+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Olszewskiego 23B 51-642 Wrocław
slide
slide

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Wrocław

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Wrocław

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych jest zabiegiem bezpiecznym. Pobrany wycinek trafia następnie do badania histopatologicznego, które pozwala dokładnie określić charakter zmiany.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Wrocław

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Wrocław

  • Home
  • Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Wrocław - jakie są przyczyny powstawania znamion?

Pieprzyki na naszym ciele, czyli zmiany skórne barwnikowe, są ciemnymi plamkami, które mogą być zupełnie płaskie lub wystające ponad skórę. Część pieprzyków mamy już od urodzenia i są to tak zwane znamiona wrodzone. Jest jednak część zmian skórnych, które pojawiają się w trakcie naszego życia, zwłaszcza w okresie dojrzewania i takie znamiona noszą nazwę nabytych. Istnieje kilka powodów powstawania nowych pieprzyków, a są to między innymi: predyspozycje genetyczne, nadmierne opalanie się czy mechaniczne podrażnienia fragmentów skóry. Pieprzyki przybierają różne kształty i wielkości – od kilkumilimetrowych po takie, które mają nawet kilka centymetrów. Również kolor pieprzyków może różnić się od siebie. Znamiona barwnikowe mogą być jasnobrązowe, ciemnobrązowe, a nawet czarne czy granatowe. Należy bacznie obserwować pieprzyki na swoim ciele, a w razie jakichkolwiek zauważonych anomalii zgłosić się do lekarza w celu konsultacji oraz zdecydowania się na

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Wrocław – usuwanie pieprzyków wskazania

Jeśli zauważyłeś ostatnio na swojej skórze niepokojąco wyglądające znamię, pamiętaj, że powinieneś jak najszybciej pokazać je lekarzowi specjaliście, który być może zdecyduje, że konieczne jest usuwanie pieprzyka. Wszystkie pieprzyki powinny zostać sprawdzone przez dermatologa, w celu wykluczenia ewentualnej choroby nowotworowej.

Czy usuwanie pieprzyków jest konieczne? Wielu ludzi zadaje sobie to pytanie, nie wiedząc na co należy zwrócić uwagę. Gdy pieprzyk nie zmienia swojego zabarwienia, kształtu czy rozmiaru, nie należy się nim martwić. Jeżeli jednak jakakolwiek ze zmian barwnikowych występujących na Twojej skórze zmieniła swój wygląd, udaj się do lekarza na kontrolę. Kolejnymi podstawami do kontroli lekarskiej są boleści, swędzenia czy krwawienia z pieprzyka. Specjalista zbada zmiany skórne za pomocą badania dermatoskopowego, które pozwoli ocenić, które zmiany mają postać łagodną, a które mogły przybrać postać złośliwą.

Na usuwanie pieprzyków powinieneś się zdecydować gdy:

  • wystąpiło podejrzenie, że pieprzyk na charakter złośliwy (czerniak),
  • pieprzyk znajduje się w miejscu często podrażnianym, jest drapany i ocierany, na przykład w wyniku wykonywania zwykłych, codziennych czynności,
  • pieprzyk wrodzony jest bardzo dużych rozmiarów, istnieje bowiem ryzyko, że nabierze on charakteru złośliwego,
  • nie czujesz się komfortowo z pieprzykiem występującym w widocznym miejscu (na przykład na twarzy) i wiesz, że jego usunięcie poprawi komfort Twojego życia.

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków - Jak wygląda czerniak?

Regularne samokontrole pieprzyków są bardzo ważne, gdyż pozwolą na czas zareagować na wszelkie anomalia z nimi związane. Jeżeli zauważyłeś, że pieprzyk zmienił swój kolor, kształt, powiększył się i towarzyszy mu ból oraz krwawienie, niezwłocznie udaj się na wizytę do specjalisty. Takie objawy mogą świadczyć o pojawieniu się czerniaka – niezwykle złośliwej odmianie nowotworu, która nieleczona przedostaje się w głąb krwiobiegu i atakuje po kolei narządy wewnętrzne.

W naszym gabinecie we Wrocławiu oferujemy pełną diagnostykę oraz bezpieczne usuwanie zmian barwnikowych, zarówno tych podejrzanych o zmiany nowotworowe, jak i tych łagodnych, które usuwane są jedynie ze względów estetycznych.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Wrocław - przygotowanie do zabiegu

Podczas konsultacji z lekarzem specjalistą zostaną omówione szczegóły zabiegu. Lekarz przekaże wszystkie wskazania, których należy przestrzegać przed zabiegiem, ale i również zalecenia do wykonywania po przeprowadzonym zabiegu.

Przygotowanie do usuwania pieprzyków, często zależne jest od rodzaju znieczulenia, które zastosowane będzie podczas zabiegu. Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych najczęściej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, rzadziej ogólnym. Jeżeli lekarz zaleci dodatkowe badania przed podjęciem decyzji o usunięciu pieprzyków, również należy je wykonać. Gdy zajdzie potrzeba usunięcia włosów z miejsca poddanego zabiegowi, zajmie się tym doświadczony personel medyczny.

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Wrocław – przebieg zabiegu

Usuwanie pieprzyka jak również usuwanie znamion skórnych o innym podłożu - są zabiegami nieskomplikowanymi i bezpiecznymi. Wycięcia zmiany dokonuje się na znieczuleniu miejscowym. Pieprzyk wycinany jest w całości, a jeżeli przesłanką do jego usunięcia były jakiekolwiek niepokojące objawy, wycinek przesyłany jest do laboratorium na badanie histopatologiczne. Po zakończonym zabiegu, ranę zszywa się i nakłada opatrunek. Pacjent po zakończonym zabiegu może jeszcze tego samego dnia wrócić do domu.

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków Wrocław – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu jakim jest chirurgiczne usuwanie pieprzyka, lub usuwanie znamion skórnych należy pamiętać, by nie dotykać niepotrzebnie rany i pilnować, by nie zdało się zakażenie. Wystąpienie uczucia swędzenia jest normalne, gdyż wiąże się z gojeniem rany. Po około dwóch tygodniach od usunięcia pieprzyka, lekarz podczas kontroli ocenia stan gojenia się rany i ściąga szwy. Jeżeli zaobserwujesz u siebie takie objawy jak gorączka, obrzęk wokół rany, zaczerwienienie i sączenie z rany niezwłocznie udaj się do lekarza jeszcze przed wyznaczoną kontrolą!

Zaleca się również stosowanie kremów przyspieszających gojenie i odpowiednie nawilżenie skóry w późniejszym etapie, by blizna po wycięciu była jak najmniej widoczna.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych - czy usuwanie pieprzyków jest bezpieczne?

Usuwanie pieprzyków jest bezpieczne, jeżeli zostanie przeprowadzone w specjalistycznej klinice lub gabinecie pod okiem doświadczonych lekarzy. W naszym gabinecie usuwaniem zmian skórnych zajmuje się tylko wykwalifikowana do tego kadra. Ryzyko pojawienia się jakichkolwiek komplikacji jest niewielkie, a zabieg dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia jest bezbolesny i trwa około pół godziny.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne, jak również usuwanie znamion skórnych pozostawiają po sobie blizny, warto jednak wspomnieć, że blizny po usuwaniu pieprzyków na ogół są niewielkie i praktycznie niezauważalne. Żeby tak się stało, należy odpowiednio dbać o miejsce usuniętego pieprzyka, nie pić alkoholu czternaście dni po wykonaniu zabiegu, nie zażywać gorących kąpieli, nie korzystać z saun oraz nie opalać się.

Usuwanie znamion skórnych cena

Osoby zastanawiające się jaka jest cena usuwania znamion skórnych oraz co na nią wpływa muszą wiedzieć, że nie ma wpływu miejsce, w którym znajduje się znamię,tylko wielkość znamienia a także ilość wycinanych znamion. Podanie ceny usunięcia znamienia barwnikowego, lekarz podaje ostatecznie po konsultacji dermatologicznej.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA