+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Marszałkowska 62 lok.3, 00-545 Warszawa
slide
slide

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych umożliwia usunięcie zmian skórnych o różnej wielkości, znajdujących się w obrębie tułowia, twarzy, głowy i tkanek miękkich innych powłok ciała. Usuwane są różne niepokojące zmiany, które poddawane są dalszej diagnostyce.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Warszawa

 • Home
 • Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych

Zmiany skórne, których nie należy lekceważyć

Lekarz, zwykle dermatolog, który kwalifikuje Pacjenta do chirurgicznego usuwania znamion skórnych bada dany wykwit skórny w dwojaki sposób – zwracając uwagę na wszelkie wskazania medyczne, jak i względy estetyczne. W trakcie czynności zabiegowych lekarz manipuluje skalpelem i usuwa znamię skórne razem z kawałkiem zdrowej tkanki, a następnie zakładane są szwy. Rana zabezpieczana jest opatrunkiem. W trosce o dobro i komfort Pacjentów, chirurgiczne usuwanie zmian skórnych odbywa się jedynie po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego, dzięki czemu skutecznie eliminuje się wszelkie dolegliwości bólowe. W ten sposób Pacjent w krótkim czasie wraca do dobrego samopoczucia, a swoimi codziennymi aktywnościami może zająć się jeszcze tego samego dnia.

Na ludzkiej skórze może pojawić się wiele różnych zmian. Wychodząc im naprzeciw w medycynie wykorzystuje się z powodzeniem różne metody ich usuwania. Najczęściej można dostrzec takie problemy jak: kurzajki, przebarwienia, włókniaki, brodawki, znamiona barwnikowe (pieprzyki), kaszaki. Większość z nich stanowi poważny dla Pacjenta defekt kosmetyczny, który znacząco obniża pewność siebie i poczucie własnej atrakcyjności, wpływając nie tylko na sam wygląd danej osoby, ale przede wszystkim na jej własne odbieranie siebie, co prowadzi do licznych kompleksów na tle estetyki i zadowolenia z własnego ciała.

Niezadowolenie z własnego ciała to jedno. Wszelkie zmiany skórne i znamiona mają także inną stronę. W niektórych przypadkach są podłożem dla rozwoju poważnych chorób i schorzeń, przy czym największe zagrożenie niesie nowotwór skóry, w tym złośliwy czerniak. Z tego powodu nie powinno się lekceważyć takich zmian i podjąć się zabiegu jakim jest usuwanie pieprzyka.

Medycyna daje różne rozwiązania, z których Pacjent może skorzystać i uporać się ze swoimi zmianami skórnymi i zdecydować się na zabieg jakim jest usuwanie pieprzyków. Na ten moment za najbardziej optymalne działanie uznaje się chirurgiczne usuwanie zmian skórnych, które z powodzeniem można przeprowadzić m.in. w Warszawie. W ten sposób nie tylko istnieje możliwość poprawienia swojego wyglądu, ale przede wszystkim istnieje możliwość oddania pobranego wycinka do badania histopatologicznego, którego wyniki z reguły dostępne są po około 14 dniach.

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Warszawa - kiedy warto zdecydować się na wizytę u specjalisty?

Rozważając chirurgiczne usunięcie zmian skórnych lub usuwanie pieprzyków należy mieć na uwadze konieczność odbycia wcześniejszej konsultacji z lekarzem dermatologiem, który na podstawie swoich umiejętności, wiedzy i przeprowadzonego badania zadecyduje, czy w danym przypadku konieczne jest usuniecie danej zmiany, czy też lepszym rozwiązaniem będą inne metody leczenia. Jest to konieczność podyktowana troską o życie i zdrowie Pacjenta, ponieważ istnieje realne zagrożenie ze strony chorób na tle onkologicznym, które mogą rozwinąć się w przypadku nawet pozornie niegroźnego znamienia.

Podstawami do usunięcia danej zmiany skórnej są następujące czynniki:

 • Występujące krwawienie,
 • Odczuwanie swędzenia,
 • Lokalizacja narażająca na otarcia,
 • Pojawiające się zmiany w obrębie znamienia.

Specjaliści oferujący swoją pomoc w naszym gabinecie dokonują oceny zmian skórnych za pomocą przeprowadzanych badań dermoskopowych oraz wideodermoskopowych. Kolejnym krokiem jest ustalenie, czy problematyczny punkt na ciele jest zmianą o łagodnym nacechowaniu, dzięki czemu będzie można pozbyć się jej poprzez elektrokoagulację, czy też lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie laseroterapii, w tym chirurgicznego usunięcia zmian skórnych za specjalistycznej głowicy lasera. Oczywiście w razie wszelkich wątpliwości pobiera się wycinek i oddaje do badania histopatologicznego.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa – wskazania do zabiegu

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych oraz usuwanie pieprzyków poleca się Pacjentom, którzy na co dzień borykają się z takimi problemami, jak:

 • Brodawki,
 • Znamiona,
 • Guzy,
 • Kaszaki,
 • Nagniotki,
 • Włókniaki,
 • Tłuszczaki,
 • Modzele,
 • Znamiona barwnikowe, pieprzyki – nawet te nietypowe i narażone na działanie słońca,
 • Inne zmiany atypowe, wypukłe, o nieregularnym kształcie, rozmiarze i kolorycie,
 • Łagodne i złośliwe zmiany na tle nowotworowym.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa – kwalifikacja do zabiegu

Aby zabieg jakim jest chirurgiczne usuwanie znamion skórnych był komfortowy dla Pacjenta, dokładamy wszelkich starań, które zapewniają bezbolesność zabiegu i miłą atmosferę podczas jego przebiegu. Priorytetem jest tutaj podanie znieczulenia miejscowego. Nasi specjaliści dbają również o zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. W razie potrzeby wycinki poddawane są badaniom histopatologicznym. W przypadku założenia szwów nierozpuszczalnych istnieje konieczność ich zdjęcia po upływie od 7 do 14 dni od zabiegu. Ponowna wizyta jest również momentem oceny osiągniętych efektów zabiegowych. Jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę, od tego momentu można zacząć stosować preparaty przeznaczone do wspomagania leczenia blizn. Usuwanie pieprzyka jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ po chirurgicznym usuwaniu zmian skórnych powstaje niewielka blizna. Warto jednak rozważyć jej późniejsze laserowe usunięcie.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa - przebieg zabiegu

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków oraz innych znamion skórnych przeprowadzane w Warszawie jest zabiegiem, który odbywa się po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Jeżeli nie ma przeciwwskazań do zabiegu, Pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe. Następnie za pomocą lasera, lekarz usuwa precyzyjnie wybraną zmianę łącznie z marginesem zdrowej skóry, docierając do warstwy tkanki podskórnej. W takim działaniu lekarz manipuluje skalpelem lub łyżeczką chirurgiczną. Po zakończonym działaniu zakładane są szwy. Następnie w wyznaczonym terminie należy udać się na wizytę oceniającą proces gojenia się rany i rekonwalescencji. Zabieg zwykle trwa około pół godziny lub godzinę, jednak czas ten jest indywidualny i zależy od cech danej usuwanej zmiany.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa - efekty zabiegu

Efektem zabiegu jakim jest usuwanie pieprzyków i innych zmian skórnych jest optymalny efekt kosmetyczno-estetyczny, a także znacząco obniża się ryzyko przekształcenia się zmian w późniejsze stany nowotworowe.

Bezpośrednio po chirurgicznym usuwaniu zmian skórnych u większości Pacjentów występuje ból i szczypanie w okolicach pobranego wycinka, które łatwo zniwelować stosując leki przeciwbólowe.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa – przeciwwskazania do zabiegu

Usuwanie pieprzyka nie może być przeprowadzone w przypadku osób:

 • Kobiety ciężarne i w okresie laktacji,
 • Osoby z chorobą nowotworową,
 • Osoby z zaburzeniami odporności,
 • Osoby zażywające leki wpływające na krzepliwość krwi,
 • Osoby posiadające infekcje, zakażenie lub choroby skóry,
 • Osoby z tendencją do powstawania blizn przerostowych i bliznowców.

Chirurgiczne usuwanie znamion Warszawa – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy:

 • Zachować higienę miejsca zabiegowego,
 • Delikatnie przemywać miejsce zabiegowe, starając się nie narażać ich na intensywne jej działanie,
 • Zwiększyć poziom ochrony słonecznej – konieczne jest tutaj zastosowanie kremów z wysokim filtrem UV,
 • Zrezygnować z opalania,
 • Dezynfekować miejsce zabiegowe.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa – cena

Ostateczny koszt zabiegu chirurgicznego usuwania zmian skórnych uzależniony jest od indywidualnych cech konkretnie usuwanej zmiany skórnej. Lekarz zwraca uwagę na jej wielkość, głębokość, umiejscowienie, objawy, jakie jej towarzyszą. Warto dodać, że przy chirurgicznym usuwaniu znamion można pozbyć się kilku zmian skórnych, co oczywiście również wpływa na cenę i czas zabiegu. Ostateczny koszt określa lekarz przy wizycie wstępnej.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA