+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 Al. Prażmowskiego 11A lok. 3 31-514 Kraków Cennik E-recepta za 0zł!
slide
slide

Laserowe leczenie trądziku Kraków cena 200zł

Laserowe leczenie trądziku Kraków cena 200zł

Laserowe leczenie trądziku ma mało przeciwwskazań i jest to bezpieczna oraz skuteczna metoda na walkę z niedoskonałościami skóry.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Laserowe leczenie trądziku Kraków cena 200zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Laserowe leczenie trądziku Kraków

 • Home
 • Laserowe leczenie trądziku

Laserowe leczenie trądziku Kraków - przyczyny powstawania trądziku

Istnieje wiele schorzeń dermatologicznych, jednak wśród najbardziej popularnych i dokuczliwych można zaliczyć trądzik. Szacuje się, że ponad 80% osób w przedziale wiekowym od 12 do 24 lat cierpi z jego powodu, przy czym odnotowuje się coraz więcej przypadków tego typu zmian skórnych u ludzi po trzydziestce. Tym samym, uznaje się, że jest to najczęściej występująca choroba skóry.

Trądzik jest chorobą zapalną i przewlekłą, wczesne rozpoczęcie kuracji może zahamować jego wysyp.

Przyczyną powstawania trądziku jest uchodzenie łoju z gruczołów łojowych w mieszkach włosowych. W przypadku zdrowej skóry, ilość łoju jest kontrolowana przez hormony, które generują niewielkie ilości produkowanego łoju. Jego optymalna ilość konieczna jest do zachowania odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia skóry. Z kolei u osób z trądzikiem, wydzielany jest nadmiar sebum, czego efektem jest łojotok. W ten sposób przewód wyprowadzający łój zostaje zaczopowany. Konsekwencją są zaskórniki, które składają się z czopów łoju oraz warstw zrogowaciałego naskórka. Jeżeli dochodzi do stanu zapalnego spowodowanego działaniem bakterii, zmiany skórne stają się czerwone i bolą w momencie kiedy się je dotyka.

Laserowe leczenie trądziku Kraków – przynosi szybkie efekty

Jeżeli dana osoba rozpozna u siebie trądzik, powinna jak najszybciej rozpocząć działania lecznicze. Jest to o tyle ważne, że w ten sposób obniża się ryzyko pokrycia się skóry przebarwieniami potrądzikowymi, a także minimalizuje się powstanie blizn. Najczęściej pojawiają się one w momencie zaniedbania stanu swojej skóry, a także niewłaściwego obchodzenia się z trądzikiem, np. w momencie kiedy dana osoba próbuje z nim walczyć poprzez wyciskanie pryszczy lub ich rozdrapywanie. Warto dodać, że brązowe przebarwienia, nazywane inaczej hiperpigmentacją mogą być widoczne nawet po zaleczeniu trądziku. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia udostępniają kilka metod walki z trądzikiem. Przede wszystkim blizny potrądzikowe można usunąć za pomocą mikrodermabrazji oraz peelingów chemicznych, przy czym współcześnie uznaje się metodę laserową za najbardziej skuteczną. Przynosi ona szybkie efekty, a dodatkowo skóra zyskuje wyrównany koloryt.

Laserowe leczenie trądziku Kraków – działanie lasera

Sposobem działania lasera jest zjawisko fototermolizy selektywnej, która jest wybiórczym pochłanianiem energii lasera przez skórę. Odbiorcami tej energii są chromofory.

W momencie kiedy rozwija się infekcja trądzikowa, krew dociera do zmienionych przez chorobę miejsc poprzez jej zwiększony dopływ. W ten sposób zwiększone unaczynienie zaczyna pochłaniać energię lasera. Za pomocą precyzyjnie dostosowanej wiązki laserowej, która wnika na określoną głębokość skóry, dochodzi do jej pogrzania, dzięki czemu w selektywny sposób można uszkodzić gruczoły łojowe, osiągając tym ograniczoną produkcję sebum. Dużym atutem techniki laserowej jest jej bakteriobójcze działanie, dzięki czemu działa się także bezpośrednio na przyczynę zmian skórnych.

Laserowe leczenie trądziku Kraków- zalety laseroterapii

Pacjenci najbardziej chwalą następujące zalety lasera:

 • Likwidację już istniejących stanów zapalnych,
 • Zniszczenie bakterii u ujścia gruczołów łojowych,
 • Szybkie gojenie się zmian trądzikowych,
 • Profilaktykę powstawania nowych stanów zapalnych,
 • Właściwości odkażające,
 • Obkurczanie porów.

Laserowe leczenie trądziku Kraków – wskazania do zabiegu

Laser z powodzeniem upora się z następującymi rodzajami trądziku:

 • Trądzikiem pospolitym, młodzieńczym,
 • Trądzikiem torbielowatym,
 • Trądzikiem wieku dojrzałego – tzw. cywilizacyjnym,
 • Trądzikiem różowatym – o ile zostanie połączony z laserowym leczeniem rumienia.

Laserowe leczenie trądziku Kraków – przebieg zabiegu

Pierwszym etapem zabiegowym jest odbycie obowiązkowej konsultacji medycznej z lekarzem, który potencjalnie będzie wykonywać zabieg. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu wyklucza się wszelkie przeciwwskazania zabiegowe, o których więcej informacji można odnaleźć w dalszej części tekstu. Kolejnym krokiem jest dokładne oczyszczenie twarzy lub innego miejsca na skórze, gdzie zabieg będzie wykonywany. Należy pamiętać, że laseroterapia wykonywana jest tylko na czystej skórze, dlatego ważne jest, aby dobrze zmyć wszelkie kosmetyki i makijaż. Następnie miejsce zabiegowe schładza się specjalną chłodziarką, która minimalizuje wszelkie odczucia dyskomfortu. Naturalną reakcją skórną na ingerencję laserową jest zaczerwienienie, lekki obrzęk, a przez kilka kolejnych dni skóra się łuszczy. Zwykle objawy te samoistnie zanikają w ciągu kilku godzin po zabiegu. Ze względu na nieinwazyjność zabiegu oraz jego ogólną specyfikę, Pacjent może spokojnie wrócić do swoich codziennych aktywności jeszcze tego samego dnia.

Leczenie trądziku laserem – rekomendowana liczba zabiegów

Już po pierwszym zabiegu Pacjenci odczuwają widoczną różnicę w kondycji skóry, jednak w przypadku bardziej zaawansowanych stanów zapalnych niezbędna może się okazać seria od 3 do 6 zabiegów odbywających się z tygodniową przerwą. W przypadku chęci usunięcia blizn potrądzikowch zaleca się wykonanie zabiegu resurfacingu oraz peelingu laserowego.

Leczenie trądziku laserem – przygotowanie do zabiegu

Aby maksymalnie zwiększyć własne bezpieczeństwo podczas zabiegu należy:

 • Zrezygnować z terapii retinoidami doustnymi przez pół roku przed zabiegiem,
 • Rezygnować ze wszelkich form opalania się miesiąc przed zabiegiem,
 • Zakończyć terapię antybiotykami i lekami fotouczulającymi miesiąc przed zabiegiem,
 • Zrezygnować ze wszelkich zabiegów skórnych miesiąc przed zabiegiem,
 • Zrezygnować z kosmetyków i innych produktów zawierających w składzie witaminę A i jej pochodne (retinol), witaminę C, kwasy oraz wszelkie zioła i suplementy fotouczulające (np. nagietek),
 • Zrezygnować z leków zmieniających krzepliwość krwi na 3 dni przed zabiegiem,
 • W przypadku tendencji do pojawiania się opryszczki – stosować lek Heviran 3 dni przed i po zabiegu,
 • Zrezygnować z alkoholu 24 godziny przed zabiegiem,
 • Zwiększyć pielęgnację skóry – systematycznie ją nawilżać, natłuszczać i chronić kremem z wysokim filtrem SPF.

Laserowe leczenie trądziku Kraków – zalecenia po zabiegu

 • Zrezygnować z opalania,
 • Unikać warunków powodujących rozszerzenia naczyń krwionośnych,
 • W przypadku podrażnienia skóry i powstania strupów należy włączyć profilaktycznie antybiotyk, a także zrezygnować z makijażu,
 • Stosować delikatne środki myjące skórę i kremy łagodzące. Należy unikać drażniących kosmetyków, peelingów, a także mocnego tarcia ręcznikiem i gąbką,
 • Szczególnie zadbać o pielęgnację i ochronę skóry – regularnie natłuszczać, nawilżać i stosować ochronę przed promieniowaniem UV,
 • Po około 6 tygodni od zakończonej serii zabiegów umówić się na konsultację medyczną w celu omówienia efektów zabiegu.

Laserowe leczenie trądziku Kraków – przeciwwskazania do zabiegu

 • Okres ciąży i laktacji,
 • Choroby skórne,
 • Choroby autoimmunologiczne,
 • Skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców,
 • Problemy z krzepliwością krwi,
 • Zażywanie leków wpływających na rozrzedzenie krwi,
 • Posiadanie implantów i rozrusznika serca,
 • Tatuaż w miejscu ingerencji lasera,
 • Choroby i zaburzenia psychiczne,
 • Posiadanie chorób przewlekłych: takich jak: cukrzyca, hemofilia, epilepsja, HIV, zapalenie wątroby, zaburzenia endokrynologiczne, choroby onkologiczne.

Należy pamiętać, że powyższa lista jest jedynie pomocnicza i wskazuje na ewentualną możliwość niezakwalifikowania do zabiegu. Ważne, aby podczas rozmowy wstępnej z lekarzem być z nim całkowicie szczerym, co umożliwi mu wybór optymalnej metody leczenia oraz parametrów lasera. Należy mieć na uwadze, że o ostatecznej decyzji o kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje specjalista na podstawie swojej wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji.

Trądzik różowaty przyczyny

Trądzik różowaty to zapalna choroba skóry o złożonym podłożu polegająca na wykwitach rumieniowych na ciele, grudkach i krostkach. Na to czy pojawi się u nas dolegliwość jaką jest trądzik różowaty bezpośrednio wpływają dwie przyczyny natury dermatologicznej. Pierwsza z nich to słabe, pękające naczynka, wynikające z borykania się z cerą naczynkową. Drugą przyczyną jest nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych. Trądzik różowaty występuje najczęściej u osób powyżej 25. roku życia. Przyczyny mogą być różne – od skłonności genetycznych, poprzez złą dietę, po problemy hormonalne.

Cennik

Usługa Cena
Blizny potrądzikowe na całej twarzy - usuwanie laserem 900,00 zł
Blizny potrądzikowe na policzkach - usuwanie laserem 500,00 zł
Blizny potrądzikowe na czole - usuwanie laserem 300,00 zł
Blizny potrądzikowe na brodzie - usuwanie laserem 300,00 zł
Trądzik pospolity - leczenie laserem 200,00 zł

Opinie

Klientów z całej polski

źródło opinii:

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jakie są przyczyny powstawania trądziku? +
Trądzik powstaje na skutek:
 • Zmian hormonalnych,
 • Nieprawidłowego rogowacenia – hiperkeratozy,
 • Wzmożonej produkcji łoju,
 • Zaburzonego składu lipidów w sebum skóry,
 • Infekcji bakteryjnych, np. Propionibacterium acnes
2. Czy laserowe leczenie trądziku jest skuteczne? +
Tak. Laser stanowi skuteczne rozwiązanie problemu z trądzikiem. Jest to zabieg bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Kontrolowane światło laserowe przenika przez skórę na wybraną głębokość, gdzie poprzez swoje działanie termiczne doprowadza do selektywnego zniszczenia nadaktywnych gruczołów łojowych.
3. Jakie są odczucia podczas zabiegu? +
Należy zaznaczyć, że laserowe leczenie trądziku nie boli, nie jest więc wymagane znieczulenie. Większość Pacjentów swoje odczucia opisuje jako lekkie szczypanie i delikatne ciepło. W trosce jednak o komfort osób, u których zabieg jest wykonywany, obszar naświetlany światłem lasera chłodzony jest zimnym strumieniem powietrza.
4. Czy potrzebne są dodatkowe zabiegi? +
W większości przypadków tak. Aktywne zmiany trądzikowe zostaną skutecznie usunięte za pomocą przeprowadzenia serii zabiegów. Zwykle rekomenduje się od 3 do 6 zabiegów przeprowadzanych w tygodniowych odstępach. Warto także podtrzymywać osiągnięte efekty poprzez wykonanie pojedynczego zabiegu raz na 7-8 miesięcy po przebytej serii terapeutycznej.
5. Czy zabieg wymaga specjalnego przygotowania: +
Tak. Przede wszystkim należy zrezygnować ze wszelkich form opalania. Dodatkowo minimum 24 godziny przed planowanym zabiegiem wystrzegać się spożycia alkoholu. Warto tego typu zabiegi wykonywać w okresie jesienno-zimowym, kiedy promieniowanie słoneczne jest mniejsze.
6. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
Pacjent po zabiegu powinien:
 • Przez okres 2 tygodni należy zrezygnować z sauny, basenu i gorących kąpieli, aby uniknąć rozszerzania naczyń krwionośnych,
 • Zrezygnować ze wszelkich form opalania się przez minimum miesiąc po zabiegu,
 • Zwiększyć ochronę skóry za pomocą regularnego stosowania kremów z SPF min. 50.
7. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
O kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje lekarz. Warto jednak zapoznać się z ogólnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu laserowego leczenia trądziku:
 • Świeża opalenizna,
 • Zażywanie poszczególnych leków i kosmetyków, np. beta-karotenu, retinolu, leków wpływających na krzepliwość krwi, leków i ziół fotouczulających,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Choroby przewlekłe, np. cukrzyca, choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby autoimmunologiczne, choroby onkologiczne, problemy hormonalne,
 • Aktywne zakażenia, infekcje i stany zapalne.
8. Jakie efekty przynosi laserowe leczenie trądziku? +
Laserowe leczenie trądziku umożliwia osiągnięcie licznych efektów. Pacjenci szczególnie wymieniają tutaj:
 • Wyrównanie koloru skóry,
 • Wyrównanie struktury skóry i jej wygładzenie,
 • Zredukowanie widoczności blizn,
 • Odblokowanie gruczołów łojowych wraz z ograniczeniem łojotoku,
 • Likwidacja bakterii,
 • Pobudzenie procesów regeneracyjnych,
 • Zwiększenie tempa procesu gojenia się ran,
 • W przypadku trądziku różowatego – usunięcie popękanych naczynek.