+48 578 653 353 Infolinia 8:00 - 20:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań
slide
slide

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Poznań

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Poznań

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Zmiana wraz z otaczającym marginesem tkanek zostaje usunięta, a ranka zaszyta.

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Poznań

Zostaw proszę swoje dane, zadzwonimy!

Wybierz usługę

Usuwanie zmian skórnych

Usuwanie kurzajek

Usuwanie - operacja stulejki

Laserowe leczenie bólu

Laserowe leczenie nadpotliowści

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe ujędrnianie skóry

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie hemoroidów

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie żylaków

Lipoliza laserowa

Peeling laserowy

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  
`

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Poznań

 • Home
 • Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków i znamion – dlaczego warto to robić?

Każda osoba posiada na swoim ciele zmiany barwnikowe, które mogą towarzyszyć nam od urodzenia lub powstać podczas okresu dojrzewania czy już w życiu dorosłym. Przeciętnie człowiek ma na swoim ciele około dwudziestu takich znamion, z czego przynajmniej jedno z nich nadaje się do baczniejszej obserwacji przez lekarza dermatologa. Nie każdy nietypowy pieprzyk należy od razu usuwać, trzeba jednak pamiętać o regularnych kontrolach i szybkiej reakcji w razie potrzeby. Jeżeli zauważyłeś, że jeden z Twoich pieprzyków w ostatnim czasie zmienił swój kształt lub kolor, niezwłocznie umów się na wizytę w naszym gabinecie w celu sprawdzenia znamienia u usuwanie pieprzyka!

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków Poznań - jakie pieprzyki należy usunąć?

W przypadku wątpliwości co do wyglądu pieprzyka, warto zastanowić się nad jego usunięciem. Lekarze zalecają usuwanie pieprzyków, które narażone są na częste podrażnienia spowodowane na przykład ramiączkiem od stanika czy kołnierzykiem koszuli. Usuwanie pieprzyków powinno nastąpić również, gdy są one w miejscu odsłoniętym, a co za tym idzie narażone są na nadmierną ekspozycję promieni słonecznych. Warto pozbyć się znamion, których nie jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować, czyli takich, których nie widzimy bez niewygodnego wyginania lub tych znajdujących się na szyi.

Jeżeli usuwanie pieprzyków ma na celu jedynie względy estetyczne, również możemy podjąć się tego zabiegu.

Mówiąc krótko, dobrze jest wykonać usuwanie pieprzyka w następujących przypadkach:

 • gdy pieprzyk zlokalizowany jest w miejscu narażonym na częste otarcia czy zadrapania,
 • gdy zmiana barwnikowa swędzi lub krwawi,
 • kiedy wyniki badania dermatoskopowego są niepokojące,
 • dla poprawy poczucia własnej wartości pacjenta, ze względów estetycznych.

Po ustaleniu rodzaju zmiany barwnikowej, nasi wykwalifikowani specjaliści podejmują decyzję o rodzaju wykonywanego zabiegu jakim jest usuwanie pieprzyka. Jeżeli zmiana jest łagodna, najczęściej będzie to laserowe usuwanie zmiany. Jednak w przypadku, gdy istnieje podejrzenie wystąpienia nowotworu (czerniaka), dermatolodzy przeprowadzają chirurgiczne usuwanie pieprzyków, a wycięta zmiana poddana jest badaniom histopatologicznym.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Poznań - jak przygotować się do zabiegu?

Usuwanie pieprzyków nie jest zabiegiem wymagającym szczególnych przygotowań ze strony pacjenta. W czasie wizyty przed zabiegiem, lekarz oceni rodzaj zmiany, zaproponuje najskuteczniejszą metodę usunięcia zmiany i przedstawi zalecenia przed zabiegiem, których należy przestrzegać.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych – wskazania do zabiegu

Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów zmian skórnych, które mogą kwalifikować się do zabiegu ich usunięcia:

 • pieprzyki (znamiona barwnikowe),
 • prosaki,
 • kępki żółte powiek,
 • włókniaki miękkie,
 • brodawki wirusowe takie jak kurzajki i im podobne,
 • naczyniaki rubinowe,
 • rogowacenia słoneczne.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Poznań – przeciwwskazania do zabiegu

Jak w przypadku każdego zabiegu, tak i w przypadku usuwania znamion skórnych istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Są to:

 • predyspozycje do powstawania keloidów i przerosłych blizn,
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • zakażenie, infekcja w okolicy zmiany,
 • trwająca choroba nowotworowa,
 • choroby serca, niedokrwistość oraz zakrzepy żylne (dyskwalifikują do wykonania krioterapii),
 • u kobiet również ciąża i okres karmienia piersią.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Poznań – jak wygląda zabieg?

Usuwanie pieprzyków w naszej klinice jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, przeprowadzonym przez doświadczonych specjalistów. Zanim jednak dojdzie do samego zabiegu, nasza wykwalifikowana kadra składająca się z dermatologów i chirurgów, przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad i badanie dermatoskopowe w celu oceny zmian skórnych i wyboru najlepszej metody ich usunięcia. Chirurgiczne usuwanie zmiany skórnej wykonuje się na znieczuleniu ogólnym, więc zabieg jest bezbolesny.

W trosce nie tylko o względy estetyczne, ale i o Twoje zdrowie, wszystkie wycięte zmiany poddajemy badaniu histopatologicznemu, by sprawdzić czy nie są zmianami nowotworowymi.

Po skończonym zabiegu, w miejsca usuniętych znamion nakładamy szwy oraz opatrunek. Na kolejnej wizycie kontrolnej (w 5-14 dniu po zabiegu) usuwamy szwy.

Pamiętaj, że na początku blizna po usuniętym pieprzyku będzie bardziej widoczna, jednak z czasem blednie i zanika, by w efekcie była prawie całkowicie niewidoczna. Unikaj również opalania na słońcu i w solarium do pół roku od wykonania zabiegu.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Poznań – jak wygląda skóra po zabiegu?

„Czy usuwanie pieprzyków sprawi, że moja skóra będzie wyglądała niekorzystnie?” - to pytanie zadaje sobie wielu pacjentów przed podjęciem decyzji. Oczywiście, bezpośrednio po usunięciu niechcianej zmiany, skóra będzie obrzęknięta, zaczerwieniona i tkliwa, w niektórych przypadkach może dojść do powstania strupków na powierzchni skóry. Powyższe objawy zanikają jednak w ciągu kilku dni, a skóra po tym czasie wraca do normalnego wyglądu.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Poznań cena i efekty zabiegu

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych zleca się w celu usunięcia niechcianych pieprzyków, brodawek i podobnym zmian. Wszystkie zmiany usuwa się podczas jednej sesji, a sam zabieg jest bezbolesny i krótki. Gdy pacjent dba należycie o ranę po zabiegu, blizna po usunięciu pieprzyka jest praktycznie niezauważalna. Usuwanie znamion jest zabiegiem jednorazowym, co oznacza, że raz wycięte znamię już nigdy nie pojawi się na nowo. Cena zabiegu uzależniona jest od ilości oraz wielkości wycinanych zmian skórnych.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Poznań – zalecenia po zabiegu

Usuwanie pieprzyków wiąże się z przestrzeganiem kilku zasad po wykonaniu zabiegu. Należy dbać o ranę, by nie wdało się w nią żadne zakażenie, zaleca się stosowanie środków odkażających rano i wieczorem przez okres około tygodnia. Dodatkowo, wskazane jest, by kilka razy dziennie aplikować środek przyspieszający gojenie, a ranę osłaniać sterylnym opatrunkiem.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, wizyt na basenie oraz nadmiernej ekspozycji na słońce.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych - możliwe efekty uboczne

Usuwanie pieprzyków – jak każdy inny zabieg – może nieść za sobą pewne powikłania, nie są one jednak poważne i uciążliwe, gdyż znikają przeważnie po kilku dniach od wykonania zabiegu. Po usunięciu pieprzyka skóra może być zaczerwieniona, pojawi się obrzęk. Wszystkie zabiegi wykonywane w naszym gabinecie są w pełni bezpieczne, ze względu na wykwalifikowaną kadrę, doświadczenie i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Nasi specjaliści stosują dwie metody usuwania pieprzyków (laserową i chirurgiczną). Ostateczną decyzję, którą metodą zostanie usunięte znamię podejmuje lekarz podczas konsultacji z pacjentem. Wpływ na wybór metody mają między innymi rodzaj zmiany, jej umiejscowienie i rozmiar.

Usuwanie pieprzyków cena

Cena za usuwanie pieprzyków na ciele zazwyczaj jest do siebie podobna, niezależnie od miejscowości, w której będzie wykonany zabieg. Na cenę zabiegu nie wpływa miejsce, w którym znajduje się znamię. Ogólnie przyjęte jest, że podanie ceny usunięcia znamienia barwnikowego, lekarz podaje ostatecznie po konsultacji dermatologicznej i dokładnej ocenie znamienia.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA