+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik E-recepta za 0zł!
slide
slide

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz od 300 zł

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz od 300 zł

Nadpotliwość pach i nadpotliwość dłoni jest bardzo uciążliwą dolegliwością coraz większej liczby osób. Laserowe leczenie nadpotliwości wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym i trwa z reguły około 30 minut. Polega ona na wprowadzeniu światłowodu lasera w obrębie dołu pachowego i zniszczenia pod wpływem ciepła gruczołów potowych.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz od 300 zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz

 • Home
 • Laserowe leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość pach - laserowe leczenie nadpotliwości skutecznie poradzi sobie z tym problemem

Człowiek posiada na swoim ciele około dwa do trzech milionów gruczołów potowych (na jednym centymetrze kwadratowym może znajdować się średnio aż trzysta takich gruczołów!). Ludzkie ciało potrafi „wyprodukować” od kilku mililitrów do kilku litrów potu każdego dnia.

Pocenie się jest niezbędnym procesem. Służy utrzymaniu stałej temperatury i zapobiega przegrzaniu się. Właściwe funkcjonowanie gruczołów w tym zakresie jest zależne od współczulnego układu nerwowego, który wysyła do nich odpowiednie sygnały przez postsynaptyczne włókna cholinergiczne.

Wzmożona potliwość to problem, z którym boryka się wiele osób. Ta kłopotliwa przypadłość może być powodem różnych niezręcznych sytuacji oraz zmniejszać poczucie pewności siebie czy atrakcyjności ludzi, których dotyka. Życie toczy się szybko, więc każdy chce zawsze być gotowym na niespodziewane, a nie każdorazowo zastanawiać się, np. czy może podać komuś dłoń lub unieś w górę ręce wyrażając bezbrzeżną radość. Nikt nie chce w takich chwilach wycierać w pośpiechu rąk czy trzymać ich przy sobie w obawie, że ktoś zobaczy jego nieestetyczne plamy od potu na ubraniach w okolicy pach. Na szczęście są sprawdzone sposoby na tego typu problemy.

Remedium na nadpotliwość stanowi laseroterapia, która jest niezwykle skuteczna i przynosi długotrwałe efekty. O tym, kto może z niej skorzystać, decyduje lekarz. Istotne jest przeanalizowanie w tej kwestii wszelkich zmian skórnych z uwzględnieniem ich wielkości, ilości, kolorytu, a także głębokości. Nie bez znaczenia jest również oszacowanie indywidualnej wrażliwości skórnej. Lekarz ogląda miejsce, które miałoby być poddane zabiegowi i bada w jaki sposób skóra reaguje. Gdy dana osoba zostanie dopuszczona do zabiegu, przed jego przeprowadzeniem wykonuje się tzw. próbę laserową, która pozwala na zastosowanie właściwego poziomu energii, który będzie skuteczny oraz bezpieczny dla pacjenta.

Przyczyny zwiększonej potliwości

Problem wzmożonej potliwości dotyka w szczególności ludzi z krajów wysokorozwiniętych. Można wyróżnić nadpotliwość miejscową/zlokalizowaną (dotyczy konkretnych miejsc na ciele, np. rąk, pach, stóp) oraz ogólną.

Pocenie się jest naturalne, zwłaszcza w przypadku intensywnej aktywności fizycznej czy wysokiej temperatury. Zdarza się jednak, że ktoś poci się bez wyraźnej przyczyny i taka sytuacja niestety nie jest już właściwą reakcją organizmu.

Wzmożona potliwość może mieć następujące przyczyny:

 • fizjologiczne:
  • nadmierna masa ciała,
  • silne emocje, stres,
  • aktywność fizyczna,
  • klimat, którego cechami charakterystycznymi są: wysokie temperatury oraz znaczna wilgotność powietrza,
  • picie mocnej kawy/herbaty,
  • jedzenie czekolady,
  • używanie niektórych przypraw,
 • objawowe:
  • menopauza,
  • andropauza,
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej (np. nadczynność tarczycy),
  • niektóre choroby nowotworowe,
  • infekcje, którym towarzyszy podwyższona temperatura ciała,
  • choroby neurologiczne, np. neuropatie.

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – przyczyny nadpotliwości

Lekarz, aby mógł postawić właściwą diagnozę, musi przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad. Dzięki niemu uzyskuje on też niezbędną wiedzę, która pomaga mu określić jakie są możliwości leczenia, a w tym przypadku czy dana osoba może poddać się zabiegowi laseroterapii.

Często stosuje się także tzw. test Minora (próbę jodowo-skrobiową). Polega on na nałożeniu na skórę jodyny, a następnie skrobi – obszary wydzielające dużą ilość potu zabarwią się na ciemniejszy kolor. To właśnie te miejsca będą poddane zabiegowi. Warto dodać, że taka próba nie boli.

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Laseroterapia należy do metod, które są polecane nie tylko przez kosmetologów, ale również lekarzy. Dlaczego tak jest? Otóż zabieg tego typu jest wysoce skuteczny i nie wymaga powtarzania. Ponadto bardzo rzadko występują po nim skutki uboczne. Jest bezpieczny – laser działa bardzo precyzyjnie - nie ma obaw, że przy okazji neutralizowania gruczołów potowych i łojowych (zostają one zniszczone wysoką temperaturą), dojdzie do uszkodzenia tkanek, które z nimi sąsiadują. Istotną kwestią jest również fakt, że zabieg laserowego leczenia nadpotliwości wykonywany jest po podaniu znieczulenia miejscowego, co zapewnia maksimum komfortu pacjentowi, który się mu poddaje. Warto także wspomnieć, że w laseroterapii specjaliści korzystają z rozmaitych sprzętów, co umożliwia im ustawienie odpowiedniej mocy oraz głębokości działania lasera, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Nadpotliwość pach - laserowe leczenie nadpotliwości skutecznie poradzi sobie z tym problemem

Laseroterapia jest zalecana w przypadku nadmiernego pocenia się całego ciała lub konkretnych jego miejsc, tj. twarzy, dłoni, pach czy stóp.

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – zalecenia przed zabiegiem

Zabieg laserowego leczenia nadpotliwości musi być poprzedzony wywiadem lekarskim. Pacjent powinien poinformować lekarza również o swoich innych dolegliwościach czy chorobach, a także o trybie życia. Dzięki temu specjalista będzie mógł spojrzeć na całokształt problemu, co ułatwi mu postawienie właściwej diagnozy.

W tej kwestii pomocne jest również przeprowadzenie próby jodowo-skrobiowej. Dzięki niej lekarz będzie widział, gdzie dokładnie występuje problem wzmożonej nadpotliwości (te miejsca zabarwią się na czarno), a co za tym idzie, które obszary ciała powinny zostać naświetlone laserem.

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – przebieg zabiegu

Laserowe leczenie nadpotliwości polega na trwałym uszkodzeniu gruczołów potowych oraz usunięciu ich.

Najpierw lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe, czyli ostrzykuje obszar, który będzie naświetlany, specjalną mieszanką leku o działaniu znieczulającym (np. Narcain, Lidocain) oraz soli fizjologicznej. Następnie nacina skórę i do tak powstałego otworu, wkłada końcówkę światłowodu. Światło emitowane przez laser powoduje podwyższenie temperatury w obrębie jego działania, co skutkuje uszkodzeniem gruczołów potowych, które nie są odporne na nadmierne ciepło. Gdy to się stanie, lekarz przy użyciu specjalnego ssaka odsysa je, razem z zaaplikowanym przed zabiegiem znieczuleniem.

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – przeciwwskazania do zabiegu

Laseroterapia jest bezpieczną metodą leczenia, jednakże tak jak w przypadku innych zabiegów, nie każdy może się jej poddać. Dlatego właśnie zawsze wcześniej przeprowadza się wywiad lekarski z pacjentem, po którym lekarz podejmuje decyzje o możliwościach dalszego leczenia. Jeśli chodzi o laserowe leczenie wzmożonej potliwości można wyróżnić następujące przeciwwskazania:

 • choroby serca,
 • niewydolność nerek i/lub wątroby,
 • cukrzyca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – czas trwania zabiegu

Przed poddaniem się laserowemu leczeniu nadpotliwości konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, który przeprowadzi rozmowę z pacjentem oraz wykona test Minora, który pozwoli mu oszacować skalę problemu i odpowiednio przygotować się do zabiegu.

Laserowe usuwanie wzmożonej potliwości zajmuje zwykle niewiele czasu, tj. około trzydzieści minut (maksymalnie godzinę). Jest to zależne od:

 • rozmiarów obszaru, który będzie naświetlany,
 • intensywności objawów.

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – efekty zabiegu

Laseroterapia jest efektywną i bezpieczną metodą leczenia. Dzięki temu, że laser niszczy gruczoły potowe i łojowe, które następnie są odsysane i usuwane z ciała, zabiegu nie trzeba powtarzać. Terapia laserem ogranicza pocenie się oraz eliminuje niepożądany zapach. Skutkuje to polepszeniem ogólnego samopoczucia pacjenta, który dzięki temu zyskuje większą pewnością siebie oraz poczucie komfortu w każdej sytuacji.

Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu naświetlania laserem może być zaczerwieniona lub pozbawiona czucia – tego typu objawy znikają maksymalnie po około siedmiu dniach. Natomiast po upływie kolejnego tygodnia, pacjent może spokojnie wrócić do dawnego trybu życia i codziennych aktywności.

Po laserowym leczeniu nie trzeba używać jakichś specjalnych kremów – nie ma przeciwwskazań, by stosować dobrze sobie znaną i sprawdzoną pielęgnację ciała.

Warto wspomnieć, że terapia laserem nie oddziałuje w żaden sposób na stan owłosienia ciała pacjenta.

Cennik

Usługa Cena
Pachy - leczenie nadpotliwości laserem 300,00 zł

Opinie

Klientów z całej polski

źródło opinii:

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jak wydziela się pot? +
Na ciele każdego człowieka zlokalizowane są około dwa, a nawet trzy miliony gruczołów potowych. W ciągu jednego dnia mogą one wydzielić kilka mililitrów potu (a czasami nawet parę litrów). Pocenie się jest jednym z naturalnych zjawisk zachodzących w organizmie. To konieczność – bez niego człowiekowi groziłoby niebezpieczne przegrzanie. Działanie gruczołów potowych związane z utrzymywaniem właściwej temperatury ciała jest zależne od współczulnego układu nerwowego.
2. Z czego wynika nadmierna potliwość? +
Nadmierna potliwość dotyczy całej powierzchni ciała (ogólna) lub konkretnej jego części, tj. stóp, pach czy dłoni (miejscowa). Można wyróżnić następujące przyczyny jej występowania:
 • fizjologiczne, czyli: życie w gorącym, wilgotnym klimacie, intensywna aktywność fizyczna, nadmierny stres, zbyt duża masa ciała, używanie ostrych przypraw,
 • objawowe, czyli: wszelkie infekcje, zaburzenia gospodarki hormonalnej, menopauza, choroby nowotworowe (nie wszystkie), neurologiczne.
3. Jakie są efekty zabiegu? +
Efekt końcowy jest zależny od zdyscyplinowania pacjenta (czy przestrzegał zaleceń, które otrzymał po zabiegu), jego ogólnego stanu zdrowia, wieku oraz stylu życia.

Optymalnym efektem laseroterapii jest przede wszystkim zminimalizowanie wydzielania potu, usunięcie brzydkiego zapachu, a w związku z tym zapewnienie pacjentowi możliwości komfortowego funkcjonowania w codziennym życiu.
4. Jak przygotować się do zabiegu? +
Poddanie się leczeniu nadpotliwości nie może obyć się bez spotkania z lekarzem, który odbędzie z pacjentem szczegółową rozmowę oraz przeprowadzi specjalny test Minora. Na miejsce, które ma być poddane zabiegowi, nałoży jodynę, a potem skrobię. Zabieg laserowego leczenia nadpotliwości stosuje się tylko tam, gdzie skóra zabarwi się na czarny kolor tak, by nie wprowadzać jej w miejsca, które nie pocą się nadmiernie.
5. Jakie są wskazania do zabiegu? +
Warto się poddać takiemu leczeniu jeśli nadmierne pocenia się całego ciała lub konkretnych jego miejsc, tj. twarzy, pach, stóp czy dłoni, oddziałuje negatywnie na codzienne funkcjonowanie.
6. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
 • karmienie piersią,
 • ciąża,
 • przewlekłe choroby autoimmunizacyjne, np. gościec,
 • zaburzone funkcjonowanie układu nerwowego i krwionośnego,
 • zażywanie środków farmakologicznych znoszących ból, gorączkę oraz takich, których składniki wpływają na krzepliwość krwi (np. leki z kwasem acetylosalicylowym, które ją rozrzedzają).
7. Jak wygląda zabieg? +
Zabieg laserowego leczenia nadpotliwości skutkuje całkowitym pozbyciem się gruczołów potowych. Laser działa bardzo precyzyjnie, umożliwiając bezpieczne uzyskanie pożądanego efektu. Wystarczy niewielkie rozmiarowo nacięcie, w którym umieszczona zostaje jego głowica z wbudowanym światłowodem, która kieruje wiązkę światła w odpowiednie miejsce i trwale niszczy kłopotliwe gruczoły.
8. Jak długo trwa zabieg i czy jest bolesny? +
Zabieg tego typu trwa zwykle około 40 minut i wymaga zaaplikowania pacjentowi znieczulenia miejscowego, aby zminimalizować uczucie dyskomfortu. Podobnie wygląda on w przypadku liposukcji laserowej (ten sam sprzęt), jednakże w przypadku eliminowania nadpotliwości kaniula jest płytko wprowadzana.
9. Jakie są odczucia towarzyszące zabiegowi? +
Pacjent czuje jedynie delikatne ukłucie, jednakże wrażliwym osobom zalecane jest skorzystanie ze znieczulenia miejscowego.
10. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
Zabieg laserowy nie wymaga rekonwalescencji. Jest bezpieczny. Kilka godzin po jego zakończeniu ciało w naświetlanym miejscu jest lekko obolałe, a skóra może nieco swędzieć. Objawy te samoistnie mijają po około 7 lub maksymalnie 14 dniach.