+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Chopina 11, 40-093 Katowice

Laserowe leczenie trądziku Katowice

Trądzik uznawane jest za jedno z najpopularniejszych schorzeń ludzkiej skóry, przez co coraz więcej osób decyduje się na leczenie tego nieestetycznego problemu.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe leczenie trądziku Katowice

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe leczenie trądziku Katowice

 • Home
 • Laserowe leczenie trądziku Katowice

Leczenie trądziku laserem

Trądzik uznawane jest za jedno z najpopularniejszych schorzeń ludzkiej skóry, przez co coraz więcej osób decyduje się na leczenie tego nieestetycznego problemu u dermatologa. Mimo, iż kojarzy się on z okresem dojrzewania, to może się on pojawić u osób w różnym wieku, zarówno u tych w średnim wieku, jak i dojrzałych. Ze względu na fakt, iż trądzik może mieć wiele podstaw, np. podłoże hormonalne, jego leczenie wymaga dużych nakładów cierpliwości Pacjenta, a także wyspecjalizowanej wiedzy ze strony lekarza. Kiedy leki i kosmetyki nie działają, współczesna medycyna szczęśliwie daje inne możliwości terapii, które są znacznie bardziej skuteczne, a efekty trwałe. Warto w tym miejscu wspomnieć o laseroterapii.

Przyczyna powstawania trądziku

Trądzik to nie tylko zwykłe wypryski na skórze, ale jest to często objaw przewlekłej choroby gruczołów łojowych, a także ujść mieszków włosowych. W przypadku nastolatków dużo mówi się o trądziku pospolitym, aczkolwiek odnotowuje się również jego występowanie w starszych grupach wiekowych. Może to być związane z różnymi czynnikami, do których zalicza się uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, infekcje, a także stosowanie różnych kosmetyków i innych wyrobów medycznych....

Inną odmianą trądziku jest trądzik różowaty. Występuje on pod postacią grudkowatych, krostkowych oraz rumieniowych zmian w obrębie skóry twarzy, zwykle w części środkowej.

Podłoże trądziku można odnaleźć w zaburzeniach naczynioruchowych. Mimo, iż może on być uwarunkowany genetycznie, to jednak istnieją czynniki powodujące zaostrzenie jego stanu. Należy w tym miejscu wyszczególnić:

 • Duży stres,
 • Nadmierne spożywanie alkoholu,
 • Niezdrowa dieta,
 • Posiadanie drożdżaków,
 • Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne,
 • Problemy z cyklem owulacyjnym.

Trądzik różowaty znacznie częściej dotyka kobiet, jednak u mężczyzn odnotowuje się znacznie cięższy przebieg choroby. Z reguły większą tendencję do jego posiadania mają osoby o jasnym typie urody: jasnych oczach, włosach i karnacji.

Jak wygląda usuwanie trądziku twarzy laserem?

Jak wspomniano we wcześniejszej części tekstu, współcześnie laser stanowi najnowocześniejszą metodę leczenia trądziku, a także z powodzeniem wykorzystywany jest do usuwania blizn powstałych wskutek trądziku. Tym samym jest świetną alternatywą dla farmakoterapii w tym zakresie, która znacznie obciąża organizm Pacjenta oraz zwykle trwa długo. Warto mieć na uwadze, że największe rezultatu laser daje w przypadku zmian łagodnych lub umiarkowanych. Innym typem trądziku, który z powodzeniem poddawany jest ingerencji laserowej jest trądzik torbielowaty. Umiarkowane zmiany trądzikowe wywołują większy dopływ krwi do miejsc zmienionych chorobowo, dzięki czemu energia lasera zostaje w większym stopniu pochłonięta. Laser jest całkowicie bezpieczny, przenika przez skórę z optymalną głębokością dając możliwość termicznej ingerencji w precyzyjnie wybrany fragment tkanki, niszcząc gruczoły łojowe.

Jak to wygląda w praktyce?

Laser można włączyć do terapii różnych zmian skórnych, takich jak np. trądzik pospolity, cywilizacyjny, torbielowaty lub różowaty. Zanim jednak dana osoba zostanie dopuszczona do zabiegu z zakresu laseroterapii, zobowiązana jest do udania się na wcześniejszą konsultację medyczną z lekarzem. W ten sposób wyklucza on posiadanie przez Pacjenta ewentualnych przeciwwskazań, dzięki czemu może się do niego w optymalny sposób przygotować.

Następnie Pacjentowi wręczane są okulary ochronne ze względu na konieczność ochrony wzroku. Ingerencja laserowa związana z czasem naświetlania jego promieni zależna jest od danego obszaru oraz jego rozległości, który poddawany jest leczeniu. Zwykle trwa on od 15 do 60 minut. W tym czasie Pacjent nie odczuwa znacznego dyskomfortu. Dzięki zastosowaniu laseroterapii w leczeniu trądziku likwidowane są stany zapalne skóry, a także niszczone bakterie, znajdujące się w ujściach gruczołów łojowych. Tym samym wszelkie zmiany trądzikowe znacznie szybciej się goją. Inną zaletą lasera jest to, iż zapobiega on powstawaniu nowych stanów zapalnych, a także odkaża i obkurcza pory.

Postępowanie po zabiegu

Aby osiągnąć jak najbardziej spektakularne efekty, Pacjent powinien przestrzegać określonych zasad postępowania. Przez minimum miesiąc należy zrezygnować z opalania, zarówno na słońcu, jak i w solarium. Przed pierwsze kilka dni należy zrezygnować z ciężkiego wysiłku fizycznego, ponieważ prowadzi to do rozszerzania naczyń krwionośnych. Podczas codziennej pielęgnacji skóry należy stosować jedynie łagodne preparaty i kosmetyki, a także krem z wysokim filtrem. Tym samym warto powstrzymać się od wykonywania peelingów chemicznych. Z kolei po upływie około 6 tygodniu warto odbyć wizytę kontrolną z lekarzem, który oceni efekty zabiegu i proces gojenia się.

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy

Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej. Dzięki temu można uniknąć nawrotów choroby. Cera trądzikowa jest niezwykle wymagająca, co generuje konieczność stosowania odpowiednich kosmetyków. W tym aspekcie warto poradzić się dermatologa lub kosmetologa. Skórę należy regularnie myć, usuwając z niej kurz, brud i makijaż, jednocześnie dbając o odpowiednie nawilżenie. Warto zamienić mydło na preparaty dedykowane skórze twarzy, ponieważ wzmaga ono produkcję łoju. Należy dodać, że udowodniono, iż ćwiczenia fizyczne korzystnie wpływają na zdrowie skóry. Podobnie jak zdrowa dieta, która gwarantuje równowagę witaminowo-minetalną.

Jakie efekty przynosi laserowe leczenie trądziku?

Laserowe leczenie trądziku, w zależności od stosowanej techniki, pomaga osiągnąć liczne efekty, takie jak:

 • Odblokowanie gruczołów łojowych oraz ograniczenie łojotoku,
 • Wyrównanie kolorytu skóry i redukcja blizn,
 • Likwidacja bytujących pod powierzchnią skóry bakterii,
 • Wygładzenie skóry w miejscach dotkniętych trądzikiem,
 • Neutralizacja popękanych naczynek,
 • Przyspieszenie procesu regeneracji.

Dlaczego nasz gabinet?

Jedynie poprzez wybór odpowiedniego miejsca i odpowiedniego specjalisty da gwarancję zachowania jak najwyższej klasy obsługi Pacjenta, wysoki poziom bezpieczeństwa, a także odpowiedni poziom sterylności i higieny całego procesu medycznego. Z tego powodu wybierając zabieg laserowego usuwania trądziku na terenie Katowic warto zapoznać się z ofertą naszego gabinetu. Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów ze środowiska medycznego, odznaczających się wysokim poziomem doświadczenia i kwalifikacjami. Na swoim koncie posiadamy liczne historie Pacjentów, którym pomogliśmy w leczeniu różnych zmian skórnych. Stawiamy głównie na ogólne dobro Pacjenta, jego zadowolenie, miłą lecz fachową atmosferę, a także realizację zadań na najwyższym poziomie. Dzięki skorzystaniu z wysokiej jakości usług medycznych Pacjent może osiągnąć satysfakcję z zabiegu, trwale żegnając się ze swoim problemem. Nasi lekarze zorientowani są na poprawianie jakości życia swoich Pacjentów poprzez bezpieczne i nieinwazyjne rozwiązania technologiczne. Stosując laser Fotona można w szybki sposób poprawić wygląd skóry, zapewniając jej zdrowy i atrakcyjny wygląd. Z kolei Pacjent może cieszyć się komfortem i większą pewnością siebie.

Cennik

Usługa Cena
Blizny potrądzikowe na całej twarzy - usuwanie laserem 900,00 zł
Blizny potrądzikowe na policzkach - usuwanie laserem 500,00 zł
Blizny potrądzikowe na czole - usuwanie laserem 300,00 zł
Blizny potrądzikowe na brodzie - usuwanie laserem 300,00 zł
Trądzik pospolity - leczenie laserem 200,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy trądzik można usuwać laserem? +
Tak, jak najbardziej zastosowanie techniki laserowej jest bardzo dobrym pomysłem na rozwiązanie problemu ze zmianami skórnymi, w tym trądziku. Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny. W przeciwieństwie do różnych form farmakoterapii nie obciąża ona organizmu. Za pomocą lasera, np. Fotona, łatwo i skutecznie niszczy się namnażające się bakterie, które odpowiadają za stany zapalne skóry. Światło, które jest emitowane przez jego głowicę wzmocnione jest przez fale radiowe, dzięki czemu może wniknąć w głąb skóry.
2. Jakie efekty przynosi zabieg leczenia trądziku laserem? +
Ostateczne efekty laseroterapii uzależnione są od indywidualnych czynników hormonalnych danej osoby, stopnia zaawansowania jego infekcji skórnych, a także siły i natężenia widocznych zmian. Jednak w większości przypadków już pierwszy zabieg przynosi znaczną różnicę w wyglądzie skóry. Zaleca się jednak zastosowanie serii zabiegów, zwykle od 3 do 12 spotkań z lekarzem, dzięki czemu można skutecznie:
 • Zahamować infekcję bakteryjną,
 • Złagodzić lub całkowicie wyeliminować zmiany trądzikowe,
 • Obkurczyć pory skórne,
 • Obkurczyć pory skórne,
 • Ogólnie poprawić wygląd skóry.
3. Na czym polega laserowe usuwanie trądziku? +
Usuwanie trądziku za pomocą laseroterapii jest szybkie i bezpieczne. Umożliwia skorygowanie wszelkich niedoskonałości skórnych. Za pomocą tej nieinwazyjnej metody, stosując poszczególne długości promieni świetlnych, można ingerować na wybrany problem skórny, precyzyjnie oddziałując w obrębie konkretnej zmiany. Leczenie trądziku laserem opiera się na bakteriobójczym i sebostatycznym działaniu głowicy lasera, rozgrzewającej skórę, przez co jest ona leczona i ujędrniana. W ten sposób skutecznie można wyeliminować leczenie farmakologiczne, które obciążą organizm.
4. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
Przede wszystkim na około miesiąc należy zrezygnować z opalania się na naturalnym słońcu i w solarium. Należy także odstawić wszelkie medykamenty i suplementy (w tym także ziołowe), które mają działanie fotouczuleniowe. Zabronione są także samoopalacze i inne produkty mające w składzie substancje zmieniające kolor skóry. Należy także zrezygnować z kosmetyków na bazie witaminy A oraz terinolu.
5. Jak powinniśmy postępować po zabiegu? +
Prawidłowa ochrona podrażnionej skóry to podstawa, dlatego należy:
 • Stosować kremy z wysokim filtrem SPF,
 • Stosować kremy nawilżające,
 • Zrezygnować z mocnych kosmetyków, np. z alkoholem w składzie,
 • Zrezygnować z opalania się.
6. Jak działa laser na trądzik? +
Przede wszystkim technologia E-light ma możliwość łączenia pulsującego światła IPL z falą radiową RF. Dzięki takiemu połączeniu usuwane są bakterie, odpowiadające za powstawanie zmian trądzikowych. Podczas terapii zmiany zapalne zaczynają się zmniejszać, a także pojawiają się z coraz mniejszą częstotliwością. Dużym atutem techniki laserowej jest to, iż można tuż po zabiegu wrócić do swoich codziennych obowiązków, ponieważ laser nie uszkadza skóry.
7. Czy trądzik to problem tylko dotykający nastolatków? +
W większości przypadków trądzik dotyka nastolatków, jednak coraz częściej dolegliwość ta pojawia się u osób w innych grupach wiekowych. Trądzik może dotknąć tak samo osoby po 30 roku życia, jak i w wieku średnim.
8. Jak powstaje trądzik? +
Niezależnie od wieku, trądzik dotyka osób z nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, których podstawową funkcją jest wydzielanie sebum. Ich nadaktywność odpowiedzialna jest za występowanie na skórze pryszczy i zaskórników. Nadmierna ilość sebum przetłuszcza skórę, przez co staje się ona siedliskiem bakterii bytujących na ludzkiej skórze. Bardzo często podłożem zmian trądzikowych jest zachwiana równowaga hormonalna, a także czynniki genetyczne. Trądzik i jego natężenie może być także zależne od złej diety i niskiej aktywności fizycznej. Np. ostre przyprawy, słodycze, a także używki jak papierosy, alkohol w negatywny sposób wpływają na kondycję skóry.
9. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
Jak przed każdym zabiegiem, lekarz na konsultacji medycznej diagnozuje istnienie potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. Należy tutaj wyszczególnić:
 • Ciążę i okres laktacji,
 • Zabiegi kosmetyczne lub medyczne, które zostały wykonane w ciągu ostatnich 3 miesięcy,
 • Posiadanie chorób wewnętrznych, np. nowotworów, padaczki, infekcji i alergii,
 • Posiadanie rozrusznika serca lub aparatu słuchowego,
 • Posiadanie świeżej opalenizny (maksymalnie 4tygodniowej),
 • Stosowanie kosmetyków na bazie witaminy A lub E i ich pochodnych,
 • Zakażenie wirusem opryszczki w miejscu poddawanym ingerencji lasera,
 • Zażywanie leków, takich jak antybiotyki, sulfonamidy, retinoidy, tetracykliny, aspiryna, wpływające na rozrzedzenie krwi, fotouczuleniowych (w tym także ziół i suplementów).