+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta za 0zł!
slide
slide

Peeling laserowy Poznań cena 250 zł

Peeling laserowy Poznań cena 250 zł

Peeling laserowy pomaga regulować nadmierne wydzielanie sebum oraz umożliwia pozbycie się niewielkich przebarwień. Laserowy peeling węglowy to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, który w spektakularny sposób rozświetla skórę. Zabieg skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek. Wykazuje także właściwości rozjaśniające, antybakteryjne, przeciwzapalne i kojące.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Peeling laserowy Poznań cena 250 zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Peeling laserowy Poznań

 • Home
 • Peeling laserowy

Laserowy peeling węglowy Poznań – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Od zawsze ludzie marzyli o możliwości zachowania młodego wyglądu jak najdłużej. Potrzeba ta przyczyniła się do rozwoju medycyny estetycznej i kosmetologii pod kątem oferowania licznych zabiegów umożliwiających osiągnięcie odmłodzonego wyglądu. Rozwój wiedzy i technologii pozwolił na wprowadzenie technologii laserowej na potrzeby medycyny estetycznej. Za pomocą jego efektów oraz zaawansowaniu w obecnej chwili laseroterapia stanowi potwierdzoną naukowo metodę przywracania skórze młodzieńczego i naturalnie pięknego wyglądu. Przewagą metody laserowej nad dermabrazją i peelingiem jest precyzyjne działanie lasera, co w doświadczonych rękach specjalisty zapewnia dokładne i precyzyjne kontrolowanie całego procesu terapeutycznego.

Przez ostatnie lata, kiedy laser stał się bardziej dostępny przeciętnemu klientowi, wokół niego narosło kilka mitów, wynikających z prawdopodobnie z niewiedzy lub złego zrozumienia sposoby działania takiej ingerencji. Jednym z takich mitów jest przekonanie o dedykowaniu peelingu laserowego jedynie osobom w dojrzałym wieku. Jest to nieprawda. Tego typu zabiegi z powodzeniem wykonuje się już u dwudziestolatków. Korzyści wynikające z tego typu zabiegów wśród osób młodszych to wzmocnienie struktury skóry, opóźnianie powstania pierwszych zmarszczek, a także głębokie oczyszczenie i odświeżenie skóry, jak i całego wyglądu. W przypadku osób starszych, peeling laserowy przywraca dawny koloryt, a także ujędrnia skórę, przez co staje się ona znacznie gładsza w dotyku.

Laserowy peeling węglowy Poznań – ograniczenia wiekowe

Peeling laserowy nie ma większych ograniczeń wiekowych. Mimo, iż większość Pacjentów charakteryzuje się wiekiem dojrzałym lub średnim, z powodzeniem mogą wykonywać go zarówno osoby młodsze, jak i starsze – wszystko zależy od potrzeb i konkretnych problemów skórnych. U jednych peeling zniweluje pierwsze oznaki starzenia, zredukuje zmarszczki, wyrówna kolor, usunie przebarwienia. U innych pomoże uporać się ze stanem zapalnym, odmłodzi wygląd, głęboko oczyści skórę. Przykładem może być tutaj peeling kawitacyjny, który szczególnie polecany jest osobom młodym, które posiadają problem zanieczyszczonej skóry oraz zmian potrądzikowych.

Laserowy peeling węglowy Poznań – na czym polega zabieg?

Peeling laserowy polega na odparowaniu wody z naskórka Pacjenta za pomocą wiązki energii z urządzenia laserowego. Po kilku dniach od zabiegu naskórek zaczyna się łuszczyć. Można to porównać do tworzenia miejsca na nowy naskórek ze względu na wymuszoną zwiększoną produkcję poprzez ingerencję laserową. W ten sposób skóra staje się gładsza, wyrównana, ma jednolity koloryt, jest także dokładnie oczyszczona, dzięki czemu odzyskuje świeżość.

Kolejnym mitem jest bolesność zabiegu. Zwykle ludzie kojarzą zabieg laserowy ze skoncentrowaną wiązką energii i światła, który potencjalnie może wywoływać ból. Jest to nieprawda – przez cały czas trwania zabiegu lekarz dba o intensywne schładzanie skóry, manipulując specjalną dyszą.

Warto dodać, że za pomocą rozwiniętej technologii, sposób oddziaływania lasera można indywidualnie dostosować do potrzeb Pacjenta. Zwykle zabieg odbywa się w trybie frakcjonowania, dzięki czemu promienie laserowe tworzą swojego rodzaju „siatkę”. Jednak jeżeli Pacjent potrzebuje bardziej zaawansowanych działań, można skorzystać z oferty intensywnej terapii niefrakcjonowanej. Użyty tryb ustalany jest wspólnie z lekarzem podczas obowiązkowej konsultacji medycznej przed zabiegiem.

Laserowy peeling węglowy Poznań – wskazania do zabiegu

Niezależnie od wieku, wybór peelingu laserowego zawsze będzie dobrym wyborem, aby ogólnie poprawić stan własnej skóry. Jest on szczególnie polecany przy:

 • Redukowaniu przebarwień związanych z wiekiem, a także minimalizowaniu pierwszych oznak starzenia, szczególnie w okolicy szyi, twarzy i dekoltu,
 • Usuwaniu lub zmniejszaniu widoczności blizn będących efektem przebytego trądziku,
 • Usuwaniu istniejących przebarwień, a także wyrównywania kolorytu skóry,
 • Zwiększaniu jędrności oraz elastyczności skóry poprzez wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny,
 • Zmniejszaniu rozszerzonych porów,
 • Przeciwdziałaniu łojotoku,
 • Zredukowaniu nierówności naskórka,

Warto zaznaczyć, że peeling laserowy z powodzeniem można stosować na różnych fragmentach ciała, niekoniecznie twarzy. Wielu Pacjentów decyduje się na ten typ zabiegu na dłoniach, plecach, dekolcie oraz szyi.

Laserowy peeling węglowy Poznań – przeciwwskazania do zabiegu

Należy pamiętać, że poniższa lista jest jedynie pomocnicza i wskazuje na ewentualną możliwość niezakwalifikowania do zabiegu. Ważne, aby podczas rozmowy wstępnej z lekarzem być z nim całkowicie szczerym, co umożliwi mu wybór optymalnej metody leczenia oraz parametrów lasera. Należy mieć na uwadze, że o ostatecznej decyzji o kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje specjalista na podstawie swojej wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji:

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Choroby przewlekłe, np. na choroby nowotworowe, choroby krążenia,
 • Stany zapalne i aktywne infekcje,
 • Uszkodzenia skóry w miejscach przeznaczonych do wykonania zabiegu,
 • Zażywanie poszczególnych leków: sterydów, retionoidów doustnych, fotouczulaczy.

Laserowy peeling węglowy Poznań – zalecenia przed zabiegiem

 • Tydzień przed zabiegiem nie powinno się wykonywać żadnych zabiegów złuszczających naskórek,
 • Miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować ze wszelkich form opalania,
 • Zadbać o czystość skóry – przed zabiegiem konieczne jest dokładne oczyszczenie skóry ze wszelkich kosmetyków,
 • Należy odstawić leki fotouczulające, sterydy, leki wpływające na krzepliwość krwi, a także antybiotyki tydzień przed planowanym zabiegiem,
 • Zrezygnować z kosmetyków na bazie witaminy A i jej pochodnych, np. retinolu.

Laserowy peeling węglowy Poznań – zalecenia po zabiegu

Naturalną reakcją skóry na ingerencję lasera jest jej zaczerwieniony wygląd. Zanika ono samoistnie po okresie rekonwalescencji, który zwykle trwa około tygodnia. Skóra po laseroterapii wymaga wzmożonej pielęgnacji i ochrony – z tego powodu należy zrezygnować z opalania, a także stosować kremy z wysokim filtrem SPF, min. 50, a także kremy regeneracyjne, rekomendowane przez lekarza podczas wizyty.

Laserowy peeling węglowy Poznań – efekty zabiegu

Pierwsze efekty pozabiegowe widoczne są około siedmiu dni po laseroterapii, kiedy następuje koniec fazy złuszczania naskórka. Na ostateczne efekty trzeba będzie jednak poczekać od 3 do 6 miesięcy, ponieważ tyle czasu trwa regeneracja włókien kolagenowych i elastynowych, a także ogólna przebudowa skóry. Po tym czasie dana osoba wyraźnie dostrzega bardziej promienny wygląd, wyrównany kolor, a także ujednolicenie struktury skóry.

Aby peeling laserowy mógł osiągnąć pełnię swojej efektywności, może okazać się niezbędnym przeprowadzenie serii zabiegów, które dobierane są indywidualnie pod ogólny stan skóry danego Pacjenta, a także jego potrzeby. Zwykle jedna seria waha się od 2 do 5 ingerencji.

Efektami pełnej regeneracji jest:

 • Poprawa napięcia skóry,
 • Spłycenie zmarszczek,
 • Redukcja widoczności blizn,
 • Redukcja przebarwień,
 • Oczyszczenie skóry,
 • Zmniejszenie porów,
 • Unormowanie wydzielanie sebum,
 • Rozświetlony i młodzieńczy wygląd skóry,
 • Ujędrnienie i poprawa gęstości skóry,
 • Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,
 • Wypełnienie linii marionetki.

Cennik

Usługa Cena
Peeling laserowy 250,00 zł

Opinie

Klientów z całej polski

źródło opinii:

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jak wygląda zabieg? +
Za pomocą zabiegu peelingu laserowego Pacjent ma możliwość usunięcia zewnętrznej warstwy skóry i naskórka. Przewagą tego typu ingerencji jest duża precyzja, znacznie większa od innych, bardziej tradycyjnych zabiegów mechanicznych, takich jak mikrodermabrazja lub w przypadków chemicznych – kwasów.

Działanie lasera można opisać jako wprowadzenie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset niewielkich kolumn uszkodzeń. Warto dodać, że sąsiadująca zdrowa tkanka nie zostaje poddana ingerencji lasera, dzięki czemu nienapromieniowana skóra szybciej się regeneruje. W ten sposób stymulacji ulega produkcja kolagenu i elastyny. Dużym atutem peelingu laserowego jest jego nieinwazyjność i bezbolesność.
2. Jakie są korzyści zabiegu? +
Korzyści jest wiele, jednak dla Pacjentów kluczowe jest osiągnięcie:
 • Młodszego wyglądu,
 • Gładszej, jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry,
 • Spłycenie i zredukowanie widoczności blizn i zmarszczek,
 • Wyrównanie struktury i kolorytu.
3. Dla kogo przeznaczony jest zabieg? +
Dla osób w każdym wieku. Peeling laserowy może wykonać zarówno osoba w podeszłym wieku, jak i dwudziestolatek, o ile nie ma przeciwwskazań medycznych. Zabieg przeznaczony jest dla tych, którzy dążą do zredukowania widoczności blizn, np. powstałych na skutek trądziku, zmarszczek, chcą odmłodzić swój wygląd i poprawić kondycję skóry.
4. Jak uniknąć powikłań po zabiegu peelingu laserowego? +
Główne powikłania po peelingu laserowym są potencjalne przebarwienia i zbrązowienia od promieniowania słonecznego. Z tego powodu przez minimum trzy miesiące po zabiegu należy bezwzględnie stosować kremy z wysokim SPF, minimum 50.
5. Ile zabiegów należy wykonać? +
Mimo iż już po pierwszym zabiegu widać różnicę, to może okazać się konieczne wykonanie serii zabiegów w celu uzyskania optymalnego wyglądu. Zwykle seria waha się od 2 do 5 zabiegów, jednak ich ilość dobierana jest indywidualnie pod konkretny przypadek Pacjenta przez lekarza.
6. Jaki jest minimalny okres między zabiegami peelingu laserowego? +
Najbezpieczniej wykonywać kolejne zabiegi po około 4 tygodniach.
7. Jak długo należy czekać na efekt? +
Efekty zabiegu peelingu laserowego widać dopiero po całkowitej regeneracji naskórka, która trwa około 4 tygodni. Jeżeli efekt nie jest zadowalający, można powtórzyć zabieg lub zdecydować się na serię kilku ingerencji.
8. Jak długo utrzymuje się efekt po peelingu laserowym? +
Efekty są długotrwałe. Uzyskany odmłodzony wygląd, przebudowa skóry, większe jej napięcie i ujędrnienie związane ze wzmożoną produkcją kolagenu i elastyny utrzymują się około pół roku po wykonanym ostatnim zabiegu.
9. Czy regularne wykonywanie peelingów skutecznie niweluje problemy skórne? +
Zdecydowanie tak. Systematyczność w pielęgnacji i wykonywaniu zabiegów jest fundamentem dobrej kondycji skóry i jej młodzieńczego wyglądu. Niestety ze względu na działające czynniki zewnętrzne i wewnętrzne na ludzkiej skórze pojawiają się przebarwienia, zanieczyszczenia i oznaki starzenia, np. zmarszczki. Za pomocą regularnych peelingów można skutecznie działać profilaktycznie na problemy skórne, a także niwelować już te istniejące. W celu podtrzymania osiągniętych efektów warto o skórę zadbać w odpowiedni sposób w domu, stosować dobrej jakości kosmetyki, dostosowane do potrzeb skóry u konkretnej osoby. Niezwykle ważne są kremy z filtrem SPF.