+48 578 653 353 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik E-recepta za 0zł!
slide
slide

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz cena od 50 zł

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz cena od 50 zł

Laserowe leczenie bólu jest skuteczną metodą uśmierzania bólu, która nie wywołuje skutków ubocznych. Działa również przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

  

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz cena od 50 zł

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Liposukcja laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Obrzezanie

`

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz

 • Home
 • Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie bólu przynosi ulgę w dolegliwościach o podłożu mięśniowo – szkieletowym

Laserowe leczenie bólu jest wysoce skuteczną (momentalnie eliminuje ból) i bezpieczną formą pomocy jaką można zaoferować pacjentowi. Najlepiej gdy jest ona zastosowana świeżo po doświadczonym urazie.

Laseroterapia w swoim działaniu wykorzystuje promieniowanie wysokoenergetyczne. Może być wykorzystywana do leczenia schorzeń zlokalizowanych w różnych miejscach na ciele. Oddziałuje na organizm podobnie jak klasyczny laser biostymulacyjny, jednakże ma większą moc i możliwości docierania do głębiej położonych tkanek. Jest niezwykle efektywną i szybką formą leczenia, po której zastosowaniu nie obserwuje się skutków ubocznych. Dzięki temu, że intensywnie wpływa na tkanki, dla uzyskania optymalnych rezultatów, wystarczy zaledwie kilka zabiegów. Czas ich trwania jest różny i trwa zazwyczaj od dwóch do dziesięciu minut. Decydującą rolę odgrywa tu rodzaj leczonej dolegliwości oraz zastosowana dawka.

W ramach laseroterapii wyróżnia się:

 • monoterapię – leczenie wyłącznie wiązką światła emitowaną przez laser,
 • terapię skojarzeniową – pozwala na łączenie różnych metod dla uzyskania satysfakcjonujących efektów, tj. wspieranie leczenia laserowego, np. fizykoterapią.

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz – poradnia leczenia bólu – dlaczego warto wybrać się w takie miejsce?

Laseroterapia jest często stosowaną metodą leczenia w fizykoterapii, ortopedii czy rehabilitacji. Dzięki spożytkowaniu energii w zakresie podczerwieni pobudza mechanizmy naprawcze w tkankach oraz wzmaga produkcję kolagenu. Komórki stają się lepiej dotlenione i odżywione, a tym samym dochodzi do ich regeneracji. Warto zaznaczyć, że laseroterapia jest nieinwazyjna.

Zabieg laserowego usuwania bólu jest bezpieczny i nie występują po nim objawy niepożądane. Polega on na naświetleniu bolącego miejsca odpowiednią dawką światła. Laser stosowany do tego celu nazywany jest biostymulacyjnym. Cechuje się niską mocą. Jego zadanie polega na stymulacji tkanek, której skutkiem ma być ich regeneracja (a tym samym organizmu) oraz przyspieszenie metabolizmu.

Laser biostymulacyjny pomaga w przypadku: nerwobóli, stanów zapalnych, komplikacji wynikających z wcześniejszych złamań/skręceń oraz bóli mięśniowych.

Laserowe usuwanie bólu musi być poprzedzone konsultacją lekarską, na której pacjent uzyska właściwą diagnozę i zostanie poinformowany o możliwościach leczenia. Zarówno moc lasera, typ, światło przez niego wytwarzane oraz częstotliwość każdorazowo dobierane są do potrzeb danej osoby i jej osobistych uwarunkowań.

Leczenie bólu neuropatycznego – jakie rodzaje bólu można leczyć laserowo?

Laseroterapia przeprowadzana przez wykwalifikowany personel jest niezwykle precyzyjną, skuteczną oraz przede wszystkim bezpieczną formą leczenia. Nie powoduje skutków ubocznych, gdyż nie wiąże się z koniecznością używania narzędzi chirurgicznych, których zastosowanie wymaga naruszania powłok ciała.

Wiek pacjenta nie jest przeszkodą uniemożliwiająca poddanie się takiemu zabiegowi. Rzecz jasna nie może on być przeprowadzony u niemowląt i u osób starszych.

Leczenie przy użyciu lasera wysokoenergetycznego jest zalecane w przypadku:

 • zespołu cieśni nadgarstka,
 • zespołu bolesnego barku,
 • zapalenia kaletki, nadkłykcia kości ramiennej lub ścięgna,
 • blizny podostrej/przewlekłej,
 • bólów grzbietowych/ lędźwiowo-krzyżowych,
 • ran otwartych,
 • chorób zwyrodnieniowych stawów,
 • dolegliwości bólowych,
 • konieczności odnowy nerwów.

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz – leczenie bólu kręgosłupa, w jaki sposób można wykorzystać do tego laser?

Laseroterapia to skuteczna, bezpieczna oraz nieinwazyjna forma pomocy pacjentom wykorzystywana przede wszystkim w ortopedii, fizykoterapii oraz rehabilitacji, gdzie przy użyciu energii w zakresie podczerwieni dochodzi do pobudzania konkretnej tkanki biologicznej. Wpływa to na przyspieszenie przemiany materii, zredukowanie odczuwanego bólu oraz skrócenie czasu gojenia się.

Leczenie przy użyciu lasera składa się z dwóch części:

 • a) etap analgetyczny,
 • b) etap biostymulacyjny.

Na ustawienia lasera i sposób przeprowadzenia laseroterapii ma wpływ stadium zabiegu oraz lokalizacja miejsca sprawiającego ból. Wyróżnia się:

 • tryb impulsowy – eliminuje ból (w przypadku ostrych stanów) i nie wytwarza ciepła (działa atermicznie),
 • tryb ciągły – leczenie laserem, polegające na biostymulacji, jest przedłużone w przypadku osób z dolegliwościami przewlekłymi czy podostrymi. W przeciwieństwie do wyżej wymienionego trybu ten wytwarza ciepło, które jest odczuwalne przez pacjenta, jednakże nie sprawia mu dyskomfortu, a swego rodzaju przyjemność.

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz – jak wygląda zabieg?

Podczas laserowego leczenia bólu wiązka światła emitowana przez laser kierowana jest na skórę pacjenta, co powoduje wytworzenie tzw. fotomechanicznej fali w określonym miejscu w ciele. Determinuje to pobudzenie wolnych zakończeń nerwowych, a także innych receptorów zlokalizowanych pod skórą, co wpływa na uniemożliwienie przesyłania sygnałów określonymi drogami układu nerwowego, dzięki czemu dochodzi do momentalnego wyeliminowania bólu.

Naświetlanie laserem prowadzi do stymulacji mikrokrążenia oraz uefektywnienia drenażu limfatycznego. Poza tym laseroterapia przyczynia się do dotlenienia, odżywienia, a także odnowy komórek oraz zwiększenia produkcji kolagenu. Jak do tego dochodzi? Wpływa na to:

 • pobudzenie procesu fagocytozy,
 • wzmożona praca fibroblastów, które produkują kolagen i elastynę,
 • stymulacja mikrocyrkulacji,
 • zwiększenie wewnątrzkomórkowego działania enzymów,
 • usprawniony obieg tlenu,
 • zintensyfikowanie procesów przemiany materii, które zachodzą w komórkach,
 • właściwe pozbywanie się glukozy z organizmu.

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz – przeciwwskazania do zabiegu

Laserowe usuwanie bólu nie zawsze jest możliwe do przeprowadzenia ze względu na pewne czynniki, np. chorobowe. Zabieg nie może dojść do skutku, jeśli osoba chcąca się mu poddać:

 • zmaga się z nowotworem lub ostrymi stanami zapalnymi,
 • cierpi na zaburzenia krzepliwości krwi lub przyjmuje środki farmakologiczne o działaniu zakrzepowym,
 • jest aktualnie w ciąży,
 • ma tatuaże w obrębie miejsca, które wymaga leczenia.

W pewnych sytuacjach zabieg może być przeprowadzony, jednakże decyzję o tym podejmuje lekarz. Dzieje się tak w przypadku gdy pacjent:

 • cierpi na epilepsję,
 • jest uczulony na światło,
 • mocno się poci,
 • ma miesiączkę.

Decyzja o skorzystaniu z laseroterapii musi być dobrze przemyślana, rozważona również w momencie gdy dana osoba ma poranioną skórę, niedawno się opalała, zażywa leki czy inne środki o działaniu fotouczulającym lub cierpi na niedokrwistość (czyli anemię), która skutkuje u niej pojawianiem się krwiaków.

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz – zalety zabiegów z wykorzystaniem lasera

Laseroterapia to bardzo precyzyjna forma leczenia. Laser wykorzystywany do takich celów oddziałuje na konkretną tkankę i czyni to na właściwej, pożądanej głębokości. Dzięki jego zastosowaniu pacjent nie musi poddawać się zabiegowi chirurgicznemu, który mógłby go narazić na wystąpienie różnych skutków ubocznych. Ponadto leczenie przy pomocy lasera przynosi satysfakcjonujące oraz długo utrzymujące się rezultaty (co jest równie istotne). Dzięki sile jego działania pacjent nie jest już zmuszony do przyjmowania środków farmakologicznych (niestety często na jedno pomagają, a na drugie szkodzą) w celu zredukowania bólu.

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz – skutki uboczne zabiegu

Leczenie laserem jest bezpieczne i szybkie. Po zabiegu nie obserwuje się skutków ubocznych. W związku z tym może być przeprowadzany w różnych miejscach ciała pacjenta.

Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz – efekty zabiegu

Efekty laseroterapii są uzależnione od miejsca, które wymagało poddania się zabiegowi. Generalnie rzecz ujmując obserwuje się:

 • zmniejszenie opuchlizny,
 • zredukowanie odczuwanego bólu mięśniowego (wystarczy jedna sesja by poczuć ulgę),
 • wyeliminowanie części stanów zapalnych,
 • stymulację odnowy chrząstek stawowych,
 • wzrost ilości składników odżywczych dostarczanych komórkom przez krew oraz wchłanialności substancji powstałych w wyniku przemian metabolicznych przez układ limfatyczny.

Opinie

Klientów z całej polski

źródło opinii:

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czym jest laseroterapia? +
Laseroterapia jest nieinwazyjną metodą terapeutyczną, stosowaną w większości w rehabilitacji, ortopedii, a także fizykoterapii. We wszystkich tych przypadkach wykorzystywana jest energia ze spektrum podczerwieni. W ten sposób zapewnia się biologiczną stymulację tkanki w wybranych miejscach. Komórki ciała stają się odżywione i zregenerowane, a tkanki bardziej natlenione. Wzrasta produkcja kolagenu i elastyny. Mówiąc krótko – wszelkie mechanizmy naprawcze są stymulowane.

Laser idealnie sprawdza się jako terapia przeciwbólowa. Ból leczony jest tutaj energią świetlną nakierowaną w sposób precyzyjny w wybrane miejsca poddawane zabiegowi. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie ma po nim również powikłań.
2. Jaki rodzaj bólu można leczyć laserem? +
Laser bardzo pomoże w przypadku następującego bólu:
 • Mięśniowego,
 • Stanu zapalnego,
 • Nerwobólu,
 • Powikłań będących efektem różnych urazów, np. skręceń, zwichnięć, złamań.
3. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
Każdy zabieg generuje konieczność wykluczenia potencjalnych przeciwwskazań. W przypadku leczenia bólu laserem są to następujące czynniki:
 • Ciąża,
 • Tatuaże w miejscach objętych zmianami chorobowymi,
 • Choroby na tle nowotworowym,
 • Zakrzepica i leki antyzakrzepowe, a także inne zaburzenia w obrębie krzepliwości krwi,
 • Stany zapalne i infekcje,
 • Menstruacja,
 • Nadwrażliwość na światło,
 • Wzmożona potliwość,
 • Epilepsja.
4. Jak należy się przygotować do zabiegu? +
Laseroterapia zalicza się do ingerencji o małym ryzyku, aczkolwiek i w przypadku najbardziej bezpiecznych działań konieczne jest zachowanie ostrożności. W tym przypadku mowa jest o:
 • Stosowaniu leków fotouczulających,
 • Opaleniźnie,
 • Anemii,
 • Obrażeniach na skórze.
Warto dodać, że laseroterapia jest szybką i skuteczną metodą terapeutyczną. Jej dużą zaletą jest to, iż nie powoduje ona skutków ubocznych. Z tego względu można ją stosować na każdym fragmencie na ciele.
5. Jak należy się przygotować do zabiegu z użyciem lasera? +
Nie ma zaleceń odnośnie specjalistycznych przygotowań przed podejściem do zbiegu. Należy jednak pamiętać o chwilowej rezygnacji ze stosowania kremów, maści, balsamów i innych podobnych kosmetyków, szczególnie w miejscu, gdzie zaplanowano działanie lasera. Koniecznym jest tutaj naszykowanie luźnego i wygodnego ubrania, które umożliwi łatwy dostęp do danej części na ciele. W momencie, kiedy ciało człowieka eksponowane jest na wiązkę światła czerwonego, koniecznym może się okazać zastosowanie specjalistycznych okularów ochronnych, ponieważ ten typ światła może w negatywny sposób wpłynąć na funkcje wzroku.
6. Jakie są zalety zabiegów laserowych? +
Pacjenci w największej mierze doceniają:
 • Znaczne obniżenie odczuć bólowych, dzięki czemu nie trzeba już zażywać środków farmakologicznych,
 • Zwiększenie szansy na uniknięcie operacji chirurgicznej,
 • Długotrwałe efekty,
 • Precyzja i dokładność działań lasera – wiązka światła dociera w konkretnie wybrany fragment ludzkiego ciała, działając jedynie w obrębie ustalonej tkanki na odpowiedniej głębokości.
7. Czy zabieg jest bolesny? +
Nie – zabieg jest całkowicie bezbolesny. Z reguły Pacjenci czują lekkie mrowienie, co czasami utożsamiają z dyskomfortem. Czas rekonwalescencji jest dość krótki, zwykle tego samego dnia co zabieg można wrócić do domu.
8. Jakie są wskazania zabiegowe? +
Podstawowymi wskazaniami do zabiegu, są schorzenia narządu ruchu, którym towarzyszy ból, wśród których można wymienić:
 • stany zapalne ścięgien,
 • bóle w okolicach pleców oraz szyi,
 • różnego rodzaju kontuzje sportowe,
 • choroby zwyrodnieniowe stawów,
 • urazy (a także obrzęki) tkanek miękkich,
 • bóle stawów,
 • zespół cieśni nadgarstka
9. Jakie rodzaje terapii laserowej są wykorzystywane? +
 • Laseroterapia prysznicowa – ten rodzaj laseroterapii stosowany jest w celu pobudzania dużych obszarów ciała. Charakteryzuje się właściwościami przeciwbólowymi oraz przeciwzapalnymi. Znacznie przyśpiesza proces gojenia się ran, stosowana również w terapii schorzeń na tle zwyrodnieniowym,
 • Laseroterapia punktowa – ten rodzaj stosowany jest na konkretne obszary (dotyczy przede wszystkim chorób zwyrodnieniowych narządów ruchu).
 • Laseroterapia skaner – w tym rodzaju laseroterapii, za pomocą stosowanego skanera wiązka światła, które emituje laser rozprasza się równomiernie po całym obszarze, który poddawany jest leczeniu (naświetlany zostaje duży rejon ciała).