczy jeden zabieg, aby widoczna była poprawa stanu pacjenta. Jeżeli istnieje taka potrzeba, można procedurę powtórzyć po konsultacji medycznej. Należy pamiętać, że po zabiegu z zastosowaniem lasera skóra może być lekko czerwona, a także może pojawić się obrzęk, który znika po kilkudziesięciu godzinach. Zabieg nie wywołuje niedyspozycji estetycznej.

Przeciwwskazania do laseroterapii

Mimo nieinwazyjności laseroterapii należy pamiętać, że jednak w dalszym ciągu jest to zabieg i jak przed każdym innym zabiegiem, należy wykluczyć istnienie potencjalnych przeciwwskazań. W przypadku laseroterapii jest to:

 • Ciąża,
 • Stosowanie kosmetyków z retinolem,
 • Cukrzyca,
 • Stosowanie niektórych ziół, jak np. nagietek i dziurawiec,
 • Posiadanie rozrusznika serca,
 • Posiadanie aktywnych zmian bakteryjnych lub wirusowych na skórze,
 • Chorowanie na padaczkę,
 • Posiadanie skłonności do przebarwień,
 • Posiadanie opalenizny – nadmierna ilość melaniny pochłania znaczną dawkę energii, która może wywołać przebarwienia skórne,
 • Posiadanie zaburzeń krzepliwości krwi,
 • Zażywanie poszczególnych leków:
  • Wpływających na krzepliwość krwi (antykoagulanty), np. acard, aspiryna,
  • Leków fotouczulających, np. poszczególnych antybiotyków, takich jak tetracyklina, doksycyklina,
  • Leków fotouczulających, np. poszczególnych antybiotyków, takich jak tetracyklina, doksycyklina,
  • Zażywanie leków kardiologicznych.

Zalecenia dla Pacjenta przed zabiegiem laserowego leczenia trądziku

 • Zakazane jest opalanie się, zarówno w promieniach słonecznych, jak i solarium przez minimum miesiąc przed, jak i miesiąc po zabiegu.
 • Przed zabiegiem należy zmyć wszelkie kosmetyki, ponieważ ingeruje się wyłącznie na skórę czystą,
 • Niewskazane jest stosowanie peelingów i innych czynności złuszczających skórę minimum tydzień przed zabiegiem,
 • W dniu zabiegu należy wystrzegać się spożywania alkoholu,
 • W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić, o ile jest to możliwe, minimum tydzień przed zabiegiem. Z kolei zaleca się je na nowo włączyć po upływie dwóch tygodni od zabiegu.

Zalecenia dla Pacjenta po zabiegu laserowego leczenia trądziku

 • Korzystanie z sauny i gorącej kąpieli do dwóch tygodni po zabiegu jest niezalecane,
 • Przez miesiąc od zabiegu podczas zabiegów na twarz, należy zastosować krem z filtrem minimum SPF30,
 • Wszelkie kosmetyki można zastosować po upływie doby od zabiegu,
 • Niezalecane jest stosowanie preparatów z alkoholem w składzie oraz kosmetyków natłuszczających skórę,
 • Należy umówić się na kontrolną wizytę po zabiegu.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja chirurgiczna 140 zł
Badanie skóry za pomocą dermatoskopu 100 zł
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych 400 zł
Badanie histopatologiczne 60 zł
Konsultacja kwalifikująca do zabiegu 140 zł
Laserowe usuwanie zmian barwnikowych (zależne od wielkości) 200 zł
Laserowe usuwanie zmian skórnych (zależne od wielkości) 200 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można usuwać znamiona za pomocą lasera? +
Znamiona, takie jak pieprzyki można usuwać za pomocą lasera, co daje lepsze efekty niż usuwanie chirurgiczne. Nie pozostawia blizn oraz nie ma potrzeby przychodzenia na usuwanie szwów.
Kiedy pieprzyk musi zostać usunięty? +
To, czy dana zmiana skórna powinna być usunięta decyduje lekarz dermatolog. Ocenia on kształt oraz wielkość zmiany. Te bardziej niepokojące pod względem swojego wyglądu, czy nieregularnego kształtu powinny zostać usunięte. Zaleca się również usuwanie znamion znajdujących się w takich miejscach, jak pachwiny, pachy, narządy rodne, czy wewnętrzna strona palców.
Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków? +
To bezbolesny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego przystawiana jest głowica lasera, którą wykonuje się krótkie, ale intensywne naświetlania światłem lasera, w celu zniszczenia melaniny w skórze.
Czy zabieg laserowego usuwania pieprzyków można powtarzać? +
W przypadku dużych zmian skórnych lekarze zalecają powtórzenie usuwania pieprzyków. Między kolejnymi naświetlaniami powinna zostać zachowany odstęp około 4 do 8 tygodni.
Ile trwa laserowe usuwanie pieprzyków? +
Zabieg trwa około 30 minut, w zależności od wielkości zmiany skórnej.
Czy wszystkie pieprzyki można usunąć za pomocą lasera? +
Lekarz dermatolog powinien ocenić, czy nasza zmiana skórna może być usunięta za pomocą lasera. W przypadku dużych zmian bardziej zalecane jest chirurgiczne wycinanie zmian skórnych.
Jak długo skóra goi się po usunięciu pieprzyka za pomocą lasera? +
Gojenie skóry po takim zabiegu trwa do około kilku tygodni, a wszystko zależy od wielkości zmiany skórnej oraz długości naświetlania.
Czy po usuwaniu pieprzyków za pomocą lasera pozostają blizny? +
Bardzo rzadko zdarza się, by po takim sposobie usuwania pieprzyków na skórze pozostawały blizny. Dzieje się to częściej w przypadku rozległych zmian skórnych oraz wielu naświetlań.