+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Janosika 5A 85-794 Bydgoszcz
slide
slide

Laserowe leczenie trądziku Bydgoszcz cena 200zł

Laserowe leczenie trądziku Bydgoszcz cena 200zł

W porównaniu do innych metod leczenia zmian skórnych – laserowe leczenie trądziku jest najskuteczniejsze i najbardziej efektywne. Zabieg ma niewiele przeciwwskazań i może być z powodzeniem stosowany u większości pacjentów.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Laserowe leczenie trądziku Bydgoszcz cena 200zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Laserowe leczenie trądziku Bydgoszcz

 • Home
 • Laserowe leczenie trądziku

Trądzik różowaty objawy

Trądzik różowaty zdecydowanie częściej przytrafia się kobietom niż mężczyźnom. Według aktualnego stanu badań nie ma jednej, określonej przyczyny dolegliwości jaką jest trądzik różowaty. Naukowcy doszukują się podłoża genetycznego tej uciążliwej przypadłości. Wiadomo jednak, że znacznie bardziej narażone są osoby posiadające jasną karnację i cerę naczynkową. Dodatkowo trądzik różowaty występuję często równolegle z chorobami układu pokarmowego, np. przy chorobie wrzodowej żołądka.

Laserowe leczenie trądziku Bydgoszcz – informacje o zabiegu

Jeżeli na co dzień doskwiera Ci trądzik, którego próbujesz usunąć bez większych sukcesów, a nie chcesz sięgać po terapię farmakologiczną trwającą zwykle bardzo długo z jednoczesnym obciążeniem wątroby, a oczekiwane rezultaty i tak mogą zakończyć się fiaskiem. Aby w odpowiedni sposób zadbać o swoją skórę warto wybrać odpowiedni gabinet medyczny, gdzie zapewniona będzie opieka wybitnych, doświadczonych specjalistów. Na terenie Bydgoszczy takim punktem na mapie jest nasz gabinet, gdzie na wstępie kierujemy wszystkich Pacjentów na wstępną konsultację medyczną mającą na celu określenie cech zmian, ich złożoność, a następnie pod indywidualne potrzeby i możliwości skóry Pacjenta lekarz opracowuje program leczenia trądziku z zastosowaniem laseroterapii, wliczając w to zalecenia na temat późniejszej pielęgnacji skóry i możliwościach działań profilaktycznych.

Za pomocą działania lasera doprowadza się do kontrolowanego obkurczania grudek trądzikowych na powierzchni skóry, a także leczy się infekcje bakteryjne ulokowane w głębszych warstwach skóry. Tym samym zastosowanie lasera umożliwia kompleksowe działania lecznicze, dzięki czemu trądzik można całkowicie wyleczyć usuwając nie tylko same objawy choroby, ale i skutecznie działając w ramach mechanizmów jej powstania.

W naszej placówce zatrudnienie znajdują jedynie doświadczeni eksperci. Tym samym nasi Pacjenci mają gwarancję odpowiedniej opieki. Nasi lekarze charakteryzują się pasją w swoim zawodzie i szczerym zorientowaniem na niesienie pomocy innym ludziom, co przekłada się na ich systematyczne dokształcanie i doskonalenie umiejętności.

Laserowe leczenie trądziku Bydgoszcz – wskazania do zabiegu

Laserowe leczenie trądziku polecane jest osobom, które posiadają następujące zmiany chorobowe:

 • Trądzik pospolity, młodzieńczy,
 • Trądzik wieku dojrzałego, cywilizacyjny,
 • Trądzik różowaty, rumień,
 • Trądzik torbielowaty.

Na czym polega laserowe leczenie trądziku?

Za pomocą zabiegu laserowego można w szybki, bezpieczny i kontrolowany sposób skorygować wszelkie niedoskonałości cery i skóry. Jest to metoda leczenia całkowicie bezinwazyjna. Lekarz manipuluje głowicą lasera bez bezpośredniego kontaktu z tkankami Pacjenta, a wybrane długości promieniowania świetlnego wpływają na poszczególne problemy skórne, co umożliwia działanie jedynie w obrębie wybranego fragmentu z cechami zmian chorobowych.

Samo działanie lasera w obrębie usuwania trądziku polega na działaniu bakteriobójczym i sebostatycznym. Podczas działania na skórę, głowica lasera doprowadza do jej nagrzania, dzięki czemu możliwe jest leczenie trądziku z jednoczesnym ujędrnieniem skóry. W ten sposób skutecznie można uniknąć niekorzystnej farmakoterapii, obciążającej organy wewnętrzne.

Laserowe usuwanie trądziku przeprowadzane jest w kilku etapach. Na początku odbywa się konsultacja medyczna z lekarzem, który oprócz samej diagnozy, bada ogólny stan zdrowia po to, aby potwierdzić lub wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Następnie Pacjent proszony jest, aby głęboko oczyścił swoją skórę. Wykonywany jest tutaj dokładny demakijaż, ale również oczyszczanie i dezynfekcja skóry. Następnie lekarz przechodzi do czynność typowo zabiegowych. Wybrany fragment na ciele Pacjenta schładzany jest specjalną głowicą, która emitując zimno skutecznie zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu.

Dużym atutem laseroterapii jest krótki czas rekonwalescencji. Jeszcze tego samego dnia Pacjent może cieszyć się swoją codzienną aktywnością.

Laserowe leczenie trądziku Bydgoszcz – zalecenia przed zabiegiem

Zalecenia przed zabiegiem są następujące:

 • Bezpośrednio przed samym działaniem lasera należy dokładnie oczyścić skórę ze wszelkich kosmetyków i preparatów, a także zdjąć soczewki kontaktowe,
 • Minimum 30 dni przed planowanym zabiegiem należy zacząć unikać ekspozycji skóry na światło słoneczne, w tym całkowicie zrezygnować ze wszelkich form opalania się,
 • Stosować na co dzień ochronę skóry w formie kremów z wysokim filtrem SPF,
 • 24 godziny przed zabiegiem zachować całkowitą abstynencję alkoholową,
 • Minimum 3 tygodnie przed zabiegiem odstawić wszelkie kosmetyki, preparaty, leki i zioła o działaniu fotouczulającym,
 • Minimum 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać wykonywania peelingów i wszelkich zabiegów złuszczających skórę, wliczając w to zabiegi medycyny estetycznej, jak i peelingi chemiczne,
 • Minimum tydzień przed zabiegiem ograniczyć aktywność fizyczną – zrezygnować z dźwigania i z ciężkich ćwiczeń.
 • Minimum 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć podjętą terapię z zastosowaniem doustnych retinoidów,
 • Minimum 30 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z używania kosmetyków z kwasami i witaminą A oraz jej pochodnymi, takimi jak retinol,
 • Minimum 3 dni przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowanie leków wpływających na krzepliwość krwi i jej rozrzedzenie,
 • U osób wykazujących tendencje do powstawania opryszczek, w sytuacji kiedy miejscem zabiegowym ma być okolica na twarzy, należy dwa dni przed oraz trzy dni po zabiegu włączyć stosowanie leku Heviran.

Laserowe leczenie trądziku Bydgoszcz – postępowanie po zabiegu

Po zabiegu należy:

 • Kontynuować ograniczenie przebywania na słońcu i dalsze stosowanie kremów SPF,
 • Unikać miejsc i czynności wzmagających rozszerzanie naczyń krwionośnych,
 • Podczas procesu gojenia się należy stosować jedynie delikatne kosmetyki i produkty z jednoczesnym zrezygnowaniem z tych, które są na bazie mydła i alkoholu. W dalszym ciągu peelingi nie są zalecane,
 • Należy nawilżać i natłuszczać skórę,
 • Umówić wizytę kontrolną po 6 tygodniach od ostatniego zabiegu.

Leczenie trądziku laserem – wygląd skóry po zabiegu

Normalną reakcją skóry na termiczne działanie lasera jest jej zaczerwienienie. Może pojawić się również obrzęk, przy czym te skutki uboczne ustępują zwykle samoistnie po kilku dniach i nie wymagają leczenia. Później skóra zaczyna się łuszczyć w miejscu działania lasera. Należy proces ten obserwować. Zdarza się, że pod jego wpływem może dojść do podrażnienia skóry z trudno gojącymi się strupami. W takim przypadku warto włączyć antybiotykoterapię, która zapobiegnie infekcji bakteryjnej. Jeżeli skóra będzie podrażniona, przez około 5 kolejnych dni warto zrezygnować z nakładania makijażu.

Laserowe leczenie trądziku Bydgoszcz – przeciwwskazania do zabiegu

Laseroterapia, mimo, iż całkowicie bezpieczna, to jednak jej przeprowadzenie niesie ze sobą konieczność wcześniejszego wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do zabiegu, do których zalicza się:

 • Ciążę i laktację,
 • Padaczkę,
 • Choroby skóry – bielactwo, atopowe zapalenie skóry, łuszczycę,
 • Stany zapalne,
 • Cukrzycę,
 • Sterydy,
 • Preparaty fotouczulające,
 • Opalenizna,
 • Kosmetyki na bazie witaminy A i jej pochodnych,
 • Choroby onkologiczne.

Laserowe leczenie trądziku Bydgoszcz – efekty zabiegu

Uzyskane efekty laserowego leczenia i usuwania trądziku uzależnione są od indywidualnych uwarunkowań hormonalnych, zaawansowania zmian chorobowych, a także natężenia posiadanej infekcji. Mimo to już pierwsze pozytywne zmiany można dostrzec po pierwszym działaniu lasera. Warto jednak z oceną uzyskanych rezultatów wstrzymać się do czasu wygojenia się skóry po ostatnim z serii przeprowadzonym działaniu leczniczym. Zwykle jedna seria może mieć od 3 do 5 działań, przy czym w niektórych przypadkach lekarz może zlecić nawet 12 spotkań. Po całościowej terapii można spodziewać się:

 • Zahamowania infekcji,
 • Złagodzenia lub zlikwidowania objawów trądziku,
 • Obkurczenia porów,
 • Wyregulowania gospodarki lipidowej skóry,
 • Ogólnego uzyskania poprawy w wyglądzie i kondycji skóry.

Skuteczne leczenie trądziku laserem

Nie ma wątpliwości, że trądzik jest uporczywym schorzeniem dotykającym skórę większości ludzkiej populacji. Mimo, iż problem jest powszechny, to w dalszym ciągu w medycynie istnieje niewiele skutecznych rozwiązań jego wyleczenia, a często ich skuteczność zależy między innymi od samego momentu, w którym podjęto leczenie. Z tego powodu nie należy zwlekać z rozpoczęciem terapii. Na szczęście w ostatnich latach rozwój technologii przełożył się na możliwości medycyny estetycznej, która korzystając z dobrodziejstw współczesnych czasów z powodzeniem wykorzystuje najnowocześniejsze urządzenia, do których zalicza się laser. Z powodzeniem pomoże on pozbyć się wszelkich niedoskonałości. Oprócz samego leczenia trądziku może być wykorzystywany w innych celach. Między innymi za jego pomocą skutecznie można uporać się z bliznami i przebarwieniami. Dodatkowo można stosować go jako samodzielną metodę leczenia trądziku lub włączyć jako jeden z elementów wieloaspektowych działań w tym zakresie.

Cennik

Usługa Cena
Blizny potrądzikowe na całej twarzy - usuwanie laserem 900,00 zł
Blizny potrądzikowe na policzkach - usuwanie laserem 500,00 zł
Blizny potrądzikowe na czole - usuwanie laserem 300,00 zł
Blizny potrądzikowe na brodzie - usuwanie laserem 300,00 zł
Trądzik pospolity - leczenie laserem 200,00 zł

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jakie są przyczyny powstawania trądziku? +
Trądzik może powstawać w wyniku działania różnych czynników. Można do nich zaliczyć zaburzoną gospodarkę hormonalną organizmu oraz hiperkeratozę, czyli nadmierne rogowacenie naskórka. Innym powodem jego występowania jest wzmożone wytwarzanie łoju oraz zakażenie bakteryjne (odpowiadają za nie Propionibacterium acnes). Nie bez znaczenia jest w tym przypadku także nieustabilizowana zawartość lipidów w sebum, wytwarzanym przez skórę.
2. Czy laserowe leczenie trądziku jest skuteczne? +
Zabieg laserowego usuwania gruczołów łojowych, które wydzielają zbyt wiele łoju jest właściwym sposobem leczenia, gdy u pacjenta występują lekkie oraz umiarkowane stany zapalne.
3. Jakie są odczucia podczas zabiegu: +
Czynności podejmowane podczas niego mają na celu nie tylko osiągnięcie oczekiwanego efektu, ale również zapewnienie komfortowych warunków dla pacjenta w trakcie trwania zabiegu. Dlatego też miejsce zmiany skórnej jest jednocześnie naświetlane przez laser oraz schładzane zimnym powietrzem.
4. Czy potrzebne są dodatkowe zabiegi? +
Gdy trądzik jest aktywny konieczne jest poddanie się kilku sesjom laseroterapii (trzy do sześciu zabiegów) z zachowaniem siedmiodniowych odstępów czasu pomiędzy nimi, aby leczenie było efektywne. Potem wystarczy profilaktycznie (gdy skóra wróci do dawnej formy) wykonywać taki zabieg co siedem/osiem miesięcy. Jeśli efektem ubocznym trądziku są blizny, które nie chcą zniknąć samoistnie, warto również zgłosić się na ich laserowe usuwanie.
5. Czy zabieg wymaga specjalnego przygotowania +
W dniu przeprowadzania zabiegu obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu. Należy również pamiętać, że skóra musi być pozbawiona ran, rozcięć i nie może być świeżo opalona.
6. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • cukrzyca,
 • przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego,
 • opalenizna,
 • choroby autoimmunizacyjne,
 • schorzenia układu wewnątrzwydzielniczego związane, np. z tarczycą, przysadką mózgową, nadnerczami,
 • choroby nowotworowe,
 • wszelkie infekcje, zwłaszcza skórne,
 • przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi lub mających w swoim składzie beta-karoten.
7. Jakie efekty przynosi laserowe leczenie trądziku? +
Zabiegi laserowe przynoszą wiele korzyści pacjentom. Wpływ na ich ilość i rodzaj ma zastosowana w danym przypadku technologia. Poniżej kilka zalet laserowego leczenia zmian trądzikowych:
 • zmniejszenie łojotoku oraz odblokowanie zatkanych gruczołów łojowych,
 • zamknięcie popękanych naczynek u osób mających problem z trądzikiem różowatym,
 • stymulacja skóry do autoodnowy,
 • usunięcie blizn,
 • zlikwidowanie przebarwień,
 • wyrównanie, wygładzenie skóry,
 • wyeliminowanie bakterii żyjących pod skórą,
 • skrócenie czasu gojenia się ran.
8. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
 • pierwsze dni po laserowym leczeniu trądziku powinny być pozbawione intensywnej aktywności fizycznej, aby nie dopuścić do rozszerzania się naczyń krwionośnych,
 • do codziennej toalety wolno używać jedynie delikatne środki myjące oraz kremy o działaniu łagodzącym,
 • nie powinno się myć mydłem, stosować niektórych kosmetyków (zawierających w swoim składzie alkohol) oraz peelingów chemicznych,
 • przez miesiąc po wykonanym zabiegu nie wolno spędzać zbyt wiele czasu na słońcu oraz korzystać z solarium,
 • wizyta kontrolna jest wskazana po upływie sześciu tygodni od wykonania zabiegu.
9. Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja skóry trądzikowej? +
Pielęgnacja cery ze skłonnością do trądziku nie jest prosta. Trzeba ostrożnie dobierać kosmetyki tak, aby sobie nie zaszkodzić. Dobrym pomysłem jest zaopatrywanie się w nie w aptekach. Stosowane środki pielęgnacyjne powinny być delikatne i zawierać składniki, które wspierają walkę z trądzikiem. Warto pamiętać, że mydło nie sprawdza się u osób mających problemy skórne tego typu, gdyż stymuluje ono wytwarzanie łoju.

Niemniej ważne jest wypracowanie w sobie nawyku dokładnego oczyszczania skóry z wszelkich zanieczyszczeń. Należy także dbać o jej właściwe nawilżenie. Osoby mające trądzik powinny także dobrze się odżywiać (jeść dużo warzyw oraz owoców) i regularnie ćwiczyć, gdyż taki zdrowy tryb życia wspomaga leczenie i korzystnie wpływa na kondycję skóry.