+48 577 987 878 Infolinia 8:00 - 20:00 Al. Kościuszki 106/116 90-442 Łódź

Laserowe leczenie
bólu Łódź

Działanie laseroterapii opisywane jest poprzez wykorzystywanie właściwości skupionej wiązki światła w celu przeciwbólowym, przeciwzakrzepowym, przeciwzapalnym, a także biostymulującym.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  

Laserowe leczenie
bólu Łódź

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Chirurgia kosmetyczna

Usuwanie kurzajek i brodawek

Usuwanie - operajca stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

  
`

Laserowe leczenie bólu Łódź

 • Home
 • Laserowe leczenie bólu Łódź
Laserowe leczenie bólu Łódź

Leczenie z zastosowaniem lasera cechuje się dużą efektywnością. Wiele pacjentek i pacjentów wydało swoją pozytywną opinię ze względu na szybkość i bezbolesność tego typu praktyk.

Laseroterapię można podzielić na dwa rodzaje:

 • Monoterapię – jest to leczenie, które opiera się jedynie na samym świetle lasera,
 • Terapię skojarzeniową – jest to leczenie, które zostaje wsparte różnymi formami pomocy, np. poprzez fizykoterapię.

Czym jest laseroterapia

Laseroterapię zalicza się do nieinwazyjnej metody terapeutycznej, którą stosuje się głównie w rehabilitacji, ortopedii, a przede wszystkim fizykoterapii, gdzie wykorzystuje się energię w zakresie podczerwieni. Tym samym zapewnia się miejscowe stymulacje biologicznej tkanki. Dzięki laseroterapii komórki stają się bardziej odżywione oraz zregenerowane. Zostaje pobudzona produkcja kolagenu. Tkanki zostają zaopatrywane w tlen. Uproszczając – stymulowane są wszelkie mechanizmy naprawcze.

Za pomocą lasera przeprowadza się terapię przeciwbólową. Odbywa się ona na zasadzie podawania ustalonej dawki energii światła do miejsc poddawanych zabiegowi. Warto pamiętać, że zabieg jest bezpieczny, a także nie odnotowuje się powikłań po nim.

Laser wykorzystywany w leczeniu bólu nazywany jest laserem biostymulacyjnym. Charakteryzuje się on niską mocą. Celem zastosowania tego typu terapii jest pobudzenie regeneracji tkanek, a także przyspieszenie przemiany materii. Dużym atutem jest likwidacja uciążliwego bólu. Zastosowanie lasera biostymulacyjnego korzystne jest w niwelowaniu:

 • Bóli mięśniowych,
 • Stanów zapalnych,
 • Nerwobólach,
 • Powikłań będących efektem przebytych złamań lub też skręceń.

Warto mieć na uwadze, że biostymulacja znacząco przyspiesza odbudowywanie komórek, co korzystnie wpływa na ogólną regenerację organizmu. Momentem determinującym rozpoczęcie laseroterapii jest zdiagnozowanie konkretnej przypadłości przez specjalistę, który pomoże we wstępnym wyborze odpowiedniej terapii przeciwbólowej. Wszelkie cechy lasera, takie jak moc, emitowane światło, jego typ oraz częstotliwość dostosowywana jest indywidualnie pod potrzeby oraz cechy konkretnego pacjenta.

Terapia laserem - nowy sposób leczenia

Terapia laserem oddziałuje na ciało człowieka za pomocą pobudzania zdolności regeneracyjnych tkanek, czego następstwem jest proces gojenia się na poziomie komórkowym. Sposób oddziaływania promieniowania wysokoenergetycznego zbliżony jest do mechanizmu działania klasycznego lasera biostymulującego. Różnią się między sobą głębokością mocy, tym samym na innej głębokości penetrują tkanki. Do terapii laserem wykorzystywana jest głowica aparatu. Posiada ona trzy źródła promieniowania. Ma ona dość duży zakres ruchów, wykazuje mobilność w pięciu kierunkach, przez co zarówno aplikacja, jak i samo przeprowadzanie zabiegu jest znacznie prostsze. Sama procedura zabiegowa jest mało skomplikowana. Osoba odpowiedzialna za jej przeprowadzanie kieruje światło lasera na wybrany fragment skórny, czego efektem jest fotomechaniczna fala powstająca w tkance. W ten sposób stymulowane są wolne zakończenia nerwowe, a także inne receptory tkanki podskórnej, które powodują blokadę ścieżki światła w układzie nerwowym. W ten sposób pacjent natychmiast odczuwa ulgę.

Rodzaje terapii

Laser emituje skupioną wiązkę światła, która wykazuje właściwości lecznicze. Istnieje kilka rodzajów terapii laserem. W tym miejscu warto wspomnieć o:

Laseroterapii prysznicowej – wykorzystywana jest ona przy pobudzaniu znacznych obszarów ciała. Jej głównymi cechami charakterystycznymi są działania przeciwbólowe, a także przeciwzapalne. Laseroterapia prysznicowa stosowana jest głównie w leczeniu schorzeń zwyrodnieniowych, a także w celu przyspieszania gojenia się ran.

Laseroterapii punktowej – polega ona na leczeniu światłem emitowanym na wybrane punkty. Z powodzeniem jest wykorzystywana w takich schorzeniach jak np. choroby zwyrodnieniowe narządów ruchu.

Laseroterapii typu skaner – wiązka laserowego światła równomiernie trafia na poddawany terapii cały obszar za pomocą zastosowanego skanera. Tym samym naświetlony zostaje większy rejon światła.

Przeciwskazania bezwzględne i względne to m.in:

Jak przed każdym zabiegiem, przed zastosowaniem leczenia laserowego należy wykluczyć istnienie potencjalnych przeciwskazań. Do przeciwskazań bezwzględnych zalicza się m.in.:

 • Ciążę,
 • Posiadanie tatuaży w miejscach objętych zmianami chorobowymi,
 • Choroby nowotworowe,
 • Zakrzepicę i zażywanie leków zakrzepowych,
 • Nieprawidłową krzepliwość krwi,
 • Ostre stany zapalne.

Z kolei przeciwwskazania względne są następujące:

 • Menstruacja,
 • Nadwrażliwość na światło,
 • Nadmierne pocenie się,
 • Padaczka.

Mimo iż laseroterapia jest zabiegiem małego ryzyka, tak samo jak przed innymi zabiegami zaleca się zastosowanie środków ostrożności. W tym przypadku mowa o:

 • Przyjmowaniu leków wywołujących wrażliwość na światło,
 • Skórze po opalaniu,
 • Anemii, która powoduje powstawaniu krwiaków,
 • Obrażeń skórnych.

W tym miejscu warto przypomnieć, że laseroterapia zaliczana jest do szybkich i skutecznych metod terapeutycznych. Jej cechą charakterystyczną jest fakt, iż nie wywołuje ona skutków ubocznych. Tym samym można ją stosować w wybranym miejscu na ciele.

Laserowe leczenie bólu pleców

Coraz więcej osób cierpi z powodu bólu odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa. W obu przypadkach warto rozważyć leczenie laserem wysokoenergetycznym, który ma swoje zastosowanie w terapii bólu różnego pochodzenia. Tym samym dobrze sprawdzi się w przypadku kręgosłupa.

Leczenie bólu kręgosłupa laserem wysokoenergetycznym

Każdy kto zmaga się z przewlekłym bólem marzy o pozbyciu się go. Z pomocą może przyjść zabieg z wykorzystaniem innowacyjnej terapii. W takich przypadkach jak bóle kręgosłupa doskonale sprawdza się laseroterapia wysokoenergetyczna. Poprzez prekursorskie tryby emisji, ten typ lasera umożliwia dostosowanie energii w taki sposób, aby szybko zminimalizować lub nawet całkowicie wyeliminować ból bez pojawienia się późniejszych skutków ubocznych, gwarantując tym komfort pacjenta oraz podwyższenie jakości jego życia....

Emisją wiązki laserowej nazywa się serię impulsów o zmodulowanej mocy oraz częstotliwości. Pozwala to na wywołanie natychmiastowego efektu pozbycia się bólu. Wystarczą trzy minuty po zabiegu, aby pacjent poczuł różnicę w natężeniu bólu, poprawiając własne samopoczucie. Dużym atutem tego sposoby leczenia jest to, iż podczas pojedynczego zabiegu można osiągnąć trzy efekty terapeutyczne, do których zalicza się: efekt przeciwbólowy, efekt przeciwzapalny, efekt biostymulacyjny. Laser wysokoenergetyczny w leczeniu bólu kręgosłupa jest szansą dla pacjentów będących zarówno w stanie ostrym, jak i przewlekłym. Ten typ terapii doskonale sprawdza się w opracowywaniu bolesnych punktów spustowych. Laser wysokoenergetyczny jest nieinwazyjny, efektywny, bezbolesny i szybki.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja chirurgiczna 140 zł
Badanie skóry za pomocą dermatoskopu 100 zł
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych 400 zł
Badanie histopatologiczne 60 zł
Konsultacja kwalifikująca do zabiegu 140 zł
Laserowe usuwanie zmian barwnikowych (zależne od wielkości) 200 zł
Laserowe usuwanie zmian skórnych (zależne od wielkości) 200 zł

PODSUMOWANIE

 • laserowe usuwanie zmian skórnych jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym

 • zmiany skórne nie wymagające dalszej diagnostyki mogą być usuwane za pomocą lasera

 • po laserowym usuwaniu zmian skórnych nie pozostają blizny

 • do zabiegu laserowego usuwania znamienia kwalifikuje nas lekarz dermatolog

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy można usuwać znamiona za pomocą lasera? +
Znamiona, takie jak pieprzyki można usuwać za pomocą lasera, co daje lepsze efekty niż usuwanie chirurgiczne. Nie pozostawia blizn oraz nie ma potrzeby przychodzenia na usuwanie szwów.
Kiedy pieprzyk musi zostać usunięty? +
To, czy dana zmiana skórna powinna być usunięta decyduje lekarz dermatolog. Ocenia on kształt oraz wielkość zmiany. Te bardziej niepokojące pod względem swojego wyglądu, czy nieregularnego kształtu powinny zostać usunięte. Zaleca się również usuwanie znamion znajdujących się w takich miejscach, jak pachwiny, pachy, narządy rodne, czy wewnętrzna strona palców.
Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków? +
To bezbolesny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego przystawiana jest głowica lasera, którą wykonuje się krótkie, ale intensywne naświetlania światłem lasera, w celu zniszczenia melaniny w skórze.
Czy zabieg laserowego usuwania pieprzyków można powtarzać? +
W przypadku dużych zmian skórnych lekarze zalecają powtórzenie usuwania pieprzyków. Między kolejnymi naświetlaniami powinna zostać zachowany odstęp około 4 do 8 tygodni.
Ile trwa laserowe usuwanie pieprzyków? +
Zabieg trwa około 30 minut, w zależności od wielkości zmiany skórnej.
Czy wszystkie pieprzyki można usunąć za pomocą lasera? +
Lekarz dermatolog powinien ocenić, czy nasza zmiana skórna może być usunięta za pomocą lasera. W przypadku dużych zmian bardziej zalecane jest chirurgiczne wycinanie zmian skórnych.
Jak długo skóra goi się po usunięciu pieprzyka za pomocą lasera? +
Gojenie skóry po takim zabiegu trwa do około kilku tygodni, a wszystko zależy od wielkości zmiany skórnej oraz długości naświetlania.
Czy po usuwaniu pieprzyków za pomocą lasera pozostają blizny? +
Bardzo rzadko zdarza się, by po takim sposobie usuwania pieprzyków na skórze pozostawały blizny. Dzieje się to częściej w przypadku rozległych zmian skórnych oraz wielu naświetlań.